Muretu ja masslevinud 100kW+ masuudipressi otsing
#41

(11-06-2021, 09:05 AM)Tarrik Kirjutas:  Ma ise jäin siin mõtlema, et miks mitte Volvo d5 mootor, r5, aluplokk. Muidugi ei tea, kas ja mis tagaveolise kast sinna läheks. Aga, näiteks  võimalus vaheplaadi või keevitatud kojaga.
D5 pole kokkupuuteid, aga viimasel ajal on mul päris palju olnud sõitmist 850/70 peal olevate 90date lõpu 2.5Tdi-dega. Pärineb audi valikust algselt. siba üle 100kW, mõni sõitev auto doonoriks ei maksa suurt midagi (võin isegi pakkuda ehk). Minu katsutavad 2 eksemplari, mõlemad poole miljoni kandis kulgenud, on üsna reipa minekuga, sõiduautolikud, sümpaatsed. Ja tsiteerides kohalikke klassikuid, ülimasslevinud.
Mind huvitaks kõige rohkem sinna rwd automaatkast.

Uuest sajandist pärit alumiiniumleiutised võivad küll olla võimsad ja ökonoomsed, aga nad pole muretud miljonimasinad. Uue aja kraam on optimeeritud töötama garantiiaja lõpuni, sellele järgnev iga mitteremondi-kilomeeter on kasutaja õnnistus, tootjafirma järelmüügi/hoolduse kaotatud sent.
Vasta
#42

(10-06-2021, 20:17 PM)The Lawbreaker Kirjutas:  
(10-06-2021, 09:56 AM)PlyVal64 Kirjutas:  
(10-06-2021, 01:28 AM)The Lawbreaker Kirjutas:  siiani pole ükski eelnimetatud toode töökindlam kui om606 või 605 kui kaal tähtis, kui ainult sada midagi kw siis selle saab om611 ka varuga kätte see on väga odav ja kerge mootor.
 Neljapütastest pole Mersul midagi pakkuda, üksikud tipud olid 100 täis või siis päris uued, mis on juba ka aluplokkidel. Muidu ikka samasugused malmist paadiankrud. Lihtsalt miskise mäda Vito-Punnsilma seest võiks mõne odava raha eest leida, muud head seal ju poleks.

selge, lükkan oma 208kw ja gramm alla600nm w211 om611 rauda siis, ongi juba mitu aastat kestnud. mootor on ikka täiega raske ka nende opeli paadiankrute kõrval
Mis kuradi mõtetu ila JÄLLE??? Kas see on TEHASE mootor? Ja kas see on vana??? See, kui keegi midagi ehitab ja tuunib ei ole teemaks. Ni ivõime kurat-teab kuhu välja jõuda lõpuks... VANAD Mersu 4-pütased on suures piires "jõuetud paadiankrud". PUNKT! 21.sajandi mootorid juba natuke toimivad ja viiamne lõpp jubasõidab aga ei kesta, nagu eespool tavbavalt märgiti. 
OM611 on KAKS versiooni nõutud 100+kW, teised on kõik alla, eriti busside sees katlad. OM646 on 4 versiooni ja ongi kõik! Ja need on ka juba tuhandetes maksvates toorikutes. OM646 versiooni DE22 LA 110 kW versiooni leiab kõige lihtsamalt Vitode seest aga siis on ka odavam ots pigem 2500+ eurot ja automaat. Kepikastiga C või Vito on ikka haruldus ja  päris kallis. Ja kepikast on ka ju nagu "tahetud"?
Vasta
#43

Vabandan, nüüd läks midagi viltu!
Aga kirjutasin ma, et kas ei oleks kuidagi võimalik ilma nende ila ja paskadeta, ma teemast midagi muidu aru ei saa, aga alati, kui jutt ila, pasa ja okse peale läheb, siis esimese ehmatusega arvan, et jutt on minust.  Sad 
Saan küll aru, et mehed, kellel on nii suured munad ja kes on inimkonna heaks nii palju teinud, neile on kõik lubatud, aga ikkagi....
Vasta
#44

(11-06-2021, 15:24 PM)kass Kirjutas:  Vabandan, nüüd läks midagi viltu!

Nii ongi. Lugupeetaval läks meelest, et otsitakse UUEMAT levinud mootorit.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#45

Tahaks ikkagi küsida, et miks kogu BMW valikust mööda on vaadatud?
Vasta
#46

(11-06-2021, 14:22 PM)PlyVal64 Kirjutas:  
(10-06-2021, 20:17 PM)The Lawbreaker Kirjutas:  
(10-06-2021, 09:56 AM)PlyVal64 Kirjutas:  
(10-06-2021, 01:28 AM)The Lawbreaker Kirjutas:  siiani pole ükski eelnimetatud toode töökindlam kui om606 või 605 kui kaal tähtis, kui ainult sada midagi kw siis selle saab om611 ka varuga kätte see on väga odav ja kerge mootor.
 Neljapütastest pole Mersul midagi pakkuda, üksikud tipud olid 100 täis või siis päris uued, mis on juba ka aluplokkidel. Muidu ikka samasugused malmist paadiankrud. Lihtsalt miskise mäda Vito-Punnsilma seest võiks mõne odava raha eest leida, muud head seal ju poleks.

selge, lükkan oma 208kw ja gramm alla600nm w211 om611 rauda siis, ongi juba mitu aastat kestnud. mootor on ikka täiega raske ka nende opeli paadiankrute kõrval
bla bla bla"?
kui ikka kogemust pole siis on ikka sut lamp siin viriseda, korraks arvuti järgi panna et soovitud võimsus kätte saada ei eeldanud mitte ühtegi muudatust, aga mis ma targematega kes siin 642 prügi soovitavad ikka vaidlen Big Grin Big Grin päikest  ps mersu r4 mootori otsa sobib niipalju käigukaste et sellepärast küll nutta vaja pole, ja avariiline vms w639 ei maksa eluseees üle kilo aga noh Big Grin  Kui teema autoril huvi siis mul on ühteist riiulis valmis ka.
Vasta
#47

Pole seda haisvat logisejat tuhat aastat hobiautule vaja. Malmplokiga mersu M111 kompressitegemise agregaadiga ja tomatikastiga katab kõik mõeldavad ja mõeldamatud vajadused.

_______________________
Koledate Kastikate Klubi
Vasta
#48

(11-06-2021, 12:31 PM)altraditional Kirjutas:  
(11-06-2021, 09:05 AM)Tarrik Kirjutas:  Ma ise jäin siin mõtlema, et miks mitte Volvo d5 mootor, r5, aluplokk. Muidugi ei tea, kas ja mis tagaveolise kast sinna läheks. Aga, näiteks  võimalus vaheplaadi või keevitatud kojaga.
D5 pole kokkupuuteid, aga viimasel ajal on mul päris palju olnud sõitmist 850/70 peal olevate 90date lõpu 2.5Tdi-dega. Pärineb audi valikust algselt. siba üle 100kW, mõni sõitev auto doonoriks ei maksa suurt midagi (võin isegi pakkuda ehk). Minu katsutavad 2 eksemplari, mõlemad poole miljoni kandis kulgenud, on üsna reipa minekuga, sõiduautolikud, sümpaatsed. Ja tsiteerides kohalikke klassikuid, ülimasslevinud.
Mind huvitaks kõige rohkem sinna rwd automaatkast.

Uuest sajandist pärit alumiiniumleiutised võivad küll olla võimsad ja ökonoomsed, aga nad pole muretud miljonimasinad. Uue aja kraam on optimeeritud töötama garantiiaja lõpuni, sellele järgnev iga mitteremondi-kilomeeter on kasutaja õnnistus, tootjafirma järelmüügi/hoolduse kaotatud sent.


Mul vennal 2006 aasta s80, 136kw, läbisõit 400k+, pihustid vahetas hiljuti ja pöördklappide juhtvarda. Suht hooldused ainult teinud. Vanale autole kohaselt muidugi vajab aegajalt nokitsemist. Kui tahad murevaba, sõida tööautoga (tööandja), või poeuuega. Ma ise läksin viimase teed, ja ostsin poest eelmine aasta uue Kia Ceedi, diisel ja atm, aga see ei puutu teemasse
Vasta
#49

FB-s pakutakse puualla jäänud 320d-d:
[Pilt: Screenshot_20210708-230716_Chrome.jpg]
Vasta
#50

Sellel bemmil pole ju midagi muretut. Kõik alates rihmaratastest kesklukuni on tüüpviga
Vasta
#51

(09-07-2021, 08:54 AM)s2si Kirjutas:  Sellel bemmil pole ju midagi muretut. Kõik alates rihmaratastest kesklukuni on tüüpviga
Olles sõitnud sellise autoga pikemat aega, siis ei saa nõustuda.
Mootor on haruldaselt murevaba kui mootori tähises N puudub.
Ostes oli sõitnud 440 ja kui üks tibi selle oma Kiaga kõveraks sõitis oli läbijooks 780.
Suuremast remondist mootoril meenub pihustiotste vahetus kohe ostes, veepump, termostaadid, vaakumvoolikud ja see rihmaratas sai ka uus.
Muidu sõitis muretult ja kütust kulus ka Golf 2 tasemel ehk 5 kuni 6 liitrini kolmekohalise arvuni.
Kindlasti miskit pisiasju sai veel kohendatud ja mõni plastikosa vahetatud.
Küünlad said ka uued ja eelsüüteplokk üle joodetud.
Ma läheks küll sellega iga kell lahingusse.
Muidugi kolmeliitrine on märksa parem valik kui ta vähegi ära mahub ja seal N-tähte sees pole.
Pakub ta umbes sama kütusekuluga palju enamat ja kui veel kergelt tuunida pole talle vastast ka Mersu kolmeliitrisest.
Mersust võib ju 20 hobust rohkem saada, kuid see on kõrgel pöördel ja suure suitsuga.
Bemari mootor aga sõidab 700Nm väändega nagu tavaline pereauto ilma turboviivituse ja suitsuta.
Vasta
#52

Hea pakkumine.
Mõttes on jah kas buumer või merss
Aga enne vaja auk ära mõõta.

Ehk siis jah kunagine mõte on teostumas ja üks Bedford on minust küll füüsiliselt eemal aga omandatud. Vaja vaid Soomest ää tuua.

Eks seda teemat võib edasi arendada kui keegi tahab mosset volgat või uazikut väärindada.

Kui mul asi seal maal et kuskil miskit toimub saab eraldi teema teha.

Lisaks mootori vahetusele koos kastiga on kindlasti ka tagasilla vahetus teemaks.

3500...4000 pööret selleks et 100 rauda saada on lihtsalt õõvastav.  Big Grin
Vasta
#53

Bemmi alt saab nelja poldi lahtikeeramisel mõnusa komplektse tagasilla, universaalide puhul õhkvedrustusega  Smile
[Pilt: 000000843913.jpeg]
Vasta
#54

Jah olen ka neid vaadanud google piltidel
Sobivuse kontrolliks on vaja bussiku alla piiluda ja mõõdistada materjali kuhu ja kuidas kinnitada.
Vasta
#55

(09-07-2021, 09:51 AM)2715 Kirjutas:  
(09-07-2021, 08:54 AM)s2si Kirjutas:  Sellel bemmil pole ju midagi muretut. Kõik alates rihmaratastest kesklukuni on tüüpviga
Olles sõitnud sellise autoga pikemat aega, siis ei saa nõustuda.
Sõitsin ka ise sellisega mõned aastad. Kui see korras on, siis sõita on hea ja mugav. Ütleme nii, et minu oma oli ilusti hooldatud ja üle keskmise auto aga ikka pidevalt mingid vead kimbutasid ja kui bmw foorumist uurisin, siis kõikide probleemide kohta olid teemad ja nimetati tüüpvigadeks. Kokkuvõtvalt pole ühegi teise margiga niipalju jama olnud kui selle bemmiga. Arusaadav, et aegajalt ikka asjad kuluvad aga kui iga vea kohta on foorumites nimetus tüüpviga, sada teemat ja praktiliselt kõikidel autodel ühed ja samad vead esinevad, siis ei saa ju seda muretuks nimetada. Niipalju on muretu, et remondijuhised on kõigi tüüpvigade puhul hästi kättesaadavad Big Grin
Vasta
#56

Ja siis mis oleks sellise 4pütase pikimootoriga tagaveolise muretu(m) asendus?
Vasta
#57

Olen ka pigem BMW mootori poolt, ise samuti viimased 1,5a sama autot tarbinud. Eelpool toodud tüüpvead- kesklukk, pult jms käivad pigem kere kohta, olen ka ise need vead läbi käinud. Kord mõnesaja tuhande tagant väntvõlli rihmaratas ära vahetada ei ole ju niivõrd suur kulu. Tarkvara modides saab ka kahesest mootorist üsna head numbrid kätte ning sõites jalgu ei jää. BMW poole pealt tuleb ka kasuks see, et internetis on know-howd palju. Hetkel on E46/E39 just sellises vanuses, et väga palju lammutatakse ning ka kasutatud varuosade leidmine on üsna lihtne ning hinnad võrdlemisi madalad. Viimati nägin komplektset 3,0d mootorit müügis 250 euroga kui mälu ei peta.
Vasta
#58

teab keegi öelda mis nende bemmi tagasildade ülekande suhe on ?
Vasta
#59

tagasilla ülekanne sõltub kerest ,käigukastist ja mootorist
Vasta
#60

noh näiteks see jutuks olnud 320 oma 110 kw mis enne jutuks oli
väga palju see ju kõikuda ei saa suurusjärk on sarnane - sedaan, universaal, automaat manual.

aga ok. lähen käin tuttavas bemmi töökojas uurin sealt maad.

mõte on selline, et kui panna bemmi mootor ja kast aga leida taha siiski uus talasild
nt. chevy oma ja sinna bemmile lähedase ülekande arvuga, et säiliks sõidudünaamika.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne