Projekt "Kivipurustaja"
#41

Base Metal Tallinnas teeb ekspressanalüüsi 20 raha eest. Ainuke häda, et süsinikku ei suuda määrata.

Matemaatika ja mehaanika, see on puhas rassism, diskrimineerimine ja valgete ülemvõim
Vasta
#42

Natuke teemasse ka. Leidsin hea näitliku info, raamat aastast 1952.



               

Matemaatika ja mehaanika, see on puhas rassism, diskrimineerimine ja valgete ülemvõim
Vasta
#43

Ja neile kellele Г, Т, Н, П,  C ja Д (ja mitte ainult need) istud on arusaamatud siis väike spikker nende
kantimiseks ISO süsteemi.

       

Kui selline info
1. ei ole huvitav
2. ei sobi siia teemasse
andke teada, ega ma ei pea siin teise foorumlase teemas monoloogi pidama.

Matemaatika ja mehaanika, see on puhas rassism, diskrimineerimine ja valgete ülemvõim
Vasta
#44

Ma loodan, et te ei "tapnud" teemat... ja Donn-il oli plaan see ka siia postitada - kunagi.


Bensiinis peitub kiirendus - diislis vingu hais.
Vasta
#45

Huvitav teema nagu Donni ettevõtmised ikka. Asjalik jutt võta ikka arvesse ja suvalisi arvamusi mitte väga südamesse. 
Juulis unistasin ka kivipurustajast aga lohutasin ennast sellega, et vanasti tehti ka killustiku käsitsi.

   
Vasta
#46

Tervitus "tolerantside ja pasunate" vendadele! 
Järjekordne meeldiv vaikus foorumis ja seda alati pärast Donni järjekordse projekti valmimist.
Vasta
#47

Tere Donn.
Sinu tegemised on suurepärsed.Minule on täiesti arusaadav ,et kogu Sinu poolt valmistatud aparaadid valmivad nn.käepärastest materjalidest.nn " roheline värk" .Samas ,imestama paneb ,kuidas Sinu kivipurustaja niipaljudel " spetsialistidel metallitöö " alal  karvad turri ajas. (istud,lõtkud ,tolerantsid jne,).Võta rahulikult.Tee ikka üks lisaclick ja pane tegemised siia kah.Kõik ei leia ehk N avarustest üles.Edu.
  Ps.Kas ajapuudus ,või asi aina töös ,aga ATV ga finaal puudu.Wink
Smile
Vasta
#48

Tundub jah, et nüüdseks on see teema läbi. Purustaja valmis ja video leiate ise.

Bensiinis peitub kiirendus - diislis vingu hais.
Vasta
#49

(28-08-2021, 01:19 AM)linnuke Kirjutas:  Tere Donn.
Sinu tegemised on suurepärsed.Minule on täiesti arusaadav ,et kogu Sinu poolt valmistatud aparaadid valmivad nn.käepärastest materjalidest.nn " roheline värk" .Samas ,imestama paneb ,kuidas Sinu kivipurustaja niipaljudel " spetsialistidel metallitöö " alal  karvad turri ajas. (istud,lõtkud ,tolerantsid jne,).Võta rahulikult.Tee ikka üks lisaclick ja pane tegemised siia kah.Kõik ei leia ehk N avarustest üles.Edu.
  Ps.Kas ajapuudus ,või asi aina töös ,aga ATV ga finaal puudu.Wink
Smile
Tolerantsid tulevad mängu siis, kas selle masinaga on vaja purustada 10 kivi või 10 000.
Vasta
#50

Uskumatu lapsikus tegelikult ju, kui see teema oli ainult selleks, et kaasa kiitmist leida, siis parem olgu olemata, tehnika foorumis arutletakse ka vigade üle ehitusprotsessis. Mingi kriitika taluvus võiks ikka olla, kui siin tähelepanu otsitakse.
Vasta
#51

Millest nüüd kõigil selline solvumine on tekkinud, kui noorel tehnikahuvilisel võlli treimine pisut vale istuga sai ja sellele tähelepanu juhtida?
Võinud ju käsi laiutada, et seekord sai selline ja teinekord proovime paremini ning oleks elu edasi läinud nii kirjutaja kui lugejate jaoks, mis võiks eelduslikult olla foorumisse kirjutamise mõte et oma tegemisi kajastada.
Üks põhjus on muidugi see, et vaadatakse Sinutorust millegi tegemist ja seal tõesti ei näe kuigi tihti, et mõnda detaili mikromeetriga mõõdetakse või kasvõi täpsema nihikugagi ning tehakse tavalisest konstriktsiooniterasest asju, mis peaks olema teisest materjalist.
Ainult sellele allikale tuginedes võibki jääda mulje, et see ongi masinaehituse tavapärane kvaliteet.
Siin peaks kiitma ka härra M.R-i, kes viitsis otsida välja sobiva kirjanduse vanemast ajast, teha sellest pilti ja selle ka vaatamiseks välja panna.
Vanades raamatutes muide seletatakse palju paremini asjad lahti, nagu näiteks palju ist väheneb esimesel koostamisel, mida uuem kirjandus ei käsitle ja seletatakse ära mis kaasneb näiteks laagri saale võllil pöörlemisega.
Olen ka iseõppija ja alustanud veel madalamalt tasemelt, kuna meie peres polnud treimise võimalust ja metallitöö huvigi.
Nüüd vaatan ringi ja kogun uusi teadmisi ning mõnda asja julgen ka teistele näidata.
Vasta
#52

Post 1
...et siis mööda ilma saaks ringi reisida ja kive/betooni purustada.

Post 14
Ja hoorattad tulevad, aga väikse eelarvega ehituse puhul pean terasest plaadi asemel autoratastega leppima.

Post 31
Mul jällegi paneb tootmisprotsessi paika olemasolev materjal, mida võimalikult palju kasutada üritan. St mingit paksemat materjali alates 20mm kodus niisama ei vedele, kuna ei lähe tarvis. Siis tulebki õhemast mingit keerulised konstruktsioonid mitme päevaga valmis nokitseda, mille oleks saanud paksust materjalist mõne lõikega.

Ja lõpuks on hooratas 40mm lehest tehtud ja seda mitte ise aga on purustaja.ee-st sisse ostetud
Aga eelarve oli mis?
Väike....
Kas ma läheks luurele inimesega kes räägib ühte aga teeb teist?
Ilmselt mitte.


Telhvi-TV
https://forte.delfi.ee/artikkel/88761277...-pohipalka

See oma teemade siia transleerimise eesmärk on, et siinsed inimesed aitaksid sinutorul Donnile põhipalga ära maksta.
Kuna Donni enda sõnul on eestlaste osakaal tema kanali tellijatest/vaatajatest 0,3% siis ei maksa vist siit suurt kala püüda, tuleb
ikka ameedikakeelsele seltskonnale rohkem meeldida.

Matemaatika ja mehaanika, see on puhas rassism, diskrimineerimine ja valgete ülemvõim
Vasta
#53

Andke rahu nüüd Donnile natuke. Smile Küllap tal praegu muudki tegemist palju ja niipalju arvutisse ei satu. Eks ükskord asjad nii kaugel, siis jõuab uuesti siia foorumisse. Siis kuuleme ka millega ta vahepeal hakkama on saanud (heas mõttes). Seni naudime neid videoid mis aeg-ajalt ikka tulevad. Mina tänan igatahes selle meelelahutuse eest.
Vasta
#54

(29-08-2021, 20:47 PM)M.R. Kirjutas:  .........
Kas ma läheks luurele inimesega kes räägib ühte aga teeb teist?
Ilmselt mitte.

....

Sellisel viisil poste tsiteerides võiks ka kuupäeva juurde panna, siis on näha, et postitustest väljarebitud tsitaatide vahe on 6 nädalat. Kuue nädalaga muutub palju, juba Darwin rääkis, et peab kohanemisvõimeline olema, sellistega tasub luurele minna, sest need jäävad ellu. 

Kas lauapuurpingi nokitsemise või tasalihvpingi käiaflantside voolimise käigus ei läinud midagi "onu Martääni" juurde? Plaanid teostuse käigus ei muutunud, üllatusi ei olnud ja kõik oli ette teada?

Donn'i kanalil on jälgijaid 724000 inimest. Kahtlen kas nende hulgas olevad 2172 eestlast mingil määraval moel aitavad tal põhipalka kinni maksta. Selle tõttu tänud talle, et ta oma projektidele eestikeelset lisainfot ja konteksti siin foorumis jagab. Loodetavasti ei pea eelmist lauset minevikuvormis lugema.
Vasta
#55

Tere!
Suurte isiksustega ongi tihti peale jama! Neile ei tohi teha kriitikat, neid ei tohi solvata ja saata kohtadesse, kuhu suvalisi kasse võib ... Terve eelmine lehekülg koosneb juba asjatundjate kommentaaridest ja selle kivipurustajaga otsest sidet ei oma, moderaator, kes armastab asju ümber sättida oleks võinud ammu teha sellest uue teema! Mina isiklikult oma piiratuse juures ksf! Donni ja ka ksf! M.R. juttudest suurt midagi aru ei saa, aga ilmselgelt on mõlemad isiksused ja üle keskmise teadmiste-oskustega ning 2 kõva kivi on kokku sattunud. 
Kes Donni tegemisi tahab nautida, saab seda Youtubes vabalt teha, igasugu naljanurga naljadest võib teha järelduse, et iga foorumlane valdab ameerika keelt paremini, kui kalevite kauget kõnet, nii et probleemi ei tohiks olla. Mis puutub ksf! M.R. - tema on neitsi tähtkujus sündinud, mingil hetkel tema poldimutri saagat lugedes mul tekkis selline kahtlus ja kontrollimisel see osutuski tõeks! Neitsid on tuntud pedandid ja rumalat (vb ka muud) nalja eriti ei tolereeri, ajavad juuksekarva jne... vaadake ise tähtkujude alasest kirjandusest. Mis tähtkujus ksf! Donn sündinud on, ma hetkel ei tea, aga katsun uurida.
Üldiselt jällegi klassikutelt kokkuvõtteks - litsid mehed, need Vargamäe mehed!
(kahju, et ma ise nende lugude peensustest midagi aru ei saa, aga ma vähemalt ei kommenteeri ka!  Toungue ) Ja olles siin mitte esimest päeva, siis arvan, et Moderaator veidi ilmselt modereerib mu postitust!
Vasta
#56

Selliste kodanikega kes iseloomult on nii "käsitlematud" et poest neile poltigi enam ei müüda ei viitsi keegi jaurata. Seetõttu ise postitan ka viimasel ajal vaid seda mis teisi närvi ajab,  sest midagi muud põnevat siia pole mõtet lisada, saad vaid teada seda kui valesti maailmas kõik on ja üleüldse peaksid igasuguse isemõtlemise ära lõpetama, sest isad on rääkinud. Aa teate mis,  see et keegi on käiale kivi külge pistnud või mõtetu reduktori ehitanud millega lõpuks mitte sittagi peale pole hakata ei ole eriline näitaja. Donald on mees kelle nimi maksab, mitte mees kelle nimi tähendab seda et teda isegi poodi enam sisse ei lasta... Tark ja oskustega võid ju olla, aga tihtipeale pole selle tarkusega midagi peale hakata. Tasuks vähe õhku välja lasta. Solvuge nüüd terviseks.

Ei teagi kuidas Formika seda kõike negatiivset jauramist viitsib veel taluda, enamus hakkajaid mehi on siit ammu lahkunud ja ajavad oma asja, ehitavad ägedaid masinaid ning tunnevad elust rõõmu. Isegi mõelnud vahest et teeks mõneks huvitavamast projektist teema aga üsna kiirelt loobun sellest sest seda kiunu ja inisemist ei viitsi lihtsalt lugeda mis siit tulema hakkab. Küll on polt vale värvi, küll ei ole teeliikluskõlbulik, küll on vale käigukast, küll on mõtetu värv, liiga suur, liiga väike, liiga kiire, liiga aeglane jne. Peensustest ärme üldse räägime. Siis tulevad treialid kes alustuseks soovitavad üldse kõigepealt tihemetsa õppima minna ja esimesed kümme aastat puuhobestele peeauke treida ja seejärel metalli tööde juurde minna. Seda enam pakub see nalja sest vaevalt nende meeste töökojad aastas selliseid müüginumbreid näitavad kui mul või Donaldil või nii mõnelgi teisel mehel kes siit lahkunud...   Rolleyes  Smile

Oskused on head, aga ainuüksi sellest ei piisa. 
Õpetussõnad on veel paremad, aga targutamist ei viitsi keegi kuulata. Siin on väga suur vahe...

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta
#57

Oeh, sattusin ka üle hulga aja lugema seda teemat. Täitsa põnev teema, eriti lõpu osa. Mis ma oskan öelda. Igal mehel oma tõde. Donnile tervisi! Loe läbi, seedi natuke... Big Grin  ja pane järje pealt edasi! Miks? Sellepärast, et ega külarahva jutu järgi saa asju teha. Tuleb teha nii, nagu vaja ja kuidas oskused. Mis sest, et võllid logisevad ja kettad kolisevad. See ongi tegelik elu, kus asjad on nii, nagu välja kukuvad....

Aga kiunu võib ju ka lasta natuke, seakisa pole ju ammu kuskil kuulda olnud. Ksf. Jurka helistab vahest ja sealt kostab jutu vahele kuke kiremist.... Kõik pole veel kadunud! Wink
Vasta
#58

Kass, neitsi tähtkuju on vale.
Seega sinu märg unenägu neitsile "ära panna" ei saanud teoks.
Ja kui sul tekkis sellest olukorrast takistusäng/frustratsioon/, siis seda saab ravida. Näiteks külastades Kalevi tänava Konsumit.....

Teemasse ka.
Minu postitus nummer 65 oleks olnud olemata kui ksf Donn oleks suvatsenud vastata, et tegin nii selle ja selle pärast.
Oleks olnud selge, et inimene teadlikult, võimalik et objektiivsetel põhjustel teeb nii kuidas ei oleks vaja teha.
Aga ei, võttis ja solvus. Ja teatud sinutoru sekt/seltskond hakkas halgu alla ajama, et kuda nii, meie füürerile nii ütelda ja tolerantse nina alla hõõruda
Ma oleks selle raamatu väljavõtte ja tolerantside tabeli ikka siia üles pannud. Ma usun, et see info oli
paljudele siin vajalik.

Ja küsin veelkord postis 54 esitatud küsimust millele vastust ei saanud;

Kui selline info
1. ei ole huvitav
2. ei sobi siia teemasse
andke teada, ega ma ei pea siin teise foorumlase teemas monoloogi pidama.

Matemaatika ja mehaanika, see on puhas rassism, diskrimineerimine ja valgete ülemvõim
Vasta
#59

(30-08-2021, 14:53 PM)M.R. Kirjutas:  Kass, neitsi tähtkuju on vale.
Seega sinu märg unenägu neitsile "ära panna" ei saanud teoks.
Ja kui sul tekkis sellest olukorrast takistusäng/frustratsioon/, siis seda saab ravida. Näiteks külastades Kalevi tänava Konsumit.....

Palun vabandust! Ajasin segamini, mul juhtub sageli selliseid asju! Ksf! M.R. on neitsi tähtkujus ennast foorumisse registreerinud, mitte selle ajal sündinud.
/kustutan selle postituse hiljem ära kui konsumist tagasi tulen.../
Vasta
#60

(30-08-2021, 14:53 PM)M.R. Kirjutas:  Kui selline info
1. ei ole huvitav
2. ei sobi siia teemasse
andke teada, ega ma ei pea siin teise foorumlase teemas monoloogi pidama.

On küll huvitav ja vajalik minu jaoks vähemalt. Olen saalede paigalseisu/pöörlemise juttu loengus kuulnud, aga ma pole oma asju tehes seda väga adekvaatselt suutnud mõõtudeks ümber teisendada, sest on puudunud konkreetne teadmine, kuidas seda teha. Seega hea viide nii sisu kui vormi poolest, st tean nüüd, et tuleb vanemaid raamatuid tuhnida.

Näiteks küsimus: mul on üks laagripesa, mille läbimõõt on ~32cm. Pesa on vigane, oleks vaja seest üle treida ning võru sinna sisse panna. Oletame, et ma olen lollilt visa ja järjekindel ning jõuan ükspäe selle tööni. (Tahan huvi pärast teha ja teoorias on ka vahendid olemas.) Milline tuleks valida pesasse pandava võru ja pesa vaheline ist? Kas 5 sajandikku on palju, paras või vähe? Milline peaks jääma laagri saale ist?
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne