Kuidas TÜRAMU teadlased Vändra Konsumi juures välitöödel käisid
#1

Nagu alustavad omi luiskelugusid paljud selle žanri meistrid - alates Salu Juhanist ja Kärna Ärnist ning lõpetades ksf! Raudpatsiga - siis et kõik ausalt ära rääkida, pean alustama sellest, et ühel kenal päeval ühe hoopis teise Konsumi juures oli meestel aktiivse puhkuse sisustamiseks kasutada ajakiri "Imeline ajalugu". Kust ja kuidas ta sinna sattunud oli, seda mina ei tea, aga kuna seal liigub (seisab, istub ja pikutab) väga mitmekülgsete huvide ja veidrustega inimesi (mehi), siis pole midagi imestada. Juhtusin ka mina seda ajakirja lehitsema, et aega parajaks teha (kell oli alles 1/2 10, mis teatavasti on liiga vähe, et midagi asjalikku tegema hakata) ning minu tähelepanu köitis üks artikkel sellest, kuhu kadusid 1941 aasta suvel Vändra valla mootorrattad. Tänase päeva kontekstis oleks korrektne termin - vanamootorrattad. Juhtisin sellele artiklile ka ksf! magister Tii (kes teatavasti on ajakirja "I A" peatoimetaja abikaasa vend) tähelepanu ja magister Tii (kes esindab TÜRAMU teadlaste skeptikute tiiba) otsustas, et seda fakti tuleb kohapeal kontrollida välitööde käigus. Mõeldud - tehtud, seadsime valge kaubiku nina Vändra poole ja peagi tegime esimese peatuse Vändra Konsumi ees parklas. Peab ütlema, et Vändra Konsumi kõrval on Türi Kalevi tänava Konsum nagu R - Kiosk. Lisaks tegi magister Tii kindlaks, et V K juures on vähemalt 3 erineva istitutsiooni teleporteerivat kappi, milledest ühte ta ka sihtotstarbeliselt kasutas, lisaks lunastas ta kaupluselt ühe liitrise mulliga joogi, mina kaubikust ei väljunud. Mind kohutas Konsumi inimtühi ümbrus, ei olnud kauplusse sisenejaid ega väljujaid (va Magister Tii), lõbusatest poodlejatest muruplatsil kaupa degusteerimas, rääkimata. Positiivse külje pealt jäi silma see, et ka Krossi kaupade äri ei olnud Konsumist oluliselt kaugel.  
Peale mõningaid välitööde protseduuride teostamist jõudsime tõdemusele, et intsidendi põhjustanud artikkel oli tõene ja seal toodud faktid leidsid laias laastus kinnitust vaatamata sellele, et see oli fabritseeritud nõukogude pseudoteadlastest juunikommunistide poolt.
Lisaks külastasime ka kohapealset Vanatehnikaliikumise vanemkordinaatorit, kes on  ühtlasi ja juhuslikult ka selle foorumi töötaja. Tema demonstreeris meile lillat ameerika autut Kadilakk 58, rikkes eelmise sajandi Telwini vanapunktkeevitust ja sikuaparaati või -masinat ja pakkus lisaks korduvalt jaanipäevast jäänud õlut, kuid kahjuks pakkumisest kaugemale ei jõudnud, kuna tagasihoidliku inimesena ma 2-l esimesel korral keeldusin viisakalt, aga 3-t korda ei tulnudki.
Kokkuvõtteks tuleb tõdeda, et oli tore vanatehnikaüritus või lausa -sündmus!

(siin peaks nüüd olema artikkel ajakirjast "Imeline Ajalugu", aga kuna olen töö juures vihmavangis (sestap üldse ajaviiteks siia kirjutangi) ja pean täna veel jõudma Abja või Mõisaküla Konsumit konsumeerima, siis praegu või üldse lähiajal (oleneb Konsumitest) ei pruugi seda artiklit siia teemasse jõuda. Või lisab keegi teine 9000-st ksf!-st selle siia! ) Cool
Vasta
#2

Tuleb kiita Allahhit selle eest, et ta selle ajakirja õigesse kohta asetas ja sobivast kohast lahti tegi. Oleks võinud ju ka palju halvemini minna - seal on artikleid ka kaugematest paikadest. Ja kui siis lugupeetud TÜRAMU teadlased skeptikute ja mitteskeptikute tiivast oleksid pikemaks ajaks kuhugile kaugele välitöödele põrutanud, oleks sellest ju vägagi kahju olnud. Sest Kassi jutukesi, pooltõdesid ja lausvalet on kindlasti huvitavam lugeda, kui enamikku siinsetest teemadest.
Vasta
#3

Nii, kõik on korras, jätsin jalgratta Kalevi tänava Konsumi juurde põõsastesse ja kutsusin endale auto järgi... Jäi ennist veel mainimata, et Vändra Konsum on avatud 10.00 - 22.00 versus Kalevi tänava oma 10.00 - 20.00.   Sad
Aga nüüd püüan lisada artikli ajakirjast "Imelise Ajaloo eriväljaanne. 1941 sõjasuvi Eestis"

   

Niisiis, suhteliselt värsked jäljed viivad Pärnu Konsumi juurde. Ilmselt on neid seal mitu, jääb veel leida "see õige". Laias laastus on meie teadlastel teada, kus kandis pärnu vanatsiklimaahvia tegutseb..., samas, kui kohalik vändra ja ka türi aktiiv on praktiliselt "täitsa ilma vanamootorratasteta!  Sad Sad
Vasta
#4

(31-07-2021, 19:03 PM)Raudpats Kirjutas:  ... Sest Kassi jutukesi, pooltõdesid ja lausvalet ....

Vabandan ohvtopsiku pärast, aga veel üks huvitav tähelepanek, mille meie teadlased on foorumi tüvitekste uurides ja analüüsides on avastanud. Nimelt on selle teema tagasihoidliku autorit regulaarselt süüdistatud Iisaku foorumilugeja SS poolt valetamises ja vassimises. Samas teiste lugejate poolt selliseid ebaobjektiivseid hinnanguid ei kohta, vahel mainitakse lausa tunnustavalt, et kõik kassi postitused on virtuaalne okse, impotentselt pohhuistlik (ei mäletagi enam täpselt, mis), pask ja ila, kekutamine ja pläkutamine!  Cool 
Seoses sellega palun fakte, mis kinnitaksid ülekohtuseid ja ebaõiglasi väiteid kassi pooltõdede ja lausvalede üllitamise kohta! Kahjuks jäi Vändra Konsumi juures selhvi tegemata, eks võtan õppust! Igatahes poole tunni pärast stardin Abja ja Mõisaküla suunas ja eelmisel nädalal väisasin Iisaku Konsumit (mis tegelikult on Krossi juppide äri), tutvusin sealse õllevalikuga ja ostsin asitõendiks Oboloni tumeda 1 liitrise õlle asitõendiks. Vajadusel lisan foto! Lisaks pole välistatud, et kui ksf! RP mind Kalevi Konsumi juures otsimas käis, et oma uuest vanast rootsi tallapressist rääkida, olin mina hoopis Iisaku Konsumis....
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne