Veepumba laager
#1

Hei,

Enne, kui päris kõiki laagrimüüjaid läbi hakkan helistama, ehk oskab keegi kohe õiget auku soovitada kes sellised asjad suuteline tellima on Smile

Nimelt on tarvis veepumbale uut laagrit ja tihendit. Uut pumpa soovitada mõtet pole, sest seda lihtsalt ei eksisteeri, antud pump oli pea 60 aastat tagasi ühe aasta tootmises.

Kataloogi järgi sobiv laager on FAG koodiga W6534-1 ja tihend peaks olema Type 75 5/8" võllile (selle kohta on veel info veidi puudulik). Tootjaid laagrile on ka teisi, nende koodiks on 885093 enamasti.

Tänud ette!
Vasta
#2

Patsiendi mark, mudel ja väljalaskeaasta on riigisaladusega kaetud?

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#3

Paljude eriliste pumpade taastamisel olen kasutanud Ziguli võlli ja tihendit.
Vasta
#4

(20-07-2021, 19:24 PM)Marko Kirjutas:  Patsiendi mark, mudel ja väljalaskeaasta on riigisaladusega kaetud?

1965 AMC Rambler American, ei ole riigisaladus. Konkreetne pump on ainult 1965 pandud. Vanemaid on ropu raha eest taastatuna USAst võtta ja eeldavad ümber ratsimist.
Vasta
#5

(20-07-2021, 19:39 PM)_rein_ Kirjutas:  Paljude eriliste pumpade taastamisel olen kasutanud Ziguli võlli ja tihendit.

 Ziguli võll ilmselt jääb lühikeseks ja suure tõenäosusega ei klapiks ka jämedus. Kui keegi selle mõõtudeni juhatab, saan konkreetsemalt midagi arvata.
Vasta
#6

Ehk paned oma vajalike vidinate mõõdud hoopis ja siis klubi hakkab vaatama, et mis sinna sobiks? Krt miks see info saamine alati nii keeruline peab olema? Me peaks sulle otsima Lada veepumba joonise, mõõdud siia kirja panema ja siis palvetama, et äkki sobib? Ei käi asjad niimoodi kahjuks.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#7

Huvitavalt ülbeks on suhtumine aastatega läinud, aastaid tagasi, kui viimati siin aktiivsem olin, ma justkui ei täheldanud seda. Aga see selleks...

Mõõtudega siis nii, et laagri võlli läbimõõt on 15.98 mm, pikkus 135.75 mm, võlli pikkus esimesest otsast laagri pinnani 52.45 mm, pikkus tagumisest otsast laagri pinnani 44.45 mm, laagri välismõõt 30.0 mm. Klapib sellega siis eelpoolmainitud koodiga FAG ja selle analoogid. Laagrite läbimõõt pealt on minu teada kõigil üks, erineb asukoht võllil ja võlle endid on vähemalt kolmes eri läbimõõdus, kui laagritootjate katalooge vaadata.

Tihendite koha pealt ma miskit head kataloogi ei leidnud, aga tundub, et kui otsingusse kirjutada "Type 75 water pump seal", siis mitmed tootjad pakuvad sellist tüüpi tihendit, mis klapib ning ainus mõõt, mis erineb, on see, kui jämedale võllile see mõeldud on.
Vasta
#8

Ilma jooniseta on see jutt....
Mis ülbus? anna infot!

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#9

(20-07-2021, 23:51 PM)Marko Kirjutas:  Ilma jooniseta on see jutt....
Mis ülbus? anna infot!

Algne küsimus oli tegelikult see, et äkki oskab mõni kaasfoorumlane soovitada mõnda laagrimüüjat, kes viitsiks teemaga tegeleda ning olemasolevate koodide järgi laagri välja otsida ja tellida. Letikaubaga tegu kindlasti ei ole ning otsides tundub, et ka lihtsalt internetist tellitava kaubaga mitte. Üldiselt kipub meie kaubanduses olema suhtumine, et kui kohe laos pole või esimene kataloog ei näita, siis pole asja olemas ja tellida ei saa.

Aga joonised ja mõõtude tabelid leiab https://rolling.hu/pdf/FAG_waterpump_catalogue.pdf, kataloogi lk. 13 on ka õigete mõõtudega laager koodiga W6534-1 olemas.
Vasta
#10

Ära pane neid postituste arvu top10-sse kuulujaid tähele, kes nt laagripoe otsimisel küsivad, mis värvi autole laagrit vaja on Wink

Laki tänav Tallinnas:
http://www.laager.ee/Kontakt1

Lähed kohale, kurdad muret. Mõõtmised jne tehakse lahkelt härraste poolt - müstiliselt suur panus rahaliselt väga väikeste murede lahendamiseks ja standardsed mõõdud (mu kahe käe sõrmedel kokku loetavad vajadused on kõik olnud standardmõõtudega) kohapeal riiulis. Vaevuvad kindlasti katalooge lappama jne.

Kui patsiendiks osutub gost-standard või on lootust sellest sobiv vaste leida, saadavad teiselpool tänavat Ramirendi juures oleva teise kaupleja juurde. Kelle laost mul ülevaade puudub - ainult korra käinud ja oma nn imemõõdus laagrit ja-või kaelustihendit ma sealt ei saanud.

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta
#11

www.moduator.ee
Olen sellest firmast saanud igasugu imemõõdus laagreid väga ruttu, julgen soovitada. Kui on piisavalt head joonised ja õiged koodid, siis saab ka telefoni ja arvutiga asjad aetud.
Vasta
#12

Kui guugli abiga leidsid selle kataloogi (mille mina ka eile juba leidsin), siis sel juhul, kui kodupinnalt laagri otsingutele tulemusi pole võimalik saada, ei näe ma mitte mingisugust takistust võtta ühendust rolling.hu nimelise webshopiga, kust selle kataloogigi leidsid.
Teine koht on veel, kust mingisugustki tulemust loota võiks, aga see juba Hiinamaaga seotud.

PS! Samast kohast võid vabalt leida lahenduse ka tihendimurele, sest esindavad nad ka itaallaste Corteco märki.
Ma muidugi pole kindel, kas Corteco veepumpadele ka tihendeid toodab või tootis, aga siit võid välja lugeda ühtlasi seda, et maailm ei ole lukus ning kodutanumast kaugemate inimestega suhtlemisel on vaja ainult rohkem julgust ning pealehakkamist. Lahendus võib nende abil saabuda teinekord kiiremini kui ette kujutada oskad.
Vasta
#13

Lisan siia veel niipalju, et see kaasfoorumlane _rein_ on väga kompetentne treial ja freesija. Laagreid saab teatud tingimustel asendada teiste mõõtudega ja võib-olla saab ka mõnda teist tihendit kasutada. Kui originaaljuppe tõesti saada ei ole, siis ehk on mõistlik teha uus võll ja otsida sellele sobivad laagrid ja tihend. _rein_ tõenäoliselt saab sellega hakkama, sõltub korpuse ja pumba konstruktsioonist. Laagri välismõõt, kui see on tõesti 30.00, siis ei ole sinna korpusesse raske midagi muud aretada. Üsna väike see laager ju on, kui võll peaaegu 16mm siis jääb üksnes 7mm mõlemale poole laagri kahe saale ja kuulide jaoks.
Vasta
#14

(21-07-2021, 04:34 AM)13piisab Kirjutas:  Ära pane neid postituste arvu top10-sse kuulujaid tähele, kes nt laagripoe otsimisel küsivad, mis värvi autole laagrit vaja on Wink

...


Usud või ei, aga mõnel mehel on kogemusi piisavalt, et patsienti teades suudabki hea asenduse välja paisata.

Laagrit tuleb alati ka Kavialist küsida!

https://kavial.ee/et/
Vasta
#15

Mälu järgi võiks Lada võll sobida,tihend oli mälu järgi 36,5mm
Vasta
#16

(21-07-2021, 06:58 AM)Janka Kirjutas:  Kui guugli abiga leidsid selle kataloogi (mille mina ka eile juba leidsin), siis sel juhul, kui kodupinnalt laagri otsingutele tulemusi pole võimalik saada, ei näe ma mitte mingisugust takistust võtta ühendust rolling.hu nimelise webshopiga, kust selle kataloogigi leidsid.
Teine koht on veel, kust mingisugustki tulemust loota võiks, aga see juba Hiinamaaga seotud.

PS! Samast kohast võid vabalt leida lahenduse ka tihendimurele, sest esindavad nad ka itaallaste Corteco märki.
Ma muidugi pole kindel, kas Corteco veepumpadele ka tihendeid toodab või tootis, aga siit võid välja lugeda ühtlasi seda, et maailm ei ole lukus ning kodutanumast kaugemate inimestega suhtlemisel on vaja ainult rohkem julgust ning pealehakkamist. Lahendus võib nende abil saabuda teinekord kiiremini kui ette kujutada oskad.

 Häda on see, et see ungarlaste lahvkin tegeleb ainult hulgimüügiga äriklientidele.

Tihendi koha pealt sain kinnitust, et sobib standartne Type 75 (vee)pumbatihend 5/8" võllile. Ehk siis võllile mineva osa sisemõõt on 15.88 mm ja korpusesse pressitava nö. simmeri välismõõt on 36.45 mm.

Mis aga on kurb asi - kõik laagrimüüjad, kellele täna helistasin, hakkasid ohkima, et standartsed tükid küll, aga kusagilt kätte ei saa, kui just konteineriga ei osta Sad
Vasta
#17

(21-07-2021, 10:26 AM)_rein_ Kirjutas:  Mälu järgi võiks Lada võll sobida,tihend oli mälu järgi 36,5mm

Lada omal tunduvad laagri mõõt ja võlli läbimõõt klappivat, aga üldpikkus on 92mm, vähemalt internetist leitud andmete põhjal. Sarnaste mõõtudega laagri saaks ka näiteks SAABi veepumbast, aga siis tuleks kuidagiviisi pikendada jahutustiiviku poole jäävat osa. Muidu õnnestuks korpuses laagri asukohaga veidi mängides sisemine pool klappima saada.
Vasta
#18

Põnev  Rolleyes
Ja millegi pärast on nende lehel justnimelt säherdune tekst:
"Our company has running for 23 years, since 1990, deal with bearings and bearing components in the distribution of individual customers, industrial users and resellers".

Kelle käest see info pärineb, et müüvad ainult kastide kaupa? Otse neilt ungarlastelt?
Vasta
#19

(21-07-2021, 14:31 PM)Janka Kirjutas:  Põnev  Rolleyes
Ja millegi pärast on nende lehel justnimelt säherdune tekst:
"Our company has running for 23 years, since 1990, deal with bearings and bearing components in the distribution of individual customers, industrial users and resellers".

Kelle käest see info pärineb, et müüvad ainult kastide kaupa? Otse neilt ungarlastelt?

Oli vaja nelja laagrit,mis mõõtudelt natuke mitte nii levinud. Saksa tuttav soovitas sama butiigi poole pöörduda. Pöördusin ja sain ka vastuse,et täitsa saaks sellist laagrit. Ole mees ja tule mingi X kohta butiiki ja voilaa. Palusin saata Eestisse. Tekkis pikk vaikus. Peale korduvaid palveid teatati,et nad müüvad ainult hulgi välismaale SmileEhk ilmselt kohapeale minnes saad sa sealt selle laagri sipsti kätte. Ühe kahe laagri saatmisega ei viitsita väga tegeleda. Äkki täna teisiti. Mina suhtlesin nendega viimati kusagil 3,5a tagasi.
Aga küsi Kavialist ka kindlasti. Seal on päris pädevad asju otsima. Ja kindlasti saada ikka ka sinna Ungarlaste butiiki päring. Hetkel natuke teised ajad ja mine tea,äkki on ka suhtumine muutunud.
PS! Varson on ka suutnud ennast tõestada vahest vägagi loomingulise suhtumisega kliendi kasuks.

Kõik abistavad tegevused orkide arvukuse vähendamiseks. 4x4 ja muude vajalike autode korrastamine ning kõiksugu eriprojektid.
MTÜ Toeta Ukrainat EE522200221082095744 Swedbank`is ja märgusõnaks (Autod Viimsist rindele)
Vasta
#20

(21-07-2021, 14:31 PM)Janka Kirjutas:  Põnev  Rolleyes
Ja millegi pärast on nende lehel justnimelt säherdune tekst:
"Our company has running for 23 years, since 1990, deal with bearings and bearing components in the distribution of individual customers, industrial users and resellers".

Kelle käest see info pärineb, et müüvad ainult kastide kaupa? Otse neilt ungarlastelt?

Kusagil teises kohas oli lause, et müüvad ainult lepingulistele klientidele ja tegelevad hulgitellimustega. Kirjutan neile ja uurin, kas kuidagi ikkagi saaks üksiku laagri kätte.

Kohalikud kaupmehed pmst hakkavad ropendama, kui koodi näevad ja aru saavad, et veepumba laager on Big Grin

4-5 kohta väitsid, et ma pole kaugeltki esimene, kes küsib, aga väidetavalt üksikult neid laagreid kusagilt võtta polevat ning hulgitellimus on muidugi piisavalt suur, et mitte pointi omada. Kõik teatavad, et vaheta veepump välja Smile
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne