KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 4)

Millise liimiga tasub liimida fasjanssi ehk tervendada wc potti? Suurem tükk väljas ja tagasi liimimise eesmärk on teravate murdumis servade eemaldamine. Tulemus peab olema rangelt funktsionaalne, mitte esteetiline, sest pott on ajutise iseloomuga remondi perioodiks. Tavaline sanitaar silikoon võiks ka asja ära ajada?
Vasta

(03-02-2023, 11:17 AM)speedsta Kirjutas:  Millise liimiga tasub liimida fasjanssi ehk tervendada wc potti? Suurem tükk väljas ja tagasi liimimise eesmärk on teravate murdumis servade eemaldamine. Tulemus peab olema rangelt funktsionaalne, mitte esteetiline, sest pott on ajutise iseloomuga remondi perioodiks. Tavaline sanitaar silikoon võiks ka asja ära ajada?
Riski värk,Liimida ju võid,kuid olemevalt kohast.Vett peab ,kuid kui miski järele annab ja pärast ahter mis iganes viga saab,siis omale juba liim ei aita.
'Näe pakkumisel tasuta.
https://www.okidoki.ee/item/wc-tasuta/11886071/
Vasta

(03-02-2023, 12:03 PM)Roland Kirjutas:  
(03-02-2023, 11:17 AM)speedsta Kirjutas:  Millise liimiga tasub liimida fasjanssi ehk tervendada wc potti? Suurem tükk väljas ja tagasi liimimise eesmärk on teravate murdumis servade eemaldamine. Tulemus peab olema rangelt funktsionaalne, mitte esteetiline, sest pott on ajutise iseloomuga remondi perioodiks. Tavaline sanitaar silikoon võiks ka asja ära ajada?
Riski värk,Liimida ju võid,kuid olemevalt kohast.Vett peab ,kuid kui miski järele annab ja pärast ahter mis iganes viga saab,siis omale juba liim ei aita.
'Näe pakkumisel tasuta.
https://www.okidoki.ee/item/wc-tasuta/11886071/

Toru osa on terve, esikülg probleemne, seega lekkimise ohtu pole. Samamoodi tasuta saadud, aga ei viitsi hakata uut otsima. Silikoon ja toru teip saavad katsetatud.
Vasta

Silikon tuleb keraamika pealt maha kui sõrmega üle tõmmata. Pigem prooviks mõnda liimi. Ma kindlasti julgeks midagi EPO laadset proovida. Aga otsing andis kohe ka midagi sellist: https://espak.ee/epood/toode/liim-soudal...sive-20ml/ 

Tsitaat:
  • Portselani, keraamika jms liimimiseks


Samas keraamika liimi otsida, siis tuleb ka päris spetsiaalseid tooteid hulgi.
Vasta

(02-02-2023, 13:08 PM)margus61 Kirjutas:  Väikese Volvo Lapplanderi ukselukud tahaks toimima panna. 4-st kolm sisu sain kätte, viimane on korralikult kinni ussitanud selle valge pulbriga, mida ma oma kesiste keemiateadmiste põhjal kuidagi ei julge alumiiniumoksiidiks nimetada.
Ultrahelivannis leotatud 10+ tundi erinevate nurkade alt. Võtmeaugust keerata püütud sinna pehmest terasest täpselt sobitatud tükiga. Tagant riivi august üritatud välja suruda kiiludega. Kuumutamist pole proovinud. Vähemalt südamik on miskist materjalist, mida äkki silumiiniks kutsutakse.
Kellelgi abistavaid ideid? Miski keemia lahustab seda valget pulbrit?
Või tuleb südamik ise tuttav ette kuskilt mujalt, et saaks välja lõhkuda ja asendada. Muukidega osa läbimõõt 12,6.
 Lukusüdamikul peab olema tihvt, mis teda korpuses kinni hoiab. Või tuleb ta keerates ja siis tõmmates välja.
 Südamik harja pehme kettaga üle ja vanast rauasaelehest tehtud, muugi laiuse tükiga, koputad muugid välja. Siis muukviil ja liivapaber.

Manuaali ei loe
Vasta

Mos2 sisaldav roostevabasti töötas igatahes piisavalt, et pakiruumi luku südamik lõpuks kätte saada. Aega läks paar päeva, aga asja sai.
Esimese hooga mahtus võti vaid mõne mm võrra lukuauku, kuid südamikku enne kätte ei saa, kui võti lõpuni sees.
Lugu lõppes nii, et sain kõik detailid tervelt kätte. Isegi muugivedrud jäid kõik kenasti töökorda.
Puhtaks, määre sisse ja kokku tagasi. Tehtud! Viimaks ometi Smile
Vasta

(04-02-2023, 00:16 AM)Janka Kirjutas:  Mos2 sisaldav roostevabasti töötas igatahes piisavalt, et pakiruumi luku südamik lõpuks kätte saada. Aega läks paar päeva, aga asja sai.
Esimese hooga mahtus võti vaid mõne mm võrra lukuauku, kuid südamikku enne kätte ei saa, kui võti lõpuni sees.
Lugu lõppes nii, et sain kõik detailid tervelt kätte. Isegi muugivedrud jäid kõik kenasti töökorda.
Puhtaks, määre sisse ja kokku tagasi. Tehtud! Viimaks ometi Smile
Kõik need operatsioonid võtavadki aega, siin pole mitte midagi teha. Omaenda praktikas on olnud kaks juhust piduritrumlite ja ketastega, mis oli vaja kindlasti tervelt kätte saada. Aega lugesin nädalates seekord, lahti need asjad tulid.
Kõrvalteemas käib arutelu mereveega leotatud poltide üle, pilkamist on ka kapaga juba, nagu kombeks saand. Inimesed ei mõista lihtsalt, et igal pool ei saa vägivalda kasutada, kannatust on vaja. Kui aega pole, siis on poereis jälle ja vastavalt kannatamatuse astmele peab soetama suure või väga suure terve koostu.
Samas on tore vaadata vana Gaziku ehitajat, kes elustab aastakümneid maa sees olnud sidurikorvi. Saab teha küll.
Kui aega pole, siis peaks ehk endale küsimuse esitama - miks mul on alati kiire?

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

No see mereveega asjade lahtivõtmine küll pilkamist ei vaja. Isegi lõuna eesti lombi vesi teeb imet.
Vana heinaküünist leitud puurmasin oli suvi aega tiigis ja sügisel liikusid kõik sõlmed.

Aquila captas non muscas.
Vasta

Tavaliselt see vana heinaküün on piisavalt mineraale koht ja vesi on puudu.
Vasta

Ja käes tema on, aitäh kõigile nõuga aitajatele.
   
Vihje tõhusale kemikaalile tuli foorumiväliselt, Anto jagas kogemust, suur tänu.
Ikkagi hape mõjutab seda valget pulbrit. Täpsemalt fosforhappe vesilahus pH 2,6...2,7 (neti andmetel). Koos mingi teadmata pruuni möksiga laialdaselt saadaval ka viletsalt varustatud poodides kaubandusliku nimetusega Coca-Cola.
Tundus, et pidev lliigutamine võiks head teha. Samuti on inimene enamikul juhtudel kärsitu oma toimetamistes ja üldteada on tõsiasi, et keemilised protsessid toimuvad kõrgematel temperatuuridel kiiremini.
Nii ta oli ultrahelivannis 45 tundi temperatuuril 50...70* sellest vast 20h vibra all. Ja hakkas vaikselt liikuma, "võti" pildil all vasakul.
Aga seda keemiat ei julge enam ammu juua isegi kui rummiga kõvasti lahjendada. Las jääda noorematele ja sitkematele testimiseks...
Vasta

(04-02-2023, 00:59 AM)Daff Kirjutas:  No see mereveega asjade lahtivõtmine küll pilkamist ei vaja. Isegi lõuna eesti lombi vesi teeb imet.
Vana heinaküünist leitud puurmasin oli suvi aega tiigis ja sügisel liikusid kõik sõlmed.
Kas sellest tehnoloogiast oleks võimalik täpsemalt kirjutada?

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

(05-02-2023, 21:59 PM)Marko Kirjutas:  
(04-02-2023, 00:59 AM)Daff Kirjutas:  No see mereveega asjade lahtivõtmine küll pilkamist ei vaja. Isegi lõuna eesti lombi vesi teeb imet.
Vana heinaküünist leitud puurmasin oli suvi aega tiigis ja sügisel liikusid kõik sõlmed.
Kas sellest tehnoloogiast oleks võimalik täpsemalt kirjutada?

Ega siin mingit tehnoloogiat vist eriti pole. Tuleb sõlm või detail lihtsalt tiiki ligunema panna.  Vesi ronib igale poole vahele ja aeg ajalt liigutades on võimalik asi lahti leotada. Pikk protsess. 
Isa mulle nii ütles, et viska see puurmasin tiiki ja saad käima. Hiidvana käsitsi ringi aetav puurmasin. Mitte lihtsalt vette vaid tiiki pidavat asja panema. Temale olla vanaisa seda õpetanud. Noh tegin siis nii nagu vanavanaisa kunagi oli lausunud.
Eks siin peavad keemikud nüüd asja lahti harutama.
Ise ma kahtlustan, et suured asjad jämedast rauast saab ehk lahti leotatud aga kellemehhanismidega või mingite peenemate ja kapriissemate  metallidega tiigis vist ikka midagi ei tee. Seal on kaasaegsemat lähenemist vaja.

Aquila captas non muscas.
Vasta

No ortofosforhape on kindlasti abiks, parem ikka ilma suhkrulisanditeta puhtal kujul - muuseumis kulub teda üksjagu ja ka koju olen 5l kanku 7-8% lahust tarinud. Rauast asju võtab seesama seebikivivannis elektrolüüsiga leotamine lahti aga va alu ei saa seal teha, ära haihtub  Sad ...
Vasta

Fosforhape saadaval tööriistamarketis 30 ja 80% lahustena liitrises purgis, tõenäoliselt saab Keemiakaubad AS'st ka odavama raha eest. Kasutan plekitöötlusel enne kui värvikihi selga lasen, siiani on hästi toiminud.
Vasta

(06-02-2023, 14:52 PM)deus Kirjutas:  Fosforhape... Kasutan plekitöötlusel enne kui värvikihi selga lasen, siiani on hästi toiminud.
Paluks pisut lähemalt seletada seda protsessi.
Vasta

(06-02-2023, 21:46 PM)Roomik Kirjutas:  
(06-02-2023, 14:52 PM)deus Kirjutas:  Fosforhape... Kasutan plekitöötlusel enne kui värvikihi selga lasen, siiani on hästi toiminud.
Paluks pisut lähemalt seletada seda protsessi.
Pole midagi väga seletada, metall lahtisest roostest puhtaks, vb isegi haljaks, siis hape lapiga selga, ootan paar tunnikest kuni ööpäeva, pesen soodaveega (nii et sooda ikka lahustunud on, mitte teraline veel sees) puhtaks, nitrolahusega puhtaks ja pahtel/värv selga.
Miskid metallimehed ja pärisvärvijad vb minestavad ära selle jutu peale aga mul on toiminud, ei tule enam rebane ühe talvega läbi värvi. Ma ei tee muidugi miskit rämedat ilutööd ka, auto on mõeldud ikkagi sihtotstarbeliselt läbi seinte ja kraavide sõitma. Nii palju olen aind täheldanud, et kui puhtaks ei pese soodaveega elik ära ei neutraliseeri, siis kipuvad huvitavad laigud läbi värvi lõpuks tulema (millest mul on savi, peaasi, et ei roosteta) mingi aja pärast nende kohtade pealt, kus pole pahtlit vaid värv otse plekile läinud.

Paps oli hädas, et tal ühe Audi küljetiib iga kevad tahtis nühkimist ja uuesti värvi, sest rebasetäpikesed tulid läbi, sai tollelegi 80% fosforhape selga lastud paariks tunniks, ootasime, kuni tumedamaks tõmbas, neutraliseerimine ja värv selga ja nüüd on juba miski 3 aastat rahu olnud.
MoS2 peaks samamoodi toimetama ja seleen dioksiid kah, idee on saada rauast kätte kas siis rooste või raua enda muundamisel see must triraudtetraoksiid, mis on kõigele vastupidav va mehaanilisele kahjustusele.

NB! Hoida eemal alumiiniumist ja vasest ja pronksist jne asjadest! Ma ei viitsi peast arvutada, mis sealt välja tuleb lõpuks aga mitte midagi head, kui liiga kaua peal hoida. Kui tahate proovida, siis testitüki peal ainult, mina enda nime alla ei kirjuta.
Vasta

Vanasti läks kummik katki sai lapitud.praegu tütrel danlop kummikus pragu,puhastasin nagu vanasti,rohelisest duubist vulkaniseerimis liim peale kuivas natuke ja lapp peale,aga no puudub igasugune nake ja lapp kinni ei jää.Lapiks kasutasin alul panin selle lapi https://www.autokaubad24.ee/et/tooted/re...m-hind-1tk  ja hiljeim sinise servaga kandiline paik .Kummik ise https://becky.ee/toode/dunlop-blizzard-v...-kummikud/  .Olen mina loll ja ei oska või valed materjalid,või...?Kummiki ise veel korralik ja kahju utiili saata.
Vasta

need kummikud ei ole ju enam kummist.  Rolleyes
Vasta

deus, tänud!
Vasta

(06-02-2023, 22:01 PM)deus Kirjutas:  ...
Pole midagi väga seletada, metall lahtisest roostest puhtaks, vb isegi haljaks, siis hape lapiga selga, ootan paar tunnikest kuni ööpäeva, pesen soodaveega (nii et sooda ikka lahustunud on, mitte teraline veel sees) puhtaks, nitrolahusega puhtaks ja pahtel/värv selga. ... Nii palju olen aind täheldanud, et kui puhtaks ei pese soodaveega elik ära ei neutraliseeri, siis kipuvad huvitavad laigud läbi värvi lõpuks tulema (millest mul on savi, peaasi, et ei roosteta) mingi aja pärast nende kohtade pealt, kus pole pahtlit vaid värv otse plekile läinud....
Lisan omapoolse "kasutusjuhendi" elik kuidas muuseumis teeme. Sõltuvalt rooste sügavusest ja rauatüki paksusest 6-10% ortofosforhappe lahus. Lahtine rooste maha ja hape pintsliga selga. Kui ära kuivab, siis pihustiga veeudu peale (reaktsioon algab uuesti) ja nii mitu korda kuni kogu pind on ühtlaselt sinakasmust. Kui on sees pruunikad laigud, siis tuleb veel töödelda. Raskematel juhtudel tuleb vahepeal karmima harjaga lahtine reaktsioonitulem maha nühkida ja uus hape selga. Suvel on hea jätta õue, hommikune kaste niisutab just parajasti. Tavaliselt kulub ca nädal happega mässamiseks. Kui pind on ühtlaselt sinakas, siis pühib pehmema harja või pintsliga üle, nii et pudi maha ja tekkinud oksiidikiht jääb alles, metallini välja ei nühi. Sellele kaitsvale oksiidikihile otse krunt peale ja värv selga.
Selliselt töödeldud Piisonipoja käru värv on 15 aastat vastu pidanud ilma rooste välja ronimiseta ...
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne