4x4 Väiketraktor 500-1200kg
#81

Tuu polt paistab ikke keskelt minevat , aga kindlasti võtan nädalavahetusel lahti. Krt ma maru ei saa, omavanused  ja nooremad inimesed surevad ümberringi, mis toimub? 20 aastased ka teevad enesetappe ja kõik sellest interneedusest ja sellest kaasnevast stressist, see läks nüüd küll teemast mööda . Aga pilt ka     
Vasta
#82

Läbipolt on hea. Mis muidugi ei tähenda, et võll ei võiks esimese poldi kohalt pooleks olla... Eelmiselt pildilt sain valesti aru. Teine kahtlane koht on tõmmitsa kinnitus sama võlli otsale.

Tähelepanek ümbritsevate inimeste nõrkuse kohta on omal kohal. Kel elu pole, sel ongi praegu raske, ilma irooniata.
Vasta
#83

Aitan sõbral väikest traktorit NewH T3010 uue, suurema vastu vahetada. Sõber pole arvutiinimene, mina natuke olen. Saatsin hinnamääramiseks paar pilti ja töötunnid (2193 ) Tartu Dotnuvosi e Tat.. Vast keegi tahab ilma vahendajaärita vahva loomakese omanikuks saada? Mihkel 37252847 ja veel neliseitse.
Vasta
#84

Kui traktorit on hästi hoitud ja sel on esirippsüsteem, siis võiks mõni asjasthuvitatu ka üle  10 kiloeuro maksta.

Üks hinnanäide 900 tundi teinust Weimaris: https://www.traktorpool.ee/en/details/Na...0/5249981/

Tatoli neid müüb, aga Dotnuva võib hea müügipotentsiaaliga sama kontserni teist värvi "konkurendi" päris hea hinnaga sisse võtta oma traktori ostjalt.
Vasta
#85

Õueloom ta kabiini puudumise tõttu pole olnud. Esirippsüsteemi sel 30 hobujõulisel küll pole. Ette lisaraskuste aukudesse kinnitasime vaid elektrilise tsentrifugaalkülviku(ristikule, rapsile jm) ja vahumarkeeri. Ja tagaaisade otsad on sõrmedega kinnitusega. Hoidmist- vaid korra oleme jahimeeste põtra kopas pärapõrgust välja toonud. Nädalapärast  jäid pidurid peale! Muda oli pidurivarraste otstele jäänud ja kuivanud. Rattakilp võiks veelgi laiemale seatav olla- kuusetaimed veneaegse istutamismasinaga maha pandud saab, kuid ülesvõtmisel vajab sõit äärmist tähelepanu. Naised ei lase ka rida vähemaga peenart teha- paarisistmed neil.
Pilti üles panna ei lase- olla suur. Väiksemakslõikudes lubab alles siis, kui vaid rooliratas järel. Nagi on ka välja surnud. Mail. ee lahkem, lubas 8000 kb saata.
Vasta
#86

(22-10-2021, 14:19 PM)pen.skar Kirjutas:  Pilti üles panna ei lase- olla suur. Väiksemakslõikudes lubab alles siis, kui vaid rooliratas järel. Nagi on ka välja surnud.
Mingi Irfanview' sorti asjaga saab ju igatmoodi vähendada, ka lõikamata.
Vasta
#87

Tegin pildid hõredamaks:

   
   
   

Tegelikult on need ühed pisikesed lahedad putukad.

Tühimass 1470, lubatud täismass 1580 kg. Piduriteta haagist 1500, piduritega 5000 kg.

Lubatud kiirus 32 km /h.
Vasta
#88

Huvitav, milline kliirens sel putukal on? Netis olevatest tehnoandmete tabelitest ei leidnud, mingit põhjusmõtteliselt sarnase klassi masinat kiibitsen aga nigu alati on va krabisevast puudus.
Vasta
#89

OOt see samamoodi külgülekannetaga nagu põkanaator?Või silm petab?
Vasta
#90

miskit kirjeldust lugedes sain aru ,et on jah samamoodi
Vasta
#91

Tänu, Taavi pildipügamise ja ülespanemise eest! Traktor on kippe leekima nagu ATV. Aga istutamisel, kasvuhoones freesimisel saab kolmanda grupi esimese käiguga ka 150 m tunnis tormata. Suure raamat on veel alles, aga selle jao on lapsed omaks teinud. Kliirens selline et mahtusin alt läbi roomama, kui pidurit peale jahti puhastada tuli. Klassikaline külgülekannetega itaaliamaa masin, mille külge kinnituvad ka tõmmitsaketi otsad. Seda nööripundart vabrikust ei antud kaasa, hoiab meil tagakopa jaoks ülemise tõmmitsa asemele pandud h.silindrit. Silinder ei mahu tõmmitsa hoideklambrisse seisma. Tatoli pakutud hinnale 5000.- saime 2500.- juurde kaubelda. Toovad uue ja viivad vana omale.
Vasta
#92

Kuna hüdraulika osas ennast liiga kodus ei tunne, on tekkinud küsimusi lumesaha paigaldusel hüdro ühendustega.
Sahk ise üles alla ja külgedele liigutatav
[Pilt: 24544-2021-10-22_14.33.45.jpg]

Jagaja selline
[Pilt: 32487-2021-10-22_22.23.04.jpg]

Küsimus ühenduste kohta - P ja T on  nii jagajal kui sellel karbil, kuhu hüdroväljavõtted ühenduvad arusaadavad. Küsimus on, misasi on hüdroväljavõtte karbil C ja jagajal N? Jagajal on vaid kuus kaitsekorki, mille jaotus on arusaadav, kuhu see N ühendatakse, mis see on ja kuhu selle teine ots tuleb ühendada?

[Pilt: 88768-loader_installation.jpg]

Edit: Jagaja paigutuse probleem sai lahenduse, millega seoses kustutasin tarbetu osa postitusest.
[Pilt: 78285-2021-10-23_16.57.18.jpg]
Vasta
#93

Nii, süda rahule ei jäänud, võtin oma kola kaasa ja Kõue valda, Flindi poodi. Panin oma vidinad lauale ja vaadati , et miks ma tulin, asjad ju nagu uued. Teenendati üllatavalt hästi, toodi laost uus korv ja sidur, peale vaadates olid minu-omad paremas seisus, st sirgemad. Tulin sealt peaaegu samatargalt tagasi, kuid neil tekkis kahtlus, et mootori padjad võivad niipalju järgi anda või on kinnitused raami küljest lahti . Pedaal ju raami küljes ja sidur mootori ja mootor patjadega raami küljes  Panin siis siduri ja korvi tagasi. Siduri tsentreerimiseks kasutasin sarapuust treitud rakist ( ma rohkem puu-mees). Aga nüüd testimise juurde. Kinnitasin traadi ka korrektselt ja liigutades hooratast koos korviga ja lamellide kõrguste vahe on 1mm, minu arust nagu palju. Kuda edasi? Või panen selle jama kokku ja vaatan, mis lõpuks järgi annab. Pulgast ka pilt     
Vasta
#94

Ma sinna jagajat ei soovitaks panna, hakkab töllerdama, tee mingi tummisem kronsa  ja raami külge, seal augud keermega sees, punnid tehases  ette pandud. Mul esilaaduri paigalduse jaoks olid korralikud joonised, kuda ja mida ühendada, kui vaja võin skännida.
Vasta
#95

(24-10-2021, 22:35 PM)auk_ Kirjutas:  Mul esilaaduri paigalduse jaoks olid korralikud joonised, kuda ja mida ühendada, kui vaja võin skännida.
Kui on võimalik, siis palun neid jooniseid. Neist oleks suur abi. Senine mõte oli Tartusse asjatades ühtlasi F tähega firmasse vaatama minna, kuidas voolikud ühendatud, seal pidada üks 1905h koos originaalse laaduriga kohapeal olema.

See jagaja oma asukohas vast ei hakka liigselt oma elu elama. Kronsa alumine kinnituse serv on näha, ülemine kinnitus pildilt hästi ei kajastu, aga on tehtud peegli kronsa külge. Kinnitusplaadi kere poolne serv on pööratud mingist paindest alates 90 kraadi. Seal lõigati, puuriti, painutati ja keevitati. Tegija eluaeg metallist asju teha nikerdanud ja ühtegi kakat lahendust pole ta mulle kunagi teinud.
Vasta
#96

Nii tehtud sain raamatu kätte 
.pdf Laadur.PDF Suurus: 69.86 KB  Tõmbamised: 134
 
.pdf Laadur 1.PDF Suurus: 65.08 KB  Tõmbamised: 90
Vasta
#97

(26-10-2021, 21:35 PM)auk_ Kirjutas:  Nii tehtud sain raamatu kätte  
Tänud!

Asjast arusaamise eesmärgil küsin veelkord, mis on selle kolmanda ühenduse eesmärk? Äkki keegi viitsib lolli harida..

Veel üks küsimus 
https://www.alibaba.com/product-detail/A...62f8XopkiW
Midagi sarnast kännufreesi rippesse Eestis keegi müüb?
Vasta
#98

Krt. need Korealased on ikke osad poldid nagu venelased sisse löönud. Siin üks foorumlane on oma poltidega jamanud ja ma ka aru ei saa, kui poldil on 8 mm aga reaalselt 7,5 mm nu see ju peab loksuma ja jõudu keeramiseks peab rakendama lapse jõudu.
Vasta
#99

Traktoril 30 ja veidi peale töötunde hetkeseisuga. Hääl muutus valeks ja põhjuseks oli kaks katkist kollektoripolti, millele lisaks väljalasketoru kinnitus puru. Väljalasketoru oli tehase seades kinnitatud jäigalt mootorikäpa külge.
[Pilt: 79849-2021-12-29_19.42.36.jpg]
Minuarust on selline sumpsi-väljalaske kinnitus vigase inseneeria vili üldse ja nii ta ei saagi kesta. Milline võiks olla ajas kestev lahendus?
[Pilt: 64584-2021-12-29_21.23.06.jpg]
Hetkel said katkised poldid asendatud uute tugevate poltidega.
Vasta

Mismõttes ei saa kesta? Teistel masinatel ju kestavad summutid mootori küljes. Pigem ma vaataks katkenud polte kahtlustava pilguga.

Nüüdisaegsed arutult rasked pütid pannase jah elastsete muhvide otsa, et veidi kauem kannataks väristamist. Aga muhvid pole odavad.

Summutiotsa võiks miskise kummileevendiga kinnitada. Umbes nii, nagu auto summuti kummist trippide otsas ripub. Aga seal peab vaatama, kui kuumaks summuti toru läheb. Kummi ei kannata väga kõrgeid temperatuure.

Kuidas muidu vastu on löönud?

Lumes ronida suudab?

Miinuspaarikümnega käima läheb?
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne