KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 4)

(30-08-2023, 19:24 PM)tõnn Kirjutas:  2007a Mazda BT50 2,5L 105kw
Peale geneka rihma vahetust hakkas tühikäigul töötades rihm vilisema.
Vana rihmaga töötas ilusti, selle viskasin jiba prügikasti.
Genekas ja veepump on sama rihma pealt ka käega katsudes ei loksu ja liiguvad vabalt.

Rihmad, 2tk mõlemad on uued.

Mis seal viliseda saab?

Lasin töötava mootoriga rihmadele veidi sprey õli peale ning nüüd töötab ilusti ja ei krigise.


Big Grin

Iseõppinud spetsialist - energeetika valdkonnas.
Vasta

Selline küsimus: Kuhu soovitaksite minna Tallinnas 2010a Lexus IS-iga kuludetaile vahetama? (Rattalaagrid, suppordid, klotsid jne). Sõber käis kuskil fancis kohas kus tehti uhke video ning küsiti rattalaagri vahetuse eest 470 eur Cool

Jawa 360 + Velorex 560, 2x Vaz 2121, ETKVL autoroller
Vasta

(02-09-2023, 20:49 PM)ratsoup Kirjutas:  Selline küsimus: Kuhu soovitaksite minna Tallinnas 2010a Lexus IS-iga kuludetaile vahetama? (Rattalaagrid, suppordid, klotsid jne). Sõber käis kuskil fancis kohas kus tehti uhke video ning küsiti rattalaagri vahetuse eest 470 eur  Cool

Ega see Lexus pole mingi überauto. Tavaline Toyota vanker all. Suvaline töökoda saab hakkama kus osatakse võtit käes hoida.

Aquila captas non muscas.
Vasta

Überauto pole ta muidugi. Mõtlesin, et ehk keegi oskab soovitata mõistliku hinna ja kvaliteediga kohta, kus on ehk rõhk natuke jaapani masinatel. Või üldse mõistlikku kohta kus juba natuke vananenud tehnikat remontida.

Jawa 360 + Velorex 560, 2x Vaz 2121, ETKVL autoroller
Vasta

Kas esimene või tagumine rattalaager, millise kvaliteediga varuosa jne jne on oluline?
Vasta

Kas mõni elektripädev automotolane päälinnas ka liikvel on?
Vana garaaž sai uue katuse peale, nüüd peaks hakkama mõtlema uue särtsu sisseseadmise peale. Kilp on olemas, vaja lihtsalt välja mõelda, kuhu ja kuidas.

Hobigaraažinduse teemal kaasamõtlemisvõime on tervitatav kaasnähtus.

Objekt asub Kristiines, Staabi lähedal.
Vasta

Tean, et sellest siin juttu olnud aga ei suutnud tuvastada.
Nimelt sattus minu omandusse renoveerimisele üks Opel Commodore B 2.5 rida 6 pajaga aastast 1972. Kahjuks eelmisel omanikul oli ununenud vesi mootoriplokki ammustel aegadel ja sellel talvel lõi siis plokki korraliku mõra, kuna olude sunnil masin talvitus õues. Enda teadmisi malmi keevitamisel üleliia kõrgelt ei hinda, seega kas keegi teab kedagi, kes suudab malmpada remontida. Muidu mootor töötab viisakalt, lihtsalt jahutusvedelikku ei pea kinni. Muidugi kui mingi ime läbi peaks kellelgi vedelema sinna sobiv mootor, siis võib ka seda pakkuda. Auto ise asub Tallinnas.
Ahjaa, kõik muu alatest kerest kuni sisuni on ka tänaseks täitsa perses, seega võib pakkuda ka kõiki muid varuosi Smile
Vasta

Mul mudilased sõitsid hiina 125cc bagiga vastu puud nii, et esimene käändmik murdus pooleks.

Tehtud hiina malmist.

Keevitasin selle TIG keevituse, argooni ja roostevaba täidis traadiga kinni. 

Tegema peab sügava faasi ja siis kihiti täis keevitama.

Minul igatahes õnnestus ja lahti pole tulnud.

Ning erinevalt mootoriblokist on sel asjal pidevalt koormus taga.

Iseõppinud spetsialist - energeetika valdkonnas.
Vasta

(02-09-2023, 21:30 PM)ratsoup Kirjutas:  Überauto pole ta muidugi. Mõtlesin, et ehk keegi oskab soovitata mõistliku hinna ja kvaliteediga kohta, kus on ehk rõhk natuke jaapani masinatel. Või üldse mõistlikku kohta kus juba natuke vananenud tehnikat remontida.
Äkki Toyotaabi - Remont ja Hooldus Tallinnas ?
Vasta

(05-09-2023, 09:46 AM)maaks Kirjutas:  
(02-09-2023, 21:30 PM)ratsoup Kirjutas:  Überauto pole ta muidugi. Mõtlesin, et ehk keegi oskab soovitata mõistliku hinna ja kvaliteediga kohta, kus on ehk rõhk natuke jaapani masinatel. Või üldse mõistlikku kohta kus juba natuke vananenud tehnikat remontida.
Äkki Toyotaabi - Remont ja Hooldus Tallinnas ?
Toyotaabiga kogemus naise Yarisega oli (tagumise rattalaagri vahetamine), et varuosa oli seal esindusest odavam (neil B varuosa), aga töö oli kallim.

Pähkliajude hirm
Vasta

Kas tõesti peab selleks 28 milli kulutama, et inimesed su taldrikuid näeks. Mingi Tupperware demo auto vää?

Vasta

Eks tööraha läks reaalselt kulunud aja eest. Esinduses küsitakse selle järgi, kui palju remondijuhend töötunde ette näeb.

Et ma siin niisama ei targutaks, siis oma riisirakettidega olen aeg-ajalt ikka käinud (iga väikse asja pärast ei hakka ju esindust tüütama, kuigi mul hetke, juhtumisi sama tootja, igapäevasõidukiga käimas eksperiment, et kas õnnestub hooldusraamat otsast lõpuni esindus(t)e templeid täis sada) Põhja-Tallinnas Õle ja Härjapea tänava nurgal asuvas töökojas ja pole veel kordagi pettuma pidanud.
Vasta

Tänan kaasa mõtlemast. Eks ütlen edasi. Kuigi hinnakiri tundub üsna soolane olevat Smile

Aga täna tekkis üks uus kaasus mida siin lahata. Nimelt katus sajab läbi. Tegu siis nö tänapäevase asbestivaba eterniidiga. Ronisin katusele, et tuvastada siis, et mis värk on. Seda läbi tulemist on aeg ajalt olnud, ent selle suve suurte hoovihmadega läks asi ikka täitsa käest ära. Kahtlustasin, et eks ta mingi tuulega sisse puhub kuskilt. Ja nii oligi - plaadid kõik terved, midagi katki pole. Ainus koht üldse kust saaks teoorias vesi eterniidi alla on harjaplekk. See on ca 18+18cm lai. Katuse kalle ise 30'. Seega üsna lauge üleminek ühelt harjalt teisele. Ma kardan, et tormiga lihtsalt tekib efekt, kus tuul puhub eterniidi nõgusa koha pealt pleki alt läbi. Vesi jääb maha ning tilgub eterniidi all olevale vanale tõrvapapile. Edasi leiab vesi üles vanad head augud tõrvapapis Wabariigiaegses tõrvapapis.

Korrektne lahendus vist oleks tellida laiem plekk. Aga kui lai siis? Korraks mõtlesin, et rats lahendus oleks pleki alune makrofelksi täis lasta. Lõppeb see tuulekanal ära. Mis voorum arvab? Toungue

Pilt ka illustreerimaks olukorda:
[Pilt: dhlfcjI.jpg]

Jawa 360 + Velorex 560, 2x Vaz 2121, ETKVL autoroller
Vasta

Vaht on küll odav ja lihtne paigaldada, aga lõunapoolsel küljel hukkab UV selle ära.

Ametlikult käib sinna säärane tihend:
https://www.eterniitkatus24.ee/toode/har...d-klasika/
Vasta

See eterniit katus on säästuna tehtud ja nüüd on käes.  Selle eterniidi jaoks on originaal harjaplaat olemas. Sellega on kindel, et ei keeruta midagi sisse.
Mul vanal aidal on suur Kunda tahvel ja harjaplekk 35cm ja talvel tuisuga ikka leiab lakast lund.

Aquila captas non muscas.
Vasta

Lase vahtu täis ja ära rohkem vaeva oma pead.
Mingiaeg linnud nokivad augud sisse a siis lased uuesti.
Õige varjant: plaat maha ja kile, tuulutus, roov alla.
Vasta

Ülekate kahe harjapleki vahel tundub ka sutsu väike olevat. Muidu tänapäeval katusemüüjad ütlevad, et veekindlaks tulebki erilise hoolega teha katusekatte alune kiht. Eks aluskatet ongi lihtsam teipida nii et kõik läbiviigud jms ilusti jääks. Siis pole lugu kui kasvõi harja vahelt tormiga natuke vett vahele ajab. Hetkel sellest teadmisest enam muidugi abi ei ole. Ja ilmselt see tihend kõige valutum. Tuulutuse pärast pole põhjust muretseda sellise konstruktsiooni juures. Tõrvapapp pealt poolt tuulduma ei pea. Tõrvapapi alt peab niiskus välja saama, aga see ei sõltu sellest harjast enam.
Vasta

Kõik õigemad võimalused on ära pakutud.

Kiirem lahendus oleks neetida olemasolevale plekile veel +20cm plekiriba külge ja olekski veidi parem.

Iseõppinud spetsialist - energeetika valdkonnas.
Vasta

Kas keegi on seda tihendit varem paigaldanud? Kuidas see kinnitatakse? Liimitakse pleki külge?

Jawa 360 + Velorex 560, 2x Vaz 2121, ETKVL autoroller
Vasta

(07-09-2023, 07:38 AM)v6sa Kirjutas:  Vaht on küll odav ja lihtne paigaldada, aga lõunapoolsel küljel hukkab UV selle ära.

Ametlikult käib sinna säärane tihend:
https://www.eterniitkatus24.ee/toode/har...d-klasika/
päike peaks siis üsna huvitava nurga alt paistma, et kõik see vaht ära hukata Big Grin Ise paneks jah juba harjatihendi. Vaht ei ole meeldiv materjal sinna  ja kui kunagi vaja plekki eemaldada, siis ka jama.
Vasta
Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne