4x4 Väiketraktor 500-1200kg

(31-12-2021, 17:08 PM)v6sa Kirjutas:  Kuidas muidu vastu on löönud?

Lumes ronida suudab?

Miinuspaarikümnega käima läheb?

Sa küsid seda Bransoni kohta? Endal ka üks hetkel kasutada. Hüdrosildadega 60hj masin. -10 läks käima. Katalüsaator tahtis läbipõletamist poole suve pealt juba. Lund lükkab asjalikult. All hetkel põllu rehvid - mitte tavalised kalasabad. 4 ratta lukustus -vedu jätab soovida.

Bensiinis peitub kiirendus - diislis vingu hais.
Vasta

[Pilt: img-5419_orig.jpg]

Mul teema peategelasest klass suurem masin - F36hn (vabalthingav, hüdrostaatilise kastiga). Tänaseks 4+ aastat vana ja 400+ töötundi. Kohe ostes hakkas orbitroli simmer lekkima. See vahetati garantiikorras (läks uus orbitrol). Muidu on olnud kalla-talla masin. Ostes võtsin kohe laiad mururehvid juurde ja nendega seni lasknud. Nii talvel kui suvel. Lumes saab nende rehvidega üllatavalt hästi hakkama. Lund lükkab ja teisaldab hästi. Suvel teeb kõike mida kästakse. Põllutöid pole vaja teha olnud. Küll on kaevatud (frontaaliga), maad teisaldatud, kraave puhtaks lükatud, puid/kände maa seest välja kistud, tööplatvormina kasutatud jne. Üllatavalt vastupidav selles osas. Kui paarsada kg lisaraskut taha aisadele panna, siis liikus ka 1000kg tsemendi kotiga riputatuna ette raami vahele. See oli muidugi kivist vee välja pigistamine. 400-500kg on selline kulbitäis, millega on väga lahe tööd teha, kui raskus taga. Masin püsib stabiilne. 600kg on samuti veel hea, kuid järskudel pööretel peab ettevaatlik olema. Fronaali tõstekõrgus on üllatavalt hea. Ette võtsin hiljem alusekahvlid lisaks. Täisaluse Bauroc plokiga liigub, Fibo jääb raskeks Big Grin . Masina peamine eelis sama klassi konkurentide ees on kõrgus maast - pean silmas just kriitiliste komponentide kõrgust maast. Filtrid jm käitav kaadervärk on väga hästi läbimõeldud ja paigaldatud. Korra olen ka külili saanud selle. Püsti tagasi ja minekut. Komplikatsioone ei tekkinud. Ei kahetse kopikatki, mis selle masina ostuks sai kulutatud.
Vasta

Kütusepaak on paras õnnetus - kui metsa minna. Plastikust ja täpselt jalatoe all.

Bensiinis peitub kiirendus - diislis vingu hais.
Vasta

(31-12-2021, 17:08 PM)v6sa Kirjutas:  Kuidas muidu vastu on löönud?

Lumes ronida suudab?

Miinuspaarikümnega käima läheb?
Üldpildile mõeldes ei oska kurta millegi üle. See sumpsi lugu oli nüüd esimene lagunemine.
Lumes ronimisse puutuvas on mul võrdluspilt vaid 700ccm/36kw ATV-ga, millel talveratastena olid kasutusel ees 27/10/12 ja taga 27/12/12 Kenda Executionerid. Traktori läbivus- ja ronimisomadustega pole loomulikult midagi võrrelda, ATV oli selgelt üle. Lumelükkamise osa ei saa samuti võrrelda, ATV oli kergem ja kergema sahaga, raskest või paksust lumest hoovi puhastades tuleb mõlemaga veidi mängida, et nn esimene sahajälg sisse saada. Edasi siis võtta veidi laiemalt juurde kuniks plats puhas.
Käivitamisest. Kõige külmem käivitus on olnud vist miinus kolmteist. Polnud probleemi. Eelmise kuu alguses olnud kõvema külmalaine ajal olin ise pikemalt ühes kohas ja traktor teises kohas, mistõttu jäi käivitus proovimata.

Sumbutiga juhtunusse puutuvalt - mõtlesin vibratsiooni vähendamiseks väljalaske toru sumbuti küljest maha lõigata ja suka vahele panna. Aga seda teen kui poldid peaksid taaskord katkema.
Illustratiivne pilt siis detailist, mida kasutada olen mõelnud https://www.ladu24.ee/tuuning/universaal...m-x-200-mm
Vasta

Pole tükk-aega kirjutanud, siis nüüd jälle üritan seoses oma TYM ts 23-ga. Nu ilmad läksid soojaks ja sai massin välja aetud ja mõningad koormad liigutatud ühest kohast teise ja ennäe imet. Esissilla juurest ( kusjuures mõlemast)  käändmikust on hakanud õli välja tilkuma  NB! 300 töötundi pole veel täis ja traka seisnud kuivas garages. Nu ma ei tea, see pani küll mõtlema, et nagu nõukaaja traka kokkupanek on toimunud. Siduriga pole uuesti peale kokkupanekut midagi juhtunud, sai kõik vidinad ikke korralikult tavotitatud ja korraliku määrdega. Eks vaatan ja anna jälle teada, mis massinaga juhtub, elagu korea traktoritööstus.
Vasta

(01-01-2022, 22:02 PM)ak75 Kirjutas:  
(31-12-2021, 17:08 PM)v6sa Kirjutas:  Kuidas muidu vastu on löönud?

Lumes ronida suudab?

Miinuspaarikümnega käima läheb?
Üldpildile mõeldes ei oska kurta millegi üle. See sumpsi lugu oli nüüd esimene lagunemine.
Lumes ronimisse puutuvas on mul võrdluspilt vaid 700ccm/36kw ATV-ga, millel talveratastena olid kasutusel ees 27/10/12 ja taga 27/12/12 Kenda Executionerid. Traktori läbivus- ja ronimisomadustega pole loomulikult midagi võrrelda, ATV oli selgelt üle. Lumelükkamise osa ei saa samuti võrrelda, ATV oli kergem ja kergema sahaga, raskest või paksust lumest hoovi puhastades tuleb mõlemaga veidi mängida, et nn esimene sahajälg sisse saada. Edasi siis võtta veidi laiemalt juurde kuniks plats puhas.
Käivitamisest. Kõige külmem käivitus on olnud vist miinus kolmteist. Polnud probleemi. Eelmise kuu alguses olnud kõvema külmalaine ajal olin ise pikemalt ühes kohas ja traktor teises kohas, mistõttu jäi käivitus proovimata.

Sumbutiga juhtunusse puutuvalt - mõtlesin vibratsiooni vähendamiseks väljalaske toru sumbuti küljest maha lõigata ja suka vahele panna. Aga seda teen kui poldid peaksid taaskord katkema.
Illustratiivne pilt siis detailist, mida kasutada olen mõelnud https://www.ladu24.ee/tuuning/universaal...m-x-200-mm



Kui hästi selline sukk vastu peab? Mul üks 16hp 1 silindriline mootor. Tahaks vaiksema summuti panna aga too ei mahu mootori külge kinnitada, murdub küljest ma kardan
Vasta

Autodel kestab mis see traktorgi teistsugune on.
Vasta

(17-05-2022, 12:22 PM)qwerty009 Kirjutas:  Autodel kestab mis see traktorgi teistsugune on.

Küsiti 1-silindrilise mootori kohta. Autodel alla 3 pole kohanudWink

Lühike on see sukajupp... ma võtaks nii pika, kui vähegi ära mahutab. Mida pikem on "lõõts", seda vähem väänab kinnitust.
Vasta

(17-05-2022, 13:50 PM)v6sa Kirjutas:  
(17-05-2022, 12:22 PM)qwerty009 Kirjutas:  Autodel kestab mis see traktorgi teistsugune on.

Küsiti 1-silindrilise mootori kohta. Autodel alla 3 pole kohanudWink
https://en.wikipedia.org/wiki/Oka_(automobile)
ka Tallinna tänavatel nähtud. Cool Iseküsimus kas tegu autoga.

Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad sind enda tasemele ja lajatavad siis kogemusega /Iid-Tõstamaa/
Anna väikesele inimesele veel väiksem võim kätte ja ta arvab kohe et on Jumal taevas (või mode foorumis...)
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne