Projekt "Kivipurustaja"
#61

Donnile, pane samas vaimus edasi. Kisajaid on palju. Näidaku omi projekte? Anna minna....

Veel pole maha löödud
Vasta
#62

(30-08-2021, 19:50 PM)JaakH Kirjutas:  Donnile, pane samas vaimus edasi. Kisajaid on palju. Näidaku omi projekte? Anna minna....

M.R. projekte võib vabalt igaüks siin foorumis sirvida.
Vasta
#63

Teemaalgatajale kannatlikku meelt: mitte iga küsimus ei ole pahatahtlik. Mõni on lihtsalt uudishimulik kaWink

Kuidas valmis asi põllukive krõmpsutab?

(30-08-2021, 14:53 PM)M.R. Kirjutas:  ...
Ja küsin veelkord postis 54 esitatud küsimust millele vastust ei saanud;

Kui selline info
1. ei ole huvitav
2. ei sobi siia teemasse
andke teada, ega ma ei pea siin teise foorumlase teemas monoloogi pidama.

Huvitatud lugeja arvamus:
1. On huvitav
2. On teemaga seotud.
Vasta
#64

(30-08-2021, 19:50 PM)JaakH Kirjutas:  Donnile, pane samas vaimus edasi. Kisajaid on palju. Näidaku omi projekte? Anna minna....
Ühinen.
Vasta
#65

Aitäh,et jagada viitsid. Loeme huviga,neid väheseid päris ise ehitaja projekte.
Vasta
#66

Antud aparaadi tootlikus ei kannata mingit kriitikat.
Selle aparaadi võib vist liigitada selgelt ebaõnnestumiste hulka.
Youtubis on mitmeid näiteid, kuidas üks korralik kivipurustaja peaks toimima.

https://youtu.be/cUSTJJV3xEE
https://youtu.be/DQqHKWhlLHk
https://youtu.be/KXD4gPNO5dc
Vasta
#67

(31-10-2021, 12:33 PM)basspolska Kirjutas:  Antud aparaadi tootlikus ei kannata mingit kriitikat.
Selle aparaadi võib vist liigitada selgelt ebaõnnestumiste hulka.
Youtubis on mitmeid näiteid, kuidas üks korralik kivipurustaja peaks toimima.

https://youtu.be/cUSTJJV3xEE
https://youtu.be/DQqHKWhlLHk
https://youtu.be/KXD4gPNO5dc
Võib-olla spetsialist seletaks mulle ja teistele võhikutele, kui suur see tootlikkuse erinevus on ja kuidas mõõtsid? Minu asjatundmatu pilk märkas ainult, et Sinu müüdavad käisid vist pisut kõrgematel pööretelt, hambad olid pisut suuremad, üks oli liiga väikese koluga ja kumbki polnud teisaldatav.
Vasta
#68

(31-10-2021, 12:33 PM)basspolska Kirjutas:  Antud aparaadi tootlikus ei kannata mingit kriitikat.
Selle aparaadi võib vist liigitada selgelt ebaõnnestumiste hulka.

Hakkab hälle inisemine pihta. Kas ikka on vaja siin kohatult arvustada kui endal pole midagi näidata? Projektülesannet lugesid? See on kõige esimeses postis, muide. Ilusti lahti räägitud, milleks pruugitakse. Lõpptulemus sobib vajadusega täielikult. Isegi väljavoolamise kõrgus, mis mul natuke küsimusi tekitas, kuna käru ei mahu alla, pole siin oluline, kuna kaup tehakse kohapeal ja lükatakse laiali.
Korra juba tõsteti see vigisemine teemast välja prügikasti serva peale. Ikka jälle on vaja teemat solkida. Vanduma paneb. Kas inimesed on kõik lolliks läinud selle koroonaajaga? Mine häbene!
Juba tundus, et Donn sai solvumisest üle ja ehk jagab meiega veel midagi huvitavat.
Donn, ära tee neist vingatsitest välja!

EDIT: näh, kirjutasime paralleelselt

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#69

Minuarust on antud purustaja ka oma eesmärgi täitnud,tööstuslikult ei töötle ja kodused vajadused rahuldab edukalt.
Vasta
#70

Natuke imelikult kukub välja, Donnil lõi kaane pealt "keermeliimiteemaline" postitus mis Donni ei puutunud, ei olnud Donni aadressil.
Arumaisaa... Milleks lusikat haarata kui putru pole pakutud?
Foorum pole selline nagu mina tahan.... kirjutavad siin asju mis mulle ei meeldi ja millega mina nõus ei ole...
Donn, olgu tee sulle sile Youtube tähtede hulka.

Ilmselt poleks olnud tarvis mul reageerida aga kuna toodi konkreetselt minu isik välja siis lubasin endale paar rida.

Matemaatika ja mehaanika, see on puhas rassism, diskrimineerimine ja valgete ülemvõim
Vasta
#71

Kuidas tootlikkust suurendada? Kas pikem töökäik, pikem kolu, suurem kiirus või teise nurga all pinnad?
Vasta
#72

(31-10-2021, 17:57 PM)PSV Kirjutas:  Kuidas tootlikkust suurendada? Kas pikem töökäik, pikem kolu, suurem kiirus või teise nurga all pinnad?

Korra oli kusagil juttu et plaanis ülekannet kiiremaks teha. Too võiks abiks olla küll, mootori pöörded saab ehk natuke allagi.
Vasta
#73

(31-10-2021, 17:33 PM)M.R. Kirjutas:  Natuke imelikult kukub välja, Donnil lõi kaane pealt "keermeliimiteemaline" postitus mis Donni ei puutunud, ei olnud Donni aadressil.
Arumaisaa... Milleks lusikat haarata kui putru pole pakutud?
Foorum pole selline nagu mina tahan.... kirjutavad siin asju mis mulle ei meeldi ja millega mina nõus ei ole...
Foorumites üldiselmalt on sageli kombeks, et teema algatajat loetakse ühtlasi ka teema omanikuks, nii et kõik mis öeldaks, öeldakse talle, isegi kui näiliselt kellelegi kolmandale. Mõnikord kaasnevad ka modereerimisõigused == kohustused. See on selline kultuuri ja eetika küsimus, täitsa arusaadav, kui ei ole arusaadav.
Vasta
#74

(31-10-2021, 17:33 PM)M.R. Kirjutas:  Natuke imelikult kukub välja, Donnil lõi kaane pealt "keermeliimiteemaline" postitus mis Donni ei puutunud, ei olnud Donni aadressil.
Arumaisaa... Milleks lusikat haarata kui putru pole pakutud?
Foorum pole selline nagu mina tahan.... kirjutavad siin asju mis mulle ei meeldi ja millega mina nõus ei ole...
Donn, olgu tee sulle sile Youtube tähtede hulka.

Ilmselt poleks olnud tarvis mul reageerida aga kuna toodi konkreetselt minu isik välja siis lubasin endale paar rida.
mul lõi ka nüüd kaane maha see keermeliimi teema(kuigi mäletan, nagu olnuks teema laagriliimist). Saan aru, et M.R ile need liimid ei meeldi aga maha teha neid siiski ei tohiks. Neil on oma koht täiesti olemas. Tegelen ise puidu purustitega ja olen käinud korduvalt selle tehases Austrias ja seal selliseid asju kasutatakse. Kui lgp. M.R ennast inseneridest targemaks peab, siis ma ei teagi, mis saab. Ise ta on öelnud, et on iseõppinud treial/metallitehnoloog vms. Ei klapi see värk.
Vasta
#75

Nojah kahju et nüüd taust, miks seda v6i teist masinat ehitatakse ära jääb. 

Aga konkreetse masina ülekande kohta oli viimases videos 10 sekundit Big Grin
Vasta
#76

(31-10-2021, 19:46 PM)maniakk Kirjutas:  
(31-10-2021, 17:33 PM)M.R. Kirjutas:  Natuke imelikult kukub välja, Donnil lõi kaane pealt "keermeliimiteemaline" postitus mis Donni ei puutunud, ei olnud Donni aadressil.
Arumaisaa... Milleks lusikat haarata kui putru pole pakutud?
Foorum pole selline nagu mina tahan.... kirjutavad siin asju mis mulle ei meeldi ja millega mina nõus ei ole...
Donn, olgu tee sulle sile Youtube tähtede hulka.

Ilmselt poleks olnud tarvis mul reageerida aga kuna toodi konkreetselt minu isik välja siis lubasin endale paar rida.
mul lõi ka nüüd kaane maha see keermeliimi teema(kuigi mäletan, nagu olnuks teema laagriliimist). Saan aru, et M.R ile need liimid ei meeldi aga maha teha neid siiski ei tohiks. Neil on oma koht täiesti olemas. Tegelen ise puidu purustitega ja olen käinud korduvalt selle tehases Austrias ja seal selliseid asju kasutatakse. Kui lgp. M.R ennast inseneridest targemaks peab, siis ma ei teagi, mis saab. Ise ta on öelnud, et on iseõppinud treial/metallitehnoloog vms. Ei klapi see värk.
Tegelen ise puidu purustitega ja olen käinud korduvalt selle tehases Austrias ja seal selliseid asju kasutatakse.
    Eks seda liimimist koostamise lihtsustamiseks ja raha kokkuhoiuks.Teadmata millist jõudu liimid taluvad,arvan et suurte koormuste ja vibratsiooni juures on õige kasutada õiget istu.
Vasta
#77

Laagriliim oli.

Täpse istu (piisav, kuid mitte liigne ping) saamine on kallis. Masstootmises odavam on projekteerida üleminekuist ja kindlustada oma tagumikku laagriliimiga. Need mõned isendid, millele üleminekuistu asemel reliseerus lõtk ja masin lagunes ära "pretensioonide esitamise aja jooksul", menetleb ära juriidika.

Reaalsuses enamasti liim peab hästi. Aga mingi imerohi see kolme kümnendiku suuruse lõtku kahe sajandikulise pingu asemel,  kinnimätsimiseks ei ole.

Samas - austet ksf! Donn pole masstootja ja tema saab vabal maal võtta täpselt selliseid riske, nagu ta ise julgeb. Ning meil on õigus vabalt nii tunnustavalt kaasa noogutada kui oma kogemustele tuginedes hoiatada. Vat seda viimast mingil põhjusel peetakse meil koledal kombel kasvatamatuks. Meist lõuna pool, pidevalt elamise oskuse poolt eeskujuks toodavates riikides, kasvavad arutelud vahel õige tormiliseks ja keegi ei pahada (vähemalt kauaksWink

Tasub sellest õppust võtta, mitte sealsest asjaajamise pohhuismist.
Vasta
#78

Tere

Lugedes ksf Donni teemat, siis ei saa mitte vaiki olla. Olen seda juba varasemalt tähele pannud, et osad kaasfoorumlased on oma veendumustes ja arvamustes nii kinni, et on kas nende või vale arvamus. 
  Asi millest peaks iga selle foorumi kasutaja aru saama: See foorum on tehniliselt väga laia ampluaaga,see tähendab ,et inimesed on väga erinevad ja väga erineva tausta ning kogemustega. Piltlikult öeldes on siin foorumis Võru traktoristist, tallinna peen elektroonikuni ja pohhuistist, pedandini. ( ei taha kedagi ,mitte kuidagi solvata). Just see inimeste erinevus tundub olema väga paljude vaidluste alus. Üks foorumlane ei saa aru miks keegi tegeleb tema vaatenurgast mõtetusega. Enne kui te hakkate kellegi projekti halvustama ,siis mõelge veidi. See, et selle või teise masinaga ei ole linnas midagi teha ei tähenda, et maal elaval kaasfoorumlasel seda vaja ei ole. On ja nii väga on, et kulutab nädalaid selle ehitamisele.

Mis puudutab kaasfoorumlast Donni, siis võtan mütsi maha ja teen sügava kummarduse. Oleks endalgi niipalju viitsimist ja motivatsiooni  Smile . Äge on ka see, et Donn viitsib tegeleda lõppviimistlusega. Minu projektid jäävad soiku kui nad tööd hakkavad tegema ja tihtipeale jääb viimane osa ehk värvimine jms tegemata. 

Donnile edu ja uusi projekte soovides
Zurik

Kaubavedu kaubikuga Tallinnas ja Harjumaal 56906136
Olemas ka autotreiler 2800 kg kandevõimega,millega aegajalt hädalisi aitan.
Vasta
#79

Palju õnne, donn!
Ning loomulikult "first things first". Ehk siis edu ettevõtmistes ja loodetavasti leiad kunagi tulevikus ikka taas aega ja tahtmist oma projekte automotos kajastada!

Arvamised on teadupärast nagu ühed kehaosad - need on olemas kõigil. Kas ja mis vormis nendega vehkida, on juba lastetoa jms küsimus. Aga see pole siinne teema - see on juba elama õpetamise, kulmude rullimise, tee-ehituse ning huumori jagamise universaalteema... ( Smile )

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta
#80

(01-11-2021, 16:25 PM)zurik Kirjutas:  osad kaasfoorumlased on oma veendumustes ja arvamustes nii kinni, et on kas nende või vale arvamus. 
  Asi millest peaks iga selle foorumi kasutaja aru saama: See foorum on tehniliselt väga laia ampluaaga,see tähendab ,et inimesed on väga erinevad ja väga erineva tausta ning kogemustega. Piltlikult öeldes on siin foorumis Võru traktoristist, tallinna peen elektroonikuni ja pohhuistist, pedandini. ( ei taha kedagi ,mitte kuidagi solvata). Just see inimeste erinevus tundub olema väga paljude vaidluste alus. Üks foorumlane ei saa aru miks keegi tegeleb tema vaatenurgast mõtetusega. Enne kui te hakkate kellegi projekti halvustama ,siis mõelge veidi.

Head nõu võtavad kõik vastu tegelikult. Tean, kuna mul endalgi õpetajageen natuke? liiga arenenud. Konflikid tekivad siis kui nõu kuulamisest loobuja on sellest teada andnud, aga nõuandjad talle sellele vaatamata jalgupidi selga ronivad oma "õige lahendusega"
Sel moel on siit foorumist viimastel aastatel välja suitsutatud mitmed Tegijad. Paraku tendents süveneb.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne