[poolita] Projekt "Kivipurustaja"
#61

Nõus masin töötab,mudaauk sai puru täis aga ootasin ka mil mõni kivi masinasse satub.Mingi nõukaaegsest tellistest laudast saaks lõpuks korralik tee.......

Opel Manta B 2x 1980:Toyota Celica Supra 1983
Vasta
#62

(04-09-2021, 20:50 PM)hundu615 Kirjutas:  Nõus masin töötab,mudaauk sai puru täis aga ootasin ka mil mõni kivi masinasse satub.Mingi nõukaaegsest tellistest laudast saaks lõpuks korralik tee.......
Siin nagu on ju.

https://www.instagram.com/p/CTME8bVNjIL/

Kõik abistavad tegevused orkide arvukuse vähendamiseks. 4x4 ja muude vajalike autode korrastamine ning kõiksugu eriprojektid.
MTÜ Toeta Ukrainat EE522200221082095744 Swedbank`is ja märgusõnaks (Autod Viimsist rindele)
Vasta
#63

Palju Otepää kandis 20t koorem kildu maksab?
Mõtlen, miks sellise jamaga üldse tegeleda, oleks võinud selle lauda põranda kohe suurematesse aukudesse täiteks vedada ja nn tehasekillu katteks peale panna kui sellest puudust tunti.
Saan aru, siinsel juhul on asja mõte ja tulutoov tegevus protsess koos kirjeldusega kui selline, aga suvalise sama kandi tegelase seisukohast?
Vasta
#64

(05-09-2021, 01:05 AM)ak75 Kirjutas:  Palju Otepää kandis 20t koorem kildu maksab?
Mõtlen, miks sellise jamaga üldse tegeleda, oleks võinud selle lauda põranda kohe suurematesse aukudesse täiteks vedada ja nn tehasekillu katteks peale panna kui sellest puudust tunti.
Saan aru, siinsel juhul on asja mõte ja tulutoov tegevus protsess koos kirjeldusega kui selline, aga suvalise sama kandi tegelase seisukohast?
Mul siin harku karjääris on 13.- tonn+ transa.Kas otepää kanddis on üldse karjääri?Äkki vaja teisest eesti otsas vedada?Täis kividega naljalt teed ei ehita,sellise killustikuga teed kohapeal porisele pinnasteele kihi peale ja saad puhta jalaga või puhta autoga sõita...Mul siin sama teema,et õue vaja porivabaks saada ja metsaall kena ports tellist ja ka maakivi,aga purustit pole ja nii ta seisab edasi.
Vasta
#65

Vann kildu, 30 tonni, maksab kohaletoomisega umbes 350 euri. Aga see pole ju eesmärk.. või noh kindlasti saab teha ka video sellest kuidas tehasekildu teepeale laiali määrida, aga pole äkki päris selle kanali teema.
Vasta
#66

(05-09-2021, 08:44 AM)olli Kirjutas:  Vann kildu, 30 tonni, maksab kohaletoomisega umbes 350 euri. Aga see pole ju eesmärk.. või noh kindlasti saab teha ka video sellest kuidas tehasekildu teepeale laiali määrida, aga pole äkki päris selle kanali teema.

Täpselt. Inimene tegeleb oma hobiga, st masinate ehitamisega ja teenib selle pealt korralikku tulu. Arvan, et kui Donn oleks tahtnud, oleks ta juba ammu vannitäie killustikku tellinud ja sellega oma teed ära lappinud. Kuid sellisel juhul poleks ju rahval seda huvitav vaadata. Labidaga killustikku auku visata oskab iga loll. Kordades põnevam on jälgida sellise asjaliku masina valmimist koduse töökoja seinte vahel, kättejuhtuvatest materjalidest. Ning hiljem seda kuidas selline kodukootud agregaat tööd teeb. Ja olgem ausad - Donni tegemisi on kuradi põnev jälgida.  Smile
Vasta
#67

Ainus puudus minu silmis - aeglane. Kuni laudatäis telliseid teeks saab, läheb kallist aega oi kui palju. Nüüd jääme ootama automaatse ettesöötja tekitamist, vat siis on asjul mõte sees.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta
#68

(05-09-2021, 16:41 PM)aavu Kirjutas:  Ainus puudus minu silmis - aeglane. Kuni laudatäis telliseid teeks saab, läheb kallist aega oi kui palju. Nüüd jääme ootama automaatse ettesöötja tekitamist, vat siis on asjul mõte sees.
Millise koguse kõnealune masin tunnis toota suudab ja palju kulub kütet?
Vasta
#69

(05-09-2021, 23:05 PM)ak75 Kirjutas:  
(05-09-2021, 16:41 PM)aavu Kirjutas:  Ainus puudus minu silmis - aeglane. Kuni laudatäis telliseid teeks saab, läheb kallist aega oi kui palju. Nüüd jääme ootama automaatse ettesöötja tekitamist, vat siis on asjul mõte sees.
Millise koguse kõnealune masin tunnis toota suudab ja palju kulub kütet?
See on ilmselgelt tehasemudelilt maha viksitud.Olen reklaame näinud siin ja seal ja isegi vist lõustaraamatus ja seal ka tootlikus kirjas olnud,aga kuna vaja pole endal siis pole meelde jätnud.Hüllu jõudu ilmselt taga pole seega väga hullult ei tohiks rüübata.
Vasta
#70

Aga kas selle aparaadi tootlikkus on üldse oluline? Inimene teeb asju oma lõbuks, tema päev on sisustatud tegevusega mis talle meeldib ja ei pea lolli ülemusega kuskil maid jagama ja kellast kellani tööl käima. Pealekauba toob see ju talle ka sissetuleku. Tema teenib oma raha ehitusprotsessi pealt mitte asjade lõpptootlikkuselt.
Siin foorumis on olnud varem ja ka praegu tegemisi mille majanduslik mõtekus on tunduvalt rohkem kaheldav kui asju teenustööna lasta teha .
Üks asi on puhuda hing sisse mingile vanale asjale mida on ilus vaadata ja vahest ka käima panna ,nende juures ei võeta sõna kas kasutatavad terased ja muud materjalid vastavad ikka  nõuetele.
Teine asi on puhuda hing sisse mingile igapäevaseks kasutamiseks mõeldud töövahendile, kohati jääb mulje ,et aega on inimestel piiramatus koguses käes. Enda töötund ei maksa mitte midagi ja muud tarka nagu polegi siin maamunal teha.
Vasta
#71

(05-09-2021, 08:09 AM)muska71 Kirjutas:  Kas otepää kanddis on üldse karjääri?Äkki vaja teisest eesti otsas vedada?

Palupera karjäär täitsa olemas, see on esimene, mis pähe hüppas.
Vasta
#72

(06-09-2021, 22:41 PM)roosteuss Kirjutas:  Aga kas selle aparaadi tootlikkus on üldse oluline? Inimene teeb asju oma lõbuks, tema päev on sisustatud tegevusega mis talle meeldib ja ei pea lolli ülemusega kuskil maid jagama ja kellast kellani tööl käima. Pealekauba toob see ju talle ka sissetuleku. Tema teenib oma raha ehitusprotsessi pealt mitte asjade lõpptootlikkuselt.
Siin foorumis on olnud varem ja ka praegu tegemisi mille majanduslik mõtekus on tunduvalt rohkem kaheldav kui asju teenustööna lasta teha .
...

Nii on. Cool Ja hobid ei pea olema rahaliselt tasuvad.

Ma ootan endiselt kahelt kaasfoorumlaselt õppematerjali, kust ma saaks lugeda stiilinäidet kivipurustaja teemas toimunud ärapanemise ja halvustamise kohta, et ise oskaksin seda edaspidi vältida.
Vasta
#73

(05-09-2021, 10:04 AM)indrek06 Kirjutas:  
(05-09-2021, 08:44 AM)olli Kirjutas:  Vann kildu, 30 tonni, maksab kohaletoomisega umbes 350 euri. Aga see pole ju eesmärk.. või noh kindlasti saab teha ka video sellest kuidas tehasekildu teepeale laiali määrida, aga pole äkki päris selle kanali teema.

Täpselt. Inimene tegeleb oma hobiga, st masinate ehitamisega ja teenib selle pealt korralikku tulu. Arvan, et kui Donn oleks tahtnud, oleks ta juba ammu vannitäie killustikku tellinud ja sellega oma teed ära lappinud. Kuid sellisel juhul poleks ju rahval seda huvitav vaadata. Labidaga killustikku auku visata oskab iga loll. 
Sellest võiks video teha küll, kuidas labidaga killustikku visatakse. Lisaks loll olemisele on vaja ka looma jõudu. Mul endal tuli suvel lollil põhjusel ca 10tonni 16-32 killustikku labida ja käsikäruga teisaldada, see on vist kõige hullem töö, mida ma oma elus teinud olen. Labidas hunnikusse meelsasti sisse ei lähe... Lisaks sellele ca 17 kanti kleepuvat savi, masinat maa vihmasadude tõttu ei kanna... 
Vasta
#74

Kui labidas on osa tööplaanist, siis tuleb kindlasti tellida 8-16 killustik. Siis läheb see töö täitsa normilt. Wink
Vasta
#75

Mul noorem vennas plaanib omale 5 tonni 8-16 ja 5 tonni 16-32 kildu värava taha tellida, mis on siis vaja teispoole väravat saada ja tõesti, selle jämmema killu puhul tundub labida ja aiakäruga teisaldamine nagu väljakutse.
Vasta
#76

Kui kild on hunniku kujul, siis parim vahend jalarammul teisaldamiseks ja laialilaotamiseks on ehituspoes saadaolev plastikust lumesahk. Ühtviisi hästi toimis nii Fiskarsi toodang, kui nimetu analoog.
Vasta
#77

(07-09-2021, 15:05 PM)olli Kirjutas:  Kui labidas on osa tööplaanist, siis tuleb kindlasti tellida 8-16 killustik. Siis läheb see töö täitsa normilt. Wink
ei olnud osa plaanist, aga asjaolud, nagu ikka... Sai rajatud imbkraavid, kuhu peaks panema 16-32. Pool kogusest sai kopaga teisaldatud, pool käsitsi Big Grin
Vasta
#78

(07-09-2021, 10:16 AM)Peeter2 Kirjutas:  Sellest võiks video teha küll, kuidas labidaga killustikku visatakse. Lisaks loll olemisele on vaja ka looma jõudu. Mul endal tuli suvel lollil põhjusel  ca 10tonni 16-32 killustikku labida ja käsikäruga teisaldada, see on vist kõige hullem töö, mida ma oma elus teinud olen. Labidas hunnikusse meelsasti sisse ei lähe... Lisaks sellele ca 17 kanti kleepuvat savi, masinat maa vihmasadude tõttu ei kanna... 
Kevadel panin septikut ja imbväljakut maasse.kraavi tõmbasin sisse kodukootud kopaga kange liigutades ja tellisin ka mingi 15 tonni jämmut kildu,valati vaha kile pääle.Sant nagu ma olen ja labidaga vehkida ei jõua enam ja tuli pea tööle panna...tõin poest hunniku ehitusämbreid,panin need üksteise kõrvuti oma haagisele ja põkaga kõrvale ja kopaga tõstsin hunnikust killu käru kohale ja valasin ämbritesse,naine nihutas ja praavitas pangesi sikutada.Põkaga käru kraavi äärde ja seal ämbri väikse kiviveo käru peale ja kraavi kõrval kannatas rallida ja valasin killu toru pääle.pärast kopaga kraav kinni ja valma.Enamus kilu jäi järgi ja ootab teisaldamist metsa jalust ära.Ämber kildu kaalub 30 kg.Saab ka nii masse liigutada...
Vasta
#79

Kunagi tatipõlves keegi vanem onu juhatas et killu jaoks pane alati plekitahvel hunniku alla, hea libe kühvliga võtta. Niipalju kui omal on vaja olnud olen üritanud seda teha aga tavaliselt on ripakil ainult 1-2 tahvlit olnud ja ülejäänud hunnikuga ikka vaeva nähtud. Pleki pealt killu kühvlisse võtmine ikka väga lihtne.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne