[poolita] Päike, tuul ja vesi - need me sõbrad kolmekesi
#41

Päikseseelektri juurde kaudselt , mu elamisel on kiviprofiiliga plekk katus , nüüd sinna  päikesepaneele kruvides jääks mingi õhuvahe küll aga , igatsorti sodi - õietolm , samblike eosed jne jääb sinna plekile pidama , kogub niiskust ning katus roostetab läbi .
 Ettepanekuid , mõtteid on ?
Vasta
#42

Solar Roof pakub kaks ühes

Iseküsimus, kui tõsine see läbiroostetamise oht tegelikult on...
Vasta
#43

Need postitused peaksid ilmselt teises, algses teemas olema. Siinne on energiakandjate hindade üle virisemise nurgake. Pealkiri on korrigeerimata miskipärast jäänud.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#44

Viimasel ajal jahutakse pidevalt elektrihindade rekordite ja nende järjepidevast purustamisest. Põhjuseks toovad peenikeste kaelte ja lipsudega tüübid selle, et vett ja tuult on vähe ja eile Hiiumaa praamil lehte lapates jäi ühe põhjusena silma ka suured külmad. Kui paar miinust on juba suur külm, siis mis - 25-ga saama hakkab?
Tuult ja vett vähe- ma arvan, et iga aasta on keskmiselt sarnane. Vähemalt mina olen kogu selle möga suhtes skeptiline ja arvan, et siin on sama asi nagu kütusemüüjatel.
Pulli pärast võrdlesin selle ja eelmise aasta oktoobri elektriarvet- tarbimine oli suht sama, aga arve oli eelmise aastaga võrreldes täpselt kahekordne ja on võrreldav igatalvise kõige külmema aja arvega.

Nagu ütlesin, siis minu ja nüüdseks ka paljude teiste arvates aetakse meile kärbseid pähe ja tõstetakse süüdimatult hindu. Riik midagi kompenseerib, aga see on naljanumber.

Ootaks nüüd kaasfoorumlaste arvamusi, võibolla näen mina asju liiga must-valgelt ja ei näe 50 erinevat halli varjundit.
Vasta
#45

(01-12-2021, 15:00 PM)Aare R. Kirjutas:  Viimasel ajal jahutakse pidevalt elektrihindade rekordite ja nende järjepidevast purustamisest. Põhjuseks toovad peenikeste kaelte ja lipsudega tüübid selle, et vett ja tuult on vähe ja eile Hii
Põhjusi tuleb otsida mõne aasta tagusest maaostudest Araabias jaAmeerikas, et põlevkivi seal arendama hakata. Need summad läksid ju vett vedama ja tuleb lollide käest tagasi saada. Eks Vilja varudega Tamsalus oli sama ja teadmata on kütuse varude olukord kusagil Rootsi hoidlates.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta
#46

Mis udu te siin ajate. Elektrituru toimimisest pole vist halli aimugi. 
Kui põlevkivi saaks ahju ajada, nii et CO2 kvootide eest maksma ei pea, oleks meil elekter mõistliku hinnaga. 
Isegi kvootide hinnaga koos oleks okei, aga ei saa ju, sest rohepööre.
Vasta
#47

(01-12-2021, 16:54 PM)Peeter2 Kirjutas:  Mis udu te siin ajate. Elektrituru toimimisest pole vist halli aimugi. 
Kui põlevkivi saaks ahju ajada, nii et CO2 kvootide eest maksma ei pea, oleks meil elekter mõistliku hinnaga. 
Isegi kvootide hinnaga koos oleks okei, aga ei saa ju, sest rohepööre.
Räägi siis, miks on hind kõrgem, kui eelmisel aastal samal ajal?
Kas CO2 kvootide hinnad on tõusnud?
Venemaa gaasi hind on küll kordades tõusnud, seda põletatakse vist ainult Irus, ma amatöörina ei suuda leida, kui palju täpselt, ei tohiks ju nii palju mõjutada?
Vasta
#48

Mul jäi kuskilt nagu meelde, et Eesti müüb oma CO kvoodid maha, kuna me ei kasuta nii palju?
Vasta
#49

(01-12-2021, 17:07 PM)karlarnold Kirjutas:  
(01-12-2021, 16:54 PM)Peeter2 Kirjutas:  Mis udu te siin ajate. Elektrituru toimimisest pole vist halli aimugi. 
Kui põlevkivi saaks ahju ajada, nii et CO2 kvootide eest maksma ei pea, oleks meil elekter mõistliku hinnaga. 
Isegi kvootide hinnaga koos oleks okei, aga ei saa ju, sest rohepööre.
Räägi siis, miks on hind kõrgem, kui eelmisel aastal samal ajal?
Kas CO2 kvootide hinnad on tõusnud?
Venemaa gaasi hind on küll kordades tõusnud, seda põletatakse vist ainult Irus, ma amatöörina ei suuda leida, kui palju täpselt, ei tohiks ju nii palju mõjutada?
googelda "miks elektrihind tõusis" ja leiad vastuse...
https://www.err.ee/1608331703/elektri-hi...eel-kauaks
https://moodnekodu.delfi.ee/artikkel/948...ksem-hoida
Kirjutasin ju, et hoolimata CO2 kvootide hinnast meil elektrit ikka ei jätku, kuna rohepööre...
Vasta
#50

(01-12-2021, 15:00 PM)Aare R. Kirjutas:  Nagu ütlesin, siis minu ja nüüdseks ka paljude teiste arvates aetakse meile kärbseid pähe ja tõstetakse süüdimatult hindu. Riik midagi kompenseerib, aga see on naljanumber.

Ootaks nüüd kaasfoorumlaste arvamusi, võibolla näen mina asju liiga must-valgelt ja ei näe 50 erinevat halli varjundit.

ma küll ise näoraamatut ei kasuta, aga Sa tee endale õige sinna konto - leiad vast üles kõik need "teised kellele kärbseid pähe aetakse" ning kes turumajandust ei usu (või seda ei mõista). Saate need automotosse mittepuutuvad teemad ilusasti seal võtta. Ehk loeb või kuulab keegi võimalikust näoraamatu grupist uudiseid ja jagab või seletab neid teistele lahti. Näiteks siinse kommunaalide virisemise poolitusteema autor ksf edvard on vist naabrite kuused suretatud saanud ning põranda soojustamise projekti edukalt vaiba maha rullimise läbi lõpetanud - ka temal on aega nüüd ülejäänud maailma parandada ning aktuaalsed üpris samad teemad, mis Sul. Ning tema loeb uudiseid - küll vist ainult pealkirju, aga see on juba palju rohkem, kui mittemidagi. Kahe peale juba hulka paremini asju mõistev nn kollektiivne aju, kui kumbki eraldi võttes!
nt kollektiivse liiklusest arusaamise teemast leiab kindlasti inimesi, kellele selline grupp oleks kahtlemata vajalik ning tervitatav väljund: https://forum.automoto.ee/showthread.php...7&page=269
muuhulgas on ehk ka mõni näinud või teab nt seda eilset saadet: https://etv.err.ee/1608407897/esimene-stuudio

no ja kui ka selline nn kollektiivne aju asju ei mõista, on võimalus seal kokku leppida ja üheskoos Vabaduse platsil õigust (või siis lihtsalt raha. Nn probleemi algpõhjus on ju kommunaalmaksed) nõudmas käia - see on ju viimasel ajal popp.

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta
#51

(01-12-2021, 17:07 PM)karlarnold Kirjutas:  Räägi siis, miks on hind kõrgem, kui eelmisel aastal samal ajal?

Aga miks on Tesla aktsia, kesklinna korter või koormatäis halgu kallim kui eelmine aasta samal ajal?
Vasta
#52

Vahetage oma elektripaketid siis fikseeritud tariifi peale, kui arvate, et teid börsihinnaga tüssatakse.
Elektriarve matemaatika pole mingi integraalvõrrand, kõigile jõukohane valida vastavalt oma tarbimise ajajaotusele soodsaim variant. Kaks kuud tagasi kui juba kõrget hinda kuulutati sai veel päev 11/ öö 9 s/kWh fiks paketi peale vahetada. Neile, kes nüüd "ärkavad" on vastavad numbrid 14.7/12.2 s/kWh. Samas paar päeva tagasi käis börsihind korraks isegi 50 s/kWh juures ära. Fiks hinnast odavamat börsihinda ei saa juba paar kuud ühelgi kellaajal.
Vasta
#53

13piisab- ütlesin ju, et võibolla näen mina põõsa taga hunti ja asju liiga must-valgelt. Aga no nagu ikka, siis keegi peab ikka olema, kes sarkasmi ja imelikke soovitusi jagama hakkab. Ma küsisin lihtsalt küsimuse ja teiste arvamust, oligi kõik.

FBd mul ei ole ega tule ja üldsuse silmis poppide asjadega mina ei tegele.
Vasta
#54

(01-12-2021, 19:32 PM)Etsike Kirjutas:  Vahetage oma elektripaketid siis fikseeritud tariifi peale, kui arvate, et teid börsihinnaga tüssatakse.
Elektriarve matemaatika pole mingi integraalvõrrand, kõigile jõukohane valida vastavalt oma tarbimise ajajaotusele soodsaim variant. Kaks kuud tagasi kui juba kõrget hinda kuulutati sai veel päev 11/ öö 9 s/kWh fiks paketi peale vahetada. Neile, kes nüüd "ärkavad" on vastavad numbrid 14.7/12.2 s/kWh. Samas paar päeva tagasi käis börsihind korraks isegi 50 s/kWh juures ära. Fiks hinnast odavamat börsihinda ei saa juba paar kuud ühelgi kellaajal.

Mis need erinevad paketid siia puutuvad?
Fakt on see, et elekter on täna ca 2x kallim kui aasta tagasi!
Lisaks kõik muu, mis kallineb automaatselt koos elektri hinna tõusuga! Räige inflatsioon või...!?
... kas keegi oskab vastata, kus kohast tulevad rahad, millega makstakse kinni covid testid ja vaktsiinid?
Vasta
#55

(01-12-2021, 21:47 PM)envi Kirjutas:  ...
Fakt on see, et elekter on täna ca 2x kallim kui aasta tagasi!
Lisaks kõik muu, mis kallineb automaatselt koos elektri hinna tõusuga! Räige inflatsioon või...!?
... kas keegi oskab vastata, kus kohast tulevad rahad, millega makstakse kinni covid testid ja vaktsiinid?

Eesti ei ole iseseisv elektrisaar, vaid me oleme osa Euroopa võrgust (millesse kuulub ka Venemaa Euroopa osa). Ning kuna me oleme ühendatud, siis meie elektri hinda kõigutab mujal toimuv päris palju, millele assisteerib viigrihüpe+kohalike ärikate (ning riigi) kohatu ahnus.

Hüdrojaamade reservuaarid on miinimumis. Seega nemad toodavad vähe. Odavaim elekter tuleb neilt.
Tuumajaamasid on vahepeal üksjagu kinni pandud - seega nende odav elekter on puudu.
Söejaamad on pahahad. Põlvekivi on sellest veel nigelam. Tseeoookahe kaubandus peale selle kägistamas.
Tuul puhub, kui on tuju. Päikest põhjapoolkeral on talvel vähe.
Biomassi põletamisega kaugele ei purjeta - otsa saab.
Gaas tuleb Venest, aga sealne riigikord on .... huvitav ja hetkel oma mõjuvõimust vägagi teadlik.

Kõik see kokku annabki tänase elektrihinna.

Alati võime teha rehepappi ja astuda ühisest turust välja, aga seda ainult oodatakse idas. Alguses on soe ja märg, pärast on ainult põiepõletik.

Majanduskollapsi edasilükkamiseks vajalik raha trükitakse süüdimatult juurde keskpankade poolt. Ja meil ei ole teha siin muud, kui tõmmelda vähem väärtusetu "majaduskasvu" tuules ja panustada võimalikult palju reaalselt vajalikku tulevikku. Muu hulgas õppida Meistritelt, kuidas vanu tööpinke korda tehaSmile
Vasta
#56

(02-12-2021, 10:00 AM)v6sa Kirjutas:  
(01-12-2021, 21:47 PM)envi Kirjutas:  ...
Fakt on see, et elekter on täna ca 2x kallim kui aasta tagasi!
Lisaks kõik muu, mis kallineb automaatselt koos elektri hinna tõusuga! Räige inflatsioon või...!?
... kas keegi oskab vastata, kus kohast tulevad rahad, millega makstakse kinni covid testid ja vaktsiinid?

Eesti ei ole iseseisv elektrisaar, vaid me oleme osa Euroopa võrgust (millesse kuulub ka Venemaa Euroopa osa). Ning kuna me oleme ühendatud, siis meie elektri hinda kõigutab mujal toimuv päris palju, millele assisteerib viigrihüpe+kohalike ärikate (ning riigi) kohatu ahnus.

Hüdrojaamade reservuaarid on miinimumis. Seega nemad toodavad vähe. Odavaim elekter tuleb neilt.
Tuumajaamasid on vahepeal üksjagu kinni pandud - seega nende odav elekter on puudu.
Söejaamad on pahahad. Põlvekivi on sellest veel nigelam. Tseeoookahe kaubandus peale selle kägistamas.
Tuul puhub, kui on tuju. Päikest põhjapoolkeral on talvel vähe.
Biomassi põletamisega kaugele ei purjeta - otsa saab.
Gaas tuleb Venest, aga sealne riigikord on .... huvitav ja hetkel oma mõjuvõimust vägagi teadlik.

Kõik see kokku annabki tänase elektrihinna.

Alati võime teha rehepappi ja astuda ühisest turust välja, aga seda ainult oodatakse idas. Alguses on soe ja märg, pärast on ainult põiepõletik.

Majanduskollapsi edasilükkamiseks vajalik raha trükitakse süüdimatult juurde keskpankade poolt. Ja meil ei ole teha siin muud, kui tõmmelda vähem väärtusetu "majaduskasvu" tuules ja panustada võimalikult palju reaalselt vajalikku tulevikku. Muu hulgas õppida Meistritelt, kuidas vanu tööpinke korda tehaSmile

1. Räägitakse hullust liustike sulamisest. Kuhu see vesi küll voolab, et hüdro tiigid kuival?
2. Pole ju loogiline, et peetakse jaamasid, kus tootmine kordi kallim? Kõrge hind pigem sellest, et tootmine maksustatud!
Kelle kätte see raha liigub? 
3. Päikest meie poolkeral on tõesti vähe! Miks ikkagi pussitakse päikeseparke? Keegi ei ehitaks neid täna oma raha eest, ainult kellegi teise raha (loe "toetuste") abil on see võimalik. Küllap saaks Eestis selliselt kasvatada ka riisi!
4. Täna liigub märkimisväärselt elektrit Eestist ka välja, nädalapäevad tagasi oli sisse/välja suhe ca sama. Ok, oleme ühtses võrgus, aga kas ikka peaks?

Tänane jõhker elektri hind ei ole minu meelest midagi muud kui jõhker varjatud kujul maksude tõstmine!
Vasta
#57

Vähesed sulavad liustikud toidavad hüdrojaamu. Vaata gloobust... Enamus sulavast veest voolab otse ja vahetult maailmamerre.

Päikesepargid lendavad ainult tänu toetustele. Turupõhiselt neid keegi poleks rajanud.

Samas ma ei vaidle üldse, et mõõdukama kliimaga riikides on neist reaalselt kasu päevase baasvõimsuse tagamiseks, lihtsalt kuuekümnendal laiuskraadil tuleb neljaks kuuks need ära unustada. Iseküsimus, kas õigem oleks meil arutu paneelikülvi asemel sama summa panna kodumaise elektrolüüseri väljatöötamisse ning jahvatada suvel ülejäävast elektrist (mida mitte keegi ka osta ei taha) vesinikku nende nelja kuu üleelamiseks. Analoogselt kartulikasvatusega Big Grin

Jah, ma tean isegi, et täna on see ulme. Aga samasugune ulme oli aastal 1894 arvata, et iga mõnekümne kilomeetri järel on keegi bensiini (ja kabanossi ja preskut ja kätekreemi ja ...) müümas.
Vasta
#58

Naabri kuused on veel haljad . Põrand on soojem kui enne .
CO2 kvoodid müüdi kuskil turuhinnaga maha , siis kui see hind veel odav oli , nüüd ostame hetke turuhinnaga tagasi , meenub Eesti Raudtee müük ja tagasiostmine .
 Rikas riik ja rikkust tootvad vaesed inimesed .
Majandusminister teeb partnerile elektri käibemaksu vähendamiseks poole võrra ehk siis 9 protsendile ,  seda ta ei tea et käibemaks tõsteti Ansipi poolt ajutiselt 20 protsendile ja selliste teadmistega isik on majandusminister , kusjuures EU poolt on lubatud käibemaksu miinimum 5 protsenti .
Vasta
#59

(06-12-2021, 17:31 PM)v6sa Kirjutas:  Päikesepargid lendavad ainult tänu toetustele. Turupõhiselt neid keegi poleks rajanud.

On väga suur vahe, kas müüa tagasi võrku või müüa edasi koos võrguga.
Vasta
#60

(06-12-2021, 20:56 PM)Raivo Kirjutas:  
(06-12-2021, 17:31 PM)v6sa Kirjutas:  Päikesepargid lendavad ainult tänu toetustele. Turupõhiselt neid keegi poleks rajanud.

On väga suur vahe, kas müüa tagasi võrku või müüa edasi koos võrguga.

Ja kuidas täpselt  pükste materjal muudab pakasega püksi kusemise järelmeid?

Ei muuda asja sisulist külge mu arust kuidagi: paneelide hind (nii otsene kulu kui kaudne keskkonnale) on nii kõrge, et kui elektri hinda ei pressitaks kunstliku defitsiidiga üles, siis ei tasuks see end kuidagi ära. Ma ei tea täpselt, aga praegu paistab kangesti sedamoodi, et arutult juurde trükitud katteta raha tuleb kuidagi ringluses hoida ja kõrge elektrihind sobib selle skeemi elushoidmiseks hästi. Et see veidi (mitte oluliselt, aga asi see grammikegi) aitab atmosfääri puhastada, on juhuslikult kaasuv hea vaesema rahva probleemide kõrval.

Annan endale aru, et ülalolev skeem ei ole mitte kuidagi seotud loodushoidliku energiatootmisega, millest nii algne kui ka sellest lõhastet käesolev teema peaksid jutustama Sad  Aga mida tahta majandusmudelist, mida hoiavad elus raamatupidajad pankurite kasumiootuse jaoks?
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne