KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 4)

(12-05-2022, 22:24 PM)Margusk Kirjutas:  Lati ja rooli vahelise risti võib ka üle vaadata. Tihti häda seal. Kipub kuivaks ja rooste minema.
Tahtsin just sama vastata, olen neid vahetanud pea 10nel berlinksil, üldiselt hakkab rool jõnksudes keerama risti tõttu. Keeramise poolepealt on tal ära mädanev tugilaager ja plekk kuhu peale laager käib.
Vasta

Juhiks teema korraks taas aiamaale.

Kas selline nn vesikasv hakkab tulevikus vilja kandma? Tegemist kaheharulise pirnipuuga mis on kõrgeks kasvanud ja nüüd ajas kännust ühe kasvu lisaks. Esivanem väidab, et see vilja kandma ei hakka, kuid tema pole päris kindlasti sellel alal kuigi targa aruga. Kui nüüd vanad tüved eemaldada ja känd koos uue võsuga alles jätta siis kas on lootust, et läheb pirn tulevikus kasvama või ei?
[Pilt: t760_20220513_100254.jpg]
Vasta

Kui tahta, et kindlasti sama sort oleks, siis kindla peale minek oleks, lasta sel vanal puul järgmise kevadeni elada ja sealt pookimiseks materjal võtta. (selleks aastaks on pookimiseks vist juba liiga hilja?)
Suure tõenäosusega on kultuurpuud kunagi poogitud ja kunagi ei tea, mis geene see juurikas tegelikult kannab.
Samuti on sellise vana juure peale kasvanud puu suure riskiga. Õigem on kasutada uut ja tervet juurt, millega tulevikus jamasi poleks.
Vilju hakkab pookides ka varem kandma.
Vasta

Omajuurse võrsega on see oht nagu eespool just mainiti, et sa ei tea kunagi mis alusele see puu poogitud on. Maa seest tulev võrse võib vabalt olla pookealuse uinunud pung mis ei pruugi mitte soovitud tulemust anda.

Kuna pirni pookealustena kasutatakse sageli seemnest kasvatatud pirnipuid siis on see oht ka lisaks, et seemnest aretatud puu ei anna kunagi sama tulemust kui oli puul millelt seeme võeti. Seeme ei anna pärilikul teel edasi oma eelkäija omadusi. Võib kasvada täiesti metsik või ka täiesti ideaalsete maitseomadustega puu. 
Samuti kasutatakse pirni pookealusena sageli küdooniat või erinevaid ploomilisi. 
Küdooniale poogitud pirn muideks jääb madalakasvuliseks ja külmaõrnaks. Pookealus mõjutab väga palju puu edasist käekäiku.

Ohtlik on jätta uut võrset vanale kännule kuna juur on juba oma aja ära elanud ja pikemas perspektiivis saame ainult kiratseva viljatu puu.

Kui tahta praegu pookida siis peab olema alus ja pookeoks samas seisus. Pungad puhkemas või just puhkenud. Kevadel võetud pookeoksaga pookimine on väga kiire tegevus mis tavaliselt jääb oma aja sobivuselt umbes nädala pooleteise sisse. 
Puhkeasendis võetud pookeoksa võib pookida tunduvalt pikema aja jooksul. Kuni mahlad aktiivselt liiguvad.

Kui on pookealuseid hulgim võib ju praegu ka huvipärast proovida. Kui aga on soov välja minna kindla peale siis on mõistlik võtta sügisel mõned pookeoksad ja need konserveerida. Pookeoksi võib säilitada kilekotiga jahedas keldris või ka külmkapis. Või pannakse  turbamulla sisse ja kilekotiga kaevatakse maasse.
Minul on kõik külmkapis talve üle elanud. Kergelt niiske salvrätikuga kilekotis.

Kui nüüd veel ajast ääkida siis poogituna hakkab puu kandma 3-4 aastaga aga  seemnest  või omajuursest võrsest kasvatatuna 8-12 aastat. Ja poogituna saame me täpse tulemuse. Täpselt sellised omadused nagu oli pookeoksa kandnud puul on ka poogitud puul.

Ku on ruumi ja materjali võib ju teha ka perepuu kus poogitakse ainult üks oks teisele puule ja nii võib kujundada väga huvitava tulemuse kus ühel puul on mitu erinevat sorti.

Selle konkreetse pildil oleva juurevõrse mina laseks selle suve kasvada ja sügisel võtaks pookeoksa või pookeoksi kui ta annab suvel võrseid ja sportlikust huvist poogiks kuhugi. Ei või iial teda millega loodus üllatab.

Aquila captas non muscas.
Vasta

Ma lisaks seda, et kui sa kohe need kaks kõrval olevat puud maha võtad, siis on haavad niivõrd suured, et sellel võsul pole suurt elulootust.

Pähkliajude hirm
Vasta

https://www.osta.ee/kataloog-ikarus-175250099.html 

Kas tõesti ikarusel esinesid süüteküünlad, -juhtmed ja süütejagaja? Hakkan vist vanaks jääma ja enam ei mäleta, et oleks kohanud!!!!


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
       

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta

Ja need jubinad olid madjaritel kõik Gosti järgi ...
Vasta

(19-05-2022, 23:35 PM)honkomees Kirjutas:  Ja need jubinad olid madjaritel kõik Gosti järgi ...
 Ning see bensukas Ikarus oleks pildi järgi pidanud üldse nelja silindriline olema. Kuigi gaasiseadme jaoks oleks idee järgi neil olnud mõtet teha diislist bensukas. Samas poleks NLiidul sellist Ikarust olnud mõtet importida-oli ju Ikaruse põhi point diisel-ning bensukatena olid Laz bussid käigus nagunii.

You see, pal, Elvis can´t read a contract.
All he knows is, no Ferrari, no rides with the top down.
Vasta

Kas äkki on raamatus eespool kirjas, kus ja mis otstarbel sellise mootori leida võib. Võib juhtuda, et isegi mõne sellise igava lehe peal, kus pilte polegi.

Ma ise kahtlustan, et tegemist on mingile variandile paigaldatava abimootoriga. Kaug-põhja käivitusmootor, konditsioneeri käitamise mootor või veel midagi ajastule omast.
Vasta

Mul kahtlus, et tehnikakauge inimene, kes selle leidis, tegi pilte kahest erinevast raamatust ja juhuse tahtel sattusid pildid ühte kokku.
Tõmbasin originaali kontrolliks siit: https://autoinfo24.ru/rukovodstva-po-rem...rki/ikarus
Lk 129 pealkiri kõlab nii: Т а б л и ц а 11. Наиболее частые неисправности тормозного механизмa
Mingit sädesüüdet raamatus pole.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta

Teine pilt mõnest Uaziku v. Villise raamatust tõenäoliselt, detailikoodid 451 ja 469 vaatavad vastu.
Vasta

Lappasin ka mina ikaruse raamatut ja liitun ksf Aavu arvamusega, et osta piltides on segadus.

Aga pole halba ilma heata - ma ei oleks ilma selle intriigita elus ikaruse raamatut lappama hakanud  muidu Smile
Vasta

Kuidas taastada puitkattega rooli, millel on kohati paks lakikiht maha kulunud ja puit hakkab pindu ajama?  Kes, kus, mis lakiga, kuidas?
Parimat. h2rra.

Tegelikult on alati kõige ohtlikumad inimesed ühiskonnas truualamlikud käsutäitjad kelle ainuke soov on
                                           OLLA KEEGI JA SILMA PAISTA
Vasta

Corteco kaelustihend - kas kuju hoidmist aitav sisemine plastrõngas on mõeldud transpordiks? Võll (pooltelg) mahub kenasti läbi ja jääb ka kerge vahe - pigem on ka hiljem abiks ja ma olen plasti oma kohale jätmas.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
       

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta

(21-05-2022, 16:39 PM)13piisab Kirjutas:  Corteco kaelustihend - kas kuju hoidmist aitav sisemine plastrõngas on mõeldud transpordiks? Võll (pooltelg) mahub kenasti läbi ja jääb ka kerge vahe - pigem on ka hiljem abiks ja ma olen plasti oma kohale jätmas.
Rõngas on ainult paigaldamiseks, et tihend ilusti keskelt paika jääks, kindlasti eemaldada muidu küll õli pidama ei jää.
Vasta

Diiselmootori turbo.
Kumb on parem, kas saksas taastatud originaal Garrett või siit ostetud uus Nissens?
https://www.ks-turbo.de/Garrett-Turbocha...6120960599
Vasta

Kas kellegil T25 hüdrojagaja skeemi leidub? Netist midagi leiab aga sealt ei loe midagi välja.
Vaja teine sektsioon tööle panna aga seal punnid ees ja ei tea kus mis asi käib
Vasta

(23-05-2022, 15:32 PM)Mihkus Kirjutas:  Kas kellegil T25 hüdrojagaja skeemi leidub? Netist midagi leiab aga sealt ei loe midagi välja.
Vaja teine sektsioon tööle panna aga seal punnid ees ja ei tea kus mis asi käib
No see ju nii lihtne asi...kui mälu ei peta siis tagaküljel punnid ja vist olid ka roolitagant vaadates paremal punnid.Õlemised punni taga üts ja seesama kanal ja all samamoodi.Üts punn silindri ühte mulku ja teine teise ja korras,kui silindre liigub valepidi soovitule siis tõstad vooliku ümber ja olemas...
Vasta

Kas teie õlitate oma väikemootorite (muruniiduk, trimmer, mullafrees, jne) poroloonfiltreid?

Kasutusjuhend räägib ainult puhastamisest ja poest tulles on need õlitamata olnud. Ämma trimmer käis remondis ja vaatasin, et seal oli filter ära õlitatud. Kas peaks ka hakkama õlitama?

Pähkliajude hirm
Vasta

Vahtkummist filtreid õlitatakse jah, pidavat õlisena peenema mustuse kinni püüdma kui kuivana.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: qwerty009, 7 külali(st)ne