KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 4)

Kati peale mõtlesin ka ise.Igasugu andurite riknemise peab ju arvuti kohe ette lugema kui juhe taha panna?Küünlaid arvuti muidugi ei näita.
Vasta

Mika see arvuti küünlaid ei näita?
Vasta

(21-02-2024, 10:27 AM)muska71 Kirjutas:  Vist 2003 corolla bensukas pritsung,ülevaatusel põrus co-ga-ei vasta nõuetele.Onu olevat öelnud,et rikas küttesegu,et mis võiks seda põhjustada?

2006 aasta 3 silindriline Toyota Aygo - heitgaasid üle. Õhufilter ei olnud uus, aga ei olnud ka väga hull.
Võtsin prooviks õhufiltri välja ja läksin uuele katsele - korras.
Vasta

Oleneb massinast., minu GM oma Tech2 arvutilaadse asjaga näitab ilusti ära "missfire" asukoha tänu sensoritele ja kui küünal või pihusti on veits sinna kehvapoolsele maale, on see näha misfire detection alt, kedagi ei koti, kas liiga hilja või liiga vara, lihtsalt "missfire". Peale seda on sinu ülesanne vahetada süütepooli asukoht (minu mootori spetsiifiline, 8 silindrit, 8 süütepooli) või siis pihusti asukohta (minu masina mootori spetsiifiline, liigutada pihusti ringi)
Näiteks mootorituli põles minu masinal nii palju ja nii kaua, et kui mina selle masina ostsin, siis mootorituld enam ei põlenudki, sest pirn oli läbi põlenud juba. Veaks oli "kütus liiga lahja teises reas".
Vahetasin ära küünlad, läks paremaks. Vahetasin ära süütepoolid, läks veel paremaks. Vahetasin ära pooli ja küünla vahepealse juhtme, ei läind paremaks, samaks jäi. Vahetasin ära kõik lammaste andurid, 4 tk, kõik ühesugused, läks paremaks.
Vahetasin ära MAF, sest see näitas peale kõikide asjade vahetust aiateibaid. Võtsin 20 euri hiinaka ja oli sam aseis, võtsin 125 euri orikas Delphi (280 euri ACDelco) ja läks veel paremaks aga ikka kuradi heal kiirendusel, mis oli nüüdseks juba tõsiselt tõsiselt hea, peale teist käiku tekkis nagu tühimik ja siis nagu venis. Sai terve automaatkasti sisu vahetatud, mine muhvi, väga väga hea pill aga midagi oli endiselt viltu, kiirendus oli jumala timm kuni 6000 pööret aga 7200 pealt käis ikka selline äge sutsakas läbi.
Ülalmainitud Tech2 külge ja ohooooo, peale 6000 pööret ei suutnud pump enam kütust ette anda. Uus pump peale 12 tundi tööd ja voila, perfektne!

Et ei tunduks, et vahetasin niisama juppe, nii kui nii tegelt tegin seda aga savi - 7'da silindri pihusti oli reaalselt sitane isegi väljastpoolt vaadates, seepärast saigi tellitud kõige pealt üks ja see ära vahetatud ja siis tellisin ülejäänud 7 ka ja vahetasin, sest "juhuks kui". Siinkohal tahan öelda, et rahakott võimaldab, ei pea koonerdama selle 13 euri tk pihustiga, mis siis, et neid 8 on.
Poolidega sama lugu, foorumitarkus (Väljamaa omad siis) ütles, et kuskil 150k kuni 200k hakkavad ühekaupa läbi küpsema. See 8x 24 euri mind ka väga vaeseks ei teinud.
Juhtmetega panin võssa, oleks võinud originaalid jääda, kuigi foorumitarkus ütles, et 100k miili tagant on mõistlik neid vahetada. Esimene kord panin võssa, et ma nad üldse tellisin ja teise korraga, et ma nad aliexpressist tellisin.

American Beautist väga palju kasu ei olnud tollel hetkel, sest mul arvutit ei olnud, neil oli ja näitas mulle, et sul seal silindris missfire, kunagi peab tegelema. Ma ei saa neile pahaks panna ka seda, sest see võib olla seatud..... umbes kõigega, mis ülalpool kirjeldasin ja tõesti saab diagnoosiga kohati, kolides midagi ühe silindri pealt teise peale ja vaadates, et kas viga ka kolib ringi. Mina sain seda teha, sest sain oma kompuutri, American Beautyle oleksin pidanud maksma selle eest tunnitasu. Ma ei tee neid maha, nad on alati mind toetanud kõiges va viimases kirjas kuid siiski kõiges ja kõikides valudes ja tasuta lasknud juppe vahetada jne Jumala eest ei tee neid maha!!!!
Anyway... see oli minu teekond korraks kiirenduse puuduse tundest kuniks täieliku ravini välja, läks kõigest kolm aastat, ma loodan, et siit midagi oli õppida ka Cool
Vasta

(21-02-2024, 10:27 AM)muska71 Kirjutas:  Vist 2003 corolla bensukas pritsung,ülevaatusel põrus co-ga-ei vasta nõuetele.Onu olevat öelnud,et rikas küttesegu,et mis võiks seda põhjustada?

Pritsungi kompjuuter arvab heaks liigselt kütet doseerida, kui mootori temp on madal või arvab, et õhku on rohkem peale tulemas, kui tegelikult. Tee õhulugeja ning mootori vahel lõdvikuklamber lahti ja sealt vahelt hakkab lisaõhku imema. Õhulugejast käib vähem läbi ja kütet antakse vähem peale. Proovitud lahendus ülevaatusel, lihtsalt kruvikas peab kaasas olema ja ülevaataja härra peab olema hoiatatud, et kui on midagi valesti, siis öeldagu ja reguleerid. Kui hakatakse mölisema, siis ütled, et sul kodus pole heitgaaside analüsaaatorit.
Mõnel vanemal õhukulu mõõtjal võib olla küljes ka reguleeritav möödavool, mida kruttides saab näitu timmida. Kui su masinal on võimalik ka mingi möödavoolu voolik paigaldada, siis pane voolik vahele ja tavalise voolikuklambriga tõmba nii kokku, kui vaja.

Maasturite hankimist Ukraina sõjaväele ja nende remonti meie Põhja-Tallinna töökojas saad toetada läbi Toeta Ukrainat MTÜ a/a EE387700771008885941. Selgitusse maastur Ukraina sõjaväele.
Vasta

Kiire küsimus targematele. Vana vene hüdropump, korpusel pirkale 58 löödud ja rohkem mitte ühtegi märki tervel pumbal, kuidas selgeks teha kumba pidi töötab? Ühel pool ava on suurem, kas mu loogika on õige, et see võiks pealevool olla ja väiksema avaga väljund?
Vasta

See loogika on õige: suurem on imiava.
Vasta

Siis on selge. Tänud.
Vasta

Oskab keegi öelda, mis maksab palkehitise (saun) seina/põranda ruutmeeter, kui töö tellija materjalist? Umbkaudse kalkulatsiooni jaoks tarvis ehk aru saada, kas ma ikka vajan suitsusauna või mitte.
Vasta

(26-02-2024, 12:03 PM)speedsta Kirjutas:  Oskab keegi öelda, mis maksab palkehitise (saun) seina/põranda ruutmeeter, kui töö tellija materjalist? Umbkaudse kalkulatsiooni jaoks tarvis ehk aru saada, kas ma ikka vajan suitsusauna või mitte.

Kindlasti on seal väga palju muutujaid alates asukohast ja suurusest kuid kiire gooogle pakub et seina ruutmeetri hind umbes 150eur.
https://palkmajaehitus.ee/hinnakiri-2/
See ei sisalda vundamenti katust jne... ainult maja karp.
Ise soovitaks sul oma materjal maha müüa ja ehitaja ehitab enda materjalist. Muidu on väga keeruline hiljem garantii probleeme lahendada kuna ehitaja võib väita et pragudes vms... jamas on sinu materjal süüdi.

Iseõppinud spetsialist - energeetika valdkonnas.
Vasta

Üheselt pole võimalik sellele vastata, kuna sõltub paljudest aspektidest, sh olemasoleva materjali kvaliteedist (kas palgid on piisavalt sirged, korralikult kuivanud jms), projekti keerukusest (kui palju on liiteid), palgitüübi (lafett või ümar) ja tapi valikust jne. Kui materjal olemas, taandub kõik lõppeks puusepa osavusele ja ajale. Olen paar sauna kokku pannud ja ühe puhul tuli sisuliselt kõik tapid kohapeal üle vormistada, kuna meistrimehe töö ei kannatanud kahjuks eriti kriitikat. Hind olla hea olnud...

Soovitan konsulteerida mõne puusepaga, kellel päriselt kogemus nullist palkmaja ehitamisega ja kelle tööle saab ka pilgu peale visata. Kui on soov ka ise käsi külge panna, siis Luual pakutakse paaripäevaseid koolitusi sel teemal.
Vasta

Plaan on ~3x5 suitsusaun, mille puhul keerukusest väga juttu olla ei saa. "Probleem" kerkis päevakorda lumekahjustuste likvideerimise järel, kui mõne puu puu asemel oli >10 latv või tüvi ära murdunud, ning palkide koondamise järel tekkisid mõisniku mõtted, sest kuhi andis alust mõelda sauna ehitusele. Täismängu tellimine on loomulikult lihtsam lahendus, aga kui endal on palk nö tasuta käes, siis miks mitte.
Vasta

Kuidas remontida tagaistme diivani vedru?


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   

Do'nt panic
Vasta

(26-02-2024, 14:52 PM)speedsta Kirjutas:  Plaan on ~3x5 suitsusaun, mille puhul keerukusest väga juttu olla ei saa. "Probleem" kerkis päevakorda lumekahjustuste likvideerimise järel, kui mõne puu puu asemel oli >10 latv või tüvi ära murdunud, ning palkide koondamise järel tekkisid mõisniku mõtted, sest kuhi andis alust mõelda sauna ehitusele. Täismängu tellimine on loomulikult lihtsam lahendus, aga kui endal on palk nö tasuta käes, siis miks mitte.

Kui materjal on korralik ja seda on piisavalt, siis on see täiesti koššer suvine projekt. Materjalikulu osas on ~3x5 sauna jaoks vaja 4m ja 6m palke, sõltuvalt palgi jämedusest läheb seintesse umbes 11-13 rida. Talv on muidu männi- ja kuusepalgi langetamiseks ideaalne aeg, suveni saab kuivada ja jaanipäevaks saab juba rahus seina panna.
Vasta

... ja siis lisaks veel vanakuu pakaselist ilma valida...  (sellega tikub meil viimastel aegadel pisut niru olema...  Rolleyes

loll on loll olla.
Vasta

(26-02-2024, 23:04 PM)IIIFFFAR Kirjutas:  ... ja siis lisaks veel vanakuu pakaselist ilma valida...  (sellega tikub meil viimastel aegadel pisut niru olema...  Rolleyes

Spetsiaalselt vaatasin järele.
Vana kuu 1-10.01.24 Temperatuurid -9 kuni -20
04-13.12.23 enamasti -10 ringis, kuni vanakuu lõpuni.
Ei saa nagu öelda, et viimastel aastatel väga probleemi oleks olnud külma ilma puudumisega.
Lõigatud veebruari alguses, siis oli külma paar pügalat ehk paras töö ilm.
Ise ei plaani ülesse raiuda. Moostes palkmaja koolitusel käinud ja sain aru, et see võtab liiga palju aega. Ehk lõpuks pühendad kõik vabad (suvised) nädalavahetused sellele ja kvaliteet pole ka see, mis õppinud meeste tehtul.
Vasta

Tuleb tunnistada, et nii mõnigi kord saab teadjamehe tehtu kiiremini, odavamini ja kauemaks....  Toungue
Tänud kõigil, kes raatsinud õpetusi jagada...!

loll on loll olla.
Vasta

Probleem sellise voolikupooliga. Talvega on vedru ära surnud mis voolikut tagasi poolile kokku kerib. Kas sellest saab kuidagimoodi veel asja või on lihtsam see utiili saata ning minna uut voolikut jahtima?
[Pilt: t760_20240228_110300.jpg]
Vasta

(28-02-2024, 21:05 PM)pikk88 Kirjutas:  Probleem sellise voolikupooliga. Talvega on vedru ära surnud mis voolikut tagasi poolile kokku kerib. Kas sellest saab kuidagimoodi veel asja või on lihtsam see utiili saata ning minna uut voolikut jahtima?
[Pilt: t760_20240228_110300.jpg]

Kas ei keri üldse või ei keri lõpuni? Oled sa juba masina sisemusse tunginud ja tuvastanud vedru vea?
Lindi laiust teades saaks vaadata oma varud üle, mul ühe 20m pooli vedru kuskil vedeleb.

Maasturite hankimist Ukraina sõjaväele ja nende remonti meie Põhja-Tallinna töökojas saad toetada läbi Toeta Ukrainat MTÜ a/a EE387700771008885941. Selgitusse maastur Ukraina sõjaväele.
Vasta

Ei keri lõpuni. Sisse pole veel käsipidi ronida jõudnud.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: ivo86, Peeter80, tõnn, v6sa, 4 külali(st)ne