Väravate teema
#1

Tere

Kuna me siin majapidamisteemadel juba arutame ja igasugune (vana) tehnika hoovi ja hoovist välja saama peab, teen ühe teema väravate kohta ka.

Kuna tõenäoliselt pole tegemist ainult minu personaalse huviga ja teemast võiks olla kasu ka teistel. siis jagage kogemusi, milline võiks olla üks hea (lükand)värav ja milline võiks olla töötav ja muretu väravaautomaatika.
Vasta
#2

(25-05-2021, 23:58 PM)Mahno Kirjutas:  Tere

Kuna me siin majapidamisteemadel juba arutame ja igasugune (vana) tehnika hoovi ja hoovist välja saama peab, teen ühe teema väravate kohta ka.

Kuna tõenäoliselt pole tegemist ainult minu personaalse huviga ja teemast võiks olla kasu ka teistel. siis jagage kogemusi, milline võiks olla üks hea (lükand)värav ja milline võiks olla töötav ja muretu väravaautomaatika.
Enamus kauem tegutsevaid väravabutiike on Itaalia vahemere kliimasse mõeldud automaatikast loobunud ja pakuvad korralikku kraami.
Olulist!
Vundament ja väravapostide valu peab olema kõva ja kvaliteetne.
Automaatika tahab regulaarset hooldust.
Hind sõltub palju sellest kui tihti värav kinni-lahti käib ja kui kiiresti värav käib.
Vasta
#3

Kui ise soovid aretada siis võin pakkuda alumiiniumist tõkkepuu latti, vist oli 3m pikk ning elektroonikat pultidega.
Kasutatud asjad.
Vasta
#4

Tänan pakkumast, aga väikesed lapsed ja loomad ei respekteeri tõkkepuud.

Kõva ja kvaliteetne valu. Ma eeldan, et suvaline valmisbetoon võiks nõuded ära rahuldada ja midagi erilist vaja ei ole? Vastandina siis ise teadmata kvaliteediga kruusast ja tsemendist kokku keeratule.
Vasta
#5

Ma soovitaks teha valu nii öelda postist postini. Siis ei saa midagi kusagile vajuda. Või kui vajub,siis vajub kogu värav koos. Ma omal tjuunisin üle loomulikult. Kahe väravaposti vaheline vöö vast mingi 400mm laiust x 500mm kõrgust. Selle vöö alumine serv on vast 1000mm maapinnast. Postidel all siis lisaks 1200mm sügavusel nii öelda tagurpidi seened. Sama asja tegin ka jalgvärava postide alla. Ehk kokku tuli üks monoliitne L kujuline valu.Kõik armatuuriga seotud omavahel. Kui betoon mikseriga kohale tuli,arvas autojuht,et ma ikka päris normaalne ei ole  Big Grin Aga hingerahu maksab ka midagi  Toungue Big Grin

Kõik abistavad tegevused orkide arvukuse vähendamiseks. 4x4 ja muude vajalike autode korrastamine ning kõiksugu eriprojektid.
MTÜ Toeta Ukrainat EE522200221082095744 Swedbank`is ja märgusõnaks (Autod Viimsist rindele)
Vasta
#6

KSF kunn24 keeras oma värava 2 kruviga maa külge ja 15+ aastat hiljem on liikumine olematu. Tal muidugi see eelis, et elab liivahunniku otsas. Seega, kõik algab pinnasest. 
Väravapostide omavahel sidumist olen praktiseerinud tavaväravatel. 50 cm lai redel ühendab poste maa all, kraav kruusa või killustikku täis ja muretud aastakümned garanteeritud.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#7

(26-05-2021, 16:05 PM)Marko Kirjutas:  ...
Väravapostide omavahel sidumist olen praktiseerinud tavaväravatel. 50 cm lai redel ühendab poste maa all, kraav kruusa või killustikku täis ja muretud aastakümned garanteeritud.
Muretud kümned saavad läbi, kui suurem asi  vaja väravast läbi suruda.
Talvel oli vaja veoauto võõrasse väravasse sisse suruda. Väravapostide vahe 2.60m+jalgvärav 0.8. Veok nagu ikka 2.50. Lisaks vaja ka kohe keerata teele. Hurraaga labida ja  kangiga peale lendamine, sai kiire lõpu kui selgus, et metallist postid selili E kujuliselt kokku keevitatud ja 70-80cm maasse kaevatud... akuga relakas päästis päeva.
Aga konstruktsioon oli kapitaalne, 70x5mm nelikant torust postid ei liikunud ka suure ponnistuse peale millimeetritki.


Vasta
#8

Kui asi värava margi ja mudeli osas konkreetseks ajada, on tavaliselt ka mingi joonis, kui suur ja missugune valu väravale teha, kuidas armeerida jne. Või siis väravapaigaldaja annab selle joonise või valab ise. Rahvatarkused stiilis a la "panin vana redeli ja ühendasin postid" või "kallasin kümme kanti betooni auku" väga vist edasi ei aita Smile
Vasta
#9

Mul 4-meetrine lükandvärav Sommeri elektroonika-automaatika toimetab 7 aastat.
Paigaldas Aiaimpeerium. Kodulehte vaadates nad enam sellega ei tegele, aga küsida võib ikka.
Mulle nende suhtumine/suhtlemine meeldis.
Vasta
#10

Ma küsiks siis veel soovitusi - kes Teile aeda/väravat on teinud nii, et te olete rahule jäänud?

Kui paneelaeda vaja panna on, siis minul on hea kogemus Andres Zängovi nimelise mehega /IIS OÜ. Minule teadaolevalt on ta läbi aastate 3 objekti teinud kolmele omanikule, mitte ühegagi probleeme pole olnud. Aiad ka senini sirged. Tema õnnetuseks õppisin ma tööd vaadates suuresti selle töö ära ja saan oma aia panemisega ise hakkama nüüd.
Vasta
#11

Tegelikult peaks selle liugvärava paigaldusega ka hakkama saamaSmile
Vasta
#12

Kui vaja on, siis saangi. Juhendi järgi ilmselt saan automaatika ka tööle. Aga füüsilise värava peab ikka keegi tegema.

Ja noh, tööl peab käima ja naise-lapse jaoks peaks olemas olema ja mingi 40m paneelaeda peaks ehitama ja uue puukuuri enne sügist ja maapinda peaks tõstma ja ... ja ... ja ... Smile

Ei jõua kõike ise teha.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne