Krossi IZ
#41

Kus maal siis masina ehitus on?
Vasta
#42

Sai sellega terve suvi ringi sõidetud, päris lahe masin on - pehme vedrustus tagab mugava sõidu kus iganes ja ülekanne on piisavalt aeglane, et jõudu jätkuks kasvõi mööda seina üles ronimiseks.
Kahjuks suutsin ühe kolvi kokku lasta, sõitsin krossirajal järjest kaks ringi teise käiguga pöörded põhjas. Rõngad kolvi külge sulanud.
Eks kevadel panen uued kolvid/rõngad, võibolla lasen silindrid ka üle puurida.
Vasta
#43

Uus kolb on olemas, mõlemale kolvile lähevad ka uued rõngad peale, sest vanadel hakkasid lukupilud juba millimeetri kanti ronima.
Vasta
#44

Lätis avati kuulujärgi CZ-i klass, sain nagu aru, et seal võivad krossi Izhid ka sõita. Endal käib praegu mootori kokkulappamine, healjuhul saab järgmine nv oma krossi Izhi käima.
Samas sinu kahepütisega pole krossirajal eriti midagi teha.


PS 84', 83', 82', 80', 79', 77', 76', 75', K-15, K-16, M-15; M-16
Vasta
#45

Mul on kavatsus ka originaal mootor leida.
Vasta
#46

Proovisin moblaga sõidu ajal filmida. Kahjuks küll poolel videol jäi sõrm pildil peale...
http://youtube.com/watch?v=-CvFaC30vls
Vasta
#47

mul on ka krossiIZ, a see näeb tiba teistsugune välja,kui eelmistel piltidel. kuigi rattad on nigu eespool ühel pildil 21 ja 18 tolli, peal on tavaline iz56 või millegi sarnase mootor, ainult mootori küljkaaned vost teised, kindel pole.kahe sumpaga.mul ta täitsa origanaal, võõraid juppe pole külge topitud.
Vasta
#48

Üks klassikaline krossi-IŽ 50-ndatest/60-ndate algusest pärit negatiivalt.

[Pilt: krosspo0.th.jpg]

Krossivõistlus tundmatus paigas.

Asp.

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta
#49

see video... Oi kuidas mulle Jawade hääled meeldivad Big Grin
Igaljuhul tegu väga huvitava aparaadiga.
Vasta
#50

madeinussr Kirjutas:Lätis avati kuulujärgi CZ-i klass, sain nagu aru, et seal võivad krossi Izhid ka sõita. Endal käib praegu mootori kokkulappamine, healjuhul saab järgmine nv oma krossi Izhi käima.
Samas sinu kahepütisega pole krossirajal eriti midagi teha.

Lätis olemas nii soolo CZ-i kui ka korvi CZ-i klass. Võistluste kalender ja koduleht siin:
http://www.moto-amatieri.eclub.lv/kalendars.php




`73 Hanomag-Henschel F46KA
Vasta
#51

mul ka midagi sarnast kui üleval slaidil, kuid ikkagi totaalselt erinev. pilti näeb http://www.zone.ee/tondu1/minu%20tsikkel2
kas kellelgi on säilinud analoogset komplektset isendit? ma kogun hoogu taastamiseks, kuid njh, olen seda juba aastaid teinud, a küll tuleb päev kui pihta hakkan
Vasta
#52

Kuna ees on talv ja sai muretsetud oma IZ krossikale Planeta Sport mootoritoorik, siis küsiks, mida on selle mootoriga võimalik ette võetud. Kuna antud isendil on kepsulaager õhtal, küsiks kohe kepsu tsentrite vahe ja tappide mõõtusid.
Teiseks, asjal puudub kolb. Kas keegi teab, mis kovi sinna saaks sobitada?
Keegi vist rääkis kuskil CZ-500 kolvist ja ka käigukasti pidi saama ümber pookida?
Aga üldiselt, mis plaan mul on - esiteks asi lääne kepsu peale. Võimalik, et tellida GOL-ist uus selle mootori jaoks tehtud kolb ühe peene rõngaga. Teine variant - uurida välja, millelt too mootor venkude poolt maha viksiti ja tellida jaapani originaalosa.
Teiseks on plaanis silindrile panna vahele reed valve. Sellel silindril üsna lihtne teha, sest flants on üsna suurte mõõtmetega.
Karbuss - tahaks osta täiesti uue Mikuni. Süüde tuleb ilmselt PVL digitaalne.

Lisaks on talve jooksul plaanis teha veermikule teha täisremont - ette ilmselt CZ esihark või siis vahetan vanal simmerid.
Vasta
#53

Kui sul juppide tellimiseks läheb, olen ka huvitatud. Eelkõige kepsust ja süütemängust.

CZ kolbi on sisse aretatud küll, aga üpris palju tuleb hülssi treida. Mina telliks uue kolvi.

Peale selle on mul veel paar mõtet seoses selle mootoriga. Ehk tasub kokku saada.
Vasta
#54

Olen kuskilt kuulnud juttu, et planeta spordile pidada Vaz `01 kolb sobima. Kas see jutt ka tõele vastab ei oska öelda.
CZ500 originaalkolb on 82mm läbimõõduga.




`73 Hanomag-Henschel F46KA
Vasta
#55

PSil peaks kolb 76mm olema.
Vasta
#56

Smilekas keegi oskaks öelda kust oleks võimalik saada gaasipidet?Smile
Vasta
#57

Praeguse seisuga läheb ilmselt peale 500-se Honda enduroka esiots koos esirattaga. Mootori lammutasin laiali, tuleb välja, et vänt ja 4-käigu hammasratas on rull-laagrite peal. Kas keegi teab, kuidas neid vända küljest kätte saada?
Vasta
#58

Nende laagrite mahavõtmiseks on mul tehtud astmeline rõngakujuline rakis mille alumine sisemine aste haakub rullide taha. Rõngas ise on lõigatud pooleks ja keeratakse paigaldamisel ümber laagri kokku kahe poldiga. Väliselt peaks olema sellise kujuga, et sinna saaksid haakuda tõmmitsa käpad.
Vasta
#59

Praeguseks on kogu ratas juppideks lammutatud. Ühes tükis on vaid raam, tagakiige ja esiamordi prillid. Piserdasin kõik naftaga üle, seisis niimoodi natuke ja siis lasin suruõhuga puhtaks. Värvikahjustusi eriti polnudki...igatahes praegu seisab töökojas ilus läikiv krossiraam. Mootorile sain uue kepsu, aga natuke kahtlane asi on, nimelt pole sel alumises otsas õlituspilusid! Mõtlen siin endamisi, et kas panna vanale kepsule uue nõelad ja tapi...või äkki teeks õlituspilud ise teemantkettaga. Tegelikult otsin veel netiavarustest asemele mõnda kvaliteetkepsu.
Vasta
#60

Mul tuli veel üks asi meelde. Kunagi "Motos" oli artikkel koos suhteliselt rohke lisamaterjaliga PS mootori arendamise kohta. Tolajal siis kohandati enduuroks. Kas sul see artikkel on olemas?
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne