Lailint T-74 Rakvere Kuusakoskis
#21

(14-05-2021, 09:49 AM)Talupoeg taluja Kirjutas:  Jah. Kahjuks vanatehnikamehed ei suuda konkureerida kokkuostjatega.
...

Ärge alahinnake ka teist poolt: rauamees tuleb, kaalub ja ei wingu. Null probleemi, inimesed on meil mugavaks läinud (loe: eelmised põlvkonnad on nad mugavaks kasvada lasknud!).

Tükitahtja tuleb, wingub, tingib ja siis ei tule ka kokkulepitud ajal. Nähtud, korduvalt.

See on üks põhjus, miks paljud asjad taaskasutuse asemel satuvad jäätmekäitlusesse.
Vasta
#22

Nüüd hommikul mööda sõites ei hakanud silma, võibolla oli tagapool. Eelmine nädal oli seal komplektne t130(vist) joss. See on küll ära jupitatud.

Mul ka terve hunnik kola ootab rauda minekut, suht kindel et keegi pole nõus üle raua hinna maksma. Ja siis hakkab ka mingi ving pihta et pole uus. Kui ma olen ikka raua ise ostnud siis teen mis tahan. Kui kellegil oleks vaja vana traktorit mis rauas maksab näiteks 1.5k siis ta ju ostaks selle, mitte ei eeldaks et keegi kingib selle talle kuna ta ise ei saa hakkama. Ja kui pole siiamaani vaja olnud pole ka edaspidi.
Vasta
#23

Kasutan Reigo pilti. Seega tahtsin lihtsalt näidata millest jutt.

Vaatan seda linti ühe külje pealt ja teise külje pealt. Ikka näen tal all vaid tavalisi roomikuvankrit. Ehk teisisõnu keegi on vaesel ajal talle alla pannud poollaia lindi. (laial lindil lõigatakse üks külg julmalt lõikepitsiga maha)

Haruldane on tänapäeval mitte tehnika, vaid vanatehnika huvilistel raha olemasolu.  Kõike võiks ju päästa / teha /hüpata/ karata, kuid laiskloomad on pigem läinud seda teed, et karjume suuga, kuid tegusid taga pole. 
Ega ilma asjata ma ei ütle, et tehnikat tuleb hoida. Kui tehnikat ei hoia, siis on teada värk, et peale sind tuleb konteiner ja kellegil pole midagi kobiseda. Head tehnikat mõtlev inimene aga konteinerisse ei aja.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   

On suur vahe, kas elada aastas 1980 või nostalgitseda aastat 1980.
Vasta
#24

(14-05-2021, 09:59 AM)v6sa Kirjutas:  
(14-05-2021, 09:49 AM)Talupoeg taluja Kirjutas:  Jah. Kahjuks vanatehnikamehed ei suuda konkureerida kokkuostjatega.
...

Ärge alahinnake ka teist poolt: rauamees tuleb, kaalub ja ei wingu. Null probleemi, inimesed on meil mugavaks läinud (loe: eelmised põlvkonnad on nad mugavaks kasvada lasknud!).

Tükitahtja tuleb, wingub, tingib ja siis ei tule ka kokkulepitud ajal. Nähtud, korduvalt.

See on üks põhjus, miks paljud asjad taaskasutuse asemel satuvad jäätmekäitlusesse.
Jaa, see ka õige jutt. Olen kuulnud ka rauameestest, kes valega petavad odavat hinda välja. Ei taha küll kuulujuttu levitada, ma ei pea ka oma kõrvu kuhugile peitma, kui kuulen.
Vasta
#25

Palju siis praegu ka petjad rauahinnaks pakuvad?

siin on suvalisele kehtiv hind kenasti kohe näha:
www.metanex.ee

Kuusakoski hinnakirjad on ebamugavalt peidetud.

Mida tihti unustatakse: see hind kehtib kaalul! Õuel makstavast tuleb lahutada transport.
Vasta
#26

Ja kui vaadata asja reaalselt teise külje pealt. Kui mul oleks vaba raha selle 74 ostmiseks ja oleks võimalik osta, kas ma siis ostaks? Mina küll ilmselt ei ostaks. Mis oleks selle traktori funktsioon tänasel päeval? Sõidan kokkutulekule? Puhtalt missioonitundest - keda see missioon niiväga huvitab? Tuttav lõikas puruks ja viis vanarauaks mingi turbaraba transportööri-eskalaatori. 30 aastat vedeles tema metsas, kellelegi ei olnud vaja. Ja kui oli ära viidud, siis hakkas nutt ja hala pihta. Alternatiiv oleks ehk olnud Tuvele pensionisambasse annetada. Rasket rauda koguda ja kollektsioneerida on üsna problemaatiline ja ka kulukas. Huvitav oleks teada, kui see 74 oleks olnud osta.ee oksjonil, palju ja mis hinnaga siis pakkumised oleksid olnud?
Vasta
#27

(14-05-2021, 09:49 AM)Talupoeg taluja Kirjutas:  
(14-05-2021, 09:41 AM)Sm.Samajev Kirjutas:  Kuna raua hind tõusis ja tõuseb veel siis ilmselt ei hakka keegi enam pakkuma midagi vaid kõik otse konteinerisse. Kahju on tõesti sellest masinast, sest ilmselt on seal ka vanema malli SMD-14 koos pulkadega aga teha pole nüüd enam midagi.
Jah. Kahjuks vanatehnikamehed ei suuda konkureerida kokkuostjatega...
Ei taha nüüd järgneva jutuga küll kellegile näpuga näidata ega kedagi konkreetselt maha teha. Küll aga vanatehnikamees, kelle jaoks vanaraua hind vanatehnika eest on ületamatu raskus, ei hakka reaalsuses elusees saadud masinat korrastama. Seda seetõttu, et tehnika taastamisele kuluva aja ja raha kõrval on see algne vanarauahind nii väike tilk meres, et pole enam märkimist väärtki. Ja kui seda tilka juba ei ole, mis siis veel suurtest (taastamis)investeeringutest rääkida.

Pigem läheb sellistes tingimustes ostetud tehnika kunagi ikkagi edasi vanarauda kui ostjale reaalsus kohale jõuab või juba pärijad asja utiliseerivad.
Vasta
#28

On ütlus, kellel jahu sellel jalad.
Kahjuks kõiki asju ei müüda sulle vanaraua hinnaga või ka kahekordse raua hinnaga. Põhjusi pole vaja lahata aga kui on ikkagi kindel tahtmine ja raha olemas siis on kõik teostatav. Ilma rahata ei tee kahjuks mitte midagi.
Vasta
#29

Vanatehnikamehena võin öelda- mul ei ole kümmet elu nagu meie foorumi kassil. Big Grin  Aga, teen mis võimalik. Võin kindlalt väita, et minu poolt kokku aetud vanatehnikat ma ei jõua elu sees taastada. Samas võin väita, et enamus asju mis minu õuel, oleks ilma minuta juba ammu veskis olnud. See on minu panus mida olen teinud vanatehnika säästmisele. Ennemalt keegi ksf. siin hädaldas, et minu tehnika vedeleb ja mädaneb õues. Jah mädaneb raisk! Las mädaneb! Vähemalt saab targutada ja vaadata. Big Grin Ja kunagi tulevikus saab keegi siit midagi omale taastamiseks või osadeks. Kui midagi pole, pole ka midagi taastada. Jah, on olnud mitu korda nina verine ja väike varvas lapik. Kõrval seisval rahamehest sõbral võttis ka hääle pisut värisema... aga nüüd on asi olemas ja ei kahetse. Big Grin

Tegelikult tahtsin öelda selle näite varal, et asjal ei peagi olema praktilist väljundit. Paljudel asjadel pole enam tänapäeval sellist vajadust nagu ennemalt. See buldooser ei peagi enam päevast-päeva töös olema, vaid piisab sellest, et see masin alles ehk olemas oleks.
Vasta
#30

(14-05-2021, 10:15 AM)v6sa Kirjutas:  Mida tihti unustatakse: see hind kehtib kaalul! Õuel makstavast tuleb lahutada transport.
Võin kinnitada, et nt Cronimet Eesti vähemalt hetkel ei lahtua mingit transporti... pigem sai boonusena hinna veel kallima kui postil kirjas  Toungue . Transpordi pikkus edasi tagasi ca 120km, käis täishaagisega veok, mõlemad kastid sai mahu mõttes enamvähem täis (enamus plekisodi kaarhalli püstitamise jäägid, pisut vanu kombainijuppe, paksu rauda 2,5 tonni, 6 tonni plekki).  Ei kõnele teiste kokkuostjate nimel, aga vähemalt mina sain Tartus asjad endale väga sobivalt lahendatud.
Ja keegi ei kobisenud midagi, kõik läks kasti, pole vahet mis mõõtmetega (arusaadavalt mitte oluliselt suuremad asjad kui kasti mahuvad).
Ma muidugi ei propageeri korralikku tehnika viimist kokkuostu (ka ise seda ei tee). Paraku on aga nii, et nt FB-s pakutakse, et ala esmaspäeval rauda, viige jalust ära, pakun siis raua hinna ja hopsti sõnnikulaotaja hind kohe 1000eur. Niihead raua hinda mulle veel ei pakutud... Cool

Aitan seadmete monteerimis ja demonteerimistöödel ning konstruktsioonide ehitamisel
www.ransar.ee
info[ät]ransar.ee
51934170 
Vasta
#31

(14-05-2021, 13:34 PM)saarrand Kirjutas:  Võin kinnitada, et nt Cronimet Eesti vähemalt hetkel ei lahtua mingit transporti...

Ehk kui ma tahaks oma hübriidrussi lükata üle kaalu (mida ma veel ei taha), siis Cronimet maksab mulle selle eest 1000.- kätte ilma transpordi eest maha võtmata? Kõlab liiga heana olemaks tõsi. Aga kui see nii on, siis plusspunktid ettevõttele selle eest.

Kahjumiga ei tööta niikuinii ükski metallist...
Vasta
#32

Rakvere refondas seisab GaZ 51 mille pealisehitus tundub haaratsi laadne. Ei olnud veel olulist viga tekitatud. Lisaks 2x Jumz
Vasta
#33

(14-05-2021, 14:59 PM)v6sa Kirjutas:  Ehk kui ma tahaks oma hübriidrussi lükata üle kaalu (mida ma veel ei taha), siis Cronimet maksab mulle selle eest 1000.- kätte ilma transpordi eest maha võtmata? Kõlab liiga heana olemaks tõsi. Aga kui see nii on, siis plusspunktid ettevõttele selle eest.

Kahjumiga ei tööta niikuinii ükski metallist...

Maksavad nad kõik head hinda hetkel ja veo eest lisa ei küsi. Mis seal salata, vean vahest isegi... 


       

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta
#34

(14-05-2021, 09:58 AM)Sm.Samajev Kirjutas:  Tõsi aga kuusakoskist midagi jäätmetena sulle välja ei müüda. Kõik,mis platsile tuuakse on seaduse järgi jääde ja sellega on rida nõudeid. Eks ma saan ka firmast aru, mingi aeg oli seal teatud omavoli tekkinud ja kui firma vahetas juhti siis löödi kord majja. Kui ma õigesti mäletan selle samuse TA-6 bussiga,mis ka ära päästeti tekkis hiljem probleem. Ja probleem tekkis sellest,et keegi lobises suure suuga välja ,kuidas see platsilt ära saadi. Edasi algatati ametlik menetlus ülemuse suhtes,kes lubas sellel seal toimuda. Ütleme,et siit moraal: ära raiu kätt,mis sind toitis.
Mis seadus see selline on? Kas siis minul on ka garaazi all jäätmeladu? Väga loll argument.  Kuusakoski reklaamib ennast kui suurt rohetegijat, aga tegelik olukord on hoopis vastupidine. Kuidas Tartu Tolmet sai oma lindi 1500 müüki panna ja Kuusakoski ei saa?  Isegi Pöllumajandusmuuseumil ei ole 74-ja!  Seaduse järgi vaatab Muinsuskaitse amet üle Politseisse kogunenud relvad ja nopib sealt paremad palad välja, samasuguse seaduse peaks ka Kuusakoskile tegema. Ei kujuta ette , palju on meie rahvuspärandit ja ajaloolist mälu hävitatud. Peaks Kuusakoski üles seadma aasta "Muinsuskaitse preemia" kandidaadiks.
Vasta
#35

Eestis kehtivate ja ka EL õigusloome alusel on jäätmejaama või vanarauaplatsile toodud esemed loetud jäätmeks ja neid tohib vaid ümbertöödeldud kujul äritehinguid teha. Ehk siis tahad taaskasutust saad ümber sulatatud raudkangi tagasi, seda ju kuusakoski pakub?

Kultuuri pärandi ja muu sarnase kategooria alla minevad esemed ja asjad on hall aja ja seal pole reguleerimist ega ühtselt välja töötatud süsteemi.
Kas T-74 on nüüd kultuuri väärtus või jääde? Seda pole kuskil seaduses defineeritud,kaasatud ei ole ka vanatehnika asjatundjaid ja nii ongi nokk kinni ja saba lahti seis. Samas on kõigi kokkuostude teadetetahvlil ja kodulehel, et kultuuri,muinsus ja kunsti väärtusega asju ei võeta vastu.
Praktika see ei toimi, keegi ei jaksa praktikas kontrollida seda,kui sa just ei vii rauaks mõnda kuulsa skulptori kuju või varastatud kunsti eset.Platsitöötaja ei jaksa teha sorteerimist, juhendada klienti ja siis vaadata,et mida ta tõi. Puht inimlikult see väsitab ära.
Seega seadusega on see ala reguleerimata ja praktikas asi ei toimi.

Tolmets, Chronimet ja teised tahavad raha teenida, nende jaoks on raha vajalik eluvesi. Sama on see ka neile risk, sest selline raud raua vastu või sularaha tehingud ei ole tegelikult seadusega lubatud. Aga kõik on sellega vaikivalt nõus ja keegi ei kaeba, seega probleemi ei ole.
Vasta
#36

Aastaid tagasi ilmus "Maalehes" artikkel vanaraua teemal. Kuusakoski ilmselt tellis selle. Olin tol hetkel pisut solvunud ja kirjutasin ise artikli valmis, kus kutsusin üles vanatehnikat säästma ja päästma. Seda ei trükitud ära. Sai helistatud seal mitmele inimesele. Lõpuks suunati Targu talitajasse... ja seal see asi vaibus. Tegin järeldused. "Maaleht" on ära ostetud Kuusakoski poolt. Sest mis takistaks neid avaldamast artiklit, mille sisu oli suunatud vanatehnika hoidmisele-päästmisele ja rahva harimisele, et kõik pole vanaraud, mis meie kodudes vedeleb.

Tuhka see vanaraud. Prügiga on ju sama asi. Inimesed viivad oma mittevajalikud asjad ära platsile.Maksavad isegi... Sealt aga jälle võtta ei tohi. Samas pasundatakse taaskasutusest......  Siia pole midagi rohkemat lisada. Lihtsalt hale. Seda juttu saaksin veel paljundada, täiendada, aga lihtsalt ei viitsi.

T.
Vasta
#37

(14-05-2021, 21:20 PM)taguja Kirjutas:  [b]§ 21.   Jäätmete lakkamise staatus[/b]

  (1) Jäätmed ei ole enam jäätmed, kui nad läbivad taaskasutamistoimingu ja selle tulemusena saadud asi vastab kõikidele järgmistele kriteeriumidele:
  1) asja kasutatakse tavapäraselt kindlal otstarbel;
  2) asjale on olemas kindel turg või selle järele on nõudmine;
  3) asi vastab konkreetseks otstarbeks ettenähtud tehnilistele nõuetele, õigusnormidele ja tootestandarditele;
  4) asja kasutamine ei avalda negatiivset mõju keskkonnale ega inimese tervisele.
[RT I, 09.11.2011, 1 - jõust. 10.11.2011]  Jäätmeseadus – Riigi Teataja [b]§ 15.   Jäätmete taaskasutamine ja taaskasutamismoodused[/b]

  (1) Jäätmete taaskasutamine on jäätmekäitlustoiming, mille peamine tulemus on jäätmete kasutamine kasulikul otstarbel selliselt, et nad asendavad teisi materjale, mida muidu oleks sellel otstarbel kasutatud, või jäätmete ettevalmistamine nende eelnimetatud otstarbel ja viisil kasutamiseks kas tootmises või majanduses laiemalt.

[b]§ 30.   Jäätmete taaskasutamise põhimõtted[/b]

  (1) Jäätmeid tuleb taaskasutada, kui see on tehnoloogiliselt võimalik ning kui see ei ole muude jäätmekäitlusmoodustega võrreldes ülemääraselt kulukas.


Vasta
#38

Väidetavalt oli Nõukogude Liidu konstitutsioon üks demokraatlikumaid maailmas.......
Mis on tolku seadusest, mida ei rakendata?

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#39

Minuarust oleks asi selline, et kui läheksin vanarauaplatsile ja leiaksin omale vajamineva asja-osa, siis see ei ole ju enam jääde, vaid mulle vajalik asi. Aga kuidas seda serveerida seadusetegijatele... selles on küsimus. Smile
On ju kunagi valmistatud asjad vastanud kõikidele nõuetele...
Vasta
#40

(14-05-2021, 21:33 PM)Talupoeg taluja Kirjutas:  Minuarust oleks asi selline, et kui läheksin vanarauaplatsile ja leiaksin omale vajamineva asja-osa, siis see ei ole ju enam jääde, vaid mulle vajalik asi. Aga kuidas seda serveerida seadusetegijatele... selles on küsimus. Smile
On ju kunagi valmistatud asjad vastanud kõikidele nõuetele...

Köik mida on vöimalik taaskasutada  ei olegi seaduse järgi jääde. Jäätmekäitlejad on lihtsalt omast mugavusest mingisugust folkloori levitanud, paradigma loonud ja köik seda usuvad. Asja omanik on lihtsalt nüüd jäätmekäitleja.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne