Kas Teie metsa lähedal teevad ka metsafirmad tööd?
#21

Tsitaat: kuusk on põlisele nõmmekale tundmatu suurus.
Just lasi noorperemees Nõmmel (Hiiu ka ju Nõmme) oma aiast kuuse maha võtta, pidi segama mände.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta
#22

Ma ikka võtan vastu ja viisakalt jagan meili, et nad saadaka pakkumise sinna. Kui pakkumine postis siis vastan, et kulla inimesed kas te teete nalja. Korrutage oma summa 3ga siis arutame edasi kas ma tahan müüa vastasel juhul unustage see number ära. Peale seda on väga vaikseks jäänud. Vahest harva mõni suurem firma tunneb huvi. Ühele ütlesin summa ette ja lubasin ainult lepa ja toominga välja raiduda, kõvalehtpuu ja kuusk jääb kasvama. Natuke kogeles aga lubas oma inimesed saata vaatama kohapeale, aga on ära kadunud kuidagi...
Vasta
#23

püsime palun teemas. See, mis tundmused Aare R. valdavad reklaame kuulates ja see, mille pärast muretseb Talupoeg ning millal Priit metsa raieküpseks loeb ning miks aavu poiss männi maha võttis ja mida v6sa sellest arvab: need ei ole teema.

teemasse: ma kehvik ja kehv mets kehvas kohas - helistatakse vaid paar korda aastas ning juttu läheduses toimuvast raiest ei ole olnud.
tõden lahkesti, et ma pole vaevunud oma metsale isegi majandamiskava tegema: sellelt liigniiskelt paepealselt on palki ja pakku raske leida. Kui just pole hirmsat isu endale tegevust otsida, siis las ta kasvab nagu kasvab. Ning et maa enda hind on mu silmis viiekohaline summa hektari eest - maamaks mind vaeseks ei tee ja pisemate summadega ma end jõukamana ei tunne.

Selle järel pole rohkem jutuainet olnud. 5+a tagasi taheti lahkelt ka pakkumisi teha (mida ma ei soovinud), enam mitte. Ilmselt ei jaganud ma siis oma nägemust alghinnast.

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta
#24

Aga poisid ja tüdrukud on hästi informeeritud. 
Tegin uue metsamajanduskava ja varsti järgnesid kõned stiilis, et mis plaanis ja kas saame abi pakkuda. 
Pakuti isegi varianti, et konsultant tuleb tasuta kohale ja annab nõu kuidas oleks mõistlik käituda. 
Võrreldes mõne aasta taguste kõnedega on ostjad kõvasti arenenud. Jutt on nii peen ja pakkumised nüanssiderohked, et vahel jääd lausa huviga kuulama.

Aquila captas non muscas.
Vasta
#25

(18-03-2021, 22:35 PM)PSV Kirjutas:  ...

Kas kellelgi on TIMBERi oksjonitega reaalset kogemust?

Positiivne kogemus on metsaühistuga.
Kui helistaja pakus x summa siis ühistu soovitas vähemalt 2 kordselt müüa ja ühistu enampakkumisel tegi stora enso pakkumise mis ületas helistaja hinda peaaegu 3 kordselt. Ka ühistu imestas, ju oli vaja mingi kogus neil kokku saada.
Vasta
#26

(19-03-2021, 13:38 PM)Daff Kirjutas:  Aga poisid ja tüdrukud on hästi informeeritud. 
Tegin uue metsamajanduskava ja varsti järgnesid kõned stiilis, et mis plaanis ja kas saame abi pakkuda. 
Pakuti isegi varianti, et konsultant tuleb tasuta kohale ja annab nõu kuidas oleks mõistlik käituda. 
Võrreldes mõne aasta taguste kõnedega on ostjad kõvasti arenenud. Jutt on nii peen ja pakkumised nüanssiderohked, et vahel jääd lausa huviga kuulama.

Paljud kõned algavad stiilis: "Nägime et olete metsateatised peale võtnud..." Ja mu meelest kõnede hulk ka suureneb värskete raieteatiste korral.
Vasta
#27

Täna jälle keegi helistas, mina sealt ja sealt, et kas tahate müüa, ma, et kindlasti 20000 euri hektar, vend oli imestunud, et mis Teil seal peal kasvavad, ma ütlesin, et Loorberi võsa (toomingas loorberi sugulane). Vend oli imestunud, et kas meil ikke kasvab, ma ütlesin, et ja veel kuidas? Kahjuks ei läinud kaubaks, järgmine kord pakun midagi muud, näiteks seoses kliima soojenemisega mul seal eukalüpti mets. Eukalüptid ju kasvavad nii kiiresti, et ei suuda koortki peale korralikult kasvatada, mis veel põdrad metsas mõtleksid? Vot nii.
Vasta
#28

Avaldage nende kährikute telefoninumbreid ka ikka.
Vasta
#29

Mul on idasuunal üks nimekaim, tal vist hea mets seal, aegajalt ikka helistatakse ja küsitakse kas müün, olen kõigile öelnud, et kui kohe pappi tood,saab soodukaga, siiani vaikus Big Grin
Vasta
#30

Ikka helistavad. Hästi informeeritud jah.
Aga mul metsa ja maad ei ole Big Grin
Vasta
#31

Ei lähe otseselt teemaga kokku, kuid teavitan rahvast, et kuusekooreürask on hetkel väga aktiivne, püünised täituvad hoogsalt. Käsk oli küll, et püünispuud juba metsast välja vedada, kuid arvan, et võiks veel olla.  Kahjuks ise vedasin välja ja tsipa kahetsen. Muidugi ründed on sel kevadel kuidagi väga suured.
Vasta
#32

Kuidas kf-d kommenteeriksid raieõiguse müüki otse firmale versus läbi oksjoni. Kõllas mulle taas üks "piirkonnas raiet tegev" firma ja nimetas numbri mis kohe peesse saatma ei pannud. Seda enam, et majaehitus lisarahast ära ei ütleks. Võtsin ühendust ka Timberiga ja sain alghinna pakkumise samasse aukku nagu helistajal. Ei ole miski väärismets vaid rohkem selline 50 aastane lehtpuu rägastik. Üht poolt uuendan ise aga teise ossa lähikümnendil niikuinii ei jõua. Ja summa jääb alla 5 kohalise.
Vasta
#33

Kui metsa majandamise kava on olemas siis võid käia ka kohalikus metsaühistus.
Arvamuse küsimine ei maksa midagi.

Pane selle firma pakkumine oksjoni alghinnaks ning saada neile link, las teevad pakkumise ära ja kui see on hea pakkumine siis keegi üle ei paku.

Iseõppinud spetsialist - energeetika valdkonnas.
Vasta
#34

Eks siin-seal on kuulda olnud jah et oksjonil kipub hind ikka tõusma pigem. Seega kui otseselt kiire ei ole, siis vast tasub vaeva ära. Kaotada ju pole midagi kui alghind paigas.
Vasta
#35

Ma siin jälginud oksjoneid ja märganud et paljud ikkagi lähevad alghinna juurde ja mitmed jäävad ka müümata. Neid mis müümata jäävad pole pärast oksjoniprotaalist näha.
Aga kindlasti uurida mitme firma käest enne kui alla kirjutada. Erametsaomanikule 1h tasuta nõustamist ka metsaühistu kaudu, sõltumatu sellest kas oled ühistu liige.
Vasta
#36

(08-12-2021, 18:36 PM)taxopets Kirjutas:  Kuidas kf-d kommenteeriksid raieõiguse müüki otse firmale versus läbi oksjoni. Kõllas mulle taas üks "piirkonnas raiet tegev" firma ja nimetas numbri mis kohe peesse saatma ei pannud. Seda enam, et majaehitus lisarahast ära ei ütleks. Võtsin ühendust ka Timberiga ja sain alghinna pakkumise samasse aukku nagu helistajal. Ei ole miski väärismets vaid rohkem selline 50 aastane lehtpuu rägastik. Üht poolt uuendan ise aga teise ossa lähikümnendil niikuinii ei jõua. Ja summa jääb alla 5 kohalise.
Kui jääb alla viiekohalise summa, siis pole üldse ju mõtet müüa. Sealt siis veel tulumaks maha ka. See on jälle "see koht", kus kõik teised teenivad peale metsaomaniku. Nende rägastikega ongi kõige raskem: neid pole võimalik isegi mõistlikult mõõta sest kluppima ei hakka seal keegi. Ma olen püüdnud kooliharjutusteks omi rägastikke mõõta ja... käega löönud! Kui leida mõni tõsiselt kogenud rägastikuspetsialist, siis võib päris adekvaatseid andmeid saada. Tavaline taksaator lööb samamoodi käega ja paneb umbes. See kõlab selliselt 2 Ha ja 400-450 tm rägastikku. Nüüd on küsimus pigem peapuuliigis ja selles, mida sellest saaks teha? Kasega on ju vineeripakk, jämeda sanglepa ja haavaga näiteks saematerjal. Ehk teoreetilist raha võib seal oluliselt rohkem olla, kui lihtsalt gljotiiniga hakkeks teha...
Vasta
#37

(08-12-2021, 18:36 PM)taxopets Kirjutas:  Kuidas kf-d kommenteeriksid raieõiguse müüki otse firmale versus läbi oksjoni. Kõllas mulle taas üks "piirkonnas raiet tegev" firma ja nimetas numbri mis kohe peesse saatma ei pannud. Seda enam, et majaehitus lisarahast ära ei ütleks. Võtsin ühendust ka Timberiga ja sain alghinna pakkumise samasse aukku nagu helistajal. Ei ole miski väärismets vaid rohkem selline 50 aastane lehtpuu rägastik. Üht poolt uuendan ise aga teise ossa lähikümnendil niikuinii ei jõua. Ja summa jääb alla 5 kohalise.
Summa alla 5 kohalise hmm... ehk max 9999.- Lehtpuu rägastik 50a ilmselt max 2ha ja hall lepp. Või täpsustad äkki. Kui siin ei taha saada ps.
Vasta
#38

5000 euri on aastas maksuvaba ja kui seda ajatada, siis ei pea tm maksma. Seega ka väiksem summa kõlbab vastuvõtmiseks. 
Oksjoniga ei kaota, kui paned arvestusliku alghinna mm kava kohaselt. Kavast võib olla vähem, kuid võib olla rohkem. Kui oli vähem, siis oled võidus erinevalt väljatuleku pealt tehtud tehinguga.
Ma just lõpetan paari tüki lr-ga läbi metsaühistu, vaatan, mis on erinevus nn potipakkumisest. 
Paar suuremat isepakkujat oli ka ja täitsa mõistlike hindadega. Käisid kohapeal ja kahjustuse tõttu väga hinda alla ei tõmmanud, ju oli kasum sedavõrda suur.
Oksjoni korraldamise hinnad ühistul ja Timberil 3-5% lõpphinnast ja vastutust neil hiljem pole, seega võib ise võtta vaevaks saata e-mail metsaettevõtetele ning panna FB ja KB üles. Raha ette ja leppetrahv samuti juhuks, kui teed korda ei tehta. Hetkel hinnad head ja ilm ka paljulubav.
Vasta
#39

Oksjoni kulud maksab ostja, müüja üldjuhul maksab selle kaudselt kinni. 
Ühistu aitas meid igasugu lepingutega, sorteeris tõprad välja ning hiljem aitas ka mineraliseerimise ning istutamise korraldamisega. 
Nad küll ei vastuta otseselt kuid teavad väga hästi, kellega ei tasu tehingut teha.

Iseõppinud spetsialist - energeetika valdkonnas.
Vasta
#40

(09-12-2021, 02:55 AM)tõnn Kirjutas:  Oksjoni kulud maksab ostja, müüja üldjuhul maksab selle kaudselt kinni. 
Ühistu aitas meid igasugu lepingutega, sorteeris tõprad välja ning hiljem aitas ka mineraliseerimise ning istutamise korraldamisega. 
Nad küll ei vastuta otseselt kuid teavad väga hästi, kellega ei tasu tehingut teha.

Ühistuga tasub koostööd teha neil, kes ise asja ei tunne. Väide, et nad ei vastuta, on vale: oma mainega ikka vastutavad küll. Iseküsimus, kui paljud meist taipavad sellise asja väärtust igapäevase mammonajahi ja "parima diili" otsinguil.

Pigem kasuta metsaühistut, kui Timberit. Sest Timber on samasugune vahendaja, nagu pank: elatub meie laiskusest. Ära toida laiskaWink
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne