Vanatehnika Lustisõit 2021
#1

Vanatehnika Lustisõit alustab 17. hooaega. Püüame hoida elus traditsioone, kuid muutused meie ümber sunnivad tegema korrektuure.
 
Koguneda võivate inimeste piirarvude tõttu jätkame lustisõitudega esialgu INTERNSELT. See tähendab, et koguneme ja sõidame iseenda lõbuks. Pealtvaatajad ei ole näitusele oodatud ning soovitatav osalevate inimeste arv on 2 inimest sõiduki kohta. Ärge tehke reklaami ning ärge kutsuge külalisi, kuna rahvarohke kogunemise korral võib meie traditsioon lõppeda. Kui olud paranevad, siis kutsume ka pealvaatajaid.

Osavõtureeglid on samad:
1. Aeg - maist septembrini iga kuu kolmanda teisipäeva õhtu (18. mai 2021, 15. juuni 2021, 20. juuli 2021, 17. august 2021 ja 21. september 2021)
2. Koht - Tallinn, Taltech parkla (Ehitajate tee ja Akadeemia tee ristmikul)
3. Kellaaeg - algus kell 19.00, ärasõit kell 19.30 
4. Osalev sõiduk - korraliku välimusega ning tehniliselt korras vana sõiduk, millel vanust vähemalt 35 aastat.

Iga vanatehnikahuviline on oodatud oma tehnikaga osalema ning teiste sõidukeid kaema. Eelregistreerimist ega osavõtutasu ei ole. 

Kui oled haigustunnustega või pead olema isolatsioonis, siis palun ära tule. MASKI KANDMINE ON KOHUSTUSLIK. Väravas toimub kraadimine. Kes maski kanda ei soovi, sellel ei ole põhjust tulla. Meie harrastajate hulgas on palju ka vanemaid inimesi, mistõttu sõltumata maailmavaatest oleme me selles kogunemisel solidaarsed ning erisusi ei tee ei vaktsineeritutele ega maskivastastele. Lustisõidule tulek ei ole kohustuslik. Tõenäoliselt tuleb ringsõidule minna ka gruppidena, kui osalejate arv kohapeal liiga suureks kasvab.

Palun mõistvat suhtumist – meist igaühest sõltub see, kas lustisõit ka edaspidi toimub.

Ootan ikka ka abi, et leida põnev koht, kus ollakse valmis meid vastu võtma. Ärge kartke otse minuga ühendust võtta või ka foorumi kaudu vihjeid anda. 
 
18.05.2021 on sihtkohani alla 20 kilomeetri. Pealtvaatajate jaoks on sobivad kohad vanatehnika vaatamiseks Ehitajate tee tõus Nõmmele, Pärnu maantee kuni Järve Selverini ja Männiku tee Tallinna linna piirides. 

Vanatehnika Lustisõidul on palju sõpru ja toetajaid - aitäh senise ja tulevase toetuse eest. 


Indrek Sirk
Vasta
#2

Mõned pildid: http://www.rallifotod.eu/album646/fotod.html

edit: ja Kristjani tehtud video - https://youtu.be/5WB_xT-LuDM
Vasta
#3

Suurte ja pikkade sõitude ootuses on saabumas järgmisel nädalal ka kuu kolmas teisipäev. 

Seekord on osavõtt näitusest piiranguteta, kuid mõistlik inimene jälgib ikka tervist ja on inimestega suhtlemisel alalhoidlik. 

Ekskursioon viib meid eksootilisse kohta Harjumaal, Humala külas. Näeb ajalugu eelmise sajandi algusest ja keskpaigast. 

Seekordne ekskursioon on tasuline - 5 eurot täiskasvanu (hinna sees taksosõit). Soovitan kaasa võtta kummikud või veekindlad vahetusjalanõud. Laskume maa alla, kus võib olla kuni 30 cm puhast vett. Taskulamp võib olla, kuid ei ole hädavajalik. Emotsioon on proovimist väärt.

   
Vasta
#4

Tee äärde lehvitama tulija küsib, kas sõidate mööda Paldiski maanteed läbi Hüüru või kuidagi otsemat teed?
Vasta
#5

(10-06-2021, 13:34 PM)v6sa Kirjutas:  Tee äärde lehvitama tulija küsib, kas sõidate mööda Paldiski maanteed läbi Hüüru või kuidagi otsemat teed?

Sõidame Pärnu mnt - Laagri - Saue - Keila - Tutermaa - Humala
Vasta
#6

Tänan korraldajaid, väga hea organiseerimisega (kastitaksod) maastikuretk.
Omamoodi teemakohane oli päev pärast küüditamise aastapäeva trobikonnas Nõukogude Liidu sõjaveokite kastis trobikonnaga ringi sõita. Pani veidi mõtlema (ei ole kuidagi etteheide minu poolt), ajalugu on huvitav ja hirmutav. 
Kahjuks majapeal ei saanudki mahti ringi vaadata.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   
Vasta
#7

Väike videomeenutus:

https://youtu.be/qELfh6975t4

Pulmasõidud vana Volgaga, saunabussi ja RAF "Kutsikas" rent - www.suhtesepp.com
Vasta
Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne