KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 4)

Kuidas avatud mastiksi/liimi/silikooni tuubi järgmise kasutuskorrani,
pikka aega ilma ära kuivamata säilitada?

Proovitud asjad:
Nael-kruvi otsiku küljes ei toimi.
Fooliumteip tuubi otsas ei toimi.
Kuumliim tuubi otsas ei toimi.
Vaakumkotti kogu kupatus ei toimi.
Vasta

(02-02-2023, 03:59 AM)Roomik Kirjutas:  Kuidas avatud mastiksi/liimi/silikooni tuubi järgmise kasutuskorrani,
pikka aega ilma ära kuivamata säilitada?

Proovitud asjad:
Nael-kruvi otsiku küljes ei toimi.
Fooliumteip tuubi otsas ei toimi.
Kuumliim tuubi otsas ei toimi.
Vaakumkotti kogu kupatus ei toimi.
Silikooni tuubidele müüakse korgiga lisaotsikuid. Viskad vana otsiku minema ( viid jäätmejaama Smile ) ja paned uue külge. Toimib. Lühemal säilitamisel keerad otsikul korgi maha ja lõikad otsikut jupi jagu lühemaks, saab ka hakkama.




`73 Hanomag-Henschel F46KA
Vasta

(02-02-2023, 03:59 AM)Roomik Kirjutas:  Kuidas avatud mastiksi/liimi/silikooni tuubi järgmise kasutuskorrani,
pikka aega ilma ära kuivamata säilitada?

Proovitud asjad:
Nael-kruvi otsiku küljes ei toimi.
Fooliumteip tuubi otsas ei toimi.
Kuumliim tuubi otsas ei toimi.
Vaakumkotti kogu kupatus ei toimi.

Kõikidel nendel ju ots kuivab ära. Kui törtsu vaja siis peab kuivanud otsatüki kätte saama. Ei ole nagu eriline probleem. 

Või sa tahad avatud pakendidest teha viimasepäeva varusid(10a säilitada)?

Silikoonidel jms on best before kuupäev kah. 

Ma ei saa hästi ideest aru kuhu tahetakse välja jõuda Smile

www.estmotor.ee väikemootorid ja ehitustehnika . Kito tõsteseadmed
Vasta

(02-02-2023, 03:59 AM)Roomik Kirjutas:  Kuidas avatud mastiksi/liimi/silikooni tuubi järgmise kasutuskorrani,
pikka aega ilma ära kuivamata säilitada?

Proovitud asjad:
Nael-kruvi otsiku küljes ei toimi.
Fooliumteip tuubi otsas ei toimi.
Kuumliim tuubi otsas ei toimi.
Vaakumkotti kogu kupatus ei toimi.
https://www.pfetech.com/how-to-keep-an-o...rther-use/
perioodiliselt peab otsikut vahetama

Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad sind enda tasemele ja lajatavad siis kogemusega /Iid-Tõstamaa/
Anna väikesele inimesele veel väiksem võim kätte ja ta arvab kohe et on Jumal taevas (või mode foorumis...)
Vasta

(02-02-2023, 08:51 AM)korvimees Kirjutas:  
(02-02-2023, 03:59 AM)Roomik Kirjutas:  Kuidas avatud mastiksi/liimi/silikooni tuubi järgmise kasutuskorrani,
pikka aega ilma ära kuivamata säilitada?

Proovitud asjad:
Nael-kruvi otsiku küljes ei toimi.
Fooliumteip tuubi otsas ei toimi.
Kuumliim tuubi otsas ei toimi.
Vaakumkotti kogu kupatus ei toimi.
Silikooni tuubidele müüakse korgiga lisaotsikuid. Viskad vana otsiku minema ( viid jäätmejaama Smile ) ja paned uue külge. Toimib. Lühemal säilitamisel keerad otsikul korgi maha ja lõikad otsikut jupi jagu lühemaks, saab ka hakkama.
tegelikult ei toimi. Vbla akrüüliga toimib, aga vähegi asi kuivab ära, nagu muretsejal kõigi proovitud variantidega.
Vasta

Minul on jämedam kruvi otsikusse jõuga keeratult toiminud,samuti toimib kui orginaal plast kork keermega korralikult kinni keerata.
Vasta

Väikese Volvo Lapplanderi ukselukud tahaks toimima panna. 4-st kolm sisu sain kätte, viimane on korralikult kinni ussitanud selle valge pulbriga, mida ma oma kesiste keemiateadmiste põhjal kuidagi ei julge alumiiniumoksiidiks nimetada.
Ultrahelivannis leotatud 10+ tundi erinevate nurkade alt. Võtmeaugust keerata püütud sinna pehmest terasest täpselt sobitatud tükiga. Tagant riivi august üritatud välja suruda kiiludega. Kuumutamist pole proovinud. Vähemalt südamik on miskist materjalist, mida äkki silumiiniks kutsutakse.
Kellelgi abistavaid ideid? Miski keemia lahustab seda valget pulbrit?
Või tuleb südamik ise tuttav ette kuskilt mujalt, et saaks välja lõhkuda ja asendada. Muukidega osa läbimõõt 12,6.
   
Vasta

Petrooli või nafta sisse likku paariks nädalaks.

Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad sind enda tasemele ja lajatavad siis kogemusega /Iid-Tõstamaa/
Anna väikesele inimesele veel väiksem võim kätte ja ta arvab kohe et on Jumal taevas (või mode foorumis...)
Vasta

(02-02-2023, 11:31 AM)Gravity Kirjutas:  Kõikidel nendel ju ots kuivab ära. Kui törtsu vaja siis peab kuivanud otsatüki kätte saama. Ei ole nagu eriline probleem. 

...
Ots mind ei huvitagi, erinevaid otsikuid on terve karbitäis.
Kuivama hakkab otsiku tipust ja ka tuubi keerme juurest, piltlikult "poole pealt", ja kuivab tuubi sissepoole.
Seega ükski otsiku otsa kinnipanemine ei aita.
Jutt on kallitest PU liimidest ajendatud, mida on harva ja törtsukaupa vaja.

Otsikut on väga lihtne taaskasutada. Tuleb peale kasutamist peenemast otsast suruõhuga
tühjaks puhuda ja järgmisel päeval tõmbad seest kuivanud "naha" välja.
Vasta

Mina olen pannud õhukese kiletüki tuubi ja otsiku vahele ning siis kinni keeranud. Samuti otsiku elektriku teibiga kinni mähkind.
Vasta

Lõputut kaitset pole olemas kahjuks. Elust enesest - oli mul 1 Locktite silikoon, mida räige hinna tõttu igale poole ei kasutanud, koonerdasin lihtsalt. Asi lõppes sellega, et tuubi lõppu ei saanud kasutada, kuna seal oli selline kuivanud hokilitter kolvi peal. Sealtpoolt õhu saamist ei takista mitte millegagi. Kui tarbimine suht väike, siis tegelikult on ainuke lahendus väiksemas pakendis osta neid materjale.
Tuubikorgid on nii ja naa, mõned töötavad ka, reeglina ei kasuta. Kõige paremaks pean tavalist naela, mis täpselt düüsist sisse mahub.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

(02-02-2023, 14:15 PM)Roomik Kirjutas:  
(02-02-2023, 11:31 AM)Gravity Kirjutas:  Kõikidel nendel ju ots kuivab ära. Kui törtsu vaja siis peab kuivanud otsatüki kätte saama. Ei ole nagu eriline probleem. 

...
Ots mind ei huvitagi, erinevaid otsikuid on terve karbitäis.
Kuivama hakkab otsiku tipust ja ka tuubi keerme juurest, piltlikult "poole pealt", ja kuivab tuubi sissepoole.
Seega ükski otsiku otsa kinnipanemine ei aita.
Jutt on kallitest PU liimidest ajendatud, mida on harva ja törtsukaupa vaja.

Otsikut on väga lihtne taaskasutada. Tuleb peale kasutamist peenemast otsast suruõhuga
tühjaks puhuda ja järgmisel päeval tõmbad seest kuivanud "naha" välja.
Proovida vaakumpakendajat-kui on olemas.Enamus neist hermetsidest ja liimidest kõvatuvad õhu niiskuse jõul.
Vasta

seda ta oli ju ka proovinud, või mis see vaakumkott siis on? Rolleyes
Vasta

Üks agoonia pikendamise viis on veel otsiku ja korgi keermed enne sulgemist selle sama tuubis leiduva ollusega kokku mäkerdada.
Vasta

(02-02-2023, 17:10 PM)pannkook Kirjutas:  seda ta oli ju ka proovinud, või mis see vaakumkott siis on? Rolleyes
Kilekott ja vaakum on erinevad asjad-ma muidugi ei tea mille peale PU-liim erekteerub?
Vasta

Ei toimi ka vaakumkott. Pealegi tõmbab pooltühja tuubi tagaosa kokku.
Vasta

Mul kogemus, et ka tagantpoolt avamata tuubi ronib sisse õhk või niiskus. Isegi säilivuse ajal. Rääkimata avatud tuubist.  Harilik silikoon vihmavee rennidele.


Manustatud failid Pilt (pildid)
   

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta

Liimide kohta ei tea, erinevad "silikoonilised" on seni säilunud nii: tuubi otsa mitmeid kordi kokkumurtud pakke-toidukile vahele ja otsik otsa(teised kiled pole seni kindlat tulemust andnud). See on kui järgmine eeldatav kasutus on samal aastal. Tuubi tagumise osa olen kas sama kile ja kummiga katnud või veega täitnud osaliselt. Talveks selliseid tuube pole külma jätnud. Avastasin enda jaoks külmkapis järjekordset hoidist ära visates, et kui purk panna kaanele(ja alustassile), siis riknenud asjade hulk vähenes drastiliselt. Muret tegid just tomatit sisaldavad asjad, mis kuu pärast tavaolukorras hallitasid. Nii jõudsin oma mõne tuubi juurde ja hakkasin seal katsetama sama. Ilmselt saab vee asendada lihtsalt, kui vaja ja samas mitte niiskusega reageeriat võiks äkki veeämbris hoiustada(tekkis praegu uitmõte).


Mul üks küsimus ka: kus võiks leida alates 20liitrist metallist taasuletavaid anumaid. Paar oleks juba super, plast ei sobi.
Vasta

(03-02-2023, 02:12 AM)Econoline Kirjutas:  ... Mul üks küsimus ka: kus võiks leida alates 20liitrist metallist taasuletavaid anumaid. Paar oleks juba super, plast ei sobi.
tühjakssaanud suured värviämbrid, tihendiga "krõpsuga" kaanega ja puha, ei sobi? Suurtelt objektidelt peaks saama.
Vasta

(03-02-2023, 02:12 AM)Econolin Kirjutas:  Mul üks küsimus ka: kus võiks leida alates 20liitrist metallist taasuletavaid anumaid. Paar oleks juba super, plast ei sobi.

Kus linnas sa otsid neid? Värviteema on hea vihje, aga "krõpsuga" sulgemise asemel on vitsaga sulgemine palju parem mõte.
Kas peavad ka puhtad olema või võivad kuivanud värviga koos olla?
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne