BMW 540i 1994, Aare R.
#21

Aitäh-aitäh, eks ma katsun siis lugejate lootusi mitte petta ja ikka endast parima anda Smile
Mul on see asi veninud ja veninud, tahtsin küll saada juba sel suvel sõitma, aga ei õnnestunud, eks ma suvel tegelesin ka muude asjadega, samuti tõdesin, et autot ehitada on parem ikka talvel. Kuid loodaks ikka järgmiseks suveks pilli tänavaile saada.

Kui ma siin kirjutasin, siis ei tea, kas kogemata või tahtlikult, aga ühest asjast jäi kirjutamata.
Nimelt helisüsteem. Sellega on ka siuke asi, et originaalist on järgi vaid maki toitekaabel, ülejäänud asjad on kõik välja vahetatud. Kõlarijuhtmed on jämedad, silikooni sees ja metallrüüga, makk oli ka varem Alpine ja sinna läks ka nüüd Alpine (uuendasin seda seetõttu, et tahtsin kindlasti BT ja muude värkidega makki). Enne oli lihtsalt CD-ga.

Esikõlarid said sellised:
[Pilt: zIfSKXr.jpg]

Tagakõlarid sellised:
[Pilt: aXXj7eT.jpg]

Ning võimendi, mis neid toidab, on selline 5 kanaliga Alpine:
[Pilt: qpFx8nA.jpg]

Muuseas, kõlarid said täpselt sama mõõtu nagu originaalid ning läksid ka originaalkohtadesse orginaalkatete alla, ainult esikõlarite tweeterid panin esipiilari katete külge.
Originaalsuuruse mõte oligi see, et mingit lõikamist jms ei plaaninud ma teha ning peale maki pidi kõik jääma ka väliselt originaaliks.

Supakas on ka ikka pagassis muidugi Big Grin

Aga kogu see kompott müdistab ikka korralikult ja eks ma ikka üritasin korralikult sättida ka, et võimendi ja kõlarid hästi kokku sobiks.

Kui keegi nüüd mõtleb, et selliste vanade autodega nii ei tehta, siis neile ütlen, et tegelikult oli mul visioon algusest peale midagi sellist kokku keerata ning nagu ütlesin, siis mustale numbrile ma ei kandideeri. Mis juppidesse puutub, just väliselt, siis sellel autol ei ole ja ei tule ka ühtki keredetaili, õigemini mingit sellist tuuningut, mida tehas E34-le külge pole pannud.

Aga Tomzzi soovitusele värvimise kohta ütleks nii, et ma just pelgasin võibolla just kogu auto ületegemist, samas, nii palju kui ma nüüd teinud üldse olen, on päris normaalselt juba välja kukkunud. Seega, mine sa edaspidi tea, mis mul kõrvade vahel küpsema hakkab Big Grin
Vasta
#22

Ma´i teagi nüüd. Mu mäletamistmööda neil üsna uuest peast oli all randiga niidirull ja kolevali tümm. Selles mõttes nagu stiilipuhas ju.

Rolleyes
Vasta
#23

Sa pead silmas seda, et selline 10-15 aastat tagasi oligi stiil selline nagu mu auto olemus on? Eks ma seda tegelt ju sihtisingi- sile tehaseseades E34 on ilus vaadata küll, aga nagu öeldud, siis see ei ühtinud minu visioonidega ning minu meelest on ka maitsekalt tehtud autot ilus vaadata.

Kolevali tümm- jah, seda küll, et nagu ütlesin, siis madistab korralikult, kuid minu eesmärk ei olnud siinkohal see, et kuna supakas ka taga, siis peaks bassitesti saatel tagumist numbrit ja pagassiluuki pläristama, pigem oli ikka see, et heli parem oleks kui tehasest- mida ta ka on, ma julgeks öelda, et lausa kordades. Samas on supakas üsna maha keeratud, sest eesmärk ongi lihtsalt taustale mahlasust lisada. Kas ma küll selle supaka jätan, ei oska hetkel öelda, võibolla kunagi midagi tagasihoidlikumat, õigemini maitsekamat kui lihtsalt üks must kast keset pagassi Big Grin

Muuseas, see bassitest nagunii ei päde minu jaoks, sest järeleaidatud helisüsteemiga kõlavad paremini hoopis muud muusikastiilid kui lihtlabane tümm- mida ma muidugi ka kuulan.
Olen täheldanud, et rockmuusika kõlab jube hästi, eriti kui mingi nüanssidega lugu on. 

Muuseas, võimendist rääkides- kuna tuli juttu stiilipuhtusest jne, siis kui kellelgi tekkis küsimus, miks selline ja mitte mingi moodne võimendi- ostsin selle 17 aastat tagasi (kusjuures mäletatavasti lausa novembrikuus) ja kuna vanema kooli asju kiidetakse nagunii, siis miks mitte. Ja kena suur näeb välja ka. Maki koha pealt niipalju, et algselt oli plaan eelmisele makile läbi adapterkaabli AUX tekitada, aga miskipärast makk seda ära ei tundnud ja AUXi menüüsse juurde ei tekkinud. Siis ei jäänud muud üle kui uus osta. 
Positiivne on see, et vähemalt mõned asjad on ajaga taskukohasemaks muutunud- kui ma eelmise maki eest maksin 4500EEK, siis nüüdne, nö kõikide lisadega maksis ainult 150€.
Vasta
#24

(01-11-2021, 10:50 AM)Aare R. Kirjutas:  Sa pead silmas seda, et selline 10-15 aastat tagasi oligi stiil selline nagu mu auto olemus on?
...
Olen täheldanud, et rockmuusika kõlab jube hästi, eriti kui mingi nüanssidega lugu on. 
...

Jah, seda ma silmas pidasin. Sest sile ja järgiaitamata bemm ei paistnud silma (kõrva).

Bassikõlarist on abi küll. Meil on kenasti võrdlus sama valmistaja tehasesüsteemidega: ühel autol on bassikõlar eraldi, teisel ei ole. Mõlemad ühemahulise kerega (linnamaasturist luukpäras on lisakõlar, universaalis ei ole). Ja nii Rammsteini "Deutschland" kui Caro Emeraldi "Paris" kõlavad koos bassivõimendusega oluliselt paremini (isegi minusuguse mesikäpa jaoks), kui ilma.
Vasta
#25

Nii, aga nüüd peaks korra kapoti alla põikama.
Tundub võibolla kummaline, et ma tegelen igasugu muude asjadega, aga mitte lonkava mootoriga, aga olen võtnud seisukoha, et selle kordategemine võtab oluliselt vähem aega kui muud asjad, kui veale jälile saan.

Aga alustan siis algusest ehk ajast, kui mootori peale tõstsin. Ühesõnaga mootor peale, juhtmed-voolikud külge, uued küünlad külge ja esimese testi tegin ilma sumpsita, loomulikult polnud küljes ka lambdasid ja noh, seetõttu pole ka ime, et käib nagu dragster, aga niikaua, kuni gaasi anda, tegelt oli ikka kole Big Grin


Sai seal siis midagi veel teha, sumps alla, lambdad külge ja siis käis juba nii


Nii, aga siis hakkas jamps pihta. Mingi aeg oli nii, et enam käima ei läinud, käis üks arvutimees seal ja selge, vändaandur. Sai uus vändaandur, jälle käis. Siis hakkas mingi aeg proovides puterdama- nukaandur sai otsa, see uus ja käis jälle.

Aga mingist hetkest alates hakkas kuidagi pidevalt lollitama. 
Alla said uued Boschi lambdad, uus karterituulutus, uus temperatuuriandur, samamoodi sisselaske temperatuuriandur, kõik sisselaskekolle tihendid ja äkki midagi veel.
Brake cleaneriga proovides õhulekkeid ei ole, vändaandurit tahtis üks sõbrapoiss oma 740i peal proovida, et teada saada, kas on vändaanduri viga nagu ma talle ütlesin, kui tal käima ei läinud- bensupump käib ju läbi vändaanduri. Ühesõnaga see töötas. Proovisin tema nukaandurit- midagi ei muutunud.
Õhulugejat proovisin korra tema auto pealt ja vähemalt too hetk midagi ei muutunud, kuid hiljuti proovides käis ilma õhulugejata paremini. Bensupump on ka uus, samamoodi bensufiltrid.
Aga kõige pullim on see, et kui nädal tagasi proovisin, siis korra joppas nii, et panin käima ja niikaua, kuni gaasipedaali puutusin, käis samamoodi nagu viimases videos. Ja sellest edasi ning ka üleüldiselt on nii, et puterdab ja gaasi andes sureb välja. 
Viimane kord, kui üks tüüp kahe arvutiga siin käis, siis need ei näidanud üldse vigu.
Korra oli küll põhjus ka selles, et peal oli väsinud aku ning peale uue aku pealepanemist käis jälle, aga selle viga ma ei taha tegelikult hästi uskuda, sest "käivitub" ta poolest pöördest. Ahjaa, kuna genekas on ka sama mootori pealt ehk siis E38 oma, tuli ergutusjuhe teisiti panna, sest E34-l on ergutus ja armatuuri signaallamp ühe mutriga kinnitatava juhtme alt, aga E38-l on kaks eraldi juhet pistikuga. Asendatud sai see sel põhjusel, et minu selle eelmise 530-i genekal oli see ergutuspolt lahti tulnud mingil põhjusel. Ja laadimine on korras. 

Miks ma sellest siin kirjutan üldse? Põhjus lihtne- siin on mehi, kelle jaoks mootori töö kontrollimine ei piirdu vaid arvutist veakoodide lugemise ja kustutamisega ja äkki on mõnel tagataskus või varrukas mingi hea nõuanne.
Ma tean küll paari tüüpi, kes on väga pädevad aga pädevatel meestel pole seda aega miskipärast ülearu ja mitu pead pidavat ikka mitu pead olema.
Endal tuleb vahel ikka koll ette, kui mõtled, et ohh, ma proovin seda, äkki viga selles... proovid ja...kurat!...proovime edasi, vahel lööd käega ka.
Vasta
#26

(01-11-2021, 10:50 AM)Aare R. Kirjutas:   Kas ma küll selle supaka jätan, ei oska hetkel öelda, võibolla kunagi midagi tagasihoidlikumat, õigemini maitsekamat kui lihtsalt üks must kast keset pagassi Big Grin

https://bm.market/ee/sisseehitatud-korpused

Selliseid asju on võimalik loomulikult ka ise meisterdada, kui poest pakutavat ei usalda.
Vasta
#27

Kas bensiini survet on mõõdetud? Kas mootoril on bensiini surve andur või ainult regulaator. Lisaks on olnud veaks eriti kuivalt seisnud mootoritel pihusti sisendi sõela ummistused.
Vasta
#28

Kütuse survet minagi oleks esimesena pakkunud.

Lisaks mootori ja kere vaheline massiühendus: ega aku miinuse ja mootori metalli vahel pinget ole? Aku pinge on ka kenasti 14 V ligi mootori töötamisel? Ning sama pinge on mootorist komponente mõõtes?

Gaasipedaali asendianduri näit muutub sujuvalt ja loogiliselt?

Mootor on juba mõnda aega käinud, siis mis nägu on küünlad? Ma pakun, et tahmasedWink
Vasta
#29

Kui ma õigesti mõõtsin, oli surve 3.5bar nagu olema peab. Ja andurit sellel ei ole, ongi vaid rõhuregulaator, mis on ka vahetatud, samuti läks külge Boschi oma. Aga mis mind kukalt kratsima paneb, on see, et mingi aeg ta ju töötas ilusti, läks pöördesse ja puha. Ja nüüd töötas ka ilusti, ainult et viimasel ajal on olnud see, et segu on jube rikas, isegi veidi aega longata lastes pean töökoja uksed lahti tegema. Mõne päeva pärast saan ühe õhulugeja juurde, eks peab siis sellega ka proovima. Kusjuures ühe teise õhulugejaga, mille ma olen ma ei tea, kust kunagi saanud- samuti 4.0 oma, ei töötanud isegi nii palju. Ja peale Brake Cleaneriga puhastamist (tol hetkel ei olnud mul MAF Cleanerit käepärast) läks ka nagu veidi paremaks, aga mitte heaks.

Aga mis pihustitesse puutub, siis eks ma olen seda ka mõelnud, kuid sellisel juhul ei tohiks ju neid "helgemaid" hetki isegi korraks olla?
Variant oleks ka pihustid kuskile stendi saata, aga kas bensuka pihustitele seda varianti väga on?

Aga ma ei mäleta, kas drosseli andurit sai nii kontrollida, just selle näidu sujuvuse osas.
Aku pinge oli viimati suts alla 14V, mis peaks olema OK, täpsemalt oli äkki 13.7.
Aga küünlad- viimati oli nii, et ühe mootoripoole omad olid tahmased ja teise poole omad puhtad, kuid peale mingi aeg popsutamist läksid ka selle ühe poole omad paremaks.
Peale läksid tookord tutikad NGK BKR6EK-d, täpselt need, mis tehas soovitab.

Iseenesest ma kaldun ise ka siin mõtiskledes (ja sel teemal olen ma oi kui palju mõelnud!) arvama, et probleem on ikkagi seal kütusepoolel kui mujal.

Ja v6sa- eks kui ma mingi aeg nüüd maale lähen, siis katsun sinu paarile küsimusele vastuse saada ja multimeetriga majandada veits Smile

Milles ma üsna kindel olen, on see, et seal on tõenäoliselt mingi mõttetu kala, mida ma veel pole kinni püüdnud.
Vasta
#30

kindlasti lase pihustid üle stenditada. Ega see tänapäevane bensiinilaadne toode pikalt seistes teeb igasugu pahandusi.
Mul käisid seal- https://www.estpresto.ee/index.php?action=page&id=263

väga möistlik koht ja nagu kodulehe pealt ka näha, siis muhedad. Näiteks fordi side-feed pihustitele neil stendivöimekus puudus, aga ehitasid omal asjad ringi lisatasusi nöudmata.

edit: unus. 4 pihustit maksis mul 50 raha
Vasta
#31

Väärt info jälle, eks vahel on mõtted ka pihustite juurde läinud, kuid päris ehku peale lausa vahetama neid ei tormaks- Boschi pihusti on 40€ ja originaali saaks kätte mingi 120€/ga tükist. Kuigi ma ei usu, et ma neid tegelikult vahetama peaks- kui ongi seal mingi häda, usun, et saaks ka sinu poolt mainitud viisil asja korda.
Ma katsun nüüd lähiajal ühe tüübi arvutiga korraks sinna juurde saada, vaataks korra veel üle, kas raal midagi näitab ja siis saaks edasi vaadata.
Mis bensiini puutub, siis huvitav, kui palju praeguse aja bensudel see "parim enne" üldse on? Mul ei ole bens mingi ürgvana ning samas olen sutsukaupa ikka uuemat bensu juurde ka kallanud, aga no mine tea seda eurobensu.
Vasta
#32

95 - kuni nädal.
98 - pool aastat, siis hakkavad asjad juhtuma.

Väidavad, et endine Statoil on parem.
Vasta
#33

Vahi, et lausa nii lühikest aega? Krt siis tuleb see paarkümmend liitrit sealt paagist kätte saada ja igapäevaautoga maha sõita ja värske 98-ga proovida, äkki on tõesti siis seal see kala.
Vasta
#34

kui  soojalt rikas segu,siis kontrolli temperatuuri andurit
Vasta
#35

(01-11-2021, 21:19 PM)v6sa Kirjutas:  95 - kuni nädal.
98 - pool aastat, siis hakkavad asjad juhtuma.

Väidavad, et endine Statoil on parem.
See peab olema siis juba elus bens,mis kahe nädalaga pahaks läheb
Cirkli 98 on ka 5a vana veel hea.Kahetaktilise sees käib,määrimine kindlasti ei ole see enam, Aga käib ilusti.Kahetaktiline on pirtsakam nendest kõikidest mootoritest.Vanakooli pritsung kannatab ikka palju...
Temp andur on variant jah ,kui hakkab soenedes tasapisi surema ja ving hakkab tapma ennast .Aga see peaks nö.sujuvalt juhtuma.

Kasutatud ja uued jupid enamus uutele ja vanadele  ka väga vanadele husqvarna,stihli,jonsered ja partner saagidele.5297816
Vasta
#36

Noh, mul on see ving ikka algusest peale, aga ma proovin korra veel seda originaalandurit, mis mul peal oli, vaatab, mis ta sellega teeb.
Vasta
#37

(02-11-2021, 08:27 AM)Aare R. Kirjutas:  Noh, mul on see ving ikka algusest peale, aga ma proovin korra veel seda originaalandurit, mis mul peal oli, vaatab, mis ta sellega teeb.

Temperatuuriandurit saab kenasti potis keetes kontrollida, kui on tabeliväärtused olemas.
Vasta
#38

(01-11-2021, 21:19 PM)v6sa Kirjutas:  95 - kuni nädal.
98 - pool aastat, siis hakkavad asjad juhtuma.

Väidavad, et endine Statoil on parem.
kunagi nii 15-20 aastat tagasi, kui ostsin oma viimase bensuka, siis maadlesin ka kütusega - nimelt tekkisid küünalde peale punased vöödid ja hakkas sädet üle lööma ning mootor puterdama. Sai siis tarkade inimeste käest uuritud ja vastuseks et rauasisaldusega kütuselisandid on kurja juur ning ainsana soovitati Statoili bensiini aga hoiatus kaasnes, et puhkuse ajaks autot seisma jättes ei tohi kütust paaki jätta, pärast klapid klõbisevad. Olla Statoilil mingi teine lisand oktaanarvu tõstmiseks kasutusel ja see laguneb mõne nädalaga ... 
Kuidas nüüd seis on, ei tea.
Vasta
#39

(02-11-2021, 11:11 AM)honkomees Kirjutas:   puhkuse ajaks autot seisma jättes ei tohi kütust paaki jätta, pärast klapid klõbisevad. Olla Statoilil mingi teine lisand oktaanarvu tõstmiseks kasutusel ja see laguneb mõne nädalaga ... 

Kuidas ometi on võimalik, et taaskord paneb tark inimene tehnikafoorumis detonatsiooni ja reguleerimata klapivahed kokku? Tõmbab nende vahele võrdusmärgi rahulikult? Paranda ära, ma kustutan oma märkuse ise.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#40

(02-11-2021, 12:47 PM)Marko Kirjutas:  
(02-11-2021, 11:11 AM)honkomees Kirjutas:   puhkuse ajaks autot seisma jättes ei tohi kütust paaki jätta, pärast klapid klõbisevad. Olla Statoilil mingi teine lisand oktaanarvu tõstmiseks kasutusel ja see laguneb mõne nädalaga ... 

Kuidas ometi on võimalik, et taaskord paneb tark inimene tehnikafoorumis detonatsiooni ja reguleerimata klapivahed kokku? Tõmbab nende vahele võrdusmärgi rahulikult? Paranda ära, ma kustutan oma märkuse ise.

Kui nüüd ksf. honkomeest milleski süüdistada siis ainult selles, et tegi trükivea ja jättis sõnapaarile klapid klõbisevad lisamata jutumärgid.
Ja kkindlasti mitte harimatusest vaid arvates, et kõik teavad mida antud sõnapaar tehnikamaailmas tähendab.


Oma kogemustest võin öelda sama. Mosse mingi vana 98 klõbistas ka klappe nagu vanal heal vene ajal. Värske 98 sisse sai siis oli vait. 
Nii,et selles honkomehe väites on tõde sees.

Aquila captas non muscas.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne