KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 4)

(11-11-2022, 10:19 AM)muska71 Kirjutas:  Eluaeg värvi eemaldatud kuumaga,sulab ja kobrutab kenasti ja siis pahtel labidaga kraabid maha.
Kõige puhtam, pole mäkerdamist, tolmuvaba, ka minu soovitus.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta

(11-11-2022, 09:41 AM)wollyver Kirjutas:  Küsimus vanade põrandalaudade kohta. Võtsin üles ühe korteri põrandalauad ca 40 ruutu 20-30cm laiad on. Kuna vanad lauad on selle saja aastaga väga ebatasaseks muutunud oli plaanis need paksusmasinast läbi lasta. Tegin proovilasu 4 lauaga läbi paksusmasina ja see vana värv nüris terad ära juba kahe lauaga. Probleemiks on see vana värv paksus ca 2mm värvikihtidel. See vana värv nürib terad ära. Nüüd olekski vaja mingit inimlikku meetodit kuidas see värv kätte saada. Rendilihvija jääb ära, sest ühes toas kunagi ca 25m2 lihvisin sama põrandat kaks päeva tasaseks ja läks meeletus koguses liivapabereid ja närvirakke. See vana värv tõmbab liivapaberi hetkega täis. Laua paksused ca 37mm ja läbi paksuse lastes sai väga hea tulemuse 28mm paksuse pealt. Välistaks ka kuumaõhu puhuri ja infrapunakiirguri, kuna pind on suur. Mingit keemilist värvieemaldit proovisin, aga see ei mõju. Küsimus nüüd ongi suurele ringile, et kuidas see värv kätte saada, et lauad läbi paksusmasina lasta.
Oleks ma nii lihtsalt pääsenud, et lauad põrandast lahti ja töötlemiseks valmis (Trepp oli...)
Keemia teeb imesid. Soetad suure kile, laotad laudadele alla, keemia (soovitan Läti venfex vms) paksult peale, kile peale ja pakid võimalikult tihedalt. Ootad X ajaühikut ja lükkad pahtlilabida vms-ga lahtise maha. Kordad tegevust kihtide arvu järgi. Kui see keemia ei toimi siis kasuta nitrolahustit. NB! ei toimi mitte ainult lahusti, vaid ka lahusti aurud, st ei ole vaja neid uputada. kui jõuad alumise ehk oksool krundi kihini, siis võib juhtuda, et keemia ei toimi ja vaja kuumaga proovida. Paksusmasina asemel saab ka relaka ja kärg kettaga asja kenamaks.


Vasta

Kas lailint- või trummellihvi masinal ei hakka hammas värvile peale? Neid teenusepakkujaid peaks leiduma küll.
Vasta

(11-11-2022, 09:41 AM)wollyver Kirjutas:  Küsimus vanade põrandalaudade kohta. 

Olen kunagi ir kiirgurite jne asjadega möllanud. Viimane projekt kus paatina säilimine polnud vajalik läks paarikümne eurine käsielektrihöövel ja korralikud terad küljes. Kestsid ka pahtlit jms hööveldada. Üks terapaar pidas vastu umbes 4-6m2. Pärast paksusest läbi. Ja sai suht ok.
Vasta

(11-11-2022, 11:34 AM)Mart Laanelepp Kirjutas:  Kas lailint- või trummellihvi masinal ei hakka hammas värvile peale? Neid teenusepakkujaid peaks leiduma küll.
Absoluutselt! Need on koos keemiaga ainsad mis üldse midagi teevad! Vana laudise puhul on enne höövlit omajagu vaja liivapaberi või rull-raspliga maha võtta sest tolm nürib terad kiirelt. See nürib isegi käsihöövlit.
Minu soovitus kas osta või rentida harilihvmasin ja sellega teha puhastus. Keemiaga või ilma, vahet pole. Väike lintlihvija ei ole samaefektiivne aga tal on muud head omadused teiste tööde jaoks. Kui on palju vana laudise puhastust, siis raudselt efektiivseim masin! Ja tarvikute valik on meeletu, igale materjalile ja töö jaoks on oma olemas. Sellega oled üle lasknud ja kõik metalli ka üles leidnud, võib rihtplatet-paksust kasutada.
Vasta

Ma lihtsalt relakaga lasknud. Kummist tald ning sinna peale kõige jämedam liivapaber, mis võtta on. Korralik mask ette ning laseb nii et mühiseb.
Vasta

(11-11-2022, 01:20 AM)Mahno Kirjutas:  Üsna tavaline ehituspoe värk - kõrvalosakonna kaup on kõrvalosakonna mure, mine otsi endale sealt osakonnast ise keegi, kui midagi teada tahad.

Ja kuna sinu soovitud toodet müüakse kuskil teises kaupluses, siis on see ju ka teise kaupluse mure.

Kaupa müüakse bauhof.ee nime alt ning pole kliendi mure kuskohas kaupa ladustatakse. Arusaadav, et kohapeal poes olles võidakse juhatada teise töötaja juurde kes on mingi valdkonna kauba osas pädevam.

(11-11-2022, 08:17 AM)vant Kirjutas:  Viisakalt vastatud ju. Mis te eeldate, et müüja peab peast teadma kõiksugu hüdrofooride tehnilisi andmeid oma tonnise palga eest või? Smile

Jah, vastus oli viisakas ning sellest polnudki juttu. Küllap said aru mis jutu mõte oli Smile

(11-11-2022, 08:58 AM)Daff Kirjutas:  Mul üks tuttav oli Bauhoffis just santehnika osakonnas tööl . See mida ta aeg ajalt pajatab on ikka müstika mille peale kliendid tulevad ja mis nõudmised neil on.
See eelnev mõtteavaldus kaldub ka valdkonda "võimalik vaid Bauhoffis".

Küsisin täiesti elementaarse asja kohta, umbes nagu autol rehvimõõtu vms. Mis müstikat või erilisi nõudmisi selles ikka on.
Vasta

Bauhofist veel. Käisin Tartu Bauhoffis puukruve otsimas. Oli vaja 200+ pikkust.
Küsisin riiuli ees seistes ühelt poe vormis vanemalt mehelt. See näitas mingi paki peale ja jalutas edasi.
Kruvid olid pea 5€ tükk.
Vahtisin edasi seda riiulit.  
Tuli teine mees. See kõnetas juba mind ja uuris, et ega ta juhuslikult aidata ei saa.
Kui olin oma mure ette lugenud tuli sealt infot nii, et ei jõudnud ära salvestada. Sain oma kruvid mida vaja.
Ühesõnaga, seal peab ka õige inimese kätte saama.

Aquila captas non muscas.
Vasta

Esimene kord tellisin Bauhofi e-poest kauba, mis oli Lasnamäel olemas, mugavusest lasin saata Mustamäe omasse. Jõudmine võttis kõigest 7-8 päeva, oma tellimuse staatuse vaatamine bauhofi lehel loomulikult ei toiminud. Mustamäe Bauhofi laos ei leitud toodet üles ka esimesel paaril korral üritades.

Teisele korral sama lugu, toode Lasnamäe Bauhofis olemas, seekord targem ja sai tehtud "telli ja nopi" Lasmamäele. Nädalaga ei kippu ega kõppu, läksin kohale ja küsisin, vastuseks et neil süsteemis jama ja osa tellimusi ongi maa ja taeva vahel õhus, nemad ei näe, midagi teha ei saa. Anti siis riiulist toode kätte ja nädala pärast hakkasid tulema teavitused, et võib rõõmsalt tellitud kaubale järele minna.
Vasta

Ega see vist ongi nende suurte kettide pohuissmus...Bauhofis on tellid midagi,kõigepealt läheb kaup pealattu ja kui sealt ükskord tulema saab on terve igavik möödunud....Kevadel vahetasin katust ja keila poe ostsin tühjaks suurtest kruvidest,googeldasin ja ja päälinna poes lademetes ja meil teele päälinna ja suht kiirelt alla nädala oli kaup keilas,jutt espakist siis.Bauhofi mõtetut putkat külastan üliharva kui muud üle ei jää,et äkki on...
Vasta

Bauhofist veel. Oli vaja ühte kuumaveeboilerit. Rõõmsalt teatasid raadios  et, hind neil asjadel kuni -40% aga nagu alati see -40-ga hind oli selline iga teine pood müüb letilt sama hinnaga või odavamalt. Põhihind oli olnud selline, et ostad nagu eliit toodet.

Bensiinis peitub kiirendus - diislis vingu hais.
Vasta

(11-11-2022, 12:36 PM)PlyVal64 Kirjutas:  
(11-11-2022, 11:34 AM)Mart Laanelepp Kirjutas:  Kas lailint- või trummellihvi masinal ei hakka hammas värvile peale? Neid teenusepakkujaid peaks leiduma küll.
Absoluutselt! Need on koos keemiaga ainsad mis üldse midagi teevad! Vana laudise puhul on enne höövlit omajagu vaja liivapaberi või rull-raspliga maha võtta sest tolm nürib terad kiirelt. See nürib isegi käsihöövlit.
Minu soovitus kas osta või rentida harilihvmasin ja sellega teha puhastus. Keemiaga või ilma, vahet pole. Väike lintlihvija ei ole samaefektiivne aga tal on muud head omadused teiste tööde jaoks. Kui on palju vana laudise puhastust, siis raudselt efektiivseim masin! Ja tarvikute valik on meeletu, igale materjalile ja töö jaoks on oma olemas. Sellega oled üle lasknud ja kõik metalli ka üles leidnud, võib rihtplatet-paksust kasutada.
Asjalik nõuanne, ise oled ilmselt mõned sajad ruudud vanu põrandaid taastanud! Kindlasti laske enne paksusmasinat jämedamat sorti lihvmaterjaliga, veel parem terasharjaga vanad paarikümne värvikihiga põrandalauad üle. Höövlit ei nüri niivõrd peenike tolm, kui värvi sisse jäänud liiv, peale lihvimist jääb sinna piisavalt lihvmaterjali jääke ja peale terasharja jäävad pisikesed terastraadi jäänused, mis kulutavad päris edukalt höövli terasid. Teine teema on lihvmaterjali kulu, vaevalt keegi teenuse osutaja tahab mõistliku hinna eest pusida, sest vana värv mätsib ikka korralikult täis.
Vanade põrandalaudade taaskasutamine on täiesti läbikäidud etapp. Lõpptulemus jääb suurepärane, aga vaeva ja lihvimistolmu on sitaks palju. Värvist saab lahti kas keemiaga või soojusega,mõlemal juhul kaasneb kaabitsemine. Keemia edukus sõltub ka laudade töötlusest: oksool ja kasutatud värvid. Vahel tuleb ka mõlemad võtted appi võtta, nii keemia kui kuumus. Kui tahad ilusa põranda saada, siis tuleb paigaldatud põrand ikka üle lihvida. Suure pinna lased suure masinaga, nurgad ja muud urkad pisikesega või lausa käsitsi. Suur masin eeldab ka natuke harjutamise ruumi ja tunnetust, igasugused lohud on lihtsad tulema. Edu ja ilusat tulemust.

Kes oskab, see teeb - kes ei oska, see õpetab!
Vasta

(11-11-2022, 20:12 PM)metsakohin Kirjutas:  
(11-11-2022, 12:36 PM)PlyVal64 Kirjutas:  
(11-11-2022, 11:34 AM)Mart Laanelepp Kirjutas:  Kas lailint- või trummellihvi masinal ei hakka hammas värvile peale? Neid teenusepakkujaid peaks leiduma küll.
Absoluutselt! Need on koos keemiaga ainsad mis üldse midagi teevad! Vana laudise puhul on enne höövlit omajagu vaja liivapaberi või rull-raspliga maha võtta sest tolm nürib terad kiirelt. See nürib isegi käsihöövlit.
Minu soovitus kas osta või rentida harilihvmasin ja sellega teha puhastus. Keemiaga või ilma, vahet pole. Väike lintlihvija ei ole samaefektiivne aga tal on muud head omadused teiste tööde jaoks. Kui on palju vana laudise puhastust, siis raudselt efektiivseim masin! Ja tarvikute valik on meeletu, igale materjalile ja töö jaoks on oma olemas. Sellega oled üle lasknud ja kõik metalli ka üles leidnud, võib rihtplatet-paksust kasutada.
Asjalik nõuanne, ise oled ilmselt mõned sajad ruudud vanu põrandaid taastanud! Kindlasti laske enne paksusmasinat jämedamat sorti lihvmaterjaliga, veel parem terasharjaga vanad paarikümne värvikihiga põrandalauad üle. Höövlit ei nüri niivõrd peenike tolm, kui värvi sisse jäänud liiv, peale lihvimist jääb sinna piisavalt lihvmaterjali jääke ja peale terasharja jäävad pisikesed terastraadi jäänused, mis kulutavad päris edukalt höövli terasid. Teine teema on lihvmaterjali kulu, vaevalt keegi teenuse osutaja tahab mõistliku hinna eest pusida, sest vana värv mätsib ikka korralikult täis.
Vanade põrandalaudade taaskasutamine on täiesti läbikäidud etapp. Lõpptulemus jääb suurepärane, aga vaeva ja lihvimistolmu on sitaks palju. Värvist saab lahti kas keemiaga või soojusega,mõlemal juhul kaasneb kaabitsemine. Keemia edukus sõltub ka laudade töötlusest: oksool ja kasutatud värvid. Vahel tuleb ka mõlemad võtted appi võtta, nii keemia kui kuumus. Kui tahad ilusa põranda saada, siis tuleb paigaldatud põrand ikka üle lihvida. Suure pinna lased suure masinaga, nurgad ja muud urkad pisikesega või lausa käsitsi. Suur masin eeldab ka natuke harjutamise ruumi ja tunnetust, igasugused lohud on lihtsad tulema. Edu ja ilusat tulemust.
On ette tulnud igasugust sitast saia tegemist nende aastakümnete jooksul, kus on tulnud ehitada. Reaalselt lisandub sinan sadu ruutmeetreid purjekate põhjasid, kust on ka vana värvi kõikmõeldavate vahenditega eemaldatud! Gelcoatiga koos laminaadini... Ehk ON seda tööd elus ikka tehtud omajagu Wink Ja ka omast lollusets asju peessegi keeratud, ei saa salata. Näiteks keemiaga liiga palju "ette tegemisega". 
Tegelikult olen loobunud sest aja ja energiakulu on arutu! Praegugi poolteist sajandit vanad põrandalauad Kopli uulitsalt ootavad majataga tükeldamist... Ma "väsisin ära" omaenda elutoa põrandaga, kus võtsin kuumaga kõi värvid maha, siis lihvisin ja tegin ja... siis viskas üle, läksin poodi, ostsin esimese meeldinud põneva laminaadi ja panin maha! Kuna kõik meie elamised on taaskasutus, "rämpsust" tehitamine, praak jne, siis on saanud oksendamiseni sellest! Ega ma muidugi teen seda siiani aga teises võtmes. Seda zitta muudkui koguneb, praegu on mingi 10 ühikut saja aasta vanuseid viilunguksi jms, lisaks üks tohutu lahe aken jne. See on praeguse Restorani Snoob ehk endise Rahumäe Leivapoe ainus säilunud originaalaken. Täiskomplekt, no oli mul "vaja" seda koju vedida...5 aastat kuuris kuivas ka, puhastatud ja puha.  Mingi hetk saab kõrini ja läheb kõik lõkkesse või lihtsalt piidialla! Selle sama asja pärast: töö ja materjali mahukas "koinimine". Suurusjärk 50 pluss/niinus on see koht, kus igal normaalsel tegelasel saab "zitast zepiku tegemisest kõht täis". Siis saab see nooruslik uljus ja pohhuism lihstalt otsa Wink Mul igastahes sai...

Ahjah, Sa ei pea traatharjaga peale keemiaga puhastust teps mitte tegutsema! Valikus on palju muid rulle ka... Traat on vanutamiseks.
Vasta

Ma ei tea kuidas see põrandalaudadega toimiks kuid tsikli paagilt sain 1 komponentse värvi maha tänu kaltsule ja atsetoonile. 
Mähkisin paagi kaltsu sisse, valasin atsetooniga üle ning mähkisin pakkekilega üle. Hommikul lükkasin värvi kaltsuga maha. 

Siin ehk prooviks saunalina või tekk maha panna, atsetoon ja plekitahvel?

Iseõppinud spetsialist - energeetika valdkonnas.
Vasta

Kas värvi mahavõtmise asemel ei saaks värvikihi alt laudu õhemaks saagida, näiteks suurema lintsaega? Kui 37-st 28 teha, siis teoorias peaks vist toimima.

Baufi kohapealt sedapalju, et liitusin suvel nn.profiklubiga, mis tagab enam-vähem arusaadavad hinnad. Nüüd mõtlesi uurida, kas programmis osalemise jätkamiseks vajalikud 500 raha on juba poodi jäetud või oleks vaja lisaoste teha. Tuleb välja, et summa teadasaamiseks tuleb minna poe infoletti ja paluda tädil oma ostud kalkulaatoril kokku arvutada. Või kui endal sedapalju nutti oleks jätkunud, et kõik tšekid kodus naela otsa lüüa, siis saaks seda ka ise teha. Veel ei ole julgenud infosse inimesi tülitama minna ja naela otsa ei taibanud oste ammugi panna. Ometi peaks kuskil nende arvutisügavustes antud inf juba kokkuvõetud kujul olema, vastasel korral saab seal tasuta raamatupidamise kursusi korraldama hakata, kus noorukesed õpilased inimeste ostusid kokku kuue kuu kaupa kokku võtavad. Imelik lugu igal juhul, kui see tõsi peaks olema.
Vasta

Ma mõtlesin ikka suurt masinat, "paksusmasinat" kus terade asemel on lihvlint või trummel. Kui lauad juba üles on võetud siis miks lolli käsitööga vaeva näha kui saaks läbi masina lükata.
Vasta

(12-11-2022, 09:58 AM)Mart Laanelepp Kirjutas:  Ma mõtlesin ikka suurt masinat, "paksusmasinat" kus terade asemel on lihvlint või trummel.
Trummel on umbes esimese lauaga, lint kestab natuke rohkem. Mulle piisas ühe kolmetoalise korteri kolme toa põrandast, vaatamata ilusale tulemusele ei soovi rohkem sellist vaeva näha.

Kes oskab, see teeb - kes ei oska, see õpetab!
Vasta

(12-11-2022, 09:58 AM)Mart Laanelepp Kirjutas:  Ma mõtlesin ikka suurt masinat, "paksusmasinat" kus terade asemel on lihvlint või trummel. Kui lauad juba üles on võetud siis miks lolli käsitööga vaeva näha kui saaks läbi masina lükata.
Kui Sul enda massin on, siis ok. Aga kodanikud kes sellise €€€€ maksva masinaga leiba teenivad, saadavad Su... ukse taha. Üks peidus olev murdunud nael, vms ja lindivahetus. Värvi eemaldamise peale saadetakse veel kaugemale.. Kui tõesti soov lihvijaga mässata, siis soovitan kasutada lihvvõrku, abranet jms. Tehakse kettaid ja linte käsimasinatele. Ei ummista nii kiirelt kui paber, aga on õrn nurkade ja teravate servade ületamisel. Kui mätsima hakkab, klopid puhtaks ja edasi.


Vasta

Kui põrandalaud juba üles on võetud, miks sa seda siis tagurpidi tagasi ei pane ja siis trumliga siledaks ei lase? Mul oli ükskord üks laudisega kaetud ja värvitud sein, millele naturaalse puidu ilme andmiseks oli kõige lihtsam lauad ükshaaval seinast lahti võtta tagurpidi tagasi panna.

Maasturite hankimist Ukraina sõjaväele ja nende remonti meie Põhja-Tallinna töökojas saad toetada läbi Toeta Ukrainat MTÜ a/a EE387700771008885941. Selgitusse maastur Ukraina sõjaväele.
Vasta

(12-11-2022, 11:18 AM)hulgus Kirjutas:  
(12-11-2022, 09:58 AM)Mart Laanelepp Kirjutas:  Ma mõtlesin ikka suurt masinat, "paksusmasinat" kus terade asemel on lihvlint või trummel. Kui lauad juba üles on võetud siis miks lolli käsitööga vaeva näha kui saaks läbi masina lükata.
Kui Sul enda massin on, siis ok. Aga kodanikud kes sellise €€€€ maksva masinaga leiba teenivad, saadavad Su... ukse taha. Üks peidus olev murdunud nael, vms ja lindivahetus. Värvi eemaldamise peale saadetakse veel kaugemale.. Kui tõesti soov lihvijaga mässata, siis soovitan kasutada lihvvõrku, abranet jms. Tehakse kettaid ja linte käsimasinatele. Ei ummista nii kiirelt kui paber, aga on õrn nurkade ja teravate servade ületamisel. Kui mätsima hakkab, klopid puhtaks ja edasi.


Oma masinale vaevalt keegi ligi laseb sellise materjaliga aga lohutuseks võin öelda, oleneb mis lint sees on ja mis sorti masinaga tegu on. Siin on palju muutujaid. Olin 5 aastat seotud ühe mööblitehasega ja nägin selle lintlihvija tööd iga päev ning nägin ka mida sealt õhtuti haltuurakorras  läbi aeti. Vanade laudade jaoks löödi kõige jämedam lõpukorral olev paber peale ja anti minna. Kõige ekstravagantsem asi mida nägin sealt läbi lastavat olid iseliimitud piduriklotsid poola Fiatile. Täpselt lasi mõõtu nagu aabits nõudis. Ainult kõhedaks tegi see tulelont mis mööda kapronvoolikut kuni tsüklonini jooksis. Ime, et tehas õhku ei lennanud.

Aquila captas non muscas.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 6 külali(st)ne