#61

(04-02-2018, 13:56 PM)Mossemees Kirjutas:  Mulle on mingist vanast raamatust meelde jäänud, et ilma õlifiltrita mootoritel vahetatakse õli iga 700-800 km järel, väga tolmustes tingimustes aga iga 200 km tagant. Huvitav, mida GAZ A tehasemanuaal selle kohta ütleb?

MM raamat ütleb: 250, 500, 1000km ja siis edasi iga 1000km järel.
Vasta
#62

(04-02-2018, 14:45 PM)sfinks Kirjutas:  
(04-02-2018, 13:01 PM)Raivo Kirjutas:  
(03-02-2018, 23:39 PM)sfinks Kirjutas:  Selle neil mootoritel oligi olemattu resurss, vist maksimaalselt 10 000 km.

Siin seltsimees räägib, kuidas ta 5e aastaga sõitis 300.000km ilma kapitaalremondita, säästes nii riigile 25.000 rubla.
 No see rohkem propaganda värk. See oli ikka kohutav läbiajamine noil aastatel, olematutel teedel. Ei tea kuna tal selleks kõigeks aega jätkus. Ega tolleaegsed kummid ka ei hiilanud suure vastupidavusega. Isegi 70-ndatel ei pidanud mu Mosse kummid rohkem vastu, kui 10 000 km. Mehhaanilised pidurid, pidev mootori, käigukasti ja tagasilla pesu. õlivahetused. Ega need vanad autod nii töökindlad ka .polnud, pidevalt olid käpad õlised.
Ikaruste miljonid kapremondita tulid Leedu ja Lenska bussiparkides tehtud remontide arvelt, mis sularahas remondimeestele kinni maksti. Nii vahetati sildasid, mootoreid, käigukaste ja muud vajalikku. Liinivaheajad andsid selleks piisava aja. Nii sündisid stahhaanovlased.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta
#63

(04-02-2018, 11:45 AM)Formika Kirjutas:   Kui sa Marko mõtled GAZ 6-t kirjaveaks
Just seda mõtlesin. Tänan järjekordse hariva loengu eest!

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#64

Natukene juttu ka mis siis eristab Gaz A-d ja Ford A-d. Esiteks iluvõre. Venelased läksid lihtsamat ja odavamat teed. Iluvõreks valiti Ford AA iluvõre. Panen allapoole ka mõne pildi nendest erinevustest. Nüüd saadi hakkama samasuguse iluvõrega mõlemal autol. Kuigi jah Gaz A iluvõred kroomiti aga AA-l värviti. Tänapäeval on mõned taastatud autod Venes nii värvitud, kui kroomitud iluvõredega. Isiklikult pole vanadelt piltidelt värvitud iluvõrega Gaz A-d näinud, aga see võib tulla ka sellest, et restaureerimise käigus pole Gaz A iluvõret võtta ja on lepitud Gaz AA omaga, mille kvaliteet tõenäoliselt ei võimalda teda kroomida. Ka on Ford AA iluvõre USA-s jube defitsiit ja need on ka värvitud..
Nii siin siis Ford A Roaster, kõige levinum kere tüüp sellel mudelil. Esiots sama mis Ford A phaetonil. Näha on erinev iluvõre, tagavara rattad ees ja lisatuled nikkel ribal kapoti ja kabiini vahel. Ülejäänud lisad on tänapäevased üllitised. Polnud tagavaate peegleid, lisa prožektoreid, suunatulesid.
   
Siin siis Gaz A, ehk Ford A säästuvariant.
   
Ja lõpuks siis Ford AA, kust Gaz A oma esiotsa välimuse sai.
   
Muidugi oli Gaz A näidikute plokk vene keelne ja miilide asemel kilomeetrid. Samuti polnud ilukilpidel sõna Ford, vaid Gaz või ei olnud üldse midagi. Samuti embleem iluvõrel, mis esimesel st. 1933 oli nagu Fordil lihtsalt GAZ, 1934 a lisati sinna mõlemale poole ka sirp ja vasar.
Vasta
#65

Tõotab tulla sama äge teema kui on Taavi MMi lugulaul  Cool
Vasta
#66

(04-02-2018, 23:41 PM)Tarts4567 Kirjutas:  Tõotab tulla sama äge teema kui on Taavi MMi lugulaul  Cool
Eks me üksteist aidates proovime selle lugulauluga kunagi ka refräänini jõuda. Taavil see eelis, et ta leiab neid MM-i juppe kõikjalt, aga A-le pole nii lihtne saada midagi. Aga ega talgi kerge ole, 70 a. on teinud ikka oma töö. Eks sa proovi sitast saia teha.
Vasta
#67

Ega ma enne sügist reaalset tööd selle projekti kallal ei looda alustada. Peamine mõte, miks ma selle siia üles panin on tagasisidet saada igasuguste vanade piltide näol ja muidugi lootuses, et kellelgi on midagi vedelema jäänud. Ja see on juba ennast ära tasunud. Pakuti siduri korpust, kellelgi pidi vedelema, lubas aitäh eest ära anda. Kuna peremees pole enam esimeses nooruses, siis pildi tegijat ja saatjat tast ei ole, tuleb ise vaatama minna. Loodan, et on õige asi. Ka sain ühendust selle Eestis oleva GAZ A eelmise omanikuga. Lubas uue omanikuga ühendust võtta ja küsida, kas on nõus minuga rääkima. Auto pidi neil sõidukorras olema aga samas pidi igasugu juppe küllaltki palju veel lisaks olema. Kaasa arvatud mõni mulle nii vajalik käigukast. Olid kunagi u. 20 aastat tagasi Venemaalt selle saanud vahetuskaubana RAF kiirabiauto vastu. Minu arust väga hea kaup.
Vasta
#68

Natuke informatsiooni Gaz A mootori kohta. Tuleb välja, et kogukaal koos käigukastiga on 236 kg. Peab vähemalt 4 kõva meest olema, et see maha tõsta.
   
Vasta
#69

Mul on ettepanek, kuidas sa saad oma vaeva vähendada. Osta Ameerikast auto. Neid Faetone küll õieti müügis ei ole aga ühe leidsin. Viskad Gaz embleemi peale ja ongi Gaz A. Noh vahetad esi iluvõre ka ära.

https://www.ebay.com/itm/1929-Ford-Model...zG&vxp=mtr
Vasta
#70

Eks see meetod on juba tuttav, väidetavalt enamus Venemaal viimasel ajal restaureeritud varajasi GAZ-AA/A eksemplare sünnivad just nii.

Odavam ja lõppkvaliteet on ka parem.

A:

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta
#71

(05-02-2018, 13:48 PM)sfinks Kirjutas:  Mul on ettepanek, kuidas sa saad oma vaeva vähendada. Osta Ameerikast auto. Neid Faetone küll õieti müügis ei ole aga ühe leidsin. Viskad Gaz embleemi peale ja ongi Gaz A. Noh vahetad esi iluvõre ka ära.

https://www.ebay.com/itm/1929-Ford-Model...zG&vxp=mtr
 Jah, ma ei oska sellise jutu peale midagi kosta aga proovin selgitada. Käigu osa on jah sarnane. Kuna tegemist 1929 a mudeliga aga eeskujuks võeti tegelikult 31 a. mudel siis asi ei piirdu ainult iluvõrega. alustame siis otsast.
1. 1929 a mudelil on rattad 21 tolli, 31 a. mudelil ja Gaz A-l 19 tolli. Vahetada tuleb ka differ.
2. Erinevad on ka poritiivad ja astmelauad, samuti asub Gaz A-l tagavara ratta hoidik taga.
3. Erinevad on esi ja tagakaitse rauad. Gaz A-l sirged 1929 a. Fordil jõnksuga
4. Erinev on kapott, täis mahus, kuna iluvõre on teise joonega.
5. Armatuur lauas on 29 a. mudelil spidokas ovaalne Gazil ümmargune
6. Karburaator ja kogu toitesüsteem on erinev.
7. Katus on jõnksuga aga Gaz A-l ja 31 a Fordil sirge. See eeldab ikka uut katust ja mõningaid uusi katuse konstruktsiooni osasid.
8. Muidugi iluvõre on kõrgem ja natu teise joonega.
9. 31 a mudelil ja Gaz A-l on radiaator paksem ja kõrgem.
Kindlasti on veel erinevusi, aga pole kõike veel endalegi selgeks teinud.
Vaatame nüüd asja rahalist poolt
See auto oleks siis tooduna Tallinna kuskil 35 000.-€. Kuna ta on üle 35 a. vana, siis tuleb käia välja ainult käibemaks. Kuna see raha tuleb enamuses maksta ülekannetega, siis 6000.- käibekat vähemalt. Nüüd on ta sul hoovis 41 000.-€ Siia lisa kõik need ümberehitused, kõik eelpool mainitud osad +doonorauto otsimised, kellel oleks korras Gaz A paberid. See vaja ka Eestisse tuua ja sellelt toll ja käibekas maksta. Kuna palju asju läheb vahetusse tuleb nii-kui-nii auto täielikult üle värvida. Heal juhul tuled 70 000.- €-ga välja, oma tööd ja aega arvestamatta. Edu sulle GAZ A ehitamisel. Wink
Vasta
#72

(05-02-2018, 14:30 PM)Aspelund Kirjutas:  Eks see meetod on juba tuttav, väidetavalt enamus Venemaal viimasel ajal restaureeritud varajasi GAZ-AA/A eksemplare sünnivad just nii.

Odavam ja lõppkvaliteet on ka parem.

A:
Selle neid 1930 okt - 1931 okt Faetone polegi saada, või on hinnad müstilised. Muidugi neid toodeti ka ainult 4000 tk. Ja möödas on 87 aastat.
Vasta
#73

(05-02-2018, 14:44 PM)Formika Kirjutas:  
(05-02-2018, 13:48 PM)sfinks Kirjutas:  Mul on ettepanek, kuidas sa saad oma vaeva vähendada. Osta Ameerikast auto. Neid Faetone küll õieti müügis ei ole aga ühe leidsin. Viskad Gaz embleemi peale ja ongi Gaz A. Noh vahetad esi iluvõre ka ära.

https://www.ebay.com/itm/1929-Ford-Model...zG&vxp=mtr
 Jah, ma ei oska sellise jutu peale midagi kosta aga proovin selgitada. Käigu osa on jah sarnane. Kuna tegemist 1929 a mudeliga aga eeskujuks võeti tegelikult 31 a. mudel siis asi ei piirdu ainult iluvõrega. alustame siis otsast.
1. 1929 a mudelil on rattad 21 tolli, 31 a. mudelil ja Gaz A-l 19 tolli. Vahetada tuleb ka differ.
2. Erinevad on ka poritiivad ja astmelauad, samuti asub Gaz A-l tagavara ratta hoidik taga.
3. Erinevad on esi ja tagakaitse rauad. Gaz A-l sirged 1929 a. Fordil jõnksuga
4. Erinev on kapott, täis mahus, kuna iluvõre on teise joonega.
5. Armatuur lauas on 29 a. mudelil spidokas ovaalne Gazil ümmargune
6. Karburaator ja kogu toitesüsteem on erinev.
7. Katus on jõnksuga aga Gaz A-l ja 31 a Fordil sirge. See eeldab ikka uut katust ja mõningaid uusi katuse konstruktsiooni osasid.
8. Muidugi iluvõre on kõrgem ja natu teise joonega.
9. 31 a mudelil ja Gaz A-l on radiaator paksem ja kõrgem.
Kindlasti on veel erinevusi, aga pole kõike veel endalegi selgeks teinud.
Vaatame nüüd asja rahalist poolt
See auto oleks siis tooduna Tallinna kuskil 35 000.-€. Kuna ta on üle 35 a. vana, siis tuleb käia välja ainult käibemaks. Kuna see raha tuleb enamuses maksta ülekannetega, siis 6000.- käibekat vähemalt. Nüüd on ta sul hoovis 41 000.-€ Siia lisa kõik need ümberehitused, kõik eelpool mainitud osad +doonorauto otsimised, kellel oleks korras Gaz A paberid. See vaja ka Eestisse tuua ja sellelt toll ja käibekas maksta. Kuna palju asju läheb vahetusse tuleb nii-kui-nii auto täielikult üle värvida. Heal juhul tuled 70 000.- €-ga välja, oma tööd ja aega arvestamatta. Edu sulle GAZ A ehitamisel. Wink

Sellel lingil olev Ford A ei ole kindlsti nii hea kui pildil välja näeb.Pead ka sellega arvestama et ka see
auto on suures mahus pahtlist ehitatud ja pilte arvutiga ilusaks teha oskavad nad kah...
Minu isiklik kogemus juba kahel korral.70tuhandega saad juppidest kah selle GAZ A kokku..
Selle ümber ehitusega saad ju kindlasti hakkama aga ise ju tead et see pole originaal.....
Pärast hakkab vöib olla hinge vaevama....

Impreza 2,5 07 chrysler 200 2.4 2013 gaz 51 rat rod Shineray 250 ATV
Vasta
#74

Täna õhtul sai tegeletud mööda igasuguseid Ameerika autode ja tagavaraosade müügiportaale. Üldiselt midagi vajalikku ei leidnud. Tohutul hulgal pakutakse igasuguseid vidinaid nende autode tänapäevastamiseks. Võimendiga piduri peasilindreid, automaat käigukaste, rooli võime, igasuguseid hüdrauliliste pidurite osi, tänapäevaseid kelli, 12 V elektrisüsteeme koos uue juhtmestikuga ja juba suunatulede ja muu krempliga, täiesti komplekteeritud esisildu koos tänapäevaste amortidega, samuti tagasildasid.
Eks väga paljud autod on läinud ka igasuguste muskelautode ehitajatele. Neil paistab raha olevat ja väga palju vidinaid tehakse ainult neile. Mõned näited ka.
   
   
   
   
   
   
   
   
Vasta
#75

(05-02-2018, 22:15 PM)Impreza Kirjutas:  Sellel lingil olev Ford A ei ole kindlsti nii hea kui pildil välja näeb.Pead ka sellega arvestama et ka see
auto on suures mahus pahtlist ehitatud ja pilte arvutiga ilusaks teha oskavad nad kah...
Minu isiklik kogemus juba kahel korral.70tuhandega saad juppidest kah selle GAZ A kokku..
Selle ümber ehitusega saad ju kindlasti hakkama aga ise ju tead et see pole originaal.....
Pärast hakkab vöib olla hinge vaevama....
 Ei, ma kindlasti ei lähe seda teed. Minu suurim mure on kere. Muuga saab hakkama. Praegu on ainus lootus, et nende muskelautode ehitajate käest saab mingeid ülejääke. Aga see kere on nii haruldane. Katuse konstruktsiooni saab ühest firmast tellida, Presendi õmbleb mulle Petr Ukrainast koos ZIM Faetoni katusega. Aga kere jaoks on vaja midagigi.
Vasta
#76

Pool aastat tagasi oli leedu automüügiportaalis autogidas.lt GAZ-A müügikuulutus. Hind oli 5000 EUR kanti. Lisasin selle kuulutuse pildi ka. Kas foto müüdavast autost või võetud internetiavarustest, raske öelda.

[attachment=68130]
Vasta
#77

(05-02-2018, 23:31 PM)traps Kirjutas:  Pool aastat tagasi oli leedu automüügiportaalis autogidas.lt GAZ-A müügikuulutus. Hind oli 5000 EUR kanti. Lisasin selle kuulutuse pildi ka. Kas foto müüdavast autost või võetud internetiavarustest, raske öelda.
 100% tegu ameeriklasega. Vene autodel polnud iluliistu ja lisatulesid. Samuti polnud astmelaudadel neid täiendavaid jalaaluseid, või kuidas neid nimetada? Eks saadi kuskilt vanad paberid, nagu minagi sain Ukrainast ilgelt vana Vene passi, sai vormistada tänapäevased paberid, Tõin juba mingi X asja, või õigemini NIA alged Eestisse, maksin tolli ja nüüd kui auto valmis, lähen Autoregistrisse ja mul 1934 a auto olemas.
Vasta
#78

2-e ja 4-ja ukselisi sedaane paistab oluliselt rohkem liikuvat, kas nende konstruktsioon on faetonist oluliselt erinev?
Vasta
#79

(06-02-2018, 10:38 AM)Raivo Kirjutas:  2-e ja 4-ja ukselisi sedaane paistab oluliselt rohkem liikuvat, kas nende konstruktsioon on faetonist oluliselt erinev?
 Jah, need on täiesti erinevad. Ford ise täiskeresid ei tootnud, vaid neid sai tellida nn ateljeedest (Briggs, Murray) vastavalt tellija soovile.
   
Kui võrrelda küljelt, siis sedaani uksed on teistsugused, nad on nagu tänapäevastel autodel, servad lähevad kokku, kuid faetonidel on uste vahel teatav vahe.
   
Samuti on erinevad istmed ja ka kere vormis on lahknevusi.
2 ukselistest sedaanidest ma parem ei räägi.
Venelased on ka sellest juttu teinud, kuna suur soov oli neil ehitada ka kinniseid autosid, mis paremini sobiksid Vene kliimasse. Aga kuna Fordil neid tootmises ei olnud ja nende ateljeedega nad kaubale ei saanud ja nad ise polnud võimelised vastavaid stampe tootma jäi asi soiku. Toodeti umbes 60 sedaani käsitööna mudeli nimega GAZ 6.
 Üldiselt pole reaalne hakata sedaani ümber ehitama Faetoniks, kuna isegi uksed ei klapi. Tagumised uksed käivad ka teistpidi.
Vasta
#80

(06-02-2018, 09:57 AM)Formika Kirjutas:  
(05-02-2018, 23:31 PM)traps Kirjutas:  Pool aastat tagasi oli leedu automüügiportaalis autogidas.lt GAZ-A müügikuulutus. Hind oli 5000 EUR kanti. Lisasin selle kuulutuse pildi ka. Kas foto müüdavast autost või võetud internetiavarustest, raske öelda.
 100% tegu ameeriklasega. Vene autodel polnud iluliistu ja lisatulesid. Samuti polnud astmelaudadel neid täiendavaid jalaaluseid, või kuidas neid nimetada? Eks saadi kuskilt vanad paberid, nagu minagi sain Ukrainast ilgelt vana Vene passi, sai vormistada tänapäevased paberid, Tõin juba mingi X asja, või õigemini NIA alged Eestisse, maksin tolli ja nüüd kui auto valmis, lähen Autoregistrisse ja mul 1934 a auto olemas.

https://en.autogidas.lt/skelbimas/coupe-...25157.html
tundub et ikka veel müügis
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne