KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 4)

Ja sipelgad on erinevad ning poes müüakse erinevat kraami eri liikide tarvis. Esimene erisus on mustad või punased.
Vasta

Kas maasikapeenrasse ikka tasub mõtlematult igasugu keemiat valada? Ma pigem lepiks sipelgatega või prooviks pesa füüsiliselt eemaldada, selle asemel, et keemiat ja mürke endale sisse süüa.

Pähkliajude hirm
Vasta

mu naine valas kaneeli kasvuhoonessse. Sipelgad läksid ära, kas kaneel oli ka abiks, ei tea. Rolleyes
Vasta

Usun, et kõik võivad rahulikumalt hingata, sest ei hakka ma ülimalt suure tõenäosusega oma peenraid ikkagi selle kraamiga reostama. Aga tänud hoiatuste eest sellegipoolest. Ei pole ju mina ainus inimene, kellel probleeme nende satikatega. Mul mustad sipelgad aias. Olen lihtsalt proovinud erinevaid sipelgapulbreid ja siiani tulutult. Iga kivi all on nende koloonia. Seetõttu tekkis ka plaan booraksit kasutada. Ennem tegudele asumist meenutas sõber mulle, et ennevanasti kastuati booraksit küll sipelgate tõrjeks, kuid temateada segati seda pulbrit suhkruga ning pandi toas nurka, sipelgate käiguteedele mitte ei külvatud peenrasse. Sealt siis vedasi sipelgad seda kraami omale pessa ning lõpetasid sigimise. Hetkel jääb see kogus lihtsalt tulevikku ootama, sest kümmet kilo on sepakeevituse juures tarvitamiseks säärane kogus, et sedai jääb seda ka lastelastele  kulutamiseks Big Grin
Hetkel sai neid tõrjutud mingisuguse Substral pulbriga ning esmareaktsioon peenrahalduri poolt on positiivne. Eks näis kui kauaks.
Vasta

Pessa tuleb talveks lüüa raudkang või midagi muud soojustjuhtivat. Külm poeb maa alla ja sipelgad on sunnitud kolima.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

Tere
Oleks vaja keermepuuride komplekti(M3-M16),võiks olla nii tavakeete kui ka tihedam.Mis paigast osta ja millest hoiduda.Komlekt läheks kodukasutusse mitte tootmisse.
Vasta

(10-08-2022, 21:36 PM)tungla Kirjutas:  Tere
Oleks vaja keermepuuride komplekti(M3-M16),võiks olla nii tavakeete kui ka tihedam.Mis paigast osta ja millest hoiduda.Komlekt läheks kodukasutusse mitte tootmisse.

Julgeks Fanari keermepuure soovitada.
Senini pole küll ühtegi negatiivset elamust nendega saanud ja komplektina pole kindlasti mõistlik osta vaid ikka vajaduspõhiselt.
On ju alates 6mm variandid, ehk M6 puhul 0,5 siis 0,75 ja 1.
Iga mõõduga lisandub üks mõõt ehk siis jõudes 2mm sammuni on juba 1-1,25-1,5-1,75-2mm.
Umbes 1-1,5 eur on millimeeter ja see läheb üsna kulukaks...
Hankida saab näiteks Servemetist.

Soovitaks kuni 16mm vaadata ainult 3 lõikeservaga puure sest neljaga pole laastule ruumi.
Würthis müüdavad on ka rõveväikse laastusoonega...
Vasta

Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne