Krossi IZ
#61

klaabu Kirjutas:Mul tuli veel üks asi meelde. Kunagi "Motos" oli artikkel koos suhteliselt rohke lisamaterjaliga PS mootori arendamise kohta. Tolajal siis kohandati enduuroks. Kas sul see artikkel on olemas?
EI aga olen üsnagi huvitatud.
Vasta
#62

Võtsin nüüd esihargi juppideks. Suurimaks probleemiks on amorditorud, mis on roosteaukudega kaetud. Kusjuures üsna sügavalt, nii 0.5mm.
Kodanik Arvo Tann, kes kunagi krossi-IZ-ga võidu sõitis, teadis öelda, et CZ amorditorud istuvad 1:1-le, küsiks kas keegi teab seda infot kinnitada või ümber lükata. Ning kui sobivad, siis mis konkreetse CZ omad?
Vasta
#63

Oh õnnetust küll, hakkasin eile mõõdistama Kloostrimetsast ostetud kepsu, et netiavarustest lääne analoogi leida. Selgus, et kepsu ülemine silm on kepsu suhtes viltu tehtud!!!Sellise p... eest maksin siis ligi tuhat krooni! Ainuke lootus on veel, et saab vana kepsu kombineerida uue alumise tapi ja laagriga. Või siis leida lääne keps, mis on samade mõõtmetega.
Mõõdistuste tulemus on ka:
Silma tsentrite vahe - 150mm
Alumine tapp - 29mm
Kolvisõrm - 18mm
Kepsu laius ülalt 20mm, alt 16mm
Vasta
#64

http://nagi.ee/photos/vooteleaer/2587737/in-set/45753/
Pildid ratta praegusest seisust. Põhimõtteliselt on ühes tükis ainult raam ja tagakiige. Olen nüüd üsna palju uurinud, mis kepsu sellele mootorile saaks aretada. Konsulteerisin oma sõbraga Hoillandist (www.emot.nl) ja tema soovitas kasutada Rotaxi kepsu, mis on 140mm tsentrite vahega ja 28mm alumise tapiga. Sel juhul tuleb teha spetsiaalne 29mm>28mm<29mm tapp (ilmselt saab lihtsalt PS tappi keskelt õhemaks treida). Kepsusõrmel peab sel juhul kasutama lahtiseid 3mm nõelasid ning silindril peab alt 10mm maha freesima. Teine variant, mis töös, on kasutada seda Kloostrimetsast ostetud viltuse tapiavaga kepsu, mille kohta mu tuttav vana mehaanik ütles, et saab kepsu painutamise teel rihtida. Täna tegin sellele ka õlituspilud. Alguses lasin ettevaatlikult relakaga kahelt poolt pilud sisse, siis viimistlesin Dremeli otsas peenikese terava tipuga freesiga. Kõige lõpuks poleerisin kepsu tööpinna alguses 260 liivapaberiga ja siis veel 2500-ga. Muidu oli enne pinnasiledus seal suht vilets, nüüd on peegelpind. Homme siis üritame kepsu õigeks painutada.
Üks hea uudis Hollandist on, et tõenäoliselt saab teha Itaalias GOL Pistoni-s järele Planeta Spordi kolvi ja sealt peaks juba väga kõrge kvaliteediga asja saama.
Vasta
#65

vootele Kirjutas:Üks hea uudis Hollandist on, et tõenäoliselt saab teha Itaalias GOL Pistoni-s järele Planeta Spordi kolvi ja sealt peaks juba väga kõrge kvaliteediga asja saama.
http://www.varuosad.ee/index.php?a=0&b=123&c=351
Kvaliteeti ma ei tea, aga kolb on täitsa olemas vöi olen ma millegist valesti aru saanud?
Vasta
#66

Paraku siinmail liikuvad kolvikomplektid on väga kõikuva kvaliteediga.
Vasta
#67

Kellelgi oli kunagi isegi juhtunud, et tuttuus kolb oli nii praak, et peale kolvi moteerimist kepsu otsa ei saanud silindrit peale panna- kolvisilmad olid kolvi püst-telje suhtes viltu, mitte risti nagu oleks pidanud. PS kolb see vist ei olnud, aga mingi vene masin oli.
Vasta
#68

Natuke tööd jälle tehtud.
Mõni päev tagasi viisin väntvõlli koos uue kepsuga pressimisse-rihtimisse. Aega peaks sellega umbes nädal minema. Täna hommikul monteerisin peale amordid, mille olin eelnevalt õliga varustanud. Kloostrimetsa motopoest ostsin esihargile uued simmerlingid (CZ omad) ja peale veel tolmukaitsmed. Lisaks vahetasin ära esiratta laagrid. Veermik on sellega üle käidud. Kui vända kätte saan, siis hakkan mootorit koostama.
http://static1.nagi.ee/i/p/98/17/0266981791f1b3_l.jpg
Vasta
#69

Eile keevitasin kokku pooleks murdunud esiporika kinnitusdetaili, porikas ka nüüd küljes.
Raamiga on sellega kõik valmis. Paak ja numbrilaud lähevad liivapritsi ja värvimisse sel nädalal ilmselt. Väntvõllist pole midagi kuulda olnud, kuigi firma lubas nii nädalaga ära teha.
Vasta
#70

Nii, paak ja numbrilaud nüüd värvi all. Värvida lasin Sauel Arco AR nimelises firmas (asub politseihoone vastas). Liivapritsi ja värvimise hind kokku 350 eek.
http://static1.nagi.ee/i/p/45/99/02874599ca1409_l.jpg
http://static1.nagi.ee/i/p/46/01/028746016f72fe_l.jpg
http://static1.nagi.ee/i/p/46/05/028746053f98e5_l.jpg
Vasta
#71

Muide sel numbrimärgil on üsna pikk võidusõiduajalugu. Varem oli see peal ühel 125-sel krossirattal, millega kunagi võistles Lembit Tammsaar, kunagine vormelipiloot, N-liidu hõbedamees.
Vasta
#72

masin paistab kena ja hea tulevat, kuigi ise pooldan rohkem iz sportiSmile aga see kõigest minu arvamus.

Ehita, sõida, naudi
Vasta
#73

???
See ongi ju IZ sport.
Täpsemalt Iz K-16 ehk Planeta Spordi krossiversioon.
Vasta
#74

ma mõtlen tavalist planeta sporti, seletasin ennast veidi valesti.

Ehita, sõida, naudi
Vasta
#75

Väga kena projekt, endal ka selline plaanis ehitada, kui auto müüdud saab. Edu!

Fiat 127 0.9l
Vasta
#76

"Kergelt moditud" on natukene liiga leebelt öeldud selle tuuningmasina kohta

Tundub, et see on krossirattaks kodusel teel ümber ehitatud izi enduuroversioonist.
Muudetud on raami. Kogu plastimajandus (porilauad, küljeplast, numbrilauad) on sinna ise mingite teiste masinate omad külge aretatud. Eriti isaseks teeb selle masina muidugiu see paagile värvitud vanakooli izimärk.
Vasta
#77

Huvitav, mille silindripea seal küljes on?
Vasta
#78

Soome pildil on tegu täiesti õige sellele masinale ette nähtud tehasepäritolu silindripeaga. Lisaks tänavamootorist erinevale teistsugusele põlemiskambri kujule ja ribide asetusele ja on see pea ribistik ka ebasümmeetriline - resonaatorpauna äramahutamiseks on pauna poolses küljes ribid lühemad.
Vasta
#79

Uuendus. Täna sain väntvõlli kätte...eks ta üks kahtlane variant on, kepsusilma väänasime küll õigeks, aga keps is nüüd kõverik ju.
Eks näib, kui asjast miskit ei saa, tuleb rahakoti rauad pärani lahti lüüa ja siiski Emoti pakutud Ski-Doo või KTM keps ära osta...
Ah jaa, tervitused Motorem-i rahvale Smile
Vasta
#80

Täna leidsin aega, et veidi mootorit ehitada.
Puhastasin mootoripooled vanadest tihendijääkidest ja muust mustusest. Samuti puhastasin käigukasti detailid bensiini ja suruõhu abil.
Edasi asusin mootorit koostama - väntvõll peale, käigukasti detailid. Käigud toimivad ilusasti, millest järeldan, et vähemalt hammasrattad said õieti võlli peale laotud. Mis aga lahtiseks jäi, oli käiguvahetusmehhanism. Nimelt on seal hammassektor, mis liigutab omakorda seda soontega võlli. Küsimus jäi, mis asendis peaks see sektor võlliga hambuma. Hetkel on käigukast 1. käigu peal ja oletan, et see sektor peaks hambuma kõige alumisse asendisse, kuid on seal vahet, kui näiteks 1 hamba võrra valesti hambub?
Pildid:
[Pilt: 03120263cfb6cd_l.jpg]
[Pilt: 0312025927ecec_l.jpg]
[Pilt: 03120257cf6d9f_l.jpg]
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne