Terituspingi 3В642 menetlemine.
#61

(02-01-2022, 20:15 PM)pikk88 Kirjutas:  Nagu ma aru saan siis neid kaabitsaid kasutatakse pingi pinnalt vana värvi eemaldamiseks? Mismoodi täpsemalt? Kas koos kuumaõhupüssiga? Või töötab see kaabits kuidagimoodi iseseisvalt? Ehk saad siia minu harimiseks mõne selgitava lingi postitada?
Tänud juba ette ning ilusat ja õnnelikku uut aastat kõigile!
Postitus 15 on näha milleks kasutatakse.Aga saab värvi, rooste eemaldamiseks ning tihendi pindade puhastamiseks.
Vasta
#62

Ok. Nüüd nägin millest jutt käib. Vabandust veel natuke teema solkimise eest, kuid miks just seda riista kasutad? Ise senimaani rellaka otsas kas kapronharja või terasharja või lamelli vms kasutanund. Või siis pahtlilabidat ja kuumaõhupüssi. Küsimus põhjustatud sellest, et endal ootab vähemalt üks puurpink ja treipink anaaloogset menetlust.
Vasta
#63

Minu kadund klassijuhataja ütles ikka "issand, sa näed ja ei mürista"
Vasta
#64

(04-01-2022, 09:59 AM)pikk88 Kirjutas:  Ok. Nüüd nägin millest jutt käib. Vabandust veel natuke teema solkimise eest, kuid miks just seda riista kasutad? Ise senimaani rellaka otsas kas kapronharja või terasharja või lamelli vms kasutanund. Või siis pahtlilabidat ja kuumaõhupüssi. Küsimus põhjustatud sellest, et endal ootab vähemalt üks puurpink ja treipink anaaloogset menetlust.
Selle rellakaga võid teha mingisuguse puhastamise metallile, kuid siin tegu terituspingiga. Nimi juba ütleb pingi otstarbe Smile
On veel olemas igasugu täpsed lihvpingid, millega võimalik pinda 0.001mm täpsusega sirgeks lihvida jne.


PS! See teema nagu vikerraadio kuuldemäng. Iga päev ootan uut osa. Toungue
Vasta
#65

Kui muidu on võrdluseks aed ja aia auk, siis siin näikse olevat lahkheli pingi hoolduse ja pingi funktsiooni vahel. Ehk siis oluline puuduv infokild paistab olema see, et kõnealuseid tükke ei kasutata pingi enda puhastamiseks vaid nende abil puhastatakse pingiga teisi detaile.
Vasta
#66

(04-01-2022, 10:54 AM)lamjak Kirjutas:  Kui muidu on võrdluseks aed ja aia auk, siis siin näikse olevat lahkheli pingi hoolduse ja pingi funktsiooni vahel. Ehk siis oluline puuduv infokild paistab olema see, et kõnealuseid tükke ei kasutata pingi enda puhastamiseks vaid nende abil puhastatakse pingiga teisi detaile.
Oled kindel? Ma oleks nagu teistmoodi aru saanud.

https://www.youtube.com/watch?v=0czTyNt8-mw
Vasta
#67

Ma pole küll Issand, aga müristada tahaks tõesti.
Nende plaadikestega viimistletakse pingi juhtpindasid, millel töölaud liigub. Taastatakse esialgne täpsus, jutt on sajandikmillimeetritest. Korpuselt vana värvi maha kraapida? Küllap saab ka...
Big Grin Big Grin

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#68

(04-01-2022, 09:59 AM)pikk88 Kirjutas:  Ok. Nüüd nägin millest jutt käib. Vabandust veel natuke teema solkimise eest, kuid miks just seda riista kasutad? Ise senimaani rellaka otsas kas kapronharja või terasharja või lamelli vms kasutanund. Või siis pahtlilabidat ja kuumaõhupüssi. Küsimus põhjustatud sellest, et endal ootab vähemalt üks puurpink ja treipink anaaloogset menetlust.
Vaadake ma tegelen ikkagi JUHTPINDADE geomeetrilise kuju ja teiste parameetrite taastamisega mitte tööpinkide sanitaarremondiga ja peale kaabitsemise selleks teisi tehnoloogiaid pole.
Isegi värvi mahavõtmiseks on paremaid viise kui föön ja kapronhari aga kõvasulamist kaabitsaplaadiga see küll ei saa õnnestuma.

Selline tegevus siis liikuvas pildis.
Seletatakse ka ära mitu punkti peab olema ruudu sees ja muud vajalikud teadmised.
Kes krimpsutab nina, et fui, jälle venekeel siis teadmiseks, et tööpinkide remondi osas on venemaal valgusaasta võrra paremad teadmised.
Ingliskeelset materjali tööpindade ja geomeetria taastamiseks pole mõtet otsida ja eriti veel video formaadis sest lääne kultuuris pole neid teadmisi kunagi eriliselt olnud.
Seal koosneb millegi "Restoration" vaid laagrite vahetusest, miski pisiasja järgitegemisest ja siis värviga ülepesust.

Omal aga näe pole võimalust hetkel jätkata sest töökojas on teine projekt pooleli ja nagu see ära saab läheb üritus edasi.
Seega vabandan nende ees, kes järge ootavad.
Niisama teooriat võib muidugi ajada ikka.
Vasta
#69

Rõõm näha, et ma oma teadmatuses olen suutnud ennatlikke järeldusi teha ja sellega mõned aktivistid suurest õnnest müristama panna. Olen näinud reaalses elus, kuidas sellise kaabitsaga puhastati puidust toaust. Juba tookord tundus see tegevus/tööriist sellise tegevuse jaoks sobimatu. Tõttöelda pidasingi rohkem silmas seda, kas ja kuidas seda vidinat kasutatakse tööpindade puhastamiseks ning ega ometigi sellega tervet korpust üle ei tõmmata. Tänud videote eest. Rellaka ja kuumapüssi kohta oskangi öelda vaid seda, et eks igaüks kasutab saadaolevaid vahendeid, et saavutada ennast rahuldav töö tulemus. Kõigil pole liivapritsi ja samuti pole kõigil ka rellakat võtta. Olen kunagi teinud kööki puust riiuli servamata männilauast kasutades vaid käsitööriistu, sest elektri pealt töötavaid aparaate elamises lihtsalt polnud. Isegi mitte puuri. Tulemus sai niipalju hea, et on esivanemal siiamaani kasutuses maitseaineriiulina.
 Tänapäeval võtab mõni mees sama töö tarbeks esimese asjana pingi alt välja paksusmasina ning ei oska ka kõige hullemas õudusunenäos ette kujutada, et kõik tüübli-ja kruviaugud tuleb ette puurida käsitsi ning ka kruvid tuleb sisse keerata kruvikeerajaga. Rääkimata käsihöövli või kõige tavalisema lihvklotsi ja liivapaberijupi kasutamisest...
Vasta
#70

(05-01-2022, 00:54 AM)2715 Kirjutas:  ...
Kes krimpsutab nina, et fui, jälle venekeel siis teadmiseks, et tööpinkide remondi osas on venemaal valgusaasta võrra paremad teadmised.
Ingliskeelset materjali tööpindade ja geomeetria taastamiseks pole mõtet otsida ja eriti veel video formaadis sest lääne kultuuris pole neid teadmisi kunagi eriliselt olnud.
...

Oled kindel, et läänepoolsetes metallitöökodades ei ole neid teadmisi ja oskusi? Et neid avalikult ja tasuta netis ei jagata, on iseasi.

Tänan selle eest, et valisid videoks mingitki töökultuuri omava tegelase oma. Isegi kultuursed käepidemed viitsis valmis teha,  mitte ei hoidnud menetlusalust suvaliste poltide kaudu. Cool
Vasta
#71

Julgeks sellele küll vastu vaielda, et ingliskeelset materjali kaabitsemise kohta pole. Materjali on nii tuubes kui igasugu foorumites, milledes muidugi tuleks ennast piltide jms. nägemiseks kasutajaks teha. Otsing on nüanssides, ütleme nii. "Restoration" enamasti annabki plastikharja ja lamellkettamehi kamaluga, kes pärast oma treipingi pangist värviga üle kallavad. Kui on tahtmine leida võimalikult detailset tegevust, tuleks ka otsingus detailne olla. Antud juhul siis üldine sõna "scraping" näiteks, vajadusel mingi muu sõna sinna juurde (mida kaabitseda tahetakse)
 Muidugi on lääne ühiskond läinud tarbimise teed ja sellist vana asja elustamist juba rahalistel põhjustel võib- olla vähem. Aga on.
Vasta
#72

Eks midagi ikka tehakse ka läänes aga vähe või siis tõesti salaja ja raha eest.
Mul keelebarjäär ka pisut segab ja ma aru ei saanudki kuidas ta poolte vahelist paralleelsust ära ei kaotanud.
Loodi ma seal ei näinud, kuid see selleks.
Venemaal on see kultuur kuidagi rohkem levinud ja oskused paremad ning nad mõned ka lasevad sel laiemale maailmale välja paista.


Näiteks selle viguri remondi käiku võib huviline jälgida ning osa meetodeid ja lahendusi saab siit kätte kolme teljega seadme geomeetria saavutamiseks.
Iga pink on muidugi ainulaadne ja nõuab oma lähenemist.
Vasta
#73

Mitte nii kuivas ja steriilses tehnikakeeles, ehk rahvapärasem, kuid sama kaabitsemisasi. Tõsi küll, jällegi vene keeles. Tuleb ette ka sellist, mitte korrektset leksikat.


Igaks juhuks ka link.

Tarkus ei tule alati aastatega, mõnikord tulevad aastad üksi ka.
Vasta
#74

Aitäh selliste teemade eest.
Vbl kaabitsemistehnika osa tasuks juba eraldi tõsta ja lasta oma elu elama.
Mul küsimus, millist värvi kasutakse kontaktpindade nähtavaks tegemiseks ja kas seda tänapäeval siinmail ka leidub?
Oli just vaja klapipesade kontrolliks, raamat ütleb, et võta aga riiulist mechanic blue ja tee ära. Riiulis pole ja kaugelt tellida ei jõudnud. Küllap siinmail ka saada on, aga ei oska leida.
Vasta
#75

(06-01-2022, 09:01 AM)margus61 Kirjutas:  Aitäh selliste teemade eest.
Vbl kaabitsemistehnika osa tasuks juba eraldi tõsta ja lasta oma elu elama.
Mul küsimus, millist värvi kasutakse kontaktpindade nähtavaks tegemiseks ja kas seda tänapäeval siinmail ka leidub?
Oli just vaja klapipesade kontrolliks, raamat ütleb, et võta aga riiulist mechanic blue ja tee ära. Riiulis pole ja kaugelt tellida ei jõudnud. Küllap siinmail ka saada on, aga ei oska leida.

Miks veekindlat markerit ei kasuta?
Vasta
#76

FB-s müüb Hanza Mechanics vanaraua hinnaga sellist pinki. Seal palju muudki pakkuda mõistlike hindadega.
Aga jäi selle pingi juures silma, et puruimeja küljes. Ehk tasub ka mõelda teema algatajal sellele, saab pindasid rikkuvat abrasiivi kogust ehk oluliselt väiksemaks. Muidugi, see imemis tuutu ei sobi ilmselt igasugu askeldusteks. Ja vähegi kaugemalt ta ilmselt puru ei tõmba.
   
Vasta
#77

(06-01-2022, 22:27 PM)meli666 Kirjutas:  FB-s müüb Hanza Mechanics vanaraua hinnaga sellist pinki. Seal palju muudki pakkuda mõistlike hindadega.
Aga jäi selle pingi juures silma, et puruimeja küljes. Ehk tasub ka mõelda teema algatajal sellele, saab pindasid rikkuvat abrasiivi kogust ehk oluliselt väiksemaks. Muidugi, see imemis tuutu ei sobi ilmselt igasugu askeldusteks. Ja vähegi kaugemalt ta ilmselt puru ei tõmba.
Kui suuremat tööd teha siis ventilatsioonitoru ots seal juures paha ei tee, kuid teist samasugust seadet ma küll juurde ei taha, kuna ühegagi ajahädas.
Uudishimust küsiks pigem et kas mõni lugeja pole tegelenud kummist detailide valmistamisega?
Katsusin hankida seda kummilõõtsa samba ümber ja see ei taha õnnestuda ikka.
Veoauto padja kattelõõts on arengumaade toode ja siia saamine ei taha õnnestuda.

Kas selline asi võiks toimida, et toorkummist toru kokku teha, see voldilise treitud südamiku peale ja vaakumiga imeda voldiliseks?
Kõrval on küll plasttoodete firma, kus selle tegemise nõue oli kahepoolne vorm mille sisse on võimalik valada, kuid siis peab välimine pooleks käima ja ausaltütelda sellist jurakat kuhu see sisse treida osta väga ei tahaks.
Sisemise vormi veel teeks ära ja ohtra libestamisega ning suruõhuga saaks ta sealt maha ka.
Tartust hangitud vakstust tehtud lõõtsa üritasin paigaldada, kuid ära on kuivanud ja nii pikaks enam ei veni kui samba käik on.
Vasta
#78

Lõõtsa asemele lihtsalt mingi lihtne "soolikas", mis nii elegantselt kokku ei lähe vaid lihtsalt kortsub?
Vasta
#79

(11-01-2022, 23:03 PM)Etsike Kirjutas:  Lõõtsa asemele lihtsalt mingi lihtne "soolikas", mis nii elegantselt kokku ei lähe vaid lihtsalt kortsub?

Presendist õmmeldud toru ümber.  Triigid kärjekujuliselt voldid sisse peale mida läheb kortsu nagu dembli kirsa aga töötab.

Aquila captas non muscas.
Vasta
#80

Tsitaat: Triigid kärjekujuliselt voldid sisse peale mida läheb kortsu nagu dembli kirsa aga töötab.
Tolmuimeja voolikus on terastraat. Selle eeskujul võiks iga kortsu traatrõngaga seest poolt toetada ja väljast niidiga rõngavahesid koomale tõmmata. Kas praktikas töötab, ei tea. Taskuraadio antenn annab ka idee. Juudiplekist torujupid joota ja nende piiramiseks treida rõngad nagu pildil.


Manustatud failid Pilt (pildid)
   

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne