Kolga Laat 11.09.2021
#1

Wana-Kolga Tsiklitall korraldab laupäeval, 11. septembril Tartumaal Nõo lähedal Kolga külas traditsioonilise Moto- ja vanavara laada. Ootame kõiki müüma, ostma ja lihtsalt laupäeva nautima. Lisaks on avatud Tsiklitalli muuseumi väljapanek.
NB ! Palume tutvuda ka postril väljatoodud tervisenõuetega !

[Pilt: Kolga_laat_poster_2021-724x1024.jpg]
Kõik on teretulnud !

Täpsema info leiab Tsiklitalli avalehelt :

http://tsiklitall.ee/

Suur Kombinaator
www.tsiklitall.ee
Vasta
#2

Aitäh! Jääge Terveks!
Vasta
#3

huvitav miks nõutakse pabereid.tegu ju väliüritusega.nõmme,või baltijaama turul ei küsi keegi passi näha
Vasta
#4

Balti jaama turu külastamine äkki ei anna ürituse mõõtu välja. Või siis ei käi seal eriti kedagi Big Grin
Vasta
#5

(06-09-2021, 18:58 PM)sturmbannführer Kirjutas:  huvitav miks nõutakse pabereid.tegu ju väliüritusega.nõmme,või baltijaama turul ei küsi keegi passi näha
Ilmselt klassifitseerub ostuhuviliste kogunemine ürituseks kui sellele müüakse pileteid (mida turgudel siiani vist ei tehta?) aga kas sellel ka mingi seaduslik taust on ei tea mette..

Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad sind enda tasemele ja lajatavad siis kogemusega /Iid-Tõstamaa/
Anna väikesele inimesele veel väiksem võim kätte ja ta arvab kohe et on Jumal taevas (või mode foorumis...)
Vasta
#6

(06-09-2021, 18:58 PM)sturmbannführer Kirjutas:  huvitav miks nõutakse pabereid.tegu ju väliüritusega.nõmme,või baltijaama turul ei küsi keegi passi näha

Sest meid valitsema sattunutel ei ole paremat mõtet pähe tulnud. Nagu ka TA elukaugetel ametnikel - paberit on lihtne kontrollida.

Samas ei võta selle näitamine tükki küljest ja kui see aitab korraldajal üritusele luba saada, siis milles küsimus.

Samas on meil veel pikk tee minna 80% vaktseneerituseni, mis võimaldaks üsna rahulikult edasi elada vaktsineeritutel ja tervishoiusüsteemil hakkama saada "valgustatutega".
Vasta
#7

(07-09-2021, 09:40 AM)v6sa Kirjutas:  Samas on meil veel pikk tee minna 80% vaktseneerituseni, mis võimaldaks üsna rahulikult edasi elada vaktsineeritutel ja tervishoiusüsteemil hakkama saada "valgustatutega".

Andersen kirjutas kunagi ühe muiasjutu keisri uutest rõivastest. Vaadates edumeelseid maid, kus "valgustatuid" ei ole, siis ma ei oleks nii kindel, et ka 100% õnne õuele toob. Pigem nendiks nagu lapski seal muinasjutus, et kuningas on paljas. Aga noh usk pidi pime olema, vaata seda millisest otsast tahad, kas siis "valgustatute" või "pimedas" ekslejate poolelt. Pigem meenutab see passi küsimine vabatahtliku tervishoiu teenuse osas seda, et ka nõukaaja tulles oli kolhoosi astumine vabatahtlik.
Vasta
#8

Ei, ainult vaktsineerimine ei too õnne õuele. Õnn, kui nii võib öelda, saabub siis, kui kõik on COVID-19 läbi põdenud ja järgmine ülemaailmne tõbi ei ole veel saabunud. Vaktsineerimine aitab ainult vähendada tervishoiusüsteemi koormust ja leevendada läbipõdemist. Ning nagu igal ravimil, on ka sel kõrvalmõjud. Aga tänase teadmise järgi on need kõrvalmõjud vaid päris tõve demoversioon - kelle tõmbab maha vaktsiin, sel oleks ka COVIDiga raske.

Lahtiütlus: ülalolev on vaid arvamus, mitte ainus ega täieline meditsiiniline tõde. On võimalik, et eksin ja kahekümne aasta pärast ongi elus vaid mittevaktsineeritud. Õpetuseks mulle (kes käskis vaktsineerida ja ära surra!) ja kergenduseks asjata parjatuile.
Vasta
#9

mingil hetkel seda kuskil raadios keegi kommenteeris kui küsiti miks nt. vanalinnapäevad jms ei allu kontrollile
põhjendati et kui ala ei ole piiratud ja kontrollimine pole teostatav siis ei tehta.

kui üritus oleks põllul tasuta, ilma aedadeta kus rahvas siseneb ja väljub sealt kust tahab siis oleks ilma kontrollita
aga kui on väravad kus saab kontrolli teha siis seda ka nõutakse 

midagi nii

samas mida see kontroll annab ? 
teame et kontrollitud ja vaktsineerimata inimene oli "puhas" enne üritusele tulemist aga kas ka peale üritust
juhul kui puutus kokku vaktsineeritud aga nt. nakatunud inimesega ? sest viimane ei tea oma tervislikku seisundit kuna puudub kontroll.
Vasta
#10

Mind asja juures häiribki see, et tegelikult ei tõesta see pass midagi. Ma ei eita et haigus on olemas, pole ka vaktsiinivastane, samas pole ka pimeusklik pooldaja. Kui vaadata riigi lubatavat, siis 1+1 =3. Kui aga ise ringi vaadata nii meil, kui ka mujal maailmas, siis ma saan kokku 1,5 ja 1 sellest moodustab see sama passi pakutav hüve, mille põhjendus on pigem poliitiline, kui reaalne. Nii riik, kui ka ajakirjandus tegeleb minumeelest puhtalt inimeste üksteise vastu ässitamisega ja seda olukorras, kus tegelikult ju avaldatakse ainult neid andmeid, mis ühele poolele on kasulikud. See on nagu pokkeri mängimine nii, et ainult üks pool näeb mõlema poole kaarte ja teine pool pakub huupi. Üldiselt aga eelistaks üldse, et tehnika foorumis räägitaks tehnikast.
Vasta
#11

Aitäh kutsumast, aga ma ei ole nõus igal pool ja iga natukese aja pärast tõestama, et olen terve ( 21-50€). Eriti veel sellepärast, et Viljandis seda suhteliselt raske teha. Olen siin juba pea tunni jahunud telefoni otsas ja suurt targemaks pole saanud......
Ja vaktsineerima ennast ma ka nõus pole. Kui siiani olen terve olnud ( eelmine uuring tõestas, aga tänaseks see juba aegunud) , mulle ka ei sobi enda tervise halvendamine vaktsiini läbi. Mul poisid nii hea tervis ikka pole. Wink

Terv. Toomas
Vasta
#12

Otsepöördumistel on abiks PM-nupp plus profiiliandmed.
Isiklike automotoga mitteseonduvate eelistuste või mingit sorti võimekuste või võimetuste mahahõikamiseks on vast mõni muu kanal. Kui neist on ikka kindlasti vaja maailma teavitada.

Kui tervis on kehv, on kodus püsimine igati mõistlik ja õige otsus!

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta
#13

Tsiklitall tänab kõiki kes said aega ja mahti üritust külastada, laat oli igati tore ja ilmgi suviselt soe ja päikeseline.
Ajaga paratamatusena kaasaskäivatesse piirangutesse suhtuti üldjuhul mõistvalt.
Tegu on siiski kinnisel eraterritooriumil läbiviidava avaliku üritusega ning seega oli korraldajal valida vaid toimumise ja ärajätmise vahel.
Loodame et järgmisel aastal pole need teemad enam nii päevakajalised.

Suur Kombinaator
www.tsiklitall.ee
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne