jalgrattamuuseumi vanajalgrattamatk 22. augustil 2021 Olustvere kandis
#1

Eesti Jalgrattamuuseumi poolt korraldatav traditsiooniline vanajalgrattamatk toimub sel aastal Olustvere ja Suure-Jaani piirkonnas Viljandimaal 22. augustil 2021.
 
Koguneme kell 10.00 Olustvere mõisa ette. Sõidu pikkus on umbes 30 km. Nagu on saanud traditsiooniks, tutvume ajalooliste paikadega (mõisad, linnused, kirikud) ja teeme sagedasi peatusi. Sõit toimub 1920.-30. aastate jalgrataste tempoga (10-15 km/h).

Oodatud on kõik, kes väärtustavad oma jalgratast ajaloolise vanasõidukina! Kelle ratas päris uunikumi mõõtu välja ei anna, võiks selle kompenseerida vanemat stiili riietusega - daamidel kleidid-kübarad, härrasmeestel klassikalised pluus-püksid

Moonakott kaasa - sõidu ajal saab selle panna saateautole! Osavõtt tasuta, kuid mõned eurod sularaha võiks varuda külastatavate muuseumite piletiteks ja kiriku annetuskasti.


[Pilt: 218758407_4317734668308655_6550692636539...e=60F75AA2]

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#2

Hallooo!
Tegelikult peaks siia postitama ksf! Valdo nagu ta seda varemalt teinud on, aga kuna ta seda teinud ei ole ja mina kuidagi olen sattunud siia foorumisse ürituste müümisega tegelema, siis teatan, et "lubati - tehtud!" Pilte, millega mina, kui Jalgrattamuuseumi teadusnõukogu ja juhatuse liige eriti rahul ei ole, saab vabalt vaadata aadressil
https://www.facebook.com/velomuseum.estonia/
Iseasimida sealt vaadata on, aga kuna on tekkinud teatud vaakum pellarussi ronimise trepi alumise astme kõrguse üle diskuteerimisel, siis usun, et mida paremat ikka foorumlastel töö ajal vaadata on.
Lisan veel küsimusi ennetades, et osalejaid oli koos ksf! Valdoga 19, mis ka fikseeritud on, foorumlasi, keda ma tunnen oli min. 4 (kellest 1 mainis muu jutu sees, et A-M foorumis, seal ju ei toimu midagi ja ka 2 järgmist on täiesti passiiivsed olnud viimasel ajal, viimane aga reostab selle eest mitme jagu), uusi, värskeid osalejaid ei olnud. Üritus oli minu subjektiivse hinnangu järgi huvitav, olin üsna kõhklev, kas võtta osa, aga ma ei kahetse! Külastasime huvitavaid paiku, Valdo esitas üksikasjalikke ettekandeid, millest mulle jäi meelde 3 märksõna - Olustvere, Suure-Jaani ja Lõhavere (ilmselt seetõttu, et olin neid nimesid ka varem kuulnud). Kes kellega abiellus ja mitme hõberubla või kaardimänguvõla eest mingeid mõisu endale soetas, seda ei suutnud jälgida, meelde jätmisest rääkimata.
Jalgratastest... midagi uut vana oli pakkuda ainult sooblitel, ilvesel ja kassil, pooled tallapressidest olid üldse supermoodsad ja uued, max 30 - 40 aastat vanad, teisest poolest pooled küll vanemad, aga juba nähtud ja sissesõidetud masinad.
Sooblimeestel olid korralikult, ajastukohaselt (siiasinna nibinnabin) renoveeritud Anker ja Dürkopp, Ilvesel tuliterauus NSU naistekas (ka petudetailidega, aga suhteliselt usutav  Toungue) ja kassil väga põnev kokkuhoitud materjalidest valmistatud saksa ajal Riia linnas endises Erenpreisi tehases valmistatud sportlik matkaratas, mis valmis vahetult üritusele eelnevaks päevaks. Kogu sõidu ajal käis mingi vaidlemine ja õiendamine ning ragistamine  ketirataste ja keti vahel, poole tee peal hakkas lenkstang oma elu elama ega tahtnud enam alluda vanemtüürimehe korraldustele. Ja mis kõige vaffam, vahetult enne retke lõpp-punkti Olustverre tagasi jõidmist vajus sadul koos toruga kohinal alla raamitoru sisse.
Kokkuvõtteks - oli tore vanatehnikaüritus, sõideti mingi lahja 30 km lühikeste sõidupausidena jutukuulamise vahele. Julgustaks lugejaid rohkem selle formaadi üritusest osa võtma, vahel on üsna huvitav, kuigi ise olen juba kergelt tüdinenud , võiks olla ka midagi uut ja "teistmoodi", kuigi olen ise olnud selle ürituse sünni tunnistaja ja ka tegelikult ka eostamisest täie riistaga osa võtnud!  Cool
Lugeja - tee järele!
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne