KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 4)

(19-11-2022, 16:27 PM)Xtreme Kirjutas:  Kus sihukesi metall-kumm seibe kasutatakse?
Hüdraulikas, jagajad, liitmikud jne
Vasta

Kõrgemad rõhud, kus paraniiti ei kõlba kasutada. 
Näiteks co2 keevitusballooni üleminekule panin sellise.

Iseõppinud spetsialist - energeetika valdkonnas.
Vasta

(19-11-2022, 10:46 AM)Daff Kirjutas:  Kinnises süsteemis ei kao vesi küll kusagile kui keegi kõrvaline selleks põhjust või võimalust ei anna.  Peale uue süsteemi täitmist  mingi paari nädala jooksul ehk tuleb lisada veits vett. 

Oma katla põhjal võin näite tuua. 19 aastat sai katlal nurgas täis. Kui süsteem käima pandi siis paari nädala jooksul aeg ajalt süsteemi rõhk langes alla ühe ati. Paigaldaja kohe rõhutas, et jälgiksin kuna kogu süsteemist ühku korraga kätte ei saa. See on pikem protsess. Pluss veepehmendaja pidi ka toimima mingil kummalisel moel sellele veele. Rõhu langedes lasin maja veevärgist surve üles uuesti umbes 1,5 ati peale külmalt kui rõhk liiga alla langesja viimaks jäi pidama. Nüüd on kogu aeg külmalt rõhk nõks üle ühe. Oleneb hetketemperatuurist. Ja 19 aastat pole enam vett lisanud.

Mul on süsteem küll tehtud nii, et veevärk on ühendatud keskkütte süsteemiga. Kraan lahti ja lased vett juurde kui vaja. Ja üks tingimus on, et ka külmalt peab olema süsteemis oma kindel rõhk.  Mul spets katla manomeetril on 1,1 ati kohal punane joon millest allapoole rõhk ei tohi langeda. Ülemine on kusagil 4 ati juures. Selleni jooneni pole kunagi rõhk tõusnud. Isegi kui vool ära on läinud ja katel ennast avariikorras kinni paneb ning katla enda termomeeter näitab 100 ja nõks rohkem kraadi.

Kui näiteks kinnist süsteemi täita ämbriga vabavoolu teel siis me ei saagi seda süsteemi toimima. See mõttetera jäi meelde kui paigaldaja mulle katlasüsteemi tutvustas ja õppetussõnu jagas.
Tundub õige jutt olema.Mul külmalt natuke üle 0,5 vist ja tõuseb kuhugi 1,5 kanti kuumalt ja ega pole ka ammu enam vett lisanud ja iseehitatud värk on.
Vasta

(19-11-2022, 16:27 PM)Xtreme Kirjutas:  Kus sihukesi metall-kumm seibe kasutatakse?

Hüdro liitmikes, kus koonusega pidamist ei ole võimalik saavutada koonuste puudumise tõttu. Näiteks kiirühendused käivad vooliku otsa nipliga, mille üks ots saab pidamise voolikuga koonuse abil ja teise nipli otsa ja kiirühenduse vahele läheb säänne seib.

Maasturite hankimist Ukraina sõjaväele ja nende remonti meie Põhja-Tallinna töökojas saad toetada läbi Toeta Ukrainat MTÜ a/a EE387700771008885941. Selgitusse maastur Ukraina sõjaväele.
Vasta

(19-11-2022, 18:03 PM)muska71 Kirjutas:  
(19-11-2022, 10:46 AM)Daff Kirjutas:  Kinnises süsteemis ei kao vesi küll kusagile kui keegi kõrvaline selleks põhjust või võimalust ei anna.  Peale uue süsteemi täitmist  mingi paari nädala jooksul ehk tuleb lisada veits vett...
Tundub õige jutt olema.Mul külmalt natuke üle 0,5 vist ja tõuseb kuhugi 1,5 kanti kuumalt ja ega pole ka ammu enam vett lisanud ja iseehitatud värk on.

Ju siis mul on midagi valesti. Küttehooajal kuus korra-paar sorts värsket vett juurde lasta on täiesti rutiiniks kujunenud. Tunnistan ausalt, et nii mõnigi kord on õnnestunud katel "keema" ajada ka. Kuigi viimase paarikümne aasta jooksul on seejuures kaitseklapp vist kolmel korral reageerinud ja vee lisamise vajadust ei saa selle kaela ajada. Ah, on mis on.
Vasta

Minul on teisel korrusel 2 radikat ja mõlemil automaat õhutajad otsas.Akupaagi peal kah õhutaja ja akupaagi pealt vast meeter ja suts peale on juba radikas õhutajaga.All toas kolmas raddikas ja too mulises küll kui sügisel radikate pumba käima panin,tollel redikal lihtsalt tuulutus kork otsas ja asi toimib nagu.5-6 a tagasi kui katelt vahetasin siis sai kogu torustik ja värk uus pandud oma enese tarkusest.radikate ringi pumba ühendasin küll muidugi valesti ja see tuli ümber teha ja ehitusfoorumist sain õige teeotsa kätte.
Vasta

(20-11-2022, 14:41 PM)alfredo Kirjutas:  
(19-11-2022, 18:03 PM)muska71 Kirjutas:  
(19-11-2022, 10:46 AM)Daff Kirjutas:  Kinnises süsteemis ei kao vesi küll kusagile kui keegi kõrvaline selleks põhjust või võimalust ei anna.  Peale uue süsteemi täitmist  mingi paari nädala jooksul ehk tuleb lisada veits vett...
Tundub õige jutt olema.Mul külmalt natuke üle 0,5 vist ja tõuseb kuhugi 1,5 kanti kuumalt ja ega pole ka ammu enam vett lisanud ja iseehitatud värk on.

Ju siis mul on midagi valesti. Küttehooajal kuus korra-paar sorts värsket vett juurde lasta on täiesti rutiiniks kujunenud. Tunnistan ausalt, et nii mõnigi kord on õnnestunud katel "keema" ajada ka. Kuigi viimase paarikümne aasta jooksul on seejuures kaitseklapp vist kolmel korral reageerinud ja vee lisamise vajadust ei saa selle kaela ajada. Ah, on mis on.

Kord-paar aastas vett lisada on täiesti normaalne, tihemini vast mitte. Sa ei maini rõhku sisteemis? Kui rõhk alla läheb siis tõmbab õhutaja kaudu õhu sisse ja hiljem mulistab õhutajast jälle välja, võimalik et osalt koos veega. Võimalik et paisupaagi vasturõhk pole õige.

Triumph GT6, Corvair Spyder, Datsun 280Z, BMW E21, VW Buss
Vasta

Oskab keegi juhatada Londonis pubisid, millel poleks telekat ja kus ei kuulataks ka raadiot?

_______________________
Koledate Kastikate Klubi
Vasta

(20-11-2022, 20:23 PM)DevilDeVille Kirjutas:  Oskab keegi juhatada Londonis pubisid, millel poleks telekat ja kus ei kuulataks ka raadiot?
10 aastat tagasi oli Weatherspooni kett see kus muusikat polnud, ise käisin nendes. Teistes oli võimatu juttu ajada, lärm/muusika liiga kõva.
Vasta

Kas tööriistade e-poodides on levinud praktika, et korra karbist välja võetud ja proovilõike teinud tööriista tagastamisest keeldutakse, sest see on "kasutatud"?
Tagastusõiguse mõte on ju selles, et klient saaks kauba omadustega tutvuda samaväärselt nagu päris poes. Ma olen päris poes prooviks puurinud, survekat kasutanud jms. Olen e-poodidesse mitu paari jalanõusid tagasi saatnud, sest no ei saa ainult foto ja suuruse järgi jalga istumist teada, samamoodi nagu ei saa ainult foto ja tehniliste andmete järgi teada kuidas tööriist pihku istub, vibratsioon, kaal jms.

Vältige VERKTER.EE poodi kui te pole päris lõpuni kindel kas tööriist ikka sobib.
Vasta

Kui sa suudad pakendit kahjustamata proovida ilma proovimisjälgi jätmata, võetakse ka tagasi. Keegi ei võta poriseid jalanõusid tagasi.
Kõik sildid-kleepsud jms. värgid peavad küljes alles olema.

Maasturite hankimist Ukraina sõjaväele ja nende remonti meie Põhja-Tallinna töökojas saad toetada läbi Toeta Ukrainat MTÜ a/a EE387700771008885941. Selgitusse maastur Ukraina sõjaväele.
Vasta

Mina ostsin mainekast butiigist mille esindus ka minu kodukülas suvel plasmalõikuri mis kirjade järgi on "nõudlikule hobikasutajale".No ei lõiganud see sinine S kirjaga junn sittagi ja viisin tagasi,alul lootsime,et on praak eksemplar ja anti kohe letilt järgmine ja see samasugune...ja võeti ka see tagasi ja maksti kenasti ostuhind tagasi.Ka juutuubis multikas kus teisedki sama sõnnikuga hädas...Enne ostu loomulikult uurisin müüjalt,et kas ikka tasub osta ja ega sõnnik pole ja müüja soovitas siiski osta.ha need minu poolt proovitud aparaadid olid loomulikult jälgedeta,käpad puhastati ja müüdi järgmisele ostjale maha...
Vasta

Tagastamissoovi peale öeldi lihtsalt, et kasutatud kaupa tagasi ei võeta.
Lõikasin piiksaega prooviks prussi otsast tüki ja otsustasin, et täiskiirusel on vibra liiast . Tera kinnituse juurest natuke tolmune ja talla värvil ka muidugi mõni kriips peal, sinna peab ju saagides peale toetama...
Vasta

(30-11-2022, 15:35 PM)Kalts Kirjutas:  Tagastamissoovi peale öeldi lihtsalt, et kasutatud kaupa tagasi ei võeta.
Lõikasin piiksaega prooviks prussi otsast tüki ja otsustasin, et täiskiirusel on vibra liiast . Tera kinnituse juurest natuke tolmune ja talla värvil ka muidugi mõni kriips peal, sinna peab ju saagides peale toetama...

Siin ei ole jah midagi muud teha, kui kas kannatad ära või pane mõistliku alghinnaga tööriist oksjonile ja ülejäänud on kooliraha.

Maasturite hankimist Ukraina sõjaväele ja nende remonti meie Põhja-Tallinna töökojas saad toetada läbi Toeta Ukrainat MTÜ a/a EE387700771008885941. Selgitusse maastur Ukraina sõjaväele.
Vasta

Ma ei saa neist netipoodide fenomenist üldse aru, et kuidas on võimalik üldse midagi sealt tellida. Olgu need riided, jalanõud, mööbel, tööriistad jne. Nagu on juba öeldud, et pildi ja andmete järgi ei saa ju mitte kuidagi otsustada, kuidas tööriist kätte, jope selga, saabas jalga, diivan perse alla jne istub.
Läheb küll tööriistadest mööda, aga paar aastat tagasi tellisin RDE-st mingi muusikakeskuselaadse BT-kõlari vms, sain kätte, vägev suur, LED-id suurte kõlarite küljes jne, panin käima- nigu krdi plastmassist plekkämber. Selle tagasisaatmisega probleemi ei olnud, aga jah, selliseid reaalselt kasutatavaid asju ei ole riskinud ikkagi netipoest tellida.
Vasta

(30-11-2022, 16:25 PM)isandpauk Kirjutas:  
(30-11-2022, 15:35 PM)Kalts Kirjutas:   Tera kinnituse juurest natuke tolmune ja talla värvil ka muidugi mõni kriips peal, sinna peab ju saagides peale toetama...

Siin ei ole jah midagi muud teha, kui kas kannatad ära või pane mõistliku alghinnaga tööriist oksjonile ja ülejäänud on kooliraha.

Tolm suruõhuga maha ja tald vildikaga ühtlaseks värvida, ehk õnnestub?

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

(30-11-2022, 16:34 PM)Aare R. Kirjutas:  Ma ei saa neist netipoodide fenomenist üldse aru, et kuidas on võimalik üldse midagi sealt tellida. Olgu need riided, jalanõud, mööbel, tööriistad jne. Nagu on juba öeldud, et pildi ja andmete järgi ei saa ju mitte kuidagi otsustada, kuidas tööriist kätte, jope selga, saabas jalga, diivan perse alla jne istub.
Läheb küll tööriistadest mööda, aga paar aastat tagasi tellisin RDE-st mingi muusikakeskuselaadse BT-kõlari vms, sain kätte, vägev suur, LED-id suurte kõlarite küljes jne, panin käima- nigu krdi plastmassist plekkämber. Selle tagasisaatmisega probleemi ei olnud, aga jah, selliseid reaalselt kasutatavaid asju ei ole riskinud ikkagi netipoest tellida.
Tuludeklaratsiooni täitmiseks lähed ka MTA-sse kohale ja täidad pliiatsiga paberile?
Netipoe puhul proovitakse asi päris poes enne ära ja siis tellitakse sobilikust e-poest endale koju.
Täpselt sama on mõnede rendikatega, letis on üks hind ja leti ees läbi neti teine hind.
Ei maksa nii luitunud buumer ka ikka olla.
Vasta

Esiteks- ma ei saa aru, miks sa minu jutu peale pidevalt nii turris oled, vaja ikka pidevalt nokkida? 
Teiseks- maksuamet ei ole netipoest tellimine ja nende poolt pakutavat pole vaja selga või kätte proovida.
Kolmandaks- kõike netipoes pakutavat ei saa paraku reaalelus proovida, vähemalt tallinlaste mõistes "muus Eestis".
Ja kui ma näiteks kuskil poes peaks endale sobivat asja proovima, siis ostan selle ju kohapealt ära.
Asi pole üldse mingis luitunud buumer olemises, mida iganes sa sellega silmas pidasid.
Vasta

(30-11-2022, 17:37 PM)iisak Kirjutas:  ...
Netipoe puhul proovitakse asi päris poes enne ära ja siis tellitakse sobilikust e-poest endale koju.
...

Kuniks säärane modus operandi "päris poed" uksi sulgema sunnib, saab niiviisi lollide seljas liugu lasta kenasti. Seadusega keelatud see ei ole.

Isiklikult ei telli veebist midagi, mis peab sobima. Netist võib tellida asju, mille sobimatus ei häiri. Või asju, millega oled kuskil reaalsuses kohtunud ja tõdenud soetamisvääriliseks.

"Tasuta tagastamisega" pusinäss on räige keskkonnakoormus. Lihtsalt varjatud kujul...
Vasta

(30-11-2022, 17:37 PM)iisak Kirjutas:  Tuludeklaratsiooni täitmiseks lähed ka MTA-sse kohale ja täidad pliiatsiga paberile?
Netipoe puhul proovitakse asi päris poes enne ära ja siis tellitakse sobilikust e-poest endale koju.
Täpselt sama on mõnede rendikatega, letis on üks hind ja leti ees läbi neti teine hind.
Ei maksa nii luitunud buumer ka ikka olla.
Kas lp. ksf! iisak võiks teistelegi jagada seda teadmist, kus, ütleme näituseks, aliexpressis müüdavat kaupa saaks kohapeal proovida? Või  minupärast kas või selliseid asju:
https://z80kits.com/
?
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: qwerty009, 5 külali(st)ne