[poolita] Projekt "Kivipurustaja"
#1

Mul palju tuttavaid. Neist kahte võiks siin esitleda. 
Nagu öö ja päev. 
Ühel Tihemetsa haridus ja diplom.  Mida ta igal sammul rõhitab. Teab kõiki tolerantse ja noh pole teemat mida ei valda.
Kuuri katus on aga tellistega kindlustatud, et tuul ära ei viiks.
Naabrimees käib põkat käima tõmbamas sest mõistus ei noki endal, et masin töökorras püsiks.

Teine tüüp on samast koolist välja visatud juba esimeselt kursuselt. 
Ta pole kuulnudki sellist sõna nagu tolerants. Maja nagu loss. Tehnika tiksub nagu kellavärk. 
Kõig lisa ja abiseadmed ise ehitatud "rohelist maailmavaafet silmas pidades". 
Kõik toimib. Kõik kadestavad.

Siin võinuks ka oma tarkust tagasi hoida ja lasta mehel teha. Teeb ju enda jaoks. 
Ju kellegi ego jäi varju.

Aquila captas non muscas.
Vasta
#2

(28-08-2021, 11:33 AM)_rein_ Kirjutas:  
(28-08-2021, 01:19 AM)linnuke Kirjutas:  Tere Donn.
Sinu tegemised on suurepärsed.Minule on täiesti arusaadav ,et kogu Sinu poolt valmistatud aparaadid valmivad nn.käepärastest materjalidest.nn " roheline värk" .Samas ,imestama paneb ,kuidas Sinu kivipurustaja niipaljudel " spetsialistidel metallitöö " alal  karvad turri ajas. (istud,lõtkud ,tolerantsid jne,).Võta rahulikult.Tee ikka üks lisaclick ja pane tegemised siia kah.Kõik ei leia ehk N avarustest üles.Edu.
  Ps.Kas ajapuudus ,või asi aina töös ,aga ATV ga finaal puudu.Wink
Smile
Tolerantsid tulevad mängu siis, kas selle masinaga on vaja purustada 10 kivi või 10 000.
Siililegi selge ,Et Donn ei toimeta killustikukarjääris ,niiet nullidega ei maksa lahmida. Smile
Vasta
#3

Mul üks tädimees diplomeeritud treial ja treida ei oska...Teine tädimees elupõline autojuht ja iseõppind treial ja teeb õppind mehele 1-0.
Vasta
#4

sellisei lugusi võib rääkima jäädagi.Mina näiteks lõpetanud Tallinna 4 tehnikakoolis (tollal Pikk 19 ) meesterätsepa eriala  Smile Terve kroonuaja nn,utsepka ajal õmblesin vanakeste kalifeesi moodsamaks.ülikonna teeks ehk tänagi valmis.Aga vot see" rauaväänamine" on ikka rohkem külge jäänud.
Kui nüüd teemasse tagasi , siis mõlema laagri koormus niikuinii ebaühtlane .Ehk järgmisel meistrimehel targem kasutada radiaallaagreid .Siis ka kõik loksud vähem mõjuvad.Uitmõte siis.
Vasta
#5

Jah, suurtest isiksustes rääkides ei pääse ksf! Luigest ka kuidagi ümber, ikka subjektiivselt otsekohene ning asjalik ja teab, kuidas on ja kes on kes, müüginumbritest rääkimata! (ja pole vaja täpsustada, et kass on kass ning küsida, miks ta veel ennast ära uputanud pole).
Vasta
#6

Sest vesi on märg? 

Paar aastat tagasi ei saanud aru et mida austatet Kass siin jaurab et foorum on hukan ja surmale määratud.... Nüüd juba vaikselt hakkab kohale jõudma.

Alati pidanud lugu neist kes ka ise teistest lugu peavad. Kui inimene on teise vastu üleolev, saab samaga ka vastatud. See nüüd ei käinud kassi kohta vaid eelneva jutu jätkuks.

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta
#7

(29-08-2021, 23:57 PM)mlsluik Kirjutas:  Sest vesi on märg? 

Paar aastat tagasi ei saanud aru et mida austatet Kass siin jaurab et foorum on hukan ja surmale määratud.... Nüüd juba vaikselt hakkab kohale jõudma.

Alati pidanud lugu neist kes ka ise teistest lugu peavad. Kui inimene on teise vastu üleolev, saab samaga ka vastatud. See nüüd ei käinud kassi kohta vaid eelneva jutu jätkuks.

Tänan Moderaatorit, kes kuulas väikese inimese juttu ja lõi eraldi lõime....

Jah, vesi on märg ja vahel lisaks ka külm, aga luigele on see vast nagu hane selga vesi...
Aga jah, eks me kõik siin vaikselt areneme, ksf! Marko mainis isegi minu puhul hiljuti, et - arenemisvõimeline  Toungue (eks me kõik eksime vahel).
Foorumi hukule ja surmale määratuse kohalt olen teinud ka möönduse, et foorum lihtsalt mutateerub, muutub vastavalt aktiivsete foorumlaste huvidele, muudab oma vormi ja sisu.
Aga veidi rohkem tolerantsust ja empaatiat ei teeks paha, see on fakt! Ja veidi tunda teiste foorumlaste "stiili" ja väljendusvorme! Ja Sina, Poola Bass, võiksid üldse kuss olla!  Toungue Toungue Toungue
(rahulikult analüüsides saab ka eriti rumal foorumlane vast aru, et see viimane lause oli "kassinali"!) Kas see oli vajalik ja foorumit kuidagi edasi arendab - vaevalt küll, aga kunstnik vajab vabadust ja eneseteostamise võimalust! (vahel seda siin ka võimaldatakse, nii kassile, Donnile ja ka M. Luigele)!
Vasta
#8

(29-08-2021, 23:57 PM)mlsluik Kirjutas:  ...

Paar aastat tagasi ei saanud aru et mida austatet Kass siin jaurab et foorum on hukan ja surmale määratud.... Nüüd juba vaikselt hakkab kohale jõudma.

Alati pidanud lugu neist kes ka ise teistest lugu peavad. Kui inimene on teise vastu üleolev, saab samaga ka vastatud. See nüüd ei käinud kassi kohta vaid eelneva jutu jätkuks.

Foorumi surmavad ikka need inimesed, kes tulevad siia ainult kiidusõnu otsima. Solvumiskultuur on meil hästi arenenud...
Vasta
#9

(30-08-2021, 11:28 AM)v6sa Kirjutas:  
(29-08-2021, 23:57 PM)mlsluik Kirjutas:  ...

Paar aastat tagasi ei saanud aru et mida austatet Kass siin jaurab et foorum on hukan ja surmale määratud.... Nüüd juba vaikselt hakkab kohale jõudma.

Alati pidanud lugu neist kes ka ise teistest lugu peavad. Kui inimene on teise vastu üleolev, saab samaga ka vastatud. See nüüd ei käinud kassi kohta vaid eelneva jutu jätkuks.

Foorumi surmavad ikka need inimesed, kes tulevad siia ainult kiidusõnu otsima. Solvumiskultuur on meil hästi arenenud...
Täpselt nii on. Kui kriitikat ei talu ja kõike ainult enda mätta otsast nähtavat ainuõigeks pidada, siis oleks perekooli foorum ilmselt õigeim koht kus aega veeta.
Vasta
#10

Te saite aru küll mida mõtlesin. Kriitika taluvusega pole siin mingit pistmist.

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta
#11

(30-08-2021, 11:41 AM)mlsluik Kirjutas:  Te saite aru küll mida mõtlesin. Kriitika taluvusega pole siin mingit pistmist.

Ei nõustu!

Sinu kriitika isand M.R. suunas oli asjatu: küsimus kõrge ja ebaühtlase koormusega võlli treimisel tehtud lihtsustuste kohta oli omal kohal. Sina maa-aluste asjade ajajana peaksid ometi teadma, kui oluline on kiviga asju ajades piisav kodutöö.

Peale seda, kui pauk on ära käinud, on aega ekspertidel jahuda küll, kus seekord viga oli. Tark oskab pauku ennetadaSmile

Kusjuures tüli alguseks olev küsimus tera ümarusraadiuse kohta oleks võinud saada isand Donnilt ka lühikese vastuse stiilis: umbes pool millimeetrit ja rohkem ei huvita ka. Aga hakata jonnima metallimehega, et istude jälgimine ja pingekontsentraatorite vältimine pole tema jaoks olulised, on lihtsalt rumal. Ning kahju on sellest, et see rumalus levib ka netis. Sest keskmine USA "koduehitaja" jääb haledalt meie keskmikule alla...

Aga meil on vaba maa ja isand Donnil on kanalil kenasti hoiatused välja toodud, seega igaüks jälgib tema tegemisi omal vastutusel. Õnneks ei saa ta blokeerida videote vaatamist Big Grin
Vasta
#12

Vat nii peab asju tegema: 

Vasta
#13

Asi on üleüldisel ülbitsemises mitte mingi võlli istus või pingetaluvuses. Lihtsalt nii ongi, ei midagi muud.  
Ühte meest teatakse kui eesti enim teenivat youtube tehnikut, teist tuntakse metallialal suht roppude nimedega... Pooled valib igaüks ise kes keda tagant innustab. Mina ajan asju iga kell nendega kelle positiivne suhtumine ja pealehakkamist areneda, mitte nendega kellelt tuleb vaid negatiivset torinat ja teiste naeruvääristamist. Alati püüdnud samaga vastata, ehk siis saadakse ise ka aru kuidas see kõrvalt teistele paistab. 

Nüüd mõned mõtted selle teema lõpetuseks minupoolt. 



  1. Positiivsed inimesed toovad ka teistes kodanikes positiivsed küljed esile
  2. Alati tasub hinnata positiivseid inimesi, neid on raske leida.
  3. Positiivselt häälestatud inimesed on need kes maailmast parema paiga teevad
  4. Mõni mees on siin piisavalt kõva tegija et ta ei pea seda kellegile tõestama ega teisi seetõttu alavääristama, et ise parem paista...
  5. Hea suhtumisega inimesed saavad alati omasugustega hästi läbi. Sama kipub ka olema negatiivse suhtumisega inimestega. 
  6. See foorum ei ole maha käinud mitte sellepärast et negatiivse ellusuhtumisega kodanikud palju sõna võtavad, vaid sellepärast et positiivse ellusuhtumisega inimesed vaikivad
  7. Siinseid häid inimesi ei hinnata, pigem püütakse nende edu ära kasutada.
  8. Kiunujad püüavad teisi oma tasandile tõmmata, et saaks nende kallal võtta kui võrdne võrdsega.
  9. Inimesed saavad kas sind inspireerida ja innustada, või siis lohistada sind enda tasandile. Tasub väga hoolega valida kuhu ja kellele oma energiat suunad. Siin mingeid ideid ja mõtteid jagada on samahea kui sigadele pärleid sööta. 

Asi ei ole teadmistes või oskustes. Need on mõlemal osapoolel olemas ja keegi ei püüagi vastupidist väita. Asi on üleüldises suhtluses. Donn ei käi mööda poode räuskamas ja asjasse mitte puutuvaid inimesi emailidega trollimas päevast päeva ega ei ürita neile igal võimalikul viisil ära panna.

Tasuks jälgida maailma vähe avatuma pilguga, ma ei räägi siin mõnest sajandikust või metalli tüübist, vaid üleüldist pilti vaadata ja proovida seda mõista. Hea nõuanne ja soovitus kulub alati kõigile ära, aga siin on suur vahe kas seda teha heatahtlikult ja soovist tõesti inimest juhendada ja aidata, või lihtsalt tatti pritsida ja üleolevalt ülbitseda.   

Asi pole solvumises ega kriitikataluvuses, lihtsalt inimesed ei viitsi seda negatiivsed ilkumist lugeda ja suunavad oma energia mujale. Sellest on muidugi kahju, sest väga erakordseid kodanikke on meil siin olnud läbi aegade kes on tänaseks tublid ja ettevõtlikud inimesed kes eesti elu tõeliselt edendavad, maal sool ma ütleks lausa. Aga siia nad oma jalga enam ei tõsta.  Paljudest lahedatest projektidest ja ettevõtmistest on seetõttu see foorum ilma jäänud ja sellest on siiralt kahju, sest õppida oleks meil kõigil neilt palju rohkem kui hetkel siin figureerivatest kodanikelt.  Aga elu läheb edasi ja see koht sureb tõesti välja nagu kurjnäu juba paar aastat tagasi ennustas.

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta
#14

(30-08-2021, 13:03 PM)mlsluik Kirjutas:    Aga elu läheb edasi ja see koht sureb tõesti välja nagu kurjnäu juba paar aastat tagasi ennustas.

Palju huvitavaid ja õigeid mõtteid - ütlemisi ksf! Mlsluige poolt!
Aga mis puutub selle koha väljasuremise ennustamisse minu poolt, siis tollal, kui ma seda pidevalt rõhutasin, siis ma olin negatiivne, mind õpetati ja aidati ksf!-de poolt ja tänu sellele ma paranesin ja muutusin positiivseks!  Cool 
Pikka iga ja elagu  A - M foorum!  Smile
Vasta
#15

(30-08-2021, 13:03 PM)mlsluik Kirjutas:  ... 

Asi pole solvumises ega kriitikataluvuses, lihtsalt inimesed ei viitsi seda negatiivsed ilkumist lugeda ...
Palun hari mind ja viita konkreetsele "negatiivsele ärapanemisele". Siis ma äkki mõistan, mille eest Sa siin nii ägedalt seisad. Praegu tundub, et pannakse ära hoopis teadmistele...

Või ongi haridus vaid lollidele?
Vasta
#16

(30-08-2021, 13:19 PM)v6sa Kirjutas:  Või ongi haridus vaid lollidele?

Loe veelkord mida ma TEGELIKULT kirjutasin ja püüa mõista seda, mitte ära kleepi enda mõtteid minu kirjutatu külge.

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta
#17

Pigem võiks tähelepanu pöörata asjaolule, et kui Tegija teeb midagi lihtsustatult siis rohkem kui 2x talle seda ninaalla hööruda ei ole viisakas.

Sama asi juhtus ka ühe logoga kellegi ukse peal, kõik teavad et ei vasta 'gost'ile kuid las ta olla, küll tegija ise teab mis teeb, pole mõtet ühe ja sama asja kallal norida.

Õnneks need projektid pole siit kadunud, loodame, et teeme sellest omad järeldused.

Iseõppinud spetsialist - energeetika valdkonnas.
Vasta
#18

(30-08-2021, 13:36 PM)tõnn Kirjutas:  Pigem võiks tähelepanu pöörata asjaolule, et kui Tegija teeb midagi lihtsustatult siis rohkem kui 2x talle seda ninaalla hööruda ei ole viisakas.

Sama asi juhtus ka ühe logoga kellegi ukse peal, kõik teavad et ei vasta 'gost'ile kuid las ta olla, küll tegija ise teab mis teeb, pole mõtet ühe ja sama asja kallal norida.

Õnneks need projektid pole siit kadunud, loodame, et teeme sellest omad järeldused.
Tegija võiks alati seletada, miks ta midagi teeb lihtsustatult või kuidagi muidu mitte päris "nii nagu peab", noh nt proovin kas peab vastu vms. Ja hea oleks seletada ka ebaõnnestumisi ja ümbertegemisi töö käigus.
Muide selle autoukse logo asja ka seletati ehkki mu arvates oli seletus mittepädev aga vähemalt olemas.
Vasta
#19

(30-08-2021, 13:36 PM)mlsluik Kirjutas:  
(30-08-2021, 13:19 PM)v6sa Kirjutas:  Või ongi haridus vaid lollidele?

Loe veelkord mida ma TEGELIKULT kirjutasin ja püüa mõista seda, mitte ära kleepi enda mõtteid minu kirjutatu külge.

Selge - pean lõuad ja loen vaikides edasi... Ehk suudan aduda, mida Sa silmas pidasid TEGELIKULT.
Vasta
#20

(30-08-2021, 13:03 PM)mlsluik Kirjutas:  ... teist tuntakse metallialal suht roppude nimedega...
 Mlsluik, avalda kogu nimekiri. Kes, kus ja nii edasi
Ole mees, üteldes A ütle ka B.

Matemaatika ja mehaanika, see on puhas rassism, diskrimineerimine ja valgete ülemvõim
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne