KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 4)

VMF vene tähed võiks olla Vojenno Morskoi Flot

Siin meenub üks tore lugu Jänkidelt. Kusagil ookeani põhjas on venelastel mingi sidekaabel, aga kus? Vene kontakt annab nõu, otsida tuleb piirkonna kaldal kollast silti punase välgu noolega. Peeti algul naljaks, aga nii oligi, rannas kollane silt "nje kopat kabel". Lähim asustatud punkt oli mingi paarisaja kildi kaugusel, voolu tehakse genekaga. A siin on kaabel.

Triumph GT6, Corvair Spyder, Datsun 280Z, BMW E21, VW Buss
Vasta

https://sl.wikipedia.org/wiki/Triangulac...to%C4%8Dka 
Mingi märk kas lahingu või õppuste ajaks. Sest kuulub mereväele, mitte geodeesiateenistusele. Muud ei oska pakkuda.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta

maamärk ta on.
kust see väide et ta mereväele kuulub?
Paistab, nagu Balti mere flot? Big Grin
Vasta

(24-08-2022, 19:35 PM)margus61 Kirjutas:  
(24-08-2022, 18:57 PM)honkomees Kirjutas:  Hoopis arusaamatud on need konksud, mis on 065 vastasküljel ...
Oletasin, et Gosudarstvennoje Upravlenije.
kui oletada, et GU siis võiks olla Geodezicheskoje Upravlenie Voenno-Morskogo Flota ... elik sõjalaevastiku geodeesiavalitsuse poolt mingi objekti tarbeks püstitatud triangulatsioonitähis. Mina muidugi ei näe ei korrektset vene G ega ka "Y", viimase asemel näen vaid "/"

Nüüd tuleb veel piraatide (VMF) aarde kaart leida koos sammude lugemise juhendiga ...  Big Grin
Vasta

https://et.m.wikipedia.org/wiki/Reeper

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta

(25-08-2022, 07:48 AM)honkomees Kirjutas:   sõjalaevastiku geodeesiavalitsuse poolt mingi objekti tarbeks püstitatud triangulatsioonitähis. Mina muidugi ei näe ei korrektset vene G ega ka "Y", viimase asemel näen vaid "/"

G ja U on mõlemad ilusti olemas.
Reeperi mõte oli mul esimene või teine, aga üsna põhjalik tuustimine ei leidnud sellist aga sarnast. Muidugi on väheusutav, et mingi õppuse ajaks maamärke betooni valati.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

(24-08-2022, 17:57 PM)margus61 Kirjutas:  Ei tahaks militaari väikese asja pärast kontot teha, äkki saab siin targemaks.
Läänemaal vahetult mererannaga piirneva metsa ääres on selline leid, nagu piltidel. Maakivi sisse või peale betoneeritud märk ca 9 cm läbimõõdus. Rist keskel üsna põhiilmakaarte suunaline. Ladina N on suht kagu või SSE poole. Mis kirillitsas VMF tähendab tean, õnneks mitte personaalse kogemuse põhjal.
Millega võiks olla tegemist?
Margus, kui see on Sinu maa peal, siis võiks see olla igapäevaselt mehitatult/tehniliselt kontrollitava piiritsooni piirimärk. Ehk ala, kus tohtis viibida vaid lubadega ja valgel ajal kuin 20:00 Moskva aja järgi. Ehk Sinu neeem oli see piir ja nii ka piirivatid käisid, tulid mööda minu teed ja läksid suure küla piimapuki jurude, kus ootas 66 või 469.  Minu rannas ei olnud enam keelatud ka öine ujumine jne, kuigi Seasaare alune piirivalvekaater meid nägi. Tädi Astridi elik siis Bonholmi rannas oli see keelatud, KN rannarootslasest esinaisel oli enam-vähem eriluba. Selelst oli Astridiga ükskord juttu. Sina oled kahe vahel Smile 
Ma kujutan ette, et kusagil Vormsil Liina ja Ove lehmade karjamaa nukas Hosby külas selle vana sideliini maa-aluse jaama juures võib olla samalaadne. Sellest liinist seespool oli NLiidu "sisemeri" kuhu peale minemiseks ei pidanuid Piirivalvega asja kooskõlastama. Kaitses seda ala väljast aga "Morskoi Flot". Nimeks meil Väinameri, Riia laht oli selline, Tallinna laht, suvel Kloogarand jne. Päris kindlasti oli ka punaarmeel kõik kaardistatud ja maamärgistatud, see on selgelt miltaarset juristiktsiooni reguleeriv tähis. Ma olen kunagi kusagil sarnases kohas kunagises piiritsoonis samasugust näinud, kahtlustan Tuksi kanti. Ka number 65 on igati loogiline kui hakata Narvast tulema. Piiritsoonid olid suhteliselt sirged konkreetsed jooned. Edasi olid usutavalt samad märgid juba Hari kurgus Harilaiu mõlemal pool, Soelas ja Irbenis. Veel kahtlustan, et need eelmised 64 on suures osas kunagi "küntud" rannaribade otstes.

Kaart pildina Wikist, Vormsi ju puudu ja reaalselt väinadest me niisama välja minna ei võinud. Piiritsoon sisemaale oli teine teema. 
[Pilt: %D0%9F%D0%9F%D0%9E.jpg]
Vasta

Kas peab hakkama uut generaatorit vaatama, kui auto konditsioneer lükkab ennast välja peale salongipuhuri lülitamist kolmandalt tugevuselt neljandale?

Maasturite hankimist Ukraina sõjaväele ja nende remonti meie Põhja-Tallinna töökojas saad toetada läbi Toeta Ukrainat MTÜ a/a EE387700771008885941. Selgitusse maastur Ukraina sõjaväele.
Vasta

ei usu.kolmandalt neljandale pole suur hüpe.kas radika ventikad lähevad järgi.pigem on viga kusagil mujal.viska tester aku peale,siis ju pilt kohe selge
Vasta

(27-08-2022, 17:09 PM)isandpauk Kirjutas:  Kas peab hakkama uut generaatorit vaatama, kui auto konditsioneer lükkab ennast välja peale salongipuhuri lülitamist kolmandalt tugevuselt neljandale?
Mõnedel liikuritel (N. mu vana toyota) on kombeks kont välja lülitada, kui vent väljas. Ehk ei saa auto aru, et vent käib ja ei lülita kondi pumpa?


Vasta

Selline küsimus: Kust võiks euroliidust saada säherduse asja mis on võimega salongi kütta ja jahutada?
Midagi sellist näiteks, aga olen koi ja ei taha tolli maksta...  https://www.carbuilder.com/uk/universal-...heater-kit
Vasta

(27-08-2022, 23:33 PM)2715 Kirjutas:  Selline küsimus: Kust võiks euroliidust saada säherduse asja mis on võimega salongi kütta ja jahutada?
Midagi sellist näiteks, aga olen koi ja ei taha tolli maksta...  https://www.carbuilder.com/uk/universal-...heater-kit
Ali link - midagi siit näiteks. Alist ostes makstakse toll automaatselt (sisaldub hinnas), st asi tuleb kohe koju kätte, ei pea tolliga ise jamama.
Sama asi mis su lingil oli Indiamardis 30€'ga :o
Vasta

Kui on liiklusmärk veoauto sõidu keeld ilma lisatud 8t vms. siis mis kaaluni se kehtib. Kas võin oma 7.5t registrimassiga sealt läbi minna või ei. Guugeldus näitab nüüd ainult märki 313a - veoautosõidu keeld ja seal on 8t peal kirjas, aga on terve hunnik märke kus ainult veoauto pilt
Vasta

(28-08-2022, 09:30 AM)Kult Kirjutas:  Kui on liiklusmärk veoauto sõidu keeld ilma lisatud 8t vms. siis mis kaaluni se kehtib. Kas võin oma 7.5t registrimassiga sealt läbi minna või ei. Guugeldus näitab nüüd ainult märki 313a - veoautosõidu keeld ja seal on 8t peal kirjas, aga on terve hunnik märke kus ainult veoauto pilt
313. Veoauto sõidu keeld. Sõita ei tohi C -kategooria sõiduki, traktori ega liikurmasinaga. Märgile kantud tonnide arvu korral ei tohi sõita ühegi nimetatud sõiduki ega autorongiga, mille veduk on üks neist, kui registrimass ületab selle arvu.
Vasta

(28-08-2022, 09:36 AM)Inri Kirjutas:  ...
313. Veoauto sõidu keeld. Sõita ei tohi C -kategooria sõiduki, traktori ega liikurmasinaga. ...
ähh, mul jooksis juhe kokku ... mu teada on need ABCDE kategooriad juhilubade omad, sõidukite kategooriad on ikka teised elik veoauto peaks olema N koos oma allkategooriatega. Kes oskab seletada ?
Vasta

(28-08-2022, 07:40 AM)qwerty009 Kirjutas:  Ali link - midagi siit näiteks. Alist ostes makstakse toll automaatselt (sisaldub hinnas), st asi tuleb kohe koju kätte, ei pea tolliga ise jamama.
Sama asi mis su lingil oli Indiamardis 30€'ga :o
Tundub tõesti, et euroliidus sellist asja avalikult ei müüda.
See lingil olev ei sisalda osasid asju ja mis sisaldab on saatmiskulu suurem kui asi ise maksab.
Igatahes tänud otsimast.
Vasta

(28-08-2022, 10:16 AM)honkomees Kirjutas:  
(28-08-2022, 09:36 AM)Inri Kirjutas:  ...
313. Veoauto sõidu keeld. Sõita ei tohi C -kategooria sõiduki, traktori ega liikurmasinaga. ...
ähh, mul jooksis juhe kokku ... mu teada on need ABCDE kategooriad juhilubade omad, sõidukite kategooriad on ikka teised elik veoauto peaks olema N koos oma allkategooriatega. Kes oskab seletada ?
Minu loogika:
Liikluseeskiri sätestab liiklemise korra meie teedel.
Märk 313 on pärit liikluseeskirjast.
Märgi 313 kohta ütleb see, et Veoauto sõidu keeld. Sõita ei tohi C -kategooria sõiduki, traktori ega liikurmasinaga.
Liikluseeskiri sätestab ka need kategooriad ja neid peaks teoorias iga mootorsõiduki juhtimise õiguse saanud isik unepealt tundma.

Igaks juhuks, et B-kategooria kestab kuni 3,5 tonnise registrimassiga sõidukit juhtida.
Üle selle on juba C-kategooria.
Pole sel märgil tahvlit, siis raskema asjaga kui 3,5t sinna märgi taha saab kas märgi nõudeid rikkudes või eriloaga.
Vasta

Mis loom se C1 luba siis on, läheb lihtsalt C alla ja kõik.
Vasta

(28-08-2022, 10:57 AM)Kult Kirjutas:  Mis loom se C1 luba siis on, läheb lihtsalt C alla ja kõik.
C1 alamkategooria lubab tavitada avalikes kohtades jõuvankrit mis kaalub üle 3,5 tonni aga ei kaalu üle 7,5 tonni.
Tark oleks tutvuda õigusaktidega kui on plaanis juhtida erinevaid sõidu ja veo jõuvankreid avalikel teedel.
http://dizel.ee/pdf/kategooriad_est.pdf
Vasta

(28-08-2022, 10:51 AM)2715 Kirjutas:  
(28-08-2022, 10:16 AM)honkomees Kirjutas:  
(28-08-2022, 09:36 AM)Inri Kirjutas:  ...
313. Veoauto sõidu keeld. Sõita ei tohi C -kategooria sõiduki, traktori ega liikurmasinaga. ...
ähh, mul jooksis juhe kokku ... mu teada on need ABCDE kategooriad juhilubade omad, sõidukite kategooriad on ikka teised elik veoauto peaks olema N koos oma allkategooriatega. Kes oskab seletada ?
Minu loogika:
Liikluseeskiri sätestab liiklemise korra meie teedel.
Märk 313 on pärit liikluseeskirjast.
Märgi 313 kohta ütleb see, et Veoauto sõidu keeld. Sõita ei tohi C -kategooria sõiduki, traktori ega liikurmasinaga.
Liikluseeskiri sätestab ka need kategooriad ja neid peaks teoorias iga mootorsõiduki juhtimise õiguse saanud isik unepealt tundma.

Igaks juhuks, et B-kategooria kestab kuni 3,5 tonnise registrimassiga sõidukit juhtida.
Üle selle on juba C-kategooria.
Pole sel märgil tahvlit, siis raskema asjaga kui 3,5t sinna märgi taha saab kas märgi nõudeid rikkudes või eriloaga.
ei noh, otse loomalikult tean mina ja arvatavasti ka 99% autojuhtidest, et C-kategooria juhiluba annab õiguse juhtida üle 3,5 tonnist krusa aga see ei ole SÕIDUKI KATEGOORIA seaduse tähenduses, ühesõnaga LE on ebakorrektselt sõnastatud, C kategooria sõidukit ei eksisteeri. 
Sõnastatud peaks olema, et sõita ei tohi N jne kategooria sõidukiga või lihtsalt et sõita ei tohi üle 3,5 tonnise täismassiga sõidukiga
https://www.transpordiamet.ee/soidukite-ja-masinate-kategooriad 
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne