Originaalteemaga täiesti seosetu mula ehk OT
#1

(04-11-2021, 12:20 PM)hillar2 Kirjutas:  https://majandus.postimees.ee/7373393/ri...st-loobuma
Kuskil oli ahjuteema ka, aga seda ei leidnudki esimese hooga.

Ärge nüüd ära ehmuge pealkirjast, keegi ahikütet talumajas ei keela. Küll aga tahetakse linnades, kus majad tihedalt koos piirata ahikütet, sest mingi aine sisaldus õhus on piirnormi lähedal. Tartus on õhus seda ainet rohkem kui Nõmmel aga Nõmmel jälle teatud päevadel aastas päris hulga.

Me elame Nõmmel kohe varsti 100 aastat, mina sellest 51+. Jah, problemid OLID siis kui köeti briketi, kivisöega ja/või riikliku küttetrusti toodavate märgade nottidega. Kuna kõik ol idefitsiit, siis oli seda ka kvaliteetne küttepuu. Aga need ajad jäid eelmisesse sajandisse! PUHTA ahjuküttega maju jääb üha vähemaks, mina olen üks erandeid, kusjuures üks viimaseid ka kuivkäimla kasutajaid Wink Aga meil on ka, erinevalt enamusest nõmmekatest, päris palju küttepuumetsa ehk meie jaoks on asi odavuses. Aga kes vähegi on saanud, on läinud kas gaasile või täna soojuspumpadele üle, puhas mugavus. Ahjusid köetaske vaid väga suurte külmadega ja tossavad vaid saunakorstnad nädalavahetustel.  Ma tunnen Nõmmet päris põhjalikult ja viimase kümnendi kevadine lume sulamine ei ole enam ammu rõve mustus!!! Tahma kui sellist, enam peaaegu et ei ole. Sest korstna dsuitseva düha harvem ja harvem. 
PS: me võime igasuguseid "aineid" õhus mõõta! Lõpuks saeme maha männid, sest need tolmutavad kevadeti liiga palju ja tekitavad lisaks kõige "määrimisele" ka allergiad! Ma julgen 100% kindlusega väita, et keelaks päevapealt naastrehvid, saaks Eesti kordi parem ja puhtam paik... ja kes sõita ei suuda, peabki kastis lõpetama! Need kolm maakat, kes väidetavalt ühel hommikul kodust välja ei saa - ostku suusad!
Vasta
#2

Selline otsustavus , see Mees peaks covidi vastast võitlust riiklikul tasemel juhtima !
Ravimeid võttes järgi täpselt arsti ettekirjutust , ära jäta ravimeid võtmata , ning mine vaktsineerima .
Vasta
#3

(04-11-2021, 15:23 PM)PlyVal64 Kirjutas:   
Ma julgen 100% kindlusega väita, et keelaks päevapealt naastrehvid, saaks Eesti kordi parem ja puhtam paik... ja kes sõita ei suuda, peabki kastis lõpetama! Need kolm maakat, kes väidetavalt ühel hommikul kodust välja ei saa - ostku suusad!
Kuule ära tuututa kui sittagi ei tea...Mul kodutee kallakul ja kreenis ja kui kiilakas on siis vajud autoga külg ees kallakust alla...naelad pisut parandavad asja.Oled mööda kiilakad vajunud alla valli siis kohalt saamine väga keerukas ja kets käib inteligentselt all ringi ja lükkad autot tagant...Aitaksid jääketid,aga sõiduautodele neid ei müüda...
Vasta
#4

Pole meil hullu midagi. Minge talvel poola.
Seal hakkab auto suitsuandur salongis sõidu ajal huugama kui külast läbi sõidad. Eriti lõuna pool kus kivisöega köetakse.

Aquila captas non muscas.
Vasta
#5

(06-11-2021, 11:28 AM)muska71 Kirjutas:  
(04-11-2021, 15:23 PM)PlyVal64 Kirjutas:   
Ma julgen 100% kindlusega väita, et keelaks päevapealt naastrehvid, saaks Eesti kordi parem ja puhtam paik... ja kes sõita ei suuda, peabki kastis lõpetama! Need kolm maakat, kes väidetavalt ühel hommikul kodust välja ei saa - ostku suusad!
Kuule ära tuututa kui sittagi ei tea...Mul kodutee kallakul ja kreenis ja kui kiilakas on siis vajud autoga külg ees kallakust alla...naelad pisut parandavad asja.Oled mööda kiilakad vajunud alla valli siis kohalt saamine väga keerukas ja kets käib inteligentselt all ringi ja lükkad autot tagant...Aitaksid jääketid,aga sõiduautodele neid ei müüda...
Vabandust,kuid vanuselt võiks mäletada-nooruses oli hea rehv see mis õhku pidas ja oli ümarik.
Ketid saadaval https://www.osta.ee/kaks-lumeketti-12-mm...23761.html
Vasta
#6

(06-11-2021, 12:19 PM)vwt2 Kirjutas:  
(06-11-2021, 11:28 AM)muska71 Kirjutas:  
(04-11-2021, 15:23 PM)PlyVal64 Kirjutas:   
Ma julgen 100% kindlusega väita, et keelaks päevapealt naastrehvid, saaks Eesti kordi parem ja puhtam paik... ja kes sõita ei suuda, peabki kastis lõpetama! Need kolm maakat, kes väidetavalt ühel hommikul kodust välja ei saa - ostku suusad!
Kuule ära tuututa kui sittagi ei tea...Mul kodutee kallakul ja kreenis ja kui kiilakas on siis vajud autoga külg ees kallakust alla...naelad pisut parandavad asja.Oled mööda kiilakad vajunud alla valli siis kohalt saamine väga keerukas ja kets käib inteligentselt all ringi ja lükkad autot tagant...Aitaksid jääketid,aga sõiduautodele neid ei müüda...
Vabandust,kuid vanuselt võiks mäletada-nooruses oli hea rehv see mis õhku pidas ja oli ümarik.
Ketid saadaval https://www.osta.ee/kaks-lumeketti-12-mm...23761.html
Kui lugeda mõistad ja asja jagad siis tegu on LUMEKETTIDEGA mitte jääkettidega...jääl libisevad...jääketil on nagad lülidel.Jääkett pildil.


Manustatud failid Pilt (pildid)
   
Vasta
#7

(06-11-2021, 13:05 PM)muska71 Kirjutas:  
(06-11-2021, 12:19 PM)vwt2 Kirjutas:  
(06-11-2021, 11:28 AM)muska71 Kirjutas:  
(04-11-2021, 15:23 PM)PlyVal64 Kirjutas:   
Ma julgen 100% kindlusega väita, et keelaks päevapealt naastrehvid, saaks Eesti kordi parem ja puhtam paik... ja kes sõita ei suuda, peabki kastis lõpetama! Need kolm maakat, kes väidetavalt ühel hommikul kodust välja ei saa - ostku suusad!
Kuule ära tuututa kui sittagi ei tea...Mul kodutee kallakul ja kreenis ja kui kiilakas on siis vajud autoga külg ees kallakust alla...naelad pisut parandavad asja.Oled mööda kiilakad vajunud alla valli siis kohalt saamine väga keerukas ja kets käib inteligentselt all ringi ja lükkad autot tagant...Aitaksid jääketid,aga sõiduautodele neid ei müüda...
Vabandust,kuid vanuselt võiks mäletada-nooruses oli hea rehv see mis õhku pidas ja oli ümarik.
Ketid saadaval https://www.osta.ee/kaks-lumeketti-12-mm...23761.html
Kui lugeda mõistad ja asja jagad siis tegu on LUMEKETTIDEGA mitte jääkettidega...jääl libisevad...jääketil on nagad lülidel.Jääkett pildil.
Need või https://www.autodoc.ee/autotarvikud/lume...%5D=100195
Vasta
#8

Citroen C2 vajutas thule lumeketi piisvalt jää sisse et sai pea lubatud 50kmh söita teel kus ise köndidagi ei saanud. Jää peal siis vee kiht.
Vasta
#9

Jääketi js lumeketil on vahe kui tegelete spordiga. 
Tavakasutajale suurt vahet pole kui just naabrist psrem ei taha olla.

Aquila captas non muscas.
Vasta
#10

(07-11-2021, 18:07 PM)Daff Kirjutas:  Jääketi js lumeketil on vahe kui tegelete spordiga. 
Tavakasutajale suurt vahet pole kui just naabrist psrem ei taha olla.

Nii on. Ei ole märganud, et labane Automaailma nelikantkett oleks veel hätta jätnud õuenarri all pidamise puudumise tõttu libdas. Kliirens lumes/poris on küll korduvalt otsa lõppenud.
Vasta
#11

kas teil imelik pole puugaasiteemas jääkettide üle diskuteerida?

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#12

Liigutame siia siis mula, mis:
* ei haaku teemaga
* mille jaoks eraldi teema tegemine ei ole otstarbekas
* mille kustutamine on tülikas või heategu postitaja suhtes
* mille peale kaevatakse

Maasturite hankimist Ukraina sõjaväele ja nende remonti meie Põhja-Tallinna töökojas saad toetada läbi Toeta Ukrainat MTÜ a/a EE387700771008885941. Selgitusse maastur Ukraina sõjaväele.
Vasta
#13

Esimene kandidaat - Lumekettide arutelu puugaasi teemas

Maasturite hankimist Ukraina sõjaväele ja nende remonti meie Põhja-Tallinna töökojas saad toetada läbi Toeta Ukrainat MTÜ a/a EE387700771008885941. Selgitusse maastur Ukraina sõjaväele.
Vasta
#14

Postituste vale järjekorra pärast pole vaja erutuda.

Maasturite hankimist Ukraina sõjaväele ja nende remonti meie Põhja-Tallinna töökojas saad toetada läbi Toeta Ukrainat MTÜ a/a EE387700771008885941. Selgitusse maastur Ukraina sõjaväele.
Vasta
#15

PlyVal64
 
Ma julgen 100% kindlusega väita, et keelaks päevapealt naastrehvid, saaks Eesti kordi parem ja puhtam paik... ja kes sõita ei suuda, peabki kastis lõpetama! Need kolm maakat, kes väidetavalt ühel hommikul kodust välja ei saa - ostku suusad!


-----------------&

Mille poolest siis Eesti saaks puhtamaks kui kõik sõidaks rehvidega mille kasutegur kukub kolinal alla peale 3 aastat. Saaks suuremaid rehvihunnikuid?
Või värskemaid autosid tänavale?

3 aastat vana lamell on prügimäe kaup.
Kõlbab heal juhul suvel sõitmiseks.
6 aastat vana naelrehv on täitsa kobe veel.

Selleks, et minna üle lamellidele on vaja rohkem rõhku panna lumelükkamisele ja jää tõrjele. 

Enne jõuab vist kliimasoojenemine kohale.

Kui sa väidad, et teid rikutakse naeltega siis kes bussitaskutes naeltega sõitmas käib?

Rasketehnika rikub teid rohkem kui väikemasinad oma naelrehvidega, kas keelame rekkad ka ära, et saaks Eesti puhtamaks?

Iseõppinud spetsialist - energeetika valdkonnas.
Vasta
#16

(09-11-2021, 23:28 PM)isandpauk Kirjutas:  Liigutame siia siis mula, mis:
* ei haaku teemaga
* mille jaoks eraldi teema tegemine ei ole otstarbekas
* mille kustutamine on tülikas või heategu postitaja suhtes
* mille peale kaevatakse
Jõudu sel raskel teel!
(09-11-2021, 23:29 PM)isandpauk Kirjutas:  Esimene kandidaat - Lumekettide arutelu puugaasi teemas
Kui tahta täpne olla, siis kõik algas provokatiivsest poliitilisest pöördumisest https://forum.automoto.ee/showthread.php?tid=59399&pid=528602#pid528602, veel nii umbes viis sellele järgnevat posti vajaks samuti siia nihutamist, tänan.
Vasta
#17

(10-11-2021, 01:17 AM)tõnn Kirjutas:  PlyVal64
 
Ma julgen 100% kindlusega väita, et keelaks päevapealt naastrehvid, saaks Eesti kordi parem ja puhtam paik... ja kes sõita ei suuda, peabki kastis lõpetama! Need kolm maakat, kes väidetavalt ühel hommikul kodust välja ei saa - ostku suusad!


-----------------&

Mille poolest siis Eesti saaks puhtamaks kui kõik sõidaks rehvidega mille kasutegur kukub kolinal alla peale 3 aastat. Saaks suuremaid rehvihunnikuid?
Või värskemaid autosid tänavale?

3 aastat vana lamell on prügimäe kaup.
Kõlbab heal juhul suvel sõitmiseks.
6 aastat vana naelrehv on täitsa kobe veel.

Selleks, et minna üle lamellidele on vaja rohkem rõhku panna lumelükkamisele ja jää tõrjele. 
just-just, paras aeg on veel üks nael vs lamell vaidlus käima tõmmata, mida viimased 20 aastat on peetud Smile
Moraal on see, et need kes maal elavad kus teid ei soolatata, sõitku naeltega, enamasti linnas sõitjal pole selleks mingit vajadust ja saab lamelliga hakkama.
Need paar päeva aastas, kus libe on ja naelast kasu oleks, saab lihtsalt ettevaatlikumalt sõita. Selle nimel pool aastat puhtal teel naeltega ringi krõbistada ja teid rikkuda?
Vasta
#18

mitte pool aastat,vaid 8 kuud aastas igaksjuhuks naelaga ragistada Smile
Vasta
#19

See naelrehvide keelustamine vaidlus on analoogne praegu teise väga palju leierdatava vaidlusega, et kas peaks keelustama ahjukütte. Nii naelrehv kui ahjuküte saastavad meeletult õhku. Ideaalmaailmas siis lõhutakse kõik ahjud välja ja asendatakse roheelektripõhiste kütteseadmetega või kaugküttega ning samuti naelrehvid visatakse minema ning kasutatakse ainult lamellrehve.

Ahjude väljalõhkumise asemel võib muidugi ka ettekujutada suitseva korstna maksu, mis ahjukütte ebamõistlikult kalliks teeb.

Praegu rehviteema ajab muigama ja ahjukütte keelustamine lausa naerma, aga täiesti kindel fakt on see, et naelrehvi keelustamine õhusaaste ettekäändel oleks otseloomulikult üks kirstunaeladest ahjukütte keelustamiseks tulevikus. Seda kõike puhtama õhu ja keskkonna nimel.

Seega tasub naelrehvide keelustamisega omamoodi ettevaatlik olla, sest kui üks suur mure ja saastaja ära kaob, siis hakatakse nimekirjas järgmise probleemiga tegelema.
Vasta
#20

no see jutt kuulub küll paranoia valdkonda. Ahjukütte keelustamisest pole ma midagi kuulnud, ilmselt olen väheinformeeritud? Küll aga käis meediast hiljuti uudis läbi, et riik hakkab pakkuma toetust ahjuküttest loobujaile. Naelrehvide keelustamine on ehk mõne kodaniku soovunelm, tegelikkuses on asi sellest kaugel. Siin võiks vast inimeste tervele mõistusele loota Big Grin
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne