KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 4)

(23-05-2023, 13:42 PM)oliveer Kirjutas:  Mis värviga vana silikaattellist võiks värvida? Värvimine toimuks graazi siseseintel. Puhastada ja kruntida ilmselgelt ei viitsiks.
Ära neid eelnevaid kl kuula. Pole vaja mingit erilist asja. Võta kõige odavam värv mis leiad ja mäkerda kõik kokku.
Nii lihtne ongi.
Vasta

Mul üks pütt PF lakki ning veidi hõbepulbrit. 
Kui Jõhvi järgi tuled siis täitsa tasuta annan ära.

Iseõppinud spetsialist - energeetika valdkonnas.
Vasta

Maalri käsiraamat, Tln. 1962 - Hansa Antiik

Soovitaks vast säärast köidet. Ei mäleta täpselt aga aastaumbri järgi peaks sääl kaseiinliimidest jmt. retseptuure olema PolüVinüülAtsetaat vist natuke hilisem materjal... Munavalgeid ja hapupiima saab ennesõjaaegseist raamatuist. 

Siin päris vahva valik: maalri käsiraamat - Google otsing. Ise oma makulatuurihunnikust mõneks ajaks jälle eemal, ei saa lähemalt aidata.

Terv. Ivar

(edit:  kunagi kui  kooliajal pidi klassiruumes suvetööks remonti tehes sain kusagilt kooli laost kätte suure tünni valget "vesidispersiooni"-- aastanumber võis ehk 87´ olla kui nõuka kaubanduses

 oli ainult kahte erinevat tooni pruuni põrandaemaili saada. Eri pastadega tuunisin ise paleti kokku, Lakke läks puhtalt, seintesse sinise-kollasega üsna õrna rohelise ja põranda miski halltooni. Miskeid muid deitaile sai veel juurde kompunnida ja kokku oli meil kogu maja "kõigeÄgedam" koduklass!)  Aga, nimelt vesiDISPERSIOON mitte vesiEMULSIOON, milline kile jätab ja nö "hingata" ei lase.

loll on loll olla.
Vasta

Tall-Lasnaloskis on kollast veneaegset õlivärvi hulgem 20 L nõudes. Värvige oma betoon ja kivid kõik kollaseks vedeldajaks bensiin või diiselküte. 1€-kg. Või alternatiivis kükid- kätekõverdused, luuletuste etlemine. Luuletekstid annan mina. Inimene peab ju midagi oskama, kui raha ei ole.
Parimat  h2rra

Tegelikult on alati kõige ohtlikumad inimesed ühiskonnas truualamlikud käsutäitjad kelle ainuke soov on
                                           OLLA KEEGI JA SILMA PAISTA
Vasta

(23-05-2023, 18:39 PM)klemm Kirjutas:  
(23-05-2023, 13:42 PM)oliveer Kirjutas:  Mis värviga vana silikaattellist võiks värvida? Värvimine toimuks graazi siseseintel. Puhastada ja kruntida ilmselgelt ei viitsiks.
Ära neid eelnevaid kl kuula. Pole vaja mingit erilist asja. Võta kõige odavam värv mis leiad ja mäkerda kõik kokku.
Nii lihtne ongi.
Sama soovitus, vana katlamaja ja töökoja mmmustad ja tahmased seinad lükkasin põrandaharjaga puhtamaks, kohati suruõhuga üle. Peale läks kõige odavam veega lahustuv seinavärv (aastaid tagasi paarkümmend €/10l ämber). Peale läks krohvipüstoliga millel vahetatavad düüsid. Ämber läks loetud minutitega, siiani püsib ja betooni/silikaadi/"tuhabloki" hingamisest ei tea miskit.


Vasta

(23-05-2023, 13:42 PM)oliveer Kirjutas:  Mis värviga vana silikaattellist võiks värvida? Värvimine toimuks graazi siseseintel. Puhastada ja kruntida ilmselgelt ei viitsiks.

Mingi suvaline vee baasil värv. Teed segu piisavalt vedela ja saad peale kanda suruõhu puhastuspüstoliga nagu pildil. püstoli paagi pideva täitmise asemel tõmba voolik püstolist näiteks 5l kanistrisse. Proovitud oma garaazi peal. Värvimine läheb kiirelt ja kõik riistad on hiljem lihtsalt pestavad.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   

Maasturite hankimist Ukraina sõjaväele ja nende remonti meie Põhja-Tallinna töökojas saad toetada läbi Toeta Ukrainat MTÜ a/a EE387700771008885941. Selgitusse maastur Ukraina sõjaväele.
Vasta

Olen peagi üht haagist arvele võtmas. Valmistamise aasta 2006, pole EU tüübikinnitust, ehk siis võetakse arvele nii öelda omavalmistatud haagisena. Loen siin seadust ning sellest lähtuvalt peaksid mul olema haagisel ka tagumised udutuled. Või udutuli ainsuses.

Kammin läbi igasugu portaale ning need on täis haagise tagatulesid, kus udutuld pole. Milles konks? Kas seda reaalselt ei kontrollita TÜV või mis värk on? Maanteeameti poisid on ilmselt põhjalikumad. Seega tuleb vist eraldi lamp panna...

Jawa 360 + Velorex 560, 2x Vaz 2121, ETKVL autoroller
Vasta

Kõige tavalisem Respo kandiline vasaku poole tuli on koos udutulega igatahes. Arvan et ülejäänud ka.

https://www.respo.ee/media/catalog/produ...5/9/59.jpg
Vasta

(25-05-2023, 13:36 PM)ratsoup Kirjutas:  Olen peagi üht haagist arvele võtmas. Valmistamise aasta 2006, pole EU tüübikinnitust, ehk siis võetakse arvele nii öelda omavalmistatud haagisena. Loen siin seadust ning sellest lähtuvalt peaksid mul olema haagisel ka tagumised udutuled. Või udutuli ainsuses.

Kammin läbi igasugu portaale ning need on täis haagise tagatulesid, kus udutuld pole. Milles konks? Kas seda reaalselt ei kontrollita TÜV või mis värk on? Maanteeameti poisid on ilmselt põhjalikumad. Seega tuleb vist eraldi lamp panna...
Google "haagise udutuli" esimene vaste andis sellise butiigi. Ka esimestele toodetele järgnevate (vasakute)  tulede kirjelduses on nenditud udutule olemasolu samas korpuses
https://haagiseosad.ee/?c=tooted&l=et&t=Tagatuled&id=499
Vasta

Mul on see numbritule koht selliste mõõtudega et 10cm lai, 13cm kõrge. Tavapärased lahendused sinna ei sobitu hästi.

Lugesin veel seadust ja jõudsin järeldusele, et mul peab ka tagurdustuli olema. Aga 7 pin pistikul polegi ju seda otsa? Mis omakorda tähendab, et kõik 7 min pistikuga kärud on illegaalsed?

Jawa 360 + Velorex 560, 2x Vaz 2121, ETKVL autoroller
Vasta

Kui mina oma haagist arvele võtsin oli nõue,et udutuli peab min 10 cm olema piduritulest.Mul olid kõrvuti ja juhiti tähelepanu,aga läbi läks.
Vasta

(25-05-2023, 13:36 PM)ratsoup Kirjutas:  Olen peagi üht haagist arvele võtmas. Valmistamise aasta 2006, pole EU tüübikinnitust, ehk siis võetakse arvele nii öelda omavalmistatud haagisena.
...

Kas see on O2 või O1?

Erinevad aastad, erinevad punktid koodis.

Tagurdustuli on 2006. haagisel vabatahtlik, aga kui on tahtmine pidada, siis ilma 13-klemmiliseta välja ei vea. Kood 210: https://www.riigiteataja.ee/aktilisa/122...lisa_1.pdf#

Udutuli on mõlemas pesas olemas ja see võib olla ka kombilühtris. Kui on eraldi tuli, peab see olema lähimast PIDURItulest vähemalt kämbla kaugusel. Kood 208, sealsamas.
Vasta

On ikka lause seal kirja pandud  Cool
 Enne 1. jaanuarit 1998. a esmaregistreeritud M ja N kategooria sõidukile ja enne 10. oktoobrit 2011. a esmaregistreeritud O2, O3 ja O4 kategooria sõidukile ning O1, L2e, L5e, L6e ja L7e kategooria sõidukile on tagurdustulelaterna paigaldamine vabatahtlik.

Maakeeli, O1 ei pea tagurpidikäigutuld olema sõltumata aastast.
Vasta

Tekkis korraks väike segadus, kuid küsin siit tedjamate käest.
Nimelt kuidas 50-70 ndate mootorratta rehvide tootmise kuupäeva lahimõtestada.
Nt Л X 62123634
Kas see on 10. Kuul ehk oktoober 1962...


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   

Ostan Minsk M103 (1963a) ja Kovrovets K58 -le ning '73a Jawa 360 + velorex korras osasid 
Vasta

https://p.ocdn.ee/59/i/2023/5/28/a0rd5kzt.bnt.jpg

Mis siin kapoti all tehtud on? Kollane Kopeika, täna Vissuveres pildistatud.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

Teine lada mootor pandud, muud ei miskit.

   
Vasta

1.7 pritsung pidi olema, ju Niva pealt on. Kõik jupid pidid Lada jupid olema, nagu omanik seletas seal.
Vasta

Tere! Natuke teemaväline, kas oleks lootust saada uaz 469 peal selline zmz v8 mootor legaalseks. Kuskil mingi aeg räägiti, et ümberehitus läks natuke vabamaks. Ühe sellise pool fabrikaadi kunagi ehitasin, kuid teist tahaks legaalseks saada.

Omaette nokitseja.
Vasta

(28-05-2023, 20:12 PM)Tsistern Kirjutas:  Tere! Natuke teemaväline, kas oleks lootust saada uaz 469 peal selline zmz v8 mootor legaalseks. Kuskil mingi aeg räägiti, et ümberehitus läks natuke vabamaks. Ühe sellise pool fabrikaadi kunagi ehitasin, kuid teist tahaks legaalseks saada.
Ark tehnoosakond ilmselt kõige pädevam ja saad konkreeteed juhised.
Vasta

Tere

Äkki keegi teab soovitada automaalrit Keila, Saue, Tallinn kandis.
Kähriku sunnik jäi ette ja esimene stange vigastatud.

Võib ka otse kirjutada sent190@hotmail.com või 57ꝏ5464O


Terv
Tanel
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 3 külali(st)ne