KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 4)

Võetakse vatsavedelikku uurimistööks või mingi preparaadi tootmiseks.
Vasta

2007a vito. Küljeuks mängib mäkra. Miinustega ei tule enam lukust lahti. Isegi nii mitte, et seest poolt avades. Avamise link/nupp ei lähe sisse. Ehk nagu traat kõris lükkaks lukku aga midagi takistab. Soojast peast töötab kõik igast asendist.

Mõtlesin et mis seal ikka, ju mingi tross vett täis vms. Võtsin mina siis kätte ning monteerisin ukse seest poolt lahti. Tundus lihtsam trossidele ja kaablitele ligi saada nii öelda alt poolt otsast, kus on lukustuse mehhanism. Võtsin trossid/traadid ükshaaval küljest hoidsin otsasid üles ja valasin õli täis. Kõik tundusid väga hästi käivat ka enne õlitamise protseduuri. Midagi roostes/kulumismäkidega ei olnud. Moosisin ka luku mehhanismi õliga kokku. Panin kokku tagasi. Õrnema miinusega veel käis natuke aega. Aga nüüd suurema pakasega uks jälle kinni.

Ainus, mida ma lahti ei monteerinud on avamise lingid ja lukustamise nupp. Saab seal miskit olla mis jäätub? Või kuidas moodi keskluku magnetlukk saab üleni õlitatult temperatuurile tundlik olla? Endal sai praegu mõistus otsa. Keeruline ka lahata seda probleemi, sest kui üles soojendad ja ukse lahti võtad siis ju kõik töötab. Rolleyes

Jawa 360 + Velorex 560, 2x Vaz 2121, ETKVL autoroller
Vasta

(01-01-2024, 20:04 PM)ratsoup Kirjutas:  2007a vito. Küljeuks mängib mäkra. Miinustega ei tule enam lukust lahti.
...
 Saab seal miskit olla mis jäätub? Või kuidas moodi keskluku magnetlukk saab üleni õlitatult temperatuurile tundlik olla? Endal sai praegu mõistus otsa. Keeruline ka lahata seda probleemi, sest kui üles soojendad ja ukse lahti võtad siis ju kõik töötab.  Rolleyes

Ega uks viltu augus ole? Seal pole palju vaja, et hakkaks kiilduma. Näiteks mõni rullik jääga kaetud...

Praegused ilmad õnneks soosivad kuumaõhupuhuriga tõrkuva detaili tuvastamist Big Grin
Vasta

(01-01-2024, 21:01 PM)v6sa Kirjutas:  
(01-01-2024, 20:04 PM)ratsoup Kirjutas:  2007a vito. Küljeuks mängib mäkra. Miinustega ei tule enam lukust lahti.
...
 Saab seal miskit olla mis jäätub? Või kuidas moodi keskluku magnetlukk saab üleni õlitatult temperatuurile tundlik olla? Endal sai praegu mõistus otsa. Keeruline ka lahata seda probleemi, sest kui üles soojendad ja ukse lahti võtad siis ju kõik töötab.  Rolleyes

Ega uks viltu augus ole? Seal pole palju vaja, et hakkaks kiilduma. Näiteks mõni rullik jääga kaetud...

Praegused ilmad õnneks soosivad kuumaõhupuhuriga tõrkuva detaili tuvastamist Big Grin

Viltu pole seal midagi. Kuumaõhupuhuriga tuleb selle isendi aju juba soojendada (see pikem jutt Big Grin ). Kui asi külmunud, siis ei tule luku nupp keskluksut uksi lahti tehes üles. Mis indikeerib, et kas midagi takistab või see fekaal külmaga ei liigutagi ennast. Smile

Jawa 360 + Velorex 560, 2x Vaz 2121, ETKVL autoroller
Vasta

Näiteks paljudel VAG grupi autodel on probleem määrdega. Trossides ja lukkudes on mingi valge hanerasva sarnane möks sees mis külmaga ära hangub ja luku rivist välja viib. Ehk on MB-l ka sama määre kasutusel.

Aquila captas non muscas.
Vasta

(01-01-2024, 20:04 PM)ratsoup Kirjutas:  2007a vito. Küljeuks mängib mäkra. Miinustega ei tule enam lukust lahti. Isegi nii mitte, et seest poolt avades. Avamise link/nupp ei lähe sisse. Ehk nagu traat kõris lükkaks lukku aga midagi takistab. Soojast peast töötab kõik igast asendist.
Mul kastikal juhiuks teeb sama niiskete ilmade järgsete külmadega, seestpoolt ei saa ka lahti, nupp liigub kuni pooles vinnas ja siis punnib vastu. 
Uhasin soojast peast lingi ja lukustusnupu piludest rohkelt õli sisse ja töötab jälle ... kuni järgmise pikema sula ja vihmaperioodi järel külm tuleb. 
Ehk kogu aeg tuleb valvel olla ja viimasel sulapäeval õlitada.
Vasta

Ma sain oma vitsad kätte kui võtsin naissuguorganiga (või tungrauaga) märgistatud kaubakärul luku välja, puhastasin ilusti kõik liikuvad osad ära ja õlitasin.
Tulemus oli, et midagi ei töötanud kuna üks (ma ei taha ütelda idioot) insener tegi luku liikuvad osad metallist mis plasti valati ja see läks kõik paiste ning ei käinud üldse enam...
Lukku õlitada on muidu hea vene PSK piduriõliga kus sisaldub piiritus mis ei lase asjadel külmuda.
Vasta

Tsitaat:Lukku õlitada on muidu hea vene PSK piduriõliga kus sisaldub piiritus mis ei lase asjadel külmuda.
Mingi lukusula+õlilisand on vähemasti depoo-s müügil. Paar aastat tagasi ostsin. Ehk on mujalgi. Paljas lukusula nii hea pole, aurab ära.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta

Kas keegi viimase kuu-paari jooksul https://www.jawavaruosad.com lehelt on tellinud?
On toimiv koht?
Vasta

Mõistlik oleks helistada õhtusel ajal neile ja küsida, kas vajalikud varuosad on olemas.
Mees, kes asjaga tegeleb räägib vaid vene keeles kuid tal naine mõistab ka Eesti keelt.

Kel Viber rakendus olemas saab ka selle kaudu suhelda.

Ps. Mina ise pole nendega seotud ja pole ka ammu midagi ostnud.

Iseõppinud spetsialist - energeetika valdkonnas.
Vasta

Igasugu lukkude õlitamiseks sobib suurepäraselt aerosoolpudelis relvaõli. Sellega õlitatud lukk enam ära ei külmu. Eks muidugi aeg-ajalt tuleb jälle uus sorts lasta. Aga kui lukk juba on külmunud, siis õlipudel radiaatori peal soojaks lasta, siis see soe õli sulatab lahti ja ei lase enam külmuda. Või kiirem meetod, võtta vett pidav kilekott (kasvõi prügikott), sinna nii kuum vesi sisse lasta kui kile vähegi kannatab ja seda vastu külmunud lukku natuke aega hoida. Siis sulab lukk varsti lahti. Peale seda oleks hea muidugi kohe ära õlitada. Sellise kuumaveekotiga sain ma korra isegi trumli külge kinni külmunud piduriklotsid lahti, lihtsalt hoidsin vastu velge.

Mis aga eelpool pildil olevasse lehma puutub, siis seal on tegemist fistullehmaga. Saab jah maost igasugu proove võtta, samuti marlikotiga erinevaid söötasid ja söödasegusid makku lasta ja hiljem uurida, kuidas seedis. Meil olid omal ajal sellised lehmad Tartu külje all Eerikal EPMÜ katselaudas. Kas ka praegu, ei tea.

Puruks ja pool pööret tagasi!
Vasta

Teab keegi vene aegse 25m3 ümmarguse tünni mõõte?

Kasutatud ja uued jupid enamus uutele ja vanadele  ka väga vanadele husqvarna,stihli,jonsered ja partner saagidele.5297816
Vasta

(02-01-2024, 15:31 PM)Mossemees Kirjutas:  Igasugu lukkude õlitamiseks sobib suurepäraselt aerosoolpudelis relvaõli. Sellega õlitatud lukk enam ära ei külmu. ...
Aga meeles peab pidama, et relvaõlil on vaske hävitav toime - seega kui lukul on vaske sisaldavaid osi ...
Vasta

On olemas passe,neid Valga omi.
Vasta

(02-01-2024, 11:02 AM)ivo86 Kirjutas:  Kas keegi viimase kuu-paari jooksul https://www.jawavaruosad.com lehelt on tellinud?
On toimiv koht?

Tellisin, maksin ja ootasin, ootan tänaseni. Tegu suhteliselt mikroskoopilise rahaga aga ilma sellest. Olen kirjutanud nii nende lehe kui ka meile peale- vaikus.
Korduvatele arupärimistele ei kippu ega kõppu.
Mõtetu urgas.
Vasta

(02-01-2024, 21:00 PM)Urki79 Kirjutas:  
(02-01-2024, 11:02 AM)ivo86 Kirjutas:  Kas keegi viimase kuu-paari jooksul https://www.jawavaruosad.com lehelt on tellinud?
On toimiv koht?

Tellisin, maksin ja ootasin, ootan tänaseni. Tegu suhteliselt mikroskoopilise rahaga aga ilma sellest. Olen kirjutanud nii nende lehe kui ka meile peale- vaikus.
Korduvatele arupärimistele ei kippu ega kõppu.
Mõtetu urgas.

Suur tänu Sulle tagasiside eest. Mul sisetunne midagi sellist ütles.
Vasta

(02-01-2024, 17:46 PM)vanaain Kirjutas:  On olemas passe,neid Valga omi.
Millest on jutt?

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

(02-01-2024, 21:13 PM)Marko Kirjutas:  
(02-01-2024, 17:46 PM)vanaain Kirjutas:  On olemas passe,neid Valga omi.
Millest on jutt?
Valgas tehtud tünnide passid või nö. sertifikaadid.

Kasutatud ja uued jupid enamus uutele ja vanadele  ka väga vanadele husqvarna,stihli,jonsered ja partner saagidele.5297816
Vasta

(01-01-2024, 20:04 PM)ratsoup Kirjutas:  Või kuidas moodi keskluku magnetlukk saab üleni õlitatult temperatuurile tundlik olla?

Kas kesklugu mootori ka lahti võtsid, vanast määrdest puhtaks rookisid ja hammaste hea olukorra tõdesid? Sel peaks olema juba mootoriga hammaslatti keriv kesklukuajam, mis pole igavene.

Ega säärast ebamäärast viga suurt muudmoodi defekteeri, kui lammutad sooja ukse sedapalju laiali, et pärast saad läbikülmunud mehhanisme uurima asuda. Olen elus kohanud ka plastnuppu, mille ühel küljel oli miskine nätsu või higimühk, mis külmunud kujul takistas liikumist. Soojas ei seganud. Andis ikka otsida, miks külmaga vajutades nupp sisse jääb ja uks enam lukustuma ei nõustu...
Vasta

(03-01-2024, 10:25 AM)v6sa Kirjutas:  
(01-01-2024, 20:04 PM)ratsoup Kirjutas:  Või kuidas moodi keskluku magnetlukk saab üleni õlitatult temperatuurile tundlik olla?

Kas kesklugu mootori ka lahti võtsid, vanast määrdest puhtaks rookisid ja hammaste hea olukorra tõdesid? Sel peaks olema juba mootoriga hammaslatti keriv kesklukuajam, mis pole igavene.

Ega säärast ebamäärast viga suurt muudmoodi defekteeri, kui lammutad sooja ukse sedapalju laiali, et pärast saad läbikülmunud mehhanisme uurima asuda. Olen elus kohanud ka plastnuppu, mille ühel küljel oli miskine nätsu või higimühk, mis külmunud kujul takistas liikumist. Soojas ei seganud. Andis ikka otsida, miks külmaga vajutades nupp sisse jääb ja uks enam lukustuma ei nõustu...
Määrdest rääkida kesklukul siis minu kaubakärul on algeline keskeltlukustamise süsteem kus mootoritele antakse voolu 2, midagi sekundit ja ma ühe võtsin lahti ning toppisin määret täis.
Nüüd 10 miinusest allapoole liigub ta seepärast raskemalt ja luku avamisest jääb umbes 3mm puudu.
Peab uuesti lahti võtma, ära pesema ja tegema määrde õliga umbes hapukoore konsistentsini.
Lukkude õlitamisest mõelda siis kunagi sõitsin E30 Bemariga ja seal olid täismetallist lukud mis kui hakkasid raskelt käima said maha võetud ja bensiini sisse ligunema kuni kõik saast ja kivistunud määre eraldus.
Siis tegin olluse kerevahast, transmissiooniõlist ja määrdest ning selle kuuma olluse sisse läks terve lukk viieks minutiks.
Peale seda oli 7 aastat täiesti muretu ja lukud käisid nagu muinasjutus.
Praegusel kärul ma seda teha ei saaks sest seal on juba plastikust jubinaid sees...
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: Mats metsast, olli, 3 külali(st)ne