KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 4)

Kas on raamatut mis visualiseeriks TDT-40 hingeelu samal tasemel nagu seda on nt T-40 kohta?

Mul on üks tagasild osandamisel, aga vähemalt praegu sooviks seda lahti võtta nii, et detaile saaka uuesti kasutada vajadusel.

Sisuliselt on mul vaja seda pilti aga suuremalt.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   
Vasta

Booraks. 
Sai endale natukene seda keemiat koju veetud. Esmajärjekorras selleks, et sipelgate vastu võitlust pidada ja teiseks selle tarbeks, et kunagi ehk ka sepatöös räbustina kasutada. Nüüd aga seisan natuke kahtlevalt maasikapeenra kõrval ja jälgin sipelgate asjatamist, sest pole ikkagi päris kindel mida silmas pidada, et poolkogemata iseendale liiga ei teeks selle mürgiga. Siin kindlasti inimesi, kes oskavad nõu anda mida KINDLASTI MITTE teha kui selle pulbriga neid sitikaid tõrjun ja kuidas täpsemalt neist tüütustest lahti saada? Sepakeevituse vormistamisel räbustina kasutamisel saab vast netist ka piisavalt infot, kuid ega iidsete rahvatarkuste kordamine ka teadjatel mööda külge maha jookse.  Cool Või ongi see asi nii lihtne, et raputad pulbrit sipelgate kogunemiskohtadesse niikaua kuni nad kadunud on ning keevituse tarbeks segad seda õiges koguses õige liivaga ja asud tegudele?
Vasta

Sipelgaid on raske või pea võimatu  tõrjuda lihtsalt peenravahele aine raputamisega.  See tapab küll mõned välitöölised aga pesa jääb alles. Ülejäänud seltskond valib uue suuna ja töö käib edasi.
Kõige efektiivsema tulemuse annab võitlus kui üles otsida pesa  see lahti kaevata ja kasvõi seda sama booraksit sinna valada. Põhitingimus on, et mürk peab sattuma pessa siis on tast kasu. 
Vana pesa on nii suur ja sügav, et peale valatav mürk ei pruugi kogu pesa kahjustada js poisid elavad mõnes urunurgas edasi.
Küll on aga sipelgas kapriisne lõhnade suhtes. Piisab kui paar korda uputada pesa kala rapetest tehtud leotisega.
Samuti ei meeldi kui teha pesupulbri ja rohelise seebi lahus ja valada käigurajad ning pesa üle. Selline haisev ja libe kraam neile ei meeldi. Lasevad jalga.

No ja siis on aianduskauplustes väga head sipelgarohtu. Geelid ja pulbrid. 3-5 euri pakk. Võtab ka õhu väga hästi puhtaks.
Ühte peab mainima. Võitlus sipelgaga on teinekord päris pikk ja tüütu  ettevõtmine.

Jõudu ja jaksu!

Aquila captas non muscas.
Vasta

(06-08-2022, 01:26 AM)Daff Kirjutas:  No ja siis on aianduskauplustes väga head sipelgarohtu. Geelid ja pulbrid. 3-5 euri pakk. Võtab ka õhu väga hästi puhtaks.
Ühte peab mainima. Võitlus sipelgaga on teinekord päris pikk ja tüütu  ettevõtmine.

Jõudu ja jaksu!

Ma ostsin mõned aastad tagasi mingist suvalisest ehituspoest sipelgapulbrit ja see igatahes toimis eeskujulikult. Pesale ligi ei pääsenud (kõrvalhoone põranda all oli), raputasin käiguradadele ja sellest piisas. Näha oli, et usinad tegelased hakkasid seda ise omale pessa tassima, juba mõni tund hiljem oli vaikus majas. Antud hoonet sipelgad enam ei kimbutanud vähemalt paar aastat.

Kahjuks tootjat ja toote nime enam ei mäleta.
Vasta

Ja sipelgad on erinevad ning poes müüakse erinevat kraami eri liikide tarvis. Esimene erisus on mustad või punased.
Vasta

Kas maasikapeenrasse ikka tasub mõtlematult igasugu keemiat valada? Ma pigem lepiks sipelgatega või prooviks pesa füüsiliselt eemaldada, selle asemel, et keemiat ja mürke endale sisse süüa.

Pähkliajude hirm
Vasta

mu naine valas kaneeli kasvuhoonessse. Sipelgad läksid ära, kas kaneel oli ka abiks, ei tea. Rolleyes
Vasta

Usun, et kõik võivad rahulikumalt hingata, sest ei hakka ma ülimalt suure tõenäosusega oma peenraid ikkagi selle kraamiga reostama. Aga tänud hoiatuste eest sellegipoolest. Ei pole ju mina ainus inimene, kellel probleeme nende satikatega. Mul mustad sipelgad aias. Olen lihtsalt proovinud erinevaid sipelgapulbreid ja siiani tulutult. Iga kivi all on nende koloonia. Seetõttu tekkis ka plaan booraksit kasutada. Ennem tegudele asumist meenutas sõber mulle, et ennevanasti kastuati booraksit küll sipelgate tõrjeks, kuid temateada segati seda pulbrit suhkruga ning pandi toas nurka, sipelgate käiguteedele mitte ei külvatud peenrasse. Sealt siis vedasi sipelgad seda kraami omale pessa ning lõpetasid sigimise. Hetkel jääb see kogus lihtsalt tulevikku ootama, sest kümmet kilo on sepakeevituse juures tarvitamiseks säärane kogus, et sedai jääb seda ka lastelastele  kulutamiseks Big Grin
Hetkel sai neid tõrjutud mingisuguse Substral pulbriga ning esmareaktsioon peenrahalduri poolt on positiivne. Eks näis kui kauaks.
Vasta

Pessa tuleb talveks lüüa raudkang või midagi muud soojustjuhtivat. Külm poeb maa alla ja sipelgad on sunnitud kolima.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

Tere
Oleks vaja keermepuuride komplekti(M3-M16),võiks olla nii tavakeete kui ka tihedam.Mis paigast osta ja millest hoiduda.Komlekt läheks kodukasutusse mitte tootmisse.
Vasta

(10-08-2022, 20:36 PM)tungla Kirjutas:  Tere
Oleks vaja keermepuuride komplekti(M3-M16),võiks olla nii tavakeete kui ka tihedam.Mis paigast osta ja millest hoiduda.Komlekt läheks kodukasutusse mitte tootmisse.

Julgeks Fanari keermepuure soovitada.
Senini pole küll ühtegi negatiivset elamust nendega saanud ja komplektina pole kindlasti mõistlik osta vaid ikka vajaduspõhiselt.
On ju alates 6mm variandid, ehk M6 puhul 0,5 siis 0,75 ja 1.
Iga mõõduga lisandub üks mõõt ehk siis jõudes 2mm sammuni on juba 1-1,25-1,5-1,75-2mm.
Umbes 1-1,5 eur on millimeeter ja see läheb üsna kulukaks...
Hankida saab näiteks Servemetist.

Soovitaks kuni 16mm vaadata ainult 3 lõikeservaga puure sest neljaga pole laastule ruumi.
Würthis müüdavad on ka rõveväikse laastusoonega...
Vasta

(07-08-2022, 12:48 PM)Marko Kirjutas:  Pessa tuleb talveks lüüa raudkang 

Komistasin oma jutu algallika otsa:


https://www.iltalehti.fi/piha/a/8c6056b0...b5646f315e

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

Väga hea, väike pluss ka Sulle , Marko!
Võitlus sipelgate ja muttidega on just see, mida normaalsed voorumlased siin näha tahavad! Oluline on ju aidata kõiki teisi ksf!-e, olenemata sellest, mis diagnoos neile on pandud! (NB! ei ole ise ka päris adekvaatne ega vaimselt ning ammugi vüüsiliselt terve), seega minu saatmine mingitesse p - kohtadesse ei ole mõttekas, ma kuhugi ei lähe, isegi Paidesse mitte, aga muidugi mingi rahulduse saatja saab, arusaadav!  Toungue 
Tervitades, Priit Näljakülast
Vasta

Tra, sa olid 10 aastat tagasi suht mõistlik sell...
Mis lahti? Kas see teises teemas mainitud Veskimäe arve maksmisest keeldumine viis tõesti vallandamiseni? Nüüd aint Konsum ja kena keik?
Tunnen kaasa!

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

(17-08-2022, 01:05 AM)Marko Kirjutas:  Tra, sa olid 10 aastat tagasi suht mõistlik sell...
Mis lahti? Kas see teises teemas mainitud Veskimäe arve maksmisest keeldumine viis tõesti vallandamiseni? Nüüd aint Konsum ja kena keik?
Tunnen kaasa!

Hallloo!

Inimesed muutuvad, kõik  läheb halvemaks! Ja tuleb tunnistada - tra, ma ei olnud ka 20 aastat tagsi mõistlik sell! Ja ma ka aiman, et moderaator kustutab selle jama piisavalt kiirelt ja siirdub oma lemmikttemade...vaba, ehitus, põrandakütte jms juurde. Konsum, kui selline, on ainult kirjanduslik element, viimati käisin Kalevi Konsumis alkoholi ostmas ca aasta tagasi, et osta odavat viina nastoikade valmistamiseks! Aga no tule Türile, kui julged, arutame neid asju, hetkel ei ole küll muud kangemat, kui poolvalmis pirnivein, aga võin isegi konsumisse sõita ja midagi kaasa haarata... ja isegi moderaatori ksf! I - P poolt saadetud Jahimeste tervendusjook on alles, märgilise tähendusega! (Kas Sulle, Marko, on moderaatorid mingisuguseid toniseerivad jookje saatnud? Kas Sina, Marko, saad omi kvaliteetseid postitusi kustutada? (Pole vaja vastata, mina tean vastuseid ja pole üldse vaja minuga vaielda, kui Sa pole veel aru saanud! Kui asi läheb kustutamiseni, siis vahet pole, aga kui ei lähe, siis Saad ehk isegi aru, pole mõtet minu vastu sõna võtta!) Ma võin siin igal teemal sõna võtta, asjast midagi teadmata, muidugi, kuni moderaator ärkab ja oma tänamatut ning rasket tööd hakkab jällegi tegema!
  ToungueEi tervita, ei pea lugu! Priit Näljakülast, mitte Jänukülast
Vasta

(17-08-2022, 01:36 AM)kass Kirjutas:  
(17-08-2022, 01:05 AM)Marko Kirjutas:  Tra, sa olid 10 aastat tagasi suht mõistlik sell...
Mis lahti? Kas see teises teemas mainitud Veskimäe arve maksmisest keeldumine viis tõesti vallandamiseni? Nüüd aint Konsum ja kena keik?
Tunnen kaasa!

Hallloo!

Inimesed muutuvad, kõik  läheb halvemaks! Ja tuleb tunnistada - tra, ma ei olnud ka 20 aastat tagsi mõistlik sell! Ja ma ka aiman, et moderaator kustutab selle jama piisavalt kiirelt ja siirdub oma lemmikttemade...vaba, ehitus, põrandakütte jms juurde. Konsum, kui selline, on ainult kirjanduslik element, viimati käisin Kalevi Konsumis alkoholi ostmas ca aasta tagasi, et osta odavat viina nastoikade valmistamiseks! Aga no tule Türile, kui julged, arutame neid asju, hetkel ei ole küll muud kangemat, kui poolvalmis pirnivein, aga võin isegi konsumisse sõita ja midagi kaasa haarata... ja isegi moderaatori ksf! I - P poolt saadetud Jahimeste tervendusjook on alles, märgilise tähendusega! (Kas Sulle, Marko, on moderaatorid mingisuguseid toniseerivad jookje saatnud? Kas Sina, Marko, saad omi kvaliteetseid postitusi kustutada? (Pole vaja vastata, mina tean vastuseid ja pole üldse vaja minuga vaielda, kui Sa pole veel aru saanud! Kui asi läheb kustutamiseni, siis vahet pole, aga kui ei lähe, siis Saad ehk isegi aru, pole mõtet minu vastu sõna võtta!) Ma võin siin igal teemal sõna võtta, asjast midagi teadmata, muidugi, kuni moderaator ärkab ja oma tänamatut ning rasket tööd hakkab jällegi tegema!
  ToungueEi tervita, ei pea lugu! Priit Näljakülast, mitte Jänukülast
Mode kohta on ka minul ühtteist keelel, paraku pole sellel mõtet, kuna omanik tolereerib. Tõsi, viimasel ajal on märgata edasiminekut, tänasin ka privas.
Nii on, proovime ise paremad olla ja ikka tehnikast kirjutada!
Kuidagi tuttav ei tundu?
Mis on Saljuti rehvimõõt?
Miks vajab vasak pedaal vasakkeeret? (palun vabandust 2x küsimise eest!)
Ehk modelleerid selle?

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

(17-08-2022, 01:51 AM)Marko Kirjutas:  
(17-08-2022, 01:36 AM)kass Kirjutas:  
(17-08-2022, 01:05 AM)Marko Kirjutas:  Tra, sa olid 10 aastat tagasi suht mõistlik sell...
Mis lahti? Kas see teises teemas mainitud Veskimäe arve maksmisest keeldumine viis tõesti vallandamiseni? Nüüd aint Konsum ja kena keik?
Tunnen kaasa!

Hallloo!

Inimesed muutuvad, kõik  läheb halvemaks! Ja tuleb tunnistada - tra, ma ei olnud ka 20 aastat tagsi mõistlik sell! Ja ma ka aiman, et moderaator kustutab selle jama piisavalt kiirelt ja siirdub oma lemmikttemade...vaba, ehitus, põrandakütte jms juurde. Konsum, kui selline, on ainult kirjanduslik element, viimati käisin Kalevi Konsumis alkoholi ostmas ca aasta tagasi, et osta odavat viina nastoikade valmistamiseks! Aga no tule Türile, kui julged, arutame neid asju, hetkel ei ole küll muud kangemat, kui poolvalmis pirnivein, aga võin isegi konsumisse sõita ja midagi kaasa haarata... ja isegi moderaatori ksf! I - P poolt saadetud Jahimeste tervendusjook on alles, märgilise tähendusega! (Kas Sulle, Marko, on moderaatorid mingisuguseid toniseerivad jookje saatnud? Kas Sina, Marko, saad omi kvaliteetseid postitusi kustutada? (Pole vaja vastata, mina tean vastuseid ja pole üldse vaja minuga vaielda, kui Sa pole veel aru saanud! Kui asi läheb kustutamiseni, siis vahet pole, aga kui ei lähe, siis Saad ehk isegi aru, pole mõtet minu vastu sõna võtta!) Ma võin siin igal teemal sõna võtta, asjast midagi teadmata, muidugi, kuni moderaator ärkab ja oma tänamatut ning rasket tööd hakkab jällegi tegema!
  ToungueEi tervita, ei pea lugu! Priit Näljakülast, mitte Jänukülast
Mode kohta on ka minul ühtteist keelel, paraku pole sellel mõtet, kuna omanik tolereerib. Tõsi, viimasel ajal on märgata edasiminekut, tänasin ka privas.
Nii on, proovime ise paremad olla ja ikka tehnikast kirjutada!
Kuidagi tuttav ei tundu?
Mis on Saljuti rehvimõõt?
Miks vajab vasak pedaal vasakkeeret? (palun vabandust 2x küsimise eest!)
Ehk modelleerid selle?

Minul isiklikult ei ole kellelegi kohta midagi keelel, seedekulglas ega ka pärakus!Tehnikast ma midagi ei jaga, vb seega ka ei tohiks siia voorumisse midagi postitada, see voorum on mingitsorti "tehnikavoorum", mitte pealkirjapõhine "Autu -Motu" voorum, või olem ma jällegi millestki valesti aru saanud nagu tavaliselt? Mingit "tehnikajuttu" on siin vaja ajada, mingeid abivajajaid vaja aidata - see on Sinu arusaam? Mina olen lihtsalt juba liiga väsinud ja ei taha enam kellegagi siin vorumis enam väidelda, seda enam, et moderaator ( nagu halbades välismaa fimides mingi traakon! ärkab ülesse ja kukub kustutama, sest põrandaküttest pole sõnagi?)
Aga vastuseks, kui ära ei kustututa - võin modellerida mida iganes, aga see vasaku pedaali teema, pista endale kuhugi alumisse kehaõõnsusesse kui see aitab Sul rahuneda. Midagi siin modelleerida pole vaja, see on kõik juba ülemõtlemine, selle jaoks on siin voorumis täiesti voorumlased olemas ja ma ei hakka neid siin  nimetama.
Aga vesimärk on nagu tavaliselt - kui moderaator või muidu mingi suvaline aff selle eelneva jama jällegi ära kustutab, siis kass oma paska ja ila siia mingi aeg enam ei postita, vb üldse enam kunagi, sest järgmine on kassiraisale väga kriitiline ja vb ja viimane....
Vasta

Ei tahaks militaari väikese asja pärast kontot teha, äkki saab siin targemaks.
Läänemaal vahetult mererannaga piirneva metsa ääres on selline leid, nagu piltidel. Maakivi sisse või peale betoneeritud märk ca 9 cm läbimõõdus. Rist keskel üsna põhiilmakaarte suunaline. Ladina N on suht kagu või SSE poole. Mis kirillitsas VMF tähendab tean, õnneks mitte personaalse kogemuse põhjal.
Millega võiks olla tegemist?

   
   
Vasta

Täitsa oletuslikult pakun, et ilmakaartega pole tegu, on mingi sõjalise objekti tähis ja see ladina N tähendab numero't ehk siis objekti number 065. Venes oli kombeks kirjutada igasugu delode peale ka nr ladina tähtedega.
Hoopis arusaamatud on need konksud, mis on 065 vastasküljel ...
Vasta

(24-08-2022, 18:57 PM)honkomees Kirjutas:  Hoopis arusaamatud on need konksud, mis on 065 vastasküljel ...
Oletasin, et Gosudarstvennoje Upravlenije.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 4 külali(st)ne