Asi on?
#1

Tervist.
Mis asi see on?
Sahtel lai u. 60 cm, pikkust u.2 m, kõrgust üle meetri.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
       

Bedford Blitz CF350 Madel(1980), K-750m(1965), GAZ 21(1964), GAZ 66-01(1977)
Vasta
#2

Triikraud.



.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#3

Tere!

Pesurull.
Vasta
#4

Tänud.
Seda väideti koha peal ka aga mina kahtlesin. Enam ei kahtle. See vist levinud asi või tasub kellelegi pakkuda?

Bedford Blitz CF350 Madel(1980), K-750m(1965), GAZ 21(1964), GAZ 66-01(1977)
Vasta
#5

Niisugust näinud pole aga meie peres olid vaali kurikas ja kaigas, sest linaseid linu ja rätikuid sai ainult nendega rullitud siledaks. Kindel pole aga mulje selline, et triikimine pidi tegema kollaseks või miskit muud moodi rikkuma või ei mõjunud triikimine üldse. 

Pilt sai kunagi ERM-is tehtud. 

Tsitaat: See vist levinud asi või tasub kellelegi pakkuda?
Paku ERM.ile, ma ei tea, et neil siukest oleks.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta
#6

See oli Virumaal küll vist igas peres olemas, pesurull või pesuvaal. ERMis ilmselt ka on olemas. Pealmisesse kasti käisid raskuseks kivid. Väikse poisina olen seal kastis raskusena istunud mõned korrad ja mõni aasta hiljem ise kasti liigutanud pesu rullimisel.
Vasta
#7

(31-05-2021, 20:54 PM)Raudpats Kirjutas:  See oli Virumaal küll vist igas peres olemas, pesurull või pesuvaal. ERMis ilmselt ka on olemas. Pealmisesse kasti käisid raskuseks kivid. Väikse poisina olen seal kastis raskusena istunud mõned korrad ja mõni aasta hiljem ise kasti liigutanud pesu rullimisel.
Huvitav oleks teada kuidas see rullimine käis.

kurika ja kaikaga ei saanud küll edasi-tagasi liigutada, oleks lahtirullinud. Ikka liigutus edspidi, siis tood kaika ümber pesu enda ette tagasi ja jälle edspidi. Nii korduvalt, lõpuks pesu libistad rullilt maha ja lööd pesutoru rulliga lapikuks. See nagu pliiatsi ümber paberi kerimine kahe kämbla vahel, edsitagasi liigutusega ei tule välja, ikka ühtepidi.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta
#8

(31-05-2021, 21:04 PM)aavu Kirjutas:  
(31-05-2021, 20:54 PM)Raudpats Kirjutas:  See oli Virumaal küll vist igas peres olemas, pesurull või pesuvaal. ERMis ilmselt ka on olemas. Pealmisesse kasti käisid raskuseks kivid. Väikse poisina olen seal kastis raskusena istunud mõned korrad ja mõni aasta hiljem ise kasti liigutanud pesu rullimisel.
Huvitav oleks teada kuidas see rullimine käis.

kurika ja kaikaga ei saanud küll edasi-tagasi liigutada, oleks lahtirullinud. Ikka liigutus edspidi, siis tood kaika ümber pesu enda ette tagasi ja jälle edspidi. Nii korduvalt, lõpuks pesu libistad rullilt maha ja lööd pesutoru rulliga lapikuks. See nagu pliiatsi ümber paberi kerimine kahe kämbla vahel, edsitagasi liigutusega ei tule välja, ikka ühtepidi.
See oli nii 40 aastat tagasi, ei mäletaenam täpselt, aga midagi seal käsitsi tõstma küll vist ei pidanud. Rull on praegugi pööningul alles. Kanga ümber kaika panemine oli tähtis töö, pidi ilma voltideta ja sirgelt jooksma. Ja rulli kasti alla panemisel pidi kasti kergitama kui kast oli tagumises asendis. Ei mäleta enam
Vasta
#9

Mul tädil oli vaal kasutusel veel kaheksakümnendatel. Triikraud oli ka, aga kõiki asju ei sobinud triikida millegipärast. Ja triikraual auru ei olnud, kui auru oli vaja, siis võeti suu vett täis ja puristati kuhu vaja...

Vaalida tuleb tõesti ühte pidi. Keerad näiteks rätiku või lina ümber selle ümara kaika ja hambulisega lükkad. Siis tõstad algusesse tagasi ja lükkad veel. Nii kaua kordad kui piisavalt sile on.

Hipsterid võiks triikimisest loobuda ja jälle vaalima hakata. Ikkagi öko värk ja nullenergia.
Vasta
#10

Mu vanatädi istus triikimist vajavatel asjadel lihtsalt peal mingi aeg ja sirged nad olid. Polnud tal ei triikrauda ega mingeid rulle. Suure ja laia persega tädi oli.

Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad sind enda tasemele ja lajatavad siis kogemusega /Iid-Tõstamaa/
Anna väikesele inimesele veel väiksem võim kätte ja ta arvab kohe et on Jumal taevas (või mode foorumis...)
Vasta
#11

Tsitaat:Hipsterid võiks triikimisest loobuda ja jälle vaalima hakata. Ikkagi öko värk ja nullenergia.
Minu proua läheneb 70-le ja hipsteri kohta pole kuulnud ega tea ühtki. Ometi pole ta aastaid triikrauda kasutanud, ei tea kas enam ongi. Pesu nööril sirgelt kuivab, voodipesu kokkupanekul aitan teda, lina pooleks, ropsime paar korda, veel pooleks ja siis kortsutame otsad pihkudesse ja teeme saagimisliigutusi, siis peos olnu tõmbega sirgeks ja kokkulappamine.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne