KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 4)

Tükk koormarihma, tükk paslikus toonis nahka/dermatiini ja õmblusmassinaga pruut või sadulsepp või suvalise kaubanduskeskuse kingsepp.

_______________________
Koledate Kastikate Klubi
Vasta

Istmerihma võib teha püksirihmast.

Iseõppinud spetsialist - energeetika valdkonnas.
Vasta

Arvestage õmblusmasinaga ka - püksirihma ilma nahamasinata eriti ei õmble.

Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad sind enda tasemele ja lajatavad siis kogemusega /Iid-Tõstamaa/
Anna väikesele inimesele veel väiksem võim kätte ja ta arvab kohe et on Jumal taevas (või mode foorumis...)
Vasta

(12-04-2023, 08:42 AM)Walter Kirjutas:  Arvestage õmblusmasinaga ka - püksirihma ilma nahamasinata eriti ei õmble.
Vana Singeri masinaga isegi õmbleb, kui käega rattast rahulikult keerata. Minu emal on selline olemas, seerianumbri järgi valmistatud aastal 1904 ja sellega on aegade jooksul ka üsna paksust nahast asju (nt. koera trakse) saanud õmmelda. Vanaema, kellele see varem kuulus, rääkis, et omal ajal õmmeldud sellega kasukaidki. Aga kui masinat pole, siis peenike naaskel, jämedam õmblusnõel ja veidi kannatlikku meelt ajavad ka asja ära.

Puruks ja pool pööret tagasi!
Vasta

Vaja SU HIF karburaatorile uut nõelklapp+pesa, on keegi juhtumisi tuvastanud mõne kohaliku jupimüüja valikust? Tundub sama mitmetel teistel SU mudelitel. Totter ka UKst tellida 20jublakas+20transa+10maksud ja 2 nädalat tarneaega.
Kasutusel sellistel masinatel, nagu Jaguar, Classic Mini, MG, minu oma pärit ilmselt Volvo 141 pealt.
VIN on 584, kui küsitakse...
Vasta

see rihm on mul lapsena küljest tulnud, kui isa taga istusin Pannonia otsas. Hea, et tasakaal püsima jäi.
Edaspidi sõitsin isa kallistades, soovitan seda kõigil teha, kel elu armas.
Vaid emmil on kindel sang...Cool
Vasta

(12-04-2023, 11:15 AM)pannkook Kirjutas:  Vaid emmil on kindel sang...Cool
Planetadel-Jupiteridel ka, 3. seeriani (vähemalt).
Mul nooruses oli üks tsikliõnnetus, mille käigus selgus, et tagaistujal oli elu nii armas, et ta ei suutnud sangast kuidagi lahti lasta... ja väänas selle niivõrd ette, et sanga ja paagi vahet jäi ehk 15 sentimeetrit.
Vasta

(12-04-2023, 11:15 AM)pannkook Kirjutas:  see rihm on mul lapsena küljest tulnud, kui isa taga istusin Pannonia otsas. Hea, et tasakaal püsima jäi.
Edaspidi sõitsin isa kallistades, soovitan seda kõigil teha, kel elu armas.
Vaid emmil on kindel sang...Cool
Kindlam ikka ümber kinni hoida. Aga autoregistri jaoks peab olema kui on kahekohaline masin, vähemalt mulle nii öeldi kui arvele võtmas käisin.

Do'nt panic
Vasta

Hmm... mu rattal (2 kohta, pikk sadul) pole mingit rihma tagaistujale.

Ja üldiselt võib vastu vaielda sellega, et kui tehasest sellist lisa pole, siis tegu on tehase konstruktsiooni muutmisega.

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta

Ikka ümbert kinni hoida. Kui veel ümberthoidja selline nuppudega, siis keerad aga gaasi maha ja juurde...
Vasta

Emmil olen palju taga istunud ja vasaku käega hoidsid sellest sangast ja paremaga toetusid varurattale...Meil käis nii vähemalt.
Vasta

(12-04-2023, 10:31 AM)margus61 Kirjutas:  Vaja SU HIF karburaatorile uut nõelklapp+pesa, on keegi juhtumisi tuvastanud mõne kohaliku jupimüüja valikust? Tundub sama mitmetel teistel SU mudelitel. Totter ka UKst tellida 20jublakas+20transa+10maksud ja 2 nädalat tarneaega.
Kasutusel sellistel masinatel, nagu Jaguar, Classic Mini, MG, minu oma pärit ilmselt Volvo 141 pealt.
VIN on 584, kui küsitakse...

Selliseid kõrgtehnoloogilisi nublakaid maarjamaalt otsida ei ole mõtet, isegi kui sa tead mida sa otsid. Kui sul on karpa pärit volvo pealt aga sul juhtumisi ei ole volvo? siis milles saab olla probleem? Need nõelad on omaette teadus. Ühesõnaga sukeldu sinna, korralik eeltöö netis, ja selle komboga telli ka uus "damper spring".  
Aga olemata selgeltnägija, siis tegelikult on sul probleem lisaks eelnevale ka võlli ja korpuse vahelises lõtkus. Aitab uus võll.

Triumph GT6, Corvair Spyder, Datsun 280Z, BMW E21, VW Buss
Vasta

(12-04-2023, 22:05 PM)spitfire Kirjutas:  
(12-04-2023, 10:31 AM)margus61 Kirjutas:  Vaja SU HIF karburaatorile uut nõelklapp+pesa, on keegi juhtumisi tuvastanud mõne kohaliku jupimüüja valikust? Tundub sama mitmetel teistel SU mudelitel. Totter ka UKst tellida 20jublakas+20transa+10maksud ja 2 nädalat tarneaega.
Kasutusel sellistel masinatel, nagu Jaguar, Classic Mini, MG, minu oma pärit ilmselt Volvo 141 pealt.
VIN on 584, kui küsitakse...

Selliseid kõrgtehnoloogilisi nublakaid maarjamaalt otsida ei ole mõtet, isegi kui sa tead mida sa otsid. Kui sul on karpa pärit volvo pealt aga sul juhtumisi ei ole volvo? siis milles saab olla probleem? Need nõelad on omaette teadus. Ühesõnaga sukeldu sinna, korralik eeltöö netis, ja selle komboga telli ka uus "damper spring".  
Aga olemata selgeltnägija, siis tegelikult on sul probleem lisaks eelnevale ka võlli ja korpuse vahelises lõtkus. Aitab uus võll.
Aitäh nõu eest. Jooksin kohe vaatama ja võlli lõtku polnud.
Kodumaalt leidmisega täiesti lootusetu pole. Nt kui panna Googlisse 'aeromotors volvo 140' saab tagauksest sisse. Vahepeal neil oli ka 'vanemad mudelid' nupp, enam ei leidnud. Veidi teisele karbussile remkomplekt täitsa olemas:
https://aeromotors.ee/kataloog/volvo/140-142-144/2-0/kutusesusteemi-seadmed/remondikomplekt?of=m385;t2748;s13005
Kuna selline karburaator on universaalne, oli väike lootus, et keegi Jage, Mini, MG vms jannanud ja sobiva leidnud. Ise ei viitsi hakata nende vanade mudelitega tutvust tegema ja aerost õnne proovima.
Iseenesest nõela istupind on ilus, pesa hästi ei näe. Kuna nõela keha on plastikust, siis vbl kulunud ja vahel istub viltu sees. Seda mäletan, et millalgi ujuki keel ei vajutanud otse telje suunas ja painutasin seda õigeks, vbl kulumine oli juba toimunud.
Aga head inimesed juhatasid karbussijumala jutule kontakt. Pidi tänapäevalgi aktiivselt toimetama. Kas lihvib pesasse või juhatab uuele jälile vms ma pole veel jõudnud tegeleda. Äkki kellelegi abiks info.
Iseenesest see mõõdukalt tuunitud B20 on mul Volvo peal küll, aga mudel on L3315 ehk väga väike Lapplander. Pidamisrobleemi on ka enne olnud pärast mitmeaastast seismist. Aidanud on lahti võtta ja sama targalt kokku tagasi panna, selle peale jäänudki pidama kogu suveks. Tänavu ajasin bensu üles, ei pidanud nagu tavaliselt, seisis 2 päeva ja jäi ilusti pidama. Testisõidud tehtud, vedasin Saaremaale starti, seal feilis ja ei aidanud enam ka lahti-kokku panek.
Vasta

(14-04-2023, 08:10 AM)margus61 Kirjutas:  
(12-04-2023, 22:05 PM)spitfire Kirjutas:  
(12-04-2023, 10:31 AM)margus61 Kirjutas:  Vaja SU HIF karburaatorile uut nõelklapp+pesa, on keegi juhtumisi tuvastanud mõne kohaliku jupimüüja valikust? Tundub sama mitmetel teistel SU mudelitel. Totter ka UKst tellida 20jublakas+20transa+10maksud ja 2 nädalat tarneaega.
Kasutusel sellistel masinatel, nagu Jaguar, Classic Mini, MG, minu oma pärit ilmselt Volvo 141 pealt.
VIN on 584, kui küsitakse...

Selliseid kõrgtehnoloogilisi nublakaid maarjamaalt otsida ei ole mõtet, isegi kui sa tead mida sa otsid. Kui sul on karpa pärit volvo pealt aga sul juhtumisi ei ole volvo? siis milles saab olla probleem? Need nõelad on omaette teadus. Ühesõnaga sukeldu sinna, korralik eeltöö netis, ja selle komboga telli ka uus "damper spring".  
Aga olemata selgeltnägija, siis tegelikult on sul probleem lisaks eelnevale ka võlli ja korpuse vahelises lõtkus. Aitab uus võll.
Aitäh nõu eest. Jooksin kohe vaatama ja võlli lõtku polnud.
Kodumaalt leidmisega täiesti lootusetu pole. Nt kui panna Googlisse 'aeromotors volvo 140' saab tagauksest sisse. Vahepeal neil oli ka 'vanemad mudelid' nupp, enam ei leidnud. Veidi teisele karbussile remkomplekt täitsa olemas:
https://aeromotors.ee/kataloog/volvo/140-142-144/2-0/kutusesusteemi-seadmed/remondikomplekt?of=m385;t2748;s13005
Kuna selline karburaator on universaalne, oli väike lootus, et keegi Jage, Mini, MG vms jannanud ja sobiva leidnud. Ise ei viitsi hakata nende vanade mudelitega tutvust tegema ja aerost õnne proovima.
Iseenesest nõela istupind on ilus, pesa hästi ei näe. Kuna nõela keha on plastikust, siis vbl kulunud ja vahel istub viltu sees. Seda mäletan, et millalgi ujuki keel ei vajutanud otse telje suunas ja painutasin seda õigeks, vbl kulumine oli juba toimunud.
Aga head inimesed juhatasid karbussijumala jutule kontakt. Pidi tänapäevalgi aktiivselt toimetama. Kas lihvib pesasse või juhatab uuele jälile vms ma pole veel jõudnud tegeleda. Äkki kellelegi abiks info.
Iseenesest see mõõdukalt tuunitud B20 on mul Volvo peal küll, aga mudel on L3315 ehk väga väike Lapplander. Pidamisrobleemi on ka enne olnud pärast mitmeaastast seismist. Aidanud on lahti võtta ja sama targalt kokku tagasi panna, selle peale jäänudki pidama kogu suveks. Tänavu ajasin bensu üles, ei pidanud nagu tavaliselt, seisis 2 päeva ja jäi ilusti pidama. Testisõidud tehtud, vedasin Saaremaale starti, seal feilis ja ei aidanud enam ka lahti-kokku panek.

Sul on vaja siis ju mitte nõela, vaid "float valve" ehk ujuki klappi, saan ma nüüd aru. Need on tõesti SU karpadel samad. Üpris kapriissed tegelased ja tellida tasub neid korraga rohkem, sest mingil põhjusel kõik ei hakka tööle.
Rockautos on nad olemas, kui UK ei sobi. 16.- kogu karpa komplekt, "float valve" eraldi detailina on hetkel küll "out of stock".

Triumph GT6, Corvair Spyder, Datsun 280Z, BMW E21, VW Buss
Vasta

Millega sipelgaid hävitada?Siin on see juba jutuks olnud aga leida keeruline ja ei mäleta kah.
Vasta

https://www.google.com/search?q=baltic+a...5rjepulber

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta

(16-04-2023, 19:26 PM)muska71 Kirjutas:  Millega sipelgaid hävitada?Siin on see juba jutuks olnud aga leida keeruline ja ei mäleta kah.

Mind on aidanud tõrjegeel (peaks vist olema sellelt lehelt):
https://kt.ee/putukate-torjegeel/putukate-geeltorje/
Kaks korda olen kasutanud herilaste ja kaks korda sipelgate vastu. Mõjub täitsa hämmastavalt -- herilasi polnud enam järgmisel päeval ja sipelgaid umbes kahe päeva möödudes.
Vasta

(16-04-2023, 19:26 PM)muska71 Kirjutas:  Millega sipelgaid hävitada?Siin on see juba jutuks olnud aga leida keeruline ja ei mäleta kah.

Igasugused sipelgatõrje pulbrid ning mürgid, mida leidub vabakaubanduses, on vähetõhusad ning nende toime ebapiisav. Parim (ja ka odavaim) meetod on spetsiaalne sipelgatõrjegeel. Seda müüakse süstaldes ja saab osta minuteada vaid veebist ühest kindlast kohast - www.kt.ee. Täpsemalt: https://kt.ee/putukate-torjegeel/putukate-geeltorje/

See on üks toode siin maamuna peal, millega saab tõesti rahul olla ning mis teeb töö kiiresti ning korralikult. Kindlasti tuleks järgida juhiseid. Sellise hektari suures koguses sipelgate totaalseks hävitamiseks kulub kaks väikest süstlatäit geeli. Esimesed tugevad tulemused 2 nädalaga. Kui geel maha panna õigel ajal (enne kui paharetid sugu tegema hakkavad ehk siis enne lendamist), siis kogu suurem ala tühi ehk kuu ajaga. Kadunud nagu tina tuhka.

Märgin ära, et mina pole ettevõttega kuidagi seotud. Olin hädas, kui ostsin omale krundi koos majaga. Polnud kohta, kus sipelgaid poleks olnud. Ükskõik kus labida maasse lõid, oli sunnikute pesa all. Kõnniteekivid olid sipelgakäikudesse kukkunud, sest liiv oli alt minema veetud. Täielik košmaar. Proovisin pmst kõik kaubanduses leiduvad mürgid ära. Mõned mis toimisid, olid vaid lühiajaliselt ja siis sipelgad tagasi. Proovisin tubakaleotistega hirmutada, kuid ei midagi. Käisid kalli raha eest spetsialistid kohapeal mürgitamas - tulemus null. Siis juhtusin antud tegelasele helistama, rääkis oma mürgist mesijuttu nagu mina siin. Ei uskunud, kuid midagi teha ka polnud kui vaid proovida. Tulemus oli fantast. Olen pärast seda iga kevad krundile profülaktika mõttes (1,6ha) pannud pool süstlatäit kriitilistesse kohtadesse. Elu täna nagu lill. Kui sul tõsine probleem, siis tasub üks karp süstaldega osta - miski 60 euri oli viimati. Seal 4-5 suurt süstalt ja üks demosüstal.

Ja kui minu soovitud mürk tulemust ei anna, siis teen kuuspaki õlut Wink . Ehk kindlasti toimib.
Vasta

(16-04-2023, 19:56 PM)olevtoom Kirjutas:  
(16-04-2023, 19:26 PM)muska71 Kirjutas:  Millega sipelgaid hävitada?Siin on see juba jutuks olnud aga leida keeruline ja ei mäleta kah.

Mind on aidanud tõrjegeel (peaks vist olema sellelt lehelt):
https://kt.ee/putukate-torjegeel/putukate-geeltorje/
Kaks korda olen kasutanud herilaste ja kaks korda sipelgate vastu. Mõjub täitsa hämmastavalt -- herilasi polnud enam järgmisel päeval ja sipelgaid umbes kahe päeva möödudes.

Just seesama. Hea, et keegi kohe midagi sama soovitab. Ksf jõudis ette seni kui pikka juttu kirjutasin.
Vasta

Samas mina olen hakkama saanud tavalise ehituspoe aiandusosakonna toodetega. 
Seal on tähtis see et valid õige toote. Igale liigile on oma põhimõtteliselt. Kas mustad või punased ja suured või väikesed.
Jah päeva või kahega ei juhtu midagi. Viimastega maasikapeenras läks ehk paar kolm nädalat aga lahkusid ka  nemad. Olen kasutanud mingeid litri suuruseid topse kust nad siis läbi jalutavad. 
Teisalt pole mul neid ka palju olnud. Väike pesa kõnnitee kivide all. Üks pisike seltskond arvas et nad tahaks vannituppa pesa teha. Ja siis need seltsilised kes maasikapeenart okupeerisid kah selline üksiküritajate pesa. Tõenäoliselt hektarite pealt neid nii ei tõrju vist.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 3 külali(st)ne