Kas Teie metsa lähedal teevad ka metsafirmad tööd?
#1

Sellise teema püstitasin, kuna jääb mulje ja kuidas Teil on, et kõik eestis olevad metsafirmad teevad minu metsa lähedal tööd ja tahavad kindlasti seda lapikest ära osta. Hakkab nagu närvidele käima, tööd teha ei saagi, vasta ainult telefonile. Kurjam tuleb välja, et minu metsa lähedal on ikke hirmus palju lapikesi, kus laastud lendavad. Ühele ütlesin otse, et kui tahate osta, siis võsastik 12000 Eur-i hektar ja raieküps männik 20000, peale seda pole enam tolle firma poolt helinaid tulnud. Üks pakkus 3000 Eur-i hektar 30aastase kaasiku eest, nu otsivad lolle. Ärge nüüd väga ägestuge ja tahan lihtsalt teada, kui palju Teid tülitatakse.
Vasta
#2

Ikka tülitatakse. Mõni ütleb jah et masinad kohe kõrval seismas, mõni jälle räägib pikemaajalisest investeeringust. Eks nad proovivad kah erinevat strateegiat, küllap. Igaüks vast selle jutu peale eriti müüa ei taha kui on selge, et nii kui allkiri antud, läheb lammutamiseks. Aga pakkumistega on ka julgeks mindud. On telefoni teel 10k/ha pakkumine tulnud viimasel ajal. Mõned aastad tagasi oli ikka pigem 2-3k kanti.
Vasta
#3

Sügisel oli kord nädalas. Nüüd paari nädala peale tuleb mõni inisev pakkuja.

Mu soovid on kah sinna 10+puu kanti jäänud, enamasti teist korda ei küsita.
Vasta
#4

Pakutakse umbes 10% tegelikust hinnast, ehk mõni loll võtab vedu, siis saab ikka korralikult koorida
Vasta
#5

Tülitavad. Ja mitte harva. Vahel kui arga on siis saab nendega lobisetud. Üldiselt mängon ma lolli pensionäri kes elab metsas ja ei tea ilmaelust midagi. Mõni muutub juba kärsituks, et kuradi vanataat, ei mõtlegi oma mula ära lõpetada. 
Paar korda olen lasknud ka pakkumise teha. On oldud peale lolli juttu  väga üllatunud kui oma saksakeelse meiliaadressi annan.
Aga pakkumistest ei maksa rääkida. Hinnad on sellised, et anna kannatust. 
Eks nad vist tõsimeeli usuvad, et see seniilne vanataat  ei tea mis riigikordki õuel kehtib.

Aquila captas non muscas.
Vasta
#6

Ma alati mõtlen et mida kuradit nad selle metsaga hiljem peale hakkavad, siililegi selge et lõikavad lagedaks nii et vaarika vart ka alles ei jää aga peale seda. Uut metsa peale RMK väga kedagi pole istutamas näinud, seega mingi võsa hakkab kasvama. Kasum võetud ja polügon nüüd üsna väärtusetu, aga nagu lõigatud lankide müügist nad ka huvitatud pole.  Helistatakse endalegi ja alati viin jutu sinna et mis tast sitast ika müüa, pigem tahaks juurde osta. Mõni ühmab midagi, mõni ütleb mhhh, mõni lubab ühendust võtta kui mulle sobiv maatükk neil müüki tuleb. Aga sittagi. Pole kunagi mingeid erilisi kriteeriumeid andnud ka, põhimõtteliselt võiks osta üle kogu eesti ja 100 km piirist läti poolegi sobiks, aga tutkit. Mulle meeldib istutada ja vanu lanke töötan hea meelega ütles koos maaparanduse ja ligipääsude taastamisega, aga ei miskit. Ikka otsi ise tikutulega taga, kas tõesti on ärimiistel peale kiire kasumi ja pikemaajalised plaanid või mis neist maatükkidest saab, pole viitsinud tehingutel silma ka peal hoida. Pakkusin looduskaitse alust sood müüa, visati ilma lausumata toru hargile  Big Grin Toungue Big Grin Big Grin Ega poleks nagunii müünud, aga pull lugu ikkagi.

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta
#7

No ja siis kuulad raadiumist seda reklaami, kus kiideldakse, et "ega kõik vahendajad pole kährikud". Jah, sõna-sõnalt nii on- kährikud. Ma usun, et ma pole ainus, keda põhimõtteliselt kõik reklaamid tigedaks ajavad- igal pool siuke kiidulaul, et paha hakkab.
Ja mets on praeguse vabariigi ajal olnud ju selline artikkel, kus paljud õnne on proovinud ning teatavasti algusaastatel käis ikka metsik kergeusklike otsimine, kellele "tohutute" summadega kott pähe tõmmata ja pärast ühe langi rahade eest maja ehitada vms.
Vasta
#8

Istutavad ja kuidas veel,Vestman ,ja kõik need mis nüüd Graanul investile poolest saadik kuuluvad.Ja neid on veel.Iga kevad käivad kõige kontorirottidega istutamas.
Vasta
#9

Mu töökaaslase sõber on too tülitaja.
Keskmiselt korra nädalas pidi ikka sellise diili saama, mis eelnevad prsesaatmised korvab.
Tavaline telefonitöö.
Vasta
#10

Lasen alati pakkumise teha nii metsale kui põllule.
Peale pakkumise saamist kui uuesti helistavad, ütlen et: mulle huumor meeldib,teie pakkumine on üle 100% väiksem senisest suurimast pakkumisest.(summat ei avalda)
Peale seda tavaliselt enam samast kohast ei helistata.
On saand ka üelda et põldu võite ise mulle pakkuda,seni pole seda tehtud.
Vasta
#11

Ise olen püüdnud ka juurde osta (kõrval olev LR tehtud lank), kuid suht mõtetu, kuna küsides pakuvad ise alates 5 tuhandest, On kaubaks lõinud aga siis, kui müüd neile oma materjali koos ülestöötamisega. Kui lihtsalt müüa materjali, siis saadavad kukele, kuigi ise veavad sealsamast koormaid, tsirka kilomeetri kauguselt. Kas on äkki häid mõtteid siinsetelt härradelt, mida teha 330 kV liiniall, loomi pole, heina ei taha ka teha, äkki sookail turul tegija.
Vasta
#12

(18-03-2021, 21:21 PM)auk_ Kirjutas:  Kas on äkki häid mõtteid siinsetelt härradelt, mida teha 330 kV liiniall, loomi pole, heina ei taha ka teha, äkki sookail turul tegija.

Vanad rõuguredelid punud poolideks ja saadud energiaga paned elektrilise puskaritehase käima...  Big Grin Toungue

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta
#13

Jõulukuusk võiks jõuda ühe saagi anda. Eeldab kooskõlastamist küll.

Või teed sööda/meepõllu.

Kanep kasvab ka päris edukalt, aga kasumlikud liigid käivad KarS alla.
Vasta
#14

Mul metsameestel jälle naabritega kogu aeg diil pooleli ja kohe tulevad masinatega peale. Naaber va kadeuss salgab sellise tehingu maha. Saaks ju kamba peale odavamalt küll.

Alati lasen, kui nad soovivad, pakkumise teha ja annan tagasiside. Pakkumised polegi kõige hullemad ja üsna ühte auku. Olen palunud enne kohal käia, mida ka kinnitatud on, kuid jälgi lumel pole. Ju on drooniga lennatud ;-)

Kui on telefoni teel ainult hinda küsitud, siis on see mul aastaid sama püsinud, 1 miljon. Imestatud on hinna üle, kuid omapoolseid pakkumisi pole peale tehtud ega enne aastat tülitatud.

Parim pakkumine oli raieõiguse müük 25000 ja metsamaa 23000 (hinnad näitlikud). Kui tagasi helistas, siis ma ütlesin, et see 48000 hakkab juba looma. Seepeale toodi mind maapeale tagasi ja öeldi, et maaga koos on mets odavam, nad peavad hiljem nägema vaev maa müügiga. Sellest businessist ei saand ma enam ka naljaga aru.

Kas kellelgi on TIMBERi oksjonitega reaalset kogemust?
Vasta
#15

Muideks vanasti oli seal puskari tehas ja kui liine paigaldati 1975 aastal, siis vanaisa leidis mannergu hundijalaveega, kõik ütlesid, et ära joo krt. teab mis om, aga lasi rindu ja pold äda kedagi, ainult vanaema potid ja pannid tegid millegipärast suuremat ja pikemat kõla. Uskumatu, et  tema mäletamist mööda tehti viimati puskarit 56-dal aastal ja asi oli jummala korralik. Paneks poolid liinide alla (mataks maasisse), teeks väikese päikesejamma ja siis ka pimedas müüks veel elektrit ja pappi tuleb. Sõber tahtis hiljuti mingit 3 ha tükki osta, hakkas juba notarisse minema, kui tuli nn. parem pakkumine ja diil jäi ära. Lõpuks kuulis, et notari juures ei läinud ikke nii nagu lubati, noh vanainimene sai petta, et seal metsas ikka seened puudel, tihu vähem jne. Sai siis vist sõbra hinnast 1000 euri vähem. Noh, kui siin juba oleme, teeme asja ära, kes notari jama kinni maksab, aeti igasugu pläma ja inimene andis alla. Olen oma vanemaid ka hoiatanud, et kohe kui keegi tahab osta, andku minu tel nr.. Igatsugu tüüpe on olnud, maailm on ikka imeline.
Vasta
#16

Meie kandis pole suurt tungi täheldanud viimastel aastatel. Paar kolm tegelast ehk aasta kohta uurivad pinda.

Siin kandis oli teatud maa alade vastu viimati väga intensiivne huvi aastal 2014. Nagu 2015 aasta algul selgus siis mingid tuulepargi arendajad olid tulnud mõttele siia tuulepark rajada ja ilmselt püüti rumalatelt pinda juurde saada. Detailplaneeringust õnneks kaugemale ei jõutud.

Samuti osteti aastaid tagasi väga agaralt ja võimalusel poolmuidu kokku planeeritava Tallinn-Tartu neljarealisele trassile jäävaid, sageli soiseid ja metsamaterjali  mõttes suht kehva "saagikusega" metsa ja põllumaid. Ehk vahendajatel võttis silma särama see oodatav tee ehituse jaoks maade võõrandamise teel saadav rahake.
Vasta
#17

Ja kõigil on suurem mure metsa pärast, kui sul endal..... mets läheb raisku. Big Grin
Vasta
#18

(18-03-2021, 22:35 PM)PSV Kirjutas:  Kas kellelgi on TIMBERi oksjonitega reaalset kogemust?
Reaalne elu on lõpuks ikkagi see, et SUl pole metsa ja raha ka mitte! Need reaalsed tehinguväärtused per tihu on ju näeruväärsed! Kõik TEISED teenivad Sinu metsa pealt peale Sinu enda! Mul on küll jummala poohui, kas mingi "kükametsa bomž" saab euroaluseid kokku taguda või ei? 

TÄNA ärge isegi veel mõelge metsa lagedaks müümisele! Las Riik oma lolli aruga hävitab oma palgimetsad ära ja siis on EraOmanike aeg hakata PÄRISmaterjali müüma!See tuleb kiiremini kui me arvata oskame.  Mingi mõtettu lehtpuu võserik - jah, las läheb! Aga reaalne männik, selline täna 100-aastane? Mis mõttes, see elab ja "kosub" rinnasdiameetris rahulikult veel aastakümneid! See alles kogub eurosid... Kuusega on see üraski häda, muidu tasub ka seda praegu veel hoida! Praeguse raiemahu ja Eesti KOGU metsasuse juures on lähema kümnendi jooksul lõppemas reaalsed PALGImetsad! Ega see 35-sendine  ja 20-meetriseks veninud 60-aastane mänd pole ju palk. See on hilises noorukieas hernekepp... See, kui mingid tegelased pankrotti lähevad sest ei suuda oma tehnika laenusid teenindada, ei peaks ERAomanikek huvitama. 
PS:sry, ma olen männi-mees Wink Muu on suures piires küttepuu. Ja kuusk on põlisele nõmmekale tundmatu suurus.
Vasta
#19

Mul õnneks nii niru mets, et harva küsitakse.
Aga need igasugu helistajad vahel teevad hinge täis. Vibra peale katsud, et keegi vist helistab. Paned sae või võsalõikaja seisma, viskad klapid peast ja otsid riiete alt telefoni välja. Siis mingi mutt uurib, et kas teil on hetk aega, meil just ajakiri pere ja kodu ütlemata soodsa hinnaga jne. Vanasti tegin lühikese lõpu, aga nüüd olen praktiseerinud, et panen telefoni kuhugile kõrvale ja lasen vanaeidel ennast tühjaks rääkida. Las raiskab ressurssi, muidu läheb ju järgmist ohvrit kimbutama. Teinekord on 3...4 min monoloogi lasknud, soovitanBig Grin
Vasta
#20

(18-03-2021, 21:21 PM)auk_ Kirjutas:  Ise olen püüdnud ka juurde osta (kõrval olev LR tehtud lank), kuid suht mõtetu, kuna küsides pakuvad ise alates 5 tuhandest, On kaubaks lõinud aga siis, kui müüd neile oma materjali koos ülestöötamisega. Kui lihtsalt müüa materjali, siis saadavad kukele, kuigi ise veavad sealsamast koormaid, tsirka kilomeetri kauguselt. Kas on äkki häid mõtteid siinsetelt härradelt, mida teha 330 kV liiniall, loomi pole, heina ei taha ka teha, äkki sookail turul tegija.

Kas jõulukuuski ei saa kasvatada. Mingi kõrguseni on äkki miskit lubatud kasvatada. Võsa mida tavaliselt liini alt lõigatakse hoolduse käigus on ka ca 2m kõrgune.
Ja kui liinimehed peakski tahtma hooldada, siis enne sinult, kui maaomanikult nõusoleku saamist ei tohiks nad küll miskit seal toimetada. Kui toimetavad, siis tuleb kurjaks saada.
Ühesõnaga hooldus peaks olema enne kooskõlastatud.

M.

ZAZ965A 1968
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne