4x4 Väiketraktor 500-1200kg
#1

Usun, et huvilisi on mitmeid. Loodan, et on ka neid, kes omavad-, oskavad ja tahavad kogemust jagada, mistap selline teema.

Kriteeriumiteks oleks esialgu:
-peab mahtuma kaubikusse (Edit: B-lubadega sõidetav 3500kg täismassiga kaubik, L3H2 ja suuremad)
-neli vedavat ratast. Dumperid ja raudhobud proovime jätta teistesse teemadesse. Palun!!!
-mida võtta, millest kaarega mööda käia (margipõhiselt)
-varuosade saadavus ja hinnatase
-PTO ja/või hüdroväljavõte peaksid taga kindlasti olema
-kõhualuse niiduki võimalus oleks hea
-lumesaha võimalus peab olema
-esilaadur oleks hea, veel parem kui see oleks keskelt avatav
- hinnalagi 10k eur
 
täiendage!
 
Selgitame siis välja parima ja võimalusterohkeima väiketraktori mõistliku raha eest. Ma ei luba üldse, et mina kohe järgneva paari kuu jooksul traktori ostan, aga võibolla kunagi, või hea juhuse tekkides..kes teab..
Esialgu loodan siit lihtsalt tarkust koguda kuna traktorite maailm suht võõras teema.
 
Ahjaa..mulle meeldiks, kui käike ei peaks lappama ja siduriga möllama, kas selline võimalus on reaalne?
Vasta
#2

Peab mahtuma kaubikusse 
Mis mõõtmed siis?
Vasta
#3

ka expert on kaubik ja kandejõud 1200kg,kuudi pikkus 2,3 ja 1,2 kõrge.kui nüüd lajatad selle 1200 taha kongi taga sillale siis sõitmisest võid unistada...perse raske ja nina õhus....
Vasta
#4

Kui hinnalagi on 10 tuhat, siis peale kasutatud japsi miskit muud eriti kõne alla vist ei tulegi. Kui, siis hiinlased. TYM, Deerest ja Kubotast rääkimata ,ei mahu uuest peast eelarve piiridesse.
Vasta
#5

TZ kah põhimõtteliselt nagu vastab kriteeriumitele. Isegi laaduri ehitas keegi FB grupis talle ette. Neid liigub 2-3k EUR hinnaklassis enamasti. Ma enda oma vedasin mitu korda kaubikuga. Haagisel muidugi mugavam.
Vasta
#6

(30-04-2021, 06:14 AM)MeelisV Kirjutas:  Peab mahtuma kaubikusse 
Mis mõõtmed siis?

Sellest peame alustama.

Uste laius, kaubaruumi laius rattakoobaste vahel. Ronib ka üle, aga on tülikas.

Kõrgust on enamasti piisavalt, kuna säärase hinnaga asi on niikuinii kabiinita. Ning enamusel käib tugikaar pooleks/maha.

500-1200 kilo on liiga suur vahemik. Palun teemalgatajal täpsusta, kas me räägime "kerghaagise" klassist (kuni 800 kilo) või "ookahest" ehk kuni poolteist tonni.

Esilaaduriga traktor ilmselt kaubikusse pikkustpidi ei mahu, aga võib-olla täispikka suurde mahub ka.

Branson ja Dong-Feng on tummisemad ja mugavamad, Solis ja Lovol odavamad. TYM on nende kahe vahel, aga minu jaoks ebamugavalt paigutatud kangidega. Tõsi, ergonoomika on neil väikestel kõigil omamoodi ja see on ka individuaalsete eelistuste teema.

Kui paar aastat tagasi sai neid kõiki tõsisemalt prooviistutud, siis meie tagumikele oli parim Branson 3100. Mida väiksemasse kaubikusse kuidagi ära ei mahuta. Meie kriteeriumiks oli "silorull"  tõstevõimet taga ja eluskaal esilaaduriga kuni 1400 kg. Hind esilaaduriga oli küll üle 10 k€. New Holland oli ka hea, aga see on juba kallim ja raskem. Kubota hüdrostaadi juhtimine ei meeldinud. John Deere süütelukk on masendavalt nõmedal kohal põlve kohal ja astmelaud meie jaoks vales kohas - tuli jalga väänata, et platvormile pääseda. Kalleim oli kah.
Vasta
#7

Kas 10K koos või ilma kõmmita? 
Teine asi, kas hüdrovedu või mehaaniline kast? Kas reevers on vajalik või mitte. Jne. Ma sama seisu ees kaua ja lisaks kasutatutele püüdnud läbi käia, eelkõige Maamessidel, kakõik uued mõistlikus hinnas asjad. Ja hetkel juba seis sealmaal, et peamegi hakkama otsustama sest murutraktor teeb viimaseid hingetõmbeid. Aga niita on hektar. Kahe majapidamise peale + "soovikorral" veel kolmaski mereäär. Lihtsalr ehedate eestlastena on see kambapeale asi kuidagi kergelt tõrges... Läheme täna poisiga mingi venan juurde, eks kasutet trakatseid toob, teeb jamüüb. Mul usku pole aga vanu Grallesid võib niisama ka vaadata Big Grin Selline vanatehnika-väljasõit pigem. 

Nendest PÄRIS asjadest, kus ka kaubamärk on vana ja kuulus(tundub,et on ka siin selötskonans ikkagi oluline?), on Zetor Primo hetkel "odavaim". Aga ma pole aru saanud, kas talle pakutakse ka eeslaadurit või mitte. Pole küll kohanud, muidu alati on ka see ära näidatud. 

Kui pidada Branson-kaubamärki vähemkuulsaks, siis oleks 1905H CSV järgmine aga tegelikult odavam ja parem, sest kohe raudkindlalt käib külge ka laadur. Ehk HETKEL Eestis kindlasti parim kõnealuses suuruses ja hinnaklassis. 

On ka TYM 194 HST. Jälle, laadur pakkumises ja hind koos kõhualuse niidukiga jämedalt sama. Võib-olla kõige vähemkuulus mark? 

Vanasti oli veel ka Kioti olemas, täna seda kaubamärki ei müüda. Või on see meie turul siis nime muutnud? 

Need on siis sellises 10K€ hinnaklassis päris traktori põhised muruniidukid, mis saavad hakkama ka muude töödega. Mahuvad kaubikusse ja ka~1000-1200 kg haagisele, mida enamus ikkagi ka vedada tohib. Koos laaduri ja niidukiga jääb tühikaal alla tonni. Teised on kõlavamad nimed, õigemin iga Eestis suurt midagi muud peale Kubota pakutagi. Või juba suuremad-raskemad. Või liiga "lihtsad". Eelkõige Belarus aga ka mõni pisi-hiinlane. 

MINA ise laseks täna ja kohe teha pakkumuse Flindil ja Specagral ja Zetori jätaks välja... Flindil laseks ka Solis 20 jaoks pakkumuse teha. Ja kasutatud asjad jätaks valikust välja! Miks? Kõigepealt on nad ikkagi vanad ja tegelikult liiga kallid selle kohta! Siis rehviprobleem - mururehvid kilpidel juurde maksab palju. Too põllumajandusrehv on saatanast hobikasutuses. Siis rippniiduk ei ole kõhualune! Kõhualusega saan ma hooldusniiduki lisaks külge pookida. Kuna tegu pole profiloomaga, siis on HST ikka jube mugav küll. Jne. Transkapitalil on olnud korra või paar mururehvidel ja kõhualuse niidukiga kasutatud asju ka aga see võimalus on kaduv-väike! 

Kasutatud pisijapsi teema oleks päevakorral puhta mikro-metsatraktorina! Ehk vaid veoloomaks. Mõte oleks see, et too pisike seal ees on odav iseliikuv PTO-pumba pööritaja ja haagis sabas on uus, korralik, veoga jne. Seda seetõttu, et me ei plaani mitte keegi mingit põldu suuremas mahus pidada ja selle mereäärse adrualuse põllunduse jaoks piisab murutraktori-laadsest küll ja enamgi Big Grin Niitmine oleks peamine, siis eesklaadur ja võime kuivas metsas lükates-tõmmates-tõstes toimetada. Ja mõne rendi-lisaseadme võimalus PTOlt või hüdrolt. Rebak, lõhkuja, kaevekopp jne.
Vasta
#8

Mis otstarbel see traktor peaks hea olema? Kui ainult metsa (ja põllule) pole mururehvid üldse mingi teema. Muidu transkapitalil on hetkel üks mururehvide ja vintsiga loomake komisjonimüügis küll. Õue peal ei ole kalasabaga suurt midagi teha - iga pööramine jätab jõhkrad rööpad maha.

Metsa vaates aeglustj ja tagasilla difrilukk on kõigil nelivedustel olemas.

PTO ja hüdro on kõigil jaapanlastel olemas. PTO puhul on valida ka mitme kiirusega mudeleid. Sissetoodud riisipõllu masinatel võib juhtuda et tuleb hüdroväljavõte ja täiendav jagaja lisada, sest originaal aisu liigutav silinder on tagasilla sees ja aisade automaatika hüdraulika käib läbi automaatika ja on peenike.

Laadurit näiteks landhope/TU seeriale panna ei maksa, kuna sel pole korralikku paksust rauast raami. Laadur eeldab mõistusega inimest kasutajaks, sest 300kg pea kohale tõstetuna keerab 700kg masina külili ebatasasel maal.
Vasta
#9

Värskel uusarendusel kus murukamarat veel tekkinud ei ole võibolla küll, ise olen mitu aastat Dongfeng 404-ga kalasabadega muru niitnud ümber maja ja ei ole ühtegi jälge kuskil.
Vasta
#10

(30-04-2021, 10:04 AM)Mart Laanelepp Kirjutas:  Värskel uusarendusel kus murukamarat veel tekkinud ei ole võibolla küll, ise olen mitu aastat Dongfeng 404-ga kalasabadega muru niitnud ümber maja ja ei ole ühtegi jälge kuskil.
Ühinen, tosin aastat kalasabamustriga hiinlasega muru niitnud, päris vedelaksaetule ei roni ja samas kastikas tänavarehviga lõhub muidu muru rohkem.
Vasta
#11

(30-04-2021, 06:14 AM)MeelisV Kirjutas:  Peab mahtuma kaubikusse 
Mis mõõtmed siis?
Pidasin silmas 3500kg täismassiga kaubikuid. Mõõtudelt L3H2 ja suuremad. Jumper, Boxer, Ducato, Sprinter,Crafter, Iveco Daily, Transit. Aga pigem ei käiks ühtegi marki/mudelit konkreetselt välja, sest eks huvilisi võib olla mitmeid. Minu puhul on hetkel kasutuses Crafter L4H3, aga see võib millalgi muutuda.

Rattakoobaste laiusest oli juttu. Jäävad tõenäoliselt ette. Et ratta servaga peale ronides koopaid ei lõhuks, pole keeruline prussist kõrgendused välja saagida, kokku kruvida ja koobaste kõrvale põrandavineeri külge nurgikutega kruvida.

Täiendasin esialgset postitust, täpsustades kaubiku parameetreid!

Kui te mõnest mudelist konkreetselt räägite, palun tooge hind ka kasvõi suurtes piirides välja. Saaks mingid orientiirid. Enamus müüjaid ei raatsi oma kodulehtedel millegipärast hinnasilte külge riputada. Ometi võiks ju baasmudelitel hinna välja reklaamida.
Vasta
#12

Suurde kaubikusse lähevad kõik väikesed sisse, kui rehvimõõduga pole laiutatud. Koobastevaheline sild on siiski enamasti vajalik.

Lumesaha saab neile kõigile ette leiutada. Otse riiulilt on võtta vaid esiripuga isenditele (mis nii väikesel on kaunikesti raske ja jaksitu virbel).

Väikesed ongi pigem hüdrostaadiga. Kuniks pikalt maanteed ei sõida, pole vahet. Pisuke efektiivsusekadu kodukasutuses pole tuntav. Mugavusevahe on tohutu.

Arvestage, et need pisukesed asjad on CATI ripuga, mis on kitsam ja 22 mm tapiga. Ehk soetamisel tuleb öelda, et tahade "vene asju" kasutada. Siis kleebitakse külge CAT II otsad (28 mm tapid) ja paremal juhul ka laiemat haakelatti võimaldavad veolatid.

Katki lähevad need kõik. Hiinakad on raskemad ja robustsemad, korealased on vähe kaugemale arenenud. Varuosi üldiselt müüjalt saab, erinevalt kasutatud japsidest.

Misasi on "keskelt avatav" esilaadur? Kas selle all mõeldi kiirkinnitustega tõsteraami? See lisab 50-70 kg massi ning nõrgestab raami. Kellele oluline, kellele mitte. Küll tasub esilaaduri korral pigem vaadata paralleeltõstega asja, mida päris väikestele ei pruugi külge panna tohtida. Saab, aga võib esisillale liiga raske olla.  Mingeid kaitsesüsteeme odavamatel pisilastel ei ole, need tõstavadki end puruks. Või kummuli.
Vasta
#13

"Keskelt avatav" äkki nagu JCBdel on? Et saad laaduri kühvli lahti teha hüdroga. Ise pole väikestel (või ega eriti üldse põllumajanduses) selliseid näinud. Rohkem ehitusmasinate teema.
Vasta
#14

Mina leian vist lahenduse: diil päris lõpuni lukus pole aga vist läheb profitehnika peale. Kuna esiniiduk on kolmnurgal ja kiirelt eemaldatav, siis saab sellele ka muid töövahendeid tekitada. Kõhualune on ju peagu sama lai, kui tavaline odavam trakats... Mõistuse piires ofkoors. Sedasama käru, mida vana MTD suutis vedada, tirib see möödaminnes ja suurel kiirusel! Kiirus on imeline Torode puhul, 13,5 km/h! Sellega kannatab isegi külavahel külla sõita Big Grin  
Aga vaadates teiste vaevlemist uute murutraktoritega, mis on ikkagi juudiplekist kräpp, siis käsi ei tõiuse neljakohalist numbrit neile kulutama. Saabki golfimuru! Jah, 4X4 ei ole aga traktor ja profikas küll. Puhta metsa jaoks on ikka roomiku mõte...
Vasta
#15

(30-04-2021, 12:42 PM)PlyVal64 Kirjutas:  Mina leian vist lahenduse: diil päris lõpuni lukus pole aga vist läheb profitehnika peale.
Pilk istmele ütleb, et see ju puhta lõpuni tarbitud rõgisev räbal. Kuidas siis nüüd nii!?
Võta ikka midagi sellist, nagu juuresolevas videos alates 4.19 proua majandab. Lahendab enamus muresid väikemajapidamises. Ilma irooniata kusjuures.
https://www.youtube.com/watch?v=OmmxJWTGu2o
Vasta
#16

(02-05-2021, 00:41 AM)ak75 Kirjutas:  
(30-04-2021, 12:42 PM)PlyVal64 Kirjutas:  Mina leian vist lahenduse: diil päris lõpuni lukus pole aga vist läheb profitehnika peale.
Pilk istmele ütleb, et see ju puhta lõpuni tarbitud rõgisev räbal. Kuidas siis nüüd nii!?
Vastupidi, see kunst-eesnahk räbaldub külma ja Päikesega igal juhul ja kõigil, see on suisa ideaalne iste! Rääkimata masinast üldisemalt. Ma vaatasin rehve ja need tundusid olevat originaalid... minu u.sama vanal MTDl on ka rehvid rohkem kulunud! Uut asja ei saa aga selle hind on...vähe! Ma tõesti ei viitsi osta uut mitmetuhandelist ja siis pidevalt remontida. Ja üldse alustada sellest, et ehitad roolisüsteemid ümber, puurid igale poole niplite augud ja teed kõik määritavaks etc! Nafik mulle see? Ostan pigem vanema  aga niplite ja munakatega profiasja Wink Näppida tuleb aga ma pigem näpin seda, kui miskiseid kollaseid käkke, mis ei tööta ei peast ega peest!!! Isegi juhanhirve üüberkallid valatud edesillad poolduvad - ma tõesti ei viitsi! USA-raud ja see loodetavalt töötab järgmised 20 aastat Wink  Ja kui niidukit ei vaja, saab sellest teha kasvõi iseliikuva hüdropaki sest seda ta ju on niigi.
Vasta
#17

(30-04-2021, 12:42 PM)PlyVal64 Kirjutas:  Mina leian vist lahenduse: diil päris lõpuni lukus pole aga vist läheb profitehnika peale. Kuna esiniiduk on kolmnurgal ja kiirelt eemaldatav, siis saab sellele ka muid töövahendeid tekitada. Kõhualune on ju peagu sama lai, kui tavaline odavam trakats... Mõistuse piires ofkoors. Sedasama käru, mida vana MTD suutis vedada, tirib see möödaminnes ja suurel kiirusel! Kiirus on imeline Torode puhul, 13,5 km/h! Sellega kannatab isegi külavahel külla sõita Big Grin  
Aga vaadates teiste vaevlemist uute murutraktoritega, mis on ikkagi juudiplekist kräpp, siis käsi ei tõiuse neljakohalist numbrit neile kulutama. Saabki golfimuru! Jah, 4X4 ei ole aga traktor ja profikas küll. Puhta metsa jaoks on ikka roomiku mõte...
Kas see ongi ainult 2 rullniidukiga? Mul oli kunagi sarnane Steiner ja sellel oli kolm niidukit ,laius korraga niitmisel oli ca 2 meetrit

sinu pill tundub ca 1,5 meetrit niiudulatust
Vasta
#18

Aga miks mitte autria raud nelja tühise tonnineest millel uus 25hj diisel ja nelivedu? Loodud rasketesse tingimustesse ning võsa niitma. Seal ranna äärses pilliroos ideaalne ju....
Vasta
#19

(02-05-2021, 22:19 PM)As TroSS Kirjutas:  
(30-04-2021, 12:42 PM)PlyVal64 Kirjutas:  Mina leian vist lahenduse: diil päris lõpuni lukus pole aga vist läheb profitehnika peale. Kuna esiniiduk on kolmnurgal ja kiirelt eemaldatav, siis saab sellele ka muid töövahendeid tekitada. Kõhualune on ju peagu sama lai, kui tavaline odavam trakats... 
Kas see ongi ainult 2 rullniidukiga? Mul oli kunagi sarnane Steiner ja sellel oli kolm niidukit ,laius korraga niitmisel oli ca 2 meetrit sinu pill tundub ca 1,5 meetrit niiudulatust
Ikka 3 niidukit ja 2 meetrit, ainult et hüdroveoga niidudekiga Torodega võrreldes ei saa iga niiduseadet eraldi lülitada. Kas 2 meetrit või võtad 2 eest ära ja kõhualusega. Aetakse ringi rihmadega. Ja veel tummisemad on üldse kardaaniga või siis "tagurpidi" traktorid.
Vasta
#20

Kas kõrvalolev profitehnika ka müügiks?
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: ats70, 1 külali(st)ne