KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 4)

(25-05-2022, 07:05 AM)vant Kirjutas:  Vahtkummist filtreid õlitatakse jah, pidavat õlisena peenema mustuse kinni püüdma kui kuivana.

Selleks on spetriaalne õli saadaval. Mis on selline igavesti kleepuv ollus. Ma pole kindel kas päris tavalisest õlist oleks nõnda palju abi.
Vasta

Kõige lihtsam vaadata mis kasutajajuhend räägib. Saagide-trimmerite omast meeles, et räägiti ainult õhuga läbipuhumisest.

Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad sind enda tasemele ja lajatavad siis kogemusega /Iid-Tõstamaa/
Anna väikesele inimesele veel väiksem võim kätte ja ta arvab kohe et on Jumal taevas (või mode foorumis...)
Vasta

(25-05-2022, 09:34 AM)Walter Kirjutas:  Kõige lihtsam vaadata mis kasutajajuhend räägib. Saagide-trimmerite omast meeles, et räägiti ainult õhuga läbipuhumisest.
Käib erinevalt,ühel nii teisel teisiti.

Kasutatud ja uued jupid enamus uutele ja vanadele  ka väga vanadele husqvarna,stihli,jonsered ja partner saagidele.5297816
Vasta

(25-05-2022, 11:31 AM)diselist Kirjutas:  
(25-05-2022, 09:34 AM)Walter Kirjutas:  Kõige lihtsam vaadata mis kasutajajuhend räägib. Saagide-trimmerite omast meeles, et räägiti ainult õhuga läbipuhumisest.
Käib erinevalt,ühel nii teisel teisiti.
Erinevalt jah, ma mäletan trimmeri juhendist, et kui filter on määrdunud, sh õliseks saanud siis pesta pesuvahenditega, kategooriliselt keelati bensiiniga pesta.
Vasta

Mingist spetsiaalõlist pole kuulnud ja reaalne elu on tegelikult selline, et tolle muruniitja õhufiltrit ei viitsi tema vanemas eas enam keegi isegi mitte vaadata. Aga õlitada võiks toda švammi, vähemalt nii ütleb Briggsi juhend.
Vasta

https://www.motonet.ee/et/toode/593049/T...oli-500-ml
Vasta

(25-05-2022, 09:34 AM)Walter Kirjutas:  Kõige lihtsam vaadata mis kasutajajuhend räägib.
Seda olen minagi arvanud. Aga toosama trimmer oli poest õlitamata filtriga ja peale remonti õlitatud filtriga.

Pähkliajude hirm
Vasta

Selline ilmselt tore ja tänuväärt üritus jäi ette:
https://www.hooandja.ee/projekt/lanz-bul...trehvamine
Üleskutse küsimuse vormis, nagu pealkiri eeldab - kas keegi veel paneb õla alla, et summa täis saaks? Kuidagi feminiinne seltskond on huviliste hulgas seni ülekaalus miskipärast... Aga noh vaevalt et ka summat kokku saamata üritus ära jääb.
Tegelikult pärast seda, kui hea ksf! Võsa pani Lanzi video lingi kuskile traktoriteemasse, olen neid ikka vahel vaadanud ja tahtnud pärida, kas sarnaseid üritusi Eestis ka on, kus ligidalt näha saab veidi muistsemat tehnikat.
Vanade maamootorite, suurte diislite käivitamine jms on ikka paelunud yt vaadata nii et kui kellelgi vihjeid sama laadi üritustele Eestis, on igati teretulnud.
Sarnast muidugi ei looda:
https://www.youtube.com/watch?v=LNJFk8N9BGo
Vasta

(27-05-2022, 10:40 AM)margus61 Kirjutas:  Selline ilmselt tore ja tänuväärt üritus jäi ette:
https://www.hooandja.ee/projekt/lanz-bul...trehvamine
Toetatud! See on lahe värk! 


Just Rootsis jäid aga ette teised vanakesed: seal popp vanade trakatstsite ja nende sabas erinevate elmisvagunite rally. See siis Kristianopeli asulakeses Kalmarsundi ääres. Muuseas jube põnev kohake sest on algselt üldse Taani linn! Sestap oli päris kummastav sisse sõita nii, et nägid Danneborgi lehvimas - kerge dissonants tekkis Wink 

Aga Gralled ja teised samalaadsed tekitasid juba aastaid sees tiksuva vajaduse ikka üks omale ka koju tuua ja ilusaks teha! Ja siis samamoodi magala sabas kondama minna. Muidugi Eesti "seadused" on kergelt küsitavad sest Rootsis saab vanast haagissuvilast tega lihtsalt aeglase järgiveetava traktorihaagise. Mul üks selline vedeleb Noarootsis, oleks otstarbekohane kasutus Wink 



[Pilt: iOVGDAu7EWFX6mdtK2hl-KLrsa1Ab4LVl_VOU5zB...authuser=0]
Vasta

Kas vundamendi kaitse nt selline on vett pidav, või on ta vett läbilaskev nende mummude juurest?
Vasta

See nn. mummukile on umbne värk, õhuavasid pole, lihtsalt mummud sisse pressitud.
Vasta

Üks traktori laadne masin ja pidurid kadusid ära, sai uus pump pandud aga ikka kehvasti pidurdab... aga tuleb vlja et töösilinder lekib. Kas keegi suudab identifitseerida millega võiks tegu olla?

[Pilt: IMG_20220528_201322.jpg]
[Pilt: IMG_20220528_201329.jpg]
Vasta

(28-05-2022, 20:57 PM)Mihkus Kirjutas:  Üks traktori laadne masin ja pidurid kadusid ära, sai uus pump pandud aga ikka kehvasti pidurdab... aga tuleb vlja et töösilinder lekib. Kas keegi suudab identifitseerida millega võiks tegu olla?

[Pilt: IMG_20220528_201322.jpg]
[Pilt: IMG_20220528_201329.jpg]
Ma pigem võtaks silindri juppideks ja vaataks mõõdu järgi uue manseti sinna.
Vasta

(29-05-2022, 00:12 AM)lauren Kirjutas:  
(28-05-2022, 20:57 PM)Mihkus Kirjutas:  Üks traktori laadne masin ja pidurid kadusid ära, sai uus pump pandud aga ikka kehvasti pidurdab... aga tuleb vlja et töösilinder lekib. Kas keegi suudab identifitseerida millega võiks tegu olla?

[Pilt: IMG_20220528_201322.jpg]
[Pilt: IMG_20220528_201329.jpg]
Ma pigem võtaks silindri juppideks ja vaataks mõõdu järgi uue manseti sinna.

Tundub, et 25mm mansette siis vaja. Aga kust saada? mõõdujärgi ei leiagi
Vasta

(29-05-2022, 10:24 AM)Mihkus Kirjutas:  
(29-05-2022, 00:12 AM)lauren Kirjutas:  
(28-05-2022, 20:57 PM)Mihkus Kirjutas:  Üks traktori laadne masin ja pidurid kadusid ära, sai uus pump pandud aga ikka kehvasti pidurdab... aga tuleb vlja et töösilinder lekib. Kas keegi suudab identifitseerida millega võiks tegu olla?

[Pilt: IMG_20220528_201322.jpg]
[Pilt: IMG_20220528_201329.jpg]
Ma pigem võtaks silindri juppideks ja vaataks mõõdu järgi uue manseti sinna.

Tundub, et 25mm mansette siis vaja. Aga kust saada? mõõdujärgi ei leiagi
Tundub MB 508 tagasilla moodi, pidurite regull kruvikaga läbi poripleki.

Tegelikult on alati kõige ohtlikumad inimesed ühiskonnas truualamlikud käsutäitjad kelle ainuke soov on
                                           OLLA KEEGI JA SILMA PAISTA
Vasta

Pildi järgi suurust kahjuks ei hooma, kuid pealtnäha M-400/401 pidurid.Ka läbimõõt 25mm klapib.
Vasta

Tundub, et nagu võimatu leida neid.
Vasta

https://flint.ee/e-tellimiskeskus/hudrau...sett-25-5/
Vasta

Mansetti asemele võid panna ka kaks O rõngast, õige mõõduga, mul uazil 5a toiminud.
Vasta

(01-06-2022, 20:24 PM)lauren Kirjutas:  Mansetti asemele võid panna ka kaks O rõngast, õige mõõduga, mul uazil 5a toiminud.


Seda võin ka omalt poolt kinnitada. Vanem 412 omas 25mm mansette mis olid parajalt defka värk. Löödi samuti kaks O rõngast soonde ja toimis probleemivabalt.

Aquila captas non muscas.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 4 külali(st)ne