Lailint T-74 Rakvere Kuusakoskis
#41

(14-05-2021, 21:33 PM)Talupoeg taluja Kirjutas:  Minuarust oleks asi selline, et kui läheksin vanarauaplatsile ja leiaksin omale vajamineva asja-osa, siis see ei ole ju enam jääde, vaid mulle vajalik asi. Aga kuidas seda serveerida seadusetegijatele... selles on küsimus. Smile
On ju kunagi valmistatud asjad vastanud kõikidele nõuetele...

Võtaks kasvõi klaasidki eest sellel lindil, pole rauast ega miskit. Mu enda masinal keegi ühe sisse visanud. Võiks ju isegi sümboolse summa peale maksta aga minna värava taha huupi kerjama ei soovi küll. Võiks ju olla mingi teenus, et tule keera jupid küljest, 10EUR ühekordne tasu jutulevõtmise eest ja 1,5-2 metalli hinda, kui viid ära sellest materjalist asja. Meenutab kergelt lugu, kus käisin autolammutuses istmeid otsimas ja siis öeldi, et hallitust on kerge eemaldada, maksa 350 raha komplektist või mine mujale.

Maasturite hankimist Ukraina sõjaväele ja nende remonti meie Põhja-Tallinna töökojas saad toetada läbi Toeta Ukrainat MTÜ a/a EE387700771008885941. Selgitusse maastur Ukraina sõjaväele.
Vasta
#42

(14-05-2021, 21:40 PM)taguja Kirjutas:  Köik mida on vöimalik taaskasutada  ei olegi seaduse järgi jääde. Jäätmekäitlejad on lihtsalt omast mugavusest mingisugust folkloori levitanud, paradigma loonud ja köik seda usuvad. Asja omanik on lihtsalt nüüd  jäätmekäitleja.
No põhimõtteliselt võiksid siis ju kokkuostupunktid müüa soovijatele kõike?
Vasta
#43

(14-05-2021, 21:46 PM)isandpauk Kirjutas:  
(14-05-2021, 21:33 PM)Talupoeg taluja Kirjutas:  Minuarust oleks asi selline, et kui läheksin vanarauaplatsile ja leiaksin omale vajamineva asja-osa, siis see ei ole ju enam jääde, vaid mulle vajalik asi. Aga kuidas seda serveerida seadusetegijatele... selles on küsimus. Smile
On ju kunagi valmistatud asjad vastanud kõikidele nõuetele...

Võtaks kasvõi klaasidki eest sellel lindil, pole rauast ega miskit. Mu enda masinal keegi ühe sisse visanud. Võiks ju isegi sümboolse summa peale maksta aga minna värava taha huupi kerjama ei soovi küll. Võiks ju olla mingi teenus, et tule keera jupid küljest, 10EUR ühekordne tasu jutulevõtmise eest ja 1,5-2 metalli hinda, kui viid ära sellest materjalist asja. Meenutab kergelt lugu, kus käisin autolammutuses istmeid otsimas ja siis öeldi, et hallitust on kerge eemaldada, maksa 350 raha komplektist või mine mujale.



Ärge nüüd maha lööge, kuid kas Te vanatehnika huvilised aru ka saate, mida Te nõuate??

Ühtepidi kus on piir?? inimesel on vaja, siis inimese sõbral on vaja, siis inimesel on müügiks vaja --- noh kõigile inimesega seotud tegelastele vaja. See omakorda tekitab ringluse, kus tegelt inimesel ei ole midagi vaja. (inimene on x mitte konkreetne isik)   --- mu point on, et äkki läheks inimene tööle ja teeniks tööga raha, mitte vanarauas sorkides? Kui inimesel midagi vaja on, siis paneb ta kuulutuse üles ja ostab.   Mina igatahes pooldan puhastust nii hoovil, kui kuurides. (ei tiku need vargad ka nii väga ligi, või mustlased hoovile)


Teisalt näide Isandpaugu juurest 10 euri. (ära võta isiklikult, see lihtsalt hea näide miks mitte)
Väidame, et meil on vanaraua plats X (olenemata asukohast ja firmast)

Enamjaolt on seal: paberimäärija, tõstukijuht ja mingi x vend lõikab metalli. ehk 3inimest (ülemusi ja kontori rahvast ei maini praegu)
Siis Sina tahad, et nad võtaks veel ühe inimese juurde. kes tegeleks puduloiustega platsil???  Teisisõnu kes roomavad kraana alla või kes vaatavad pealt kuidas rasket metalli lõigatakse. Rääkimata sellest kes vastutab, kui mõni arheoloog enda vigastab? Ja mis teha siis kui neid tegelasi on 100tk korraga platsil?? pisividinad käivad kõik nn tasku mainimata asjast - pole olnudki. ( See on ka põhjuseid, miks minu tutvusringkonnas paljud ei käi müümas Tagadi laadal enam, kuna vanatehnika inimesed no "pätsavad" paljaks)

Teisalt rahaliselt 10euri per nägu.  Ok kui palju kulub selle mehe ülapidamiseks.  Raskema töö mehele tuleks palka ka maksta 1000-1200euri kuus. Mis teeb firmale kulusid koos maksudega 1700-2000euri. ( sinna otsa veel see, et firmal tekib käibemaks ka, et raha teenida)
Kuna kuus on 160tt tähendab see, et vähemalt 1 inimene peab tunnis nn "teenust" sisse ostma, et nulli jääks. See omakorda ei rahulda ju firma ülemusi. Nad tahavad ka ülemustele ja ka kasumit. Seega muutub see ÜKS koheselt KOLMEKS ja seda tunnis. See omakorda tähendab päevas 24müüki.   Kas keegi kujutab seda sipelga pesa siis seal ette? Arvestades, et heal juhul 1 inimene 5st leiab endale vajamineva jupi. See tähendab juba, et päevas peab 120 inimest lihtsalt rauahunnikus luusimas käima --- äkki leian midagi.

On suur vahe, kas elada aastas 1980 või nostalgitseda aastat 1980.
Vasta
#44

Turvalisuse tagamine on muidugi probleem. Ülejäänud asjad on ju kõik lahendatavad. Samuti on võimalik ka platsil asju laias laastus sorteerida jne. Ja egas siis kõik kraam mis platsil on, ei lähe kaubaks. Kahtlustan, et suurt koppa pole ka enam vaja, huvilised loobiva hunnikud käsitsi laiali. Big Grin 
 
Tagadi laadal pätsamine... kindlasti ei viruta seal vanatehnikamehed vaid näpumehed. Endalgi kadusid mõned pronkskraanid.
Vasta
#45

Isandpauk, kirjuta. Kogu klaasiring tasuta pakkuda(noh, kolm erinevat klaasi 
tegelikult)

Karateturbo-kolm purki ja tiguWink
Vasta
#46

Vot,on ilus kuulutus!Ausalt.Ise kogun vanu metallitöömasinaid,muidugi jõudumööda.
Vasta
#47

(14-05-2021, 22:09 PM)unimüts Kirjutas:  
(14-05-2021, 21:46 PM)isandpauk Kirjutas:  
(14-05-2021, 21:33 PM)Talupoeg taluja Kirjutas:  Minuarust oleks asi selline, et kui läheksin vanarauaplatsile ja leiaksin omale vajamineva asja-osa, siis see ei ole ju enam jääde, vaid mulle vajalik asi. Aga kuidas seda serveerida seadusetegijatele... selles on küsimus. Smile
On ju kunagi valmistatud asjad vastanud kõikidele nõuetele...

Võtaks kasvõi klaasidki eest sellel lindil, pole rauast ega miskit. Mu enda masinal keegi ühe sisse visanud. Võiks ju isegi sümboolse summa peale maksta aga minna värava taha huupi kerjama ei soovi küll. Võiks ju olla mingi teenus, et tule keera jupid küljest, 10EUR ühekordne tasu jutulevõtmise eest ja 1,5-2 metalli hinda, kui viid ära sellest materjalist asja. Meenutab kergelt lugu, kus käisin autolammutuses istmeid otsimas ja siis öeldi, et hallitust on kerge eemaldada, maksa 350 raha komplektist või mine mujale.



Ärge nüüd maha lööge, kuid kas Te vanatehnika huvilised aru ka saate, mida Te nõuate??

Ühtepidi kus on piir?? inimesel on vaja, siis inimese sõbral on vaja, siis inimesel on müügiks vaja --- noh kõigile inimesega seotud tegelastele vaja. See omakorda tekitab ringluse, kus tegelt inimesel ei ole midagi vaja. (inimene on x mitte konkreetne isik)   --- mu point on, et äkki läheks inimene tööle ja teeniks tööga raha, mitte vanarauas sorkides? Kui inimesel midagi vaja on, siis paneb ta kuulutuse üles ja ostab.   Mina igatahes pooldan puhastust nii hoovil, kui kuurides. (ei tiku need vargad ka nii väga ligi, või mustlased hoovile)


Teisalt näide Isandpaugu juurest 10 euri. (ära võta isiklikult, see lihtsalt hea näide miks mitte)
Väidame, et meil on vanaraua plats X (olenemata asukohast ja firmast)

Enamjaolt on seal: paberimäärija, tõstukijuht ja mingi x vend lõikab metalli. ehk 3inimest (ülemusi ja kontori rahvast ei maini praegu)
Siis Sina tahad, et nad võtaks veel ühe inimese juurde. kes tegeleks puduloiustega platsil???  Teisisõnu kes roomavad kraana alla või kes vaatavad pealt kuidas rasket metalli lõigatakse. Rääkimata sellest kes vastutab, kui mõni arheoloog enda vigastab? Ja mis teha siis kui neid tegelasi on 100tk korraga platsil?? pisividinad käivad kõik nn tasku mainimata asjast - pole olnudki. ( See on ka põhjuseid, miks minu tutvusringkonnas paljud ei käi müümas Tagadi laadal enam, kuna vanatehnika inimesed no "pätsavad" paljaks)

Teisalt rahaliselt 10euri per nägu.  Ok kui palju kulub selle mehe ülapidamiseks.  Raskema töö mehele tuleks palka ka maksta 1000-1200euri kuus. Mis teeb firmale kulusid koos maksudega 1700-2000euri. ( sinna otsa veel see, et firmal tekib käibemaks ka, et raha teenida)
Kuna kuus on 160tt tähendab see, et vähemalt 1 inimene peab tunnis nn "teenust" sisse ostma, et nulli jääks. See omakorda ei rahulda ju firma ülemusi. Nad tahavad ka ülemustele ja ka kasumit. Seega muutub see ÜKS koheselt KOLMEKS ja seda tunnis. See omakorda tähendab päevas 24müüki.   Kas keegi kujutab seda sipelga pesa siis seal ette? Arvestades, et heal juhul 1 inimene 5st leiab endale vajamineva jupi. See tähendab juba, et päevas peab 120 inimest lihtsalt rauahunnikus luusimas käima --- äkki leian midagi.
Lihtsam on see objekt muust hunnikust eraldada ja välja kuulutada korra nädalas "happy hour"   Lihtne, kas pole?  Vot see ongi öige ringlus.  Vigastatakse ennast ka jalgrattaga kukkudes, kas siis kohe peab keegi süüdi olema?
Vasta
#48

Just, kui muidu ei saa, loosigu või pileteid platsile pääsemiseks. Hullu pole midagi, lihtsalt on vaja inimeste mõttemaailma avardada. Big Grin
Vasta
#49

(14-05-2021, 23:16 PM)taguja Kirjutas:  Lihtsam on see objekt muust hunnikust eraldada ja välja kuulutada korra nädalas "happy hour"   Lihtne, kas pole?  Vot see ongi öige ringlus.  

Ma vaatan selliste juttude korral ka opositsiooni vaatevinklist. Praegast näen, et seal väravas peaksid lisaks minule ja talupojale seisma veel u 10 erinevate alade spetsialisti. Seda muidugi igas kokkuostupunktis. See pole reaalne ju. 
Ammu oli aeg kui koski, siis emex müüs asju välja, polnud mingit hala, et jäätmed. Nüüd on seaduses, et saab, tohib ja lausa vajalik, aga väravas saadetakse persessesse. Midagi on mäda.

PS: ma nüüd juba arvan, et see arutelu siin on väga vajalik, mitte ebasobiv tuututamine.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#50

(14-05-2021, 23:27 PM)Marko Kirjutas:  Ma vaatan selliste juttude korral ka opositsiooni vaatevinklist. Praegast näen, et seal väravas peaksid lisaks minule ja talupojale seisma veel u 10 erinevate alade spetsialisti. Seda muidugi igas kokkuostupunktis. See pole reaalne ju. 
Peale meie on neid spetsialiste üle riigi lademes, jaguks igasse punkti. Üks kõvem teadja, kui teine. Ära muretse. Smile
Muretse pigem selle pärast, et selle korraldamatuse ja muude instantside huvi puudumise pärast on veskist läbi käinud üüratutes kogustes museaale...
Vasta
#51

(14-05-2021, 23:27 PM)Marko Kirjutas:  
(14-05-2021, 23:16 PM)taguja Kirjutas:  Lihtsam on see objekt muust hunnikust eraldada ja välja kuulutada korra nädalas "happy hour"   Lihtne, kas pole?  Vot see ongi öige ringlus.  

Ma vaatan selliste juttude korral ka opositsiooni vaatevinklist. Praegast näen, et seal väravas peaksid lisaks minule ja talupojale seisma veel u 10 erinevate alade spetsialisti. Seda muidugi igas kokkuostupunktis. See pole reaalne ju. 
Ammu oli aeg kui koski, siis emex müüs asju välja, polnud mingit hala, et jäätmed. Nüüd on seaduses, et saab, tohib ja lausa vajalik, aga väravas saadetakse persessesse. Midagi on mäda.


Ah et ennem saab mõnitada kauba avalikult müües. Ja teisalt väravas  siis, kui vanametalli viid?  --- eino mida f---i te veel sooviksite omas märjas unenäos?
Ausalt tänasel  päeval ei keela keegi teil teha koos 10 sõbraga isikliku vanaraua punkti.  Osta kaubelda ja näha rikkuse maiia toomist Big Grin
Kuigi kardan, et tänasel päeval tuleks juba sellele 10le inimesele kutsuda keskkonnaamet hoovile, sest vaid võib aimata, kus asub "maja katus"  näha oli seda viimati tsaari ajal.

Kunagi 15a tagasi müüsid kõik välja vanametalli. Kuid probleem tekkis ju tegelt selles, et ülemusteni ei jõudnud see "must" raha.   Sai ise samamoodi siis platse mööda käidud ja sinna viidud ja toodud.  Platsiülematele sularahas makstes, ei olnud patt näha, kui mees iga päev pani 2-5tuh krooni puhtalt taskusse. Ülemused nägid sellest ainult und. JAma vaid tekkkiski siis, kui metalli hakkas väheks jääma, kuna välja oli liiga palju müüdud.

Vigastuste osas. RIigiametnike ei huvita õigustused, Nemad loevad paragraafe. Mina ei pea neid ei õigeks ega valeks, kuid mingid seadused peavad ka kehtima.

On suur vahe, kas elada aastas 1980 või nostalgitseda aastat 1980.
Vasta
#52

(14-05-2021, 20:58 PM)taguja Kirjutas:  
(14-05-2021, 09:58 AM)Sm.Samajev Kirjutas:  Tõsi aga kuusakoskist midagi jäätmetena sulle välja ei müüda. Kõik,mis platsile tuuakse on seaduse järgi jääde ja sellega on rida nõudeid. Eks ma saan ka firmast aru, mingi aeg oli seal teatud omavoli tekkinud ja kui firma vahetas juhti siis löödi kord majja. Kui ma õigesti mäletan selle samuse TA-6 bussiga,mis ka ära päästeti tekkis hiljem probleem. Ja probleem tekkis sellest,et keegi lobises suure suuga välja ,kuidas see platsilt ära saadi. Edasi algatati ametlik menetlus ülemuse suhtes,kes lubas sellel seal toimuda. Ütleme,et siit moraal: ära raiu kätt,mis sind toitis.
Mis seadus see selline on? Kas siis minul on ka garaazi all jäätmeladu? Väga loll argument.  Kuusakoski reklaamib ennast kui suurt rohetegijat, aga tegelik olukord on hoopis vastupidine. Kuidas Tartu Tolmet sai oma lindi 1500 müüki panna ja Kuusakoski ei saa?  Isegi Pöllumajandusmuuseumil ei ole 74-ja!  Seaduse järgi vaatab Muinsuskaitse amet üle Politseisse kogunenud relvad ja nopib sealt paremad palad välja, samasuguse seaduse peaks ka Kuusakoskile tegema. Ei kujuta ette , palju on meie rahvuspärandit ja ajaloolist mälu hävitatud. Peaks Kuusakoski üles seadma aasta "Muinsuskaitse preemia" kandidaadiks.

Esimese vabariigi ajal olevat kurja juur olnud need allveelaevad. Lembit ja Misseeteinenüüdoligi. Siis korjati metalli nende jaoks ja kes mingid tonnid täis viisid said kenad rinnamärgid ja tähtsa näo ette. Siis oli see rahvuslik uhkus. Sinna läks tonnide viisi seda vanemat tehnikaajalugu. Kas siis keegi selle peale üldse tuli ja mõtles, et mõne pulga võiks alles ka jätta. Millal üldse tekkisid esimesed auto-moto muuseumid ? Ajad muutuvad ja vaatenurgad samuti. Aga Lembit on näe alles. Seegi suur ime tegelikult.

Triumph GT6, Corvair Spyder, Datsun 280Z, BMW E21, VW Buss
Vasta
#53

Vigastuste osa.... praegu pead ju ka arsti juures allkirja andma, et oled ise opiga nõus. Keegi ei taha ju vastutada.
Vasta
#54

Tehnikahuvi on tänapäeval kaduv nähtus.. aeg liigub selles suunas, et ka lambipirni tuleb elektrik vahetama, nagu mujal euroopas juba väga ammu on olnud. Praeguseid lapsi tuleb ka ilusa ilmaga kaikaga õue peksta, veel 20 a oli vastupidi...
Vasta
#55

(14-05-2021, 23:38 PM)Talupoeg taluja Kirjutas:  
(14-05-2021, 23:27 PM)Marko Kirjutas:  Ma vaatan selliste juttude korral ka opositsiooni vaatevinklist. Praegast näen, et seal väravas peaksid lisaks minule ja talupojale seisma veel u 10 erinevate alade spetsialisti. Seda muidugi igas kokkuostupunktis. See pole reaalne ju. 
Peale meie on neid spetsialiste üle riigi lademes, jaguks igasse punkti. Üks kõvem teadja, kui teine. Ära muretse. Smile
Muretse pigem selle pärast, et selle korraldamatuse ja muude instantside huvi puudumise pärast on veskist läbi käinud üüratutes kogustes museaale...

Muretsen juba ammu-ammu. Lähipäevadel saadan ksf Formikale mõned vanarauast päästetud asjad.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#56

Tavaliselt saab sõbralikus metallipunktis siis kaubale, kui sul on päästetava asemele samaväärset materjali vastu anda. Kuusakoski seda muidugi ei ole, et seal end sõbrana tunda.
Olen ükskord pooljuhuslikult metallimäe varingut pealt näinud ja seetõttu vist nii ongi, et keegi ei taha väga vastutada, kui mõni taaskasutushuviline end laviini alla on unustanud. Mõelge vähe, mis kamarajura siis lahti läheks? Mingil määral on vastuseis ekskursioonihuvilistele õigustatud.
Vasta
#57

Metalli kokkuostud on eraettevõtted ja toimetavad nii nagu omanikud soovivad.

Ilma irooniata pakun välja, et tehke üks nimekiri vanematest asjadest/või teema neist ms on haruldased vms. Ja kirjutage juurde et olete nõus ostma metalli hinnaga  ilma vingumiseta ja saadate transpordi järgi 48h tunni jooksul, näiteks. Või siis et soovite tasuta.
 A´la t-150k 2000 euri, Vana mtz-52 mis pole liikunud 10 aastat 950 euri, teema peategelane vana lailint t-74 1700+ euri. 
Eks mul ole ka kahju vaadata neid vanaraua platsil aga mis sa nendega peale hakkad, terve Eesti on seda seisvat kola täis.
 Meil kodukandist müüs üks tegelane oma T-150k-d maha, kokku umbes 25-30tk, väidetavalt läksid Lätti et ellu äratada kõik.
Vasta
#58

"Seaduse järgi vaatab Muinsuskaitse amet üle Politseisse kogunenud relvad ja nopib sealt paremad palad välja, samasuguse seaduse peaks ka Kuusakoskile tegema. "

Äkki soovid seda väidet korrigeerida? 

Ja selle "aasta auhinna" all mõtled karuteene medalit äkki?
Vasta
#59

Kui kogu jutt kokkuvõtta, küll oleks kokkuostudel huvi müüa asju, raha on ikkagi eluvesi majandusele ja firmale. Küll aga peab olema mingisugune filter,
et igasugu tühikargajad tüütama ei tule. Firmal peab olema motivatsioon müüa ja kommunismiga ei soovi keegi tegeleda enam ammu. Kuusakoski poliitika on kõrgemalt poolt dikteeritud ja seda meie muuta kahjuks ei saa. Võibolla on mõni selle firma esindaja ise nõus tulema rääkima,miks ja mispärast. Kui neile vastava sisuline juriidiliselt korrektne kiri saata.
Vasta
#60

Tuletan ka igaks juhuks meelde, et tihtipeale on uus asi hästi unustatud vana ning selline vanavara väljamüük toimus ka Kuusakoskis vähemalt 2007. aastal Võrus ja Valgas:
https://majandus.postimees.ee/1627629/va...-aiaehteks
https://www.ohtuleht.ee/217195/vanametal...a-vanavara
Kas ja miks see asi pooleli jäi ei oska öelda, küll aga minu arust on 100% kindel, et kõik nõukaaegne (põllumajandus)tehnika ei hakka mitte mingisuguse nipiga riikliku kaitse alla minema, nii et siin riigi(seaduse) abile lootma jääda on mõttetu.

Tuleb hoopis asjad enda kätte haarata nagu ksf. Kult soovitas ning soovitud tehnikat omal käel päästa (kui selleks raha ja tahtmist on). Kui finantsvahendeid pole piisavalt või ei taha/ei lubata ka roostes metallimonstrumit oma hoovile/eramaale, siis on parim olemasolev lahendus Järva-Jaani varjupaiga aktsioonid. Näitena sobib kasvõi kõnealuse traktori "isa" aktsioon.

Need kelle jaoks JJVV on Tuve isiklik pensionisammas võivad muidugi ka omapoolseid nägemusi siis alternatiividest välja pakkuda.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne