Diagnostika seade Kiale
#41

Sel juhul pole head pakkumist võimalik teha.
Üldiselt on mondeojutt kuidagi kiajutu vahele tulnud ka muidugi.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#42

Nii. Seis selline, et esindusest sai uuritud ja andur peaks minema tööle ise. Sai ka aku lahti ühendatud aga ei midagi Mõõdetud sai ka toitepinge ca 13v ja signaalide pinged 2.03v ja 3.03v.  Andur aga tööle pole läinud ja ikka viga U02a3. Vana anduri panen külge on ainult p24c6. Müüja lubas uue saata. Ehk nädalaga vb jõuab. Ossiga tahtsin samuti mõõta aga väljas on suht külm ja pole selleni jõudnud. Mõtlesin ,et kui uus käes saab toas lauapeal mõõta.
Vasta
#43

(03-12-2021, 00:22 AM)Marko Kirjutas:  Sel juhul pole head pakkumist võimalik teha.
Üldiselt on mondeojutt kuidagi kiajutu vahele tulnud ka muidugi.
Kuidagi halvasti sattus siia teemasse jah.
Aga äkki keegi teab ja ütleb, kuidas diisel õlisse saab ja mis veaks?
Vasta
#44

Eks variante on mitmeid aga mõned näiteks on sellised.  Kütus ei põle silindris või ei põle täielikult. Ehk mittetöötav silinder või pihustid mis ei pihusta vaid nirisevad. Mõnedel masinatel võib pump olla kuidagi nii mootori küljes ,et kui mingi tihend on läbi saab kütus lekkida mootorisse.
Vasta
#45

Nii Kia teemale jätkuks. Tuli siis uus andur aga tulemus sama, mis eelmisega. Tagasi saata oli samuti imelik. Võtsin siis riski ja eemaldasin vana ja uue anduri kontrolleri küljest sondid ja hakkasin mõõtma. Mingil kombinatsioonil viie juhtme vahel oli vanal anduri sondil suur takistuse erinevus. Täpselt ei tea mis selle ahela taga on aga sai uue anduri sond pandud vanale kontrollerile ja kõik vead kadusid ära. Teoreetiliselt ei pruugi antud tegevus õige olla kuna vb on sond kalibreeritud kontrolleriga. Mõlemad PM andurid olid samade koodidega. Ma arvan ,et mingi versiooni erinevus või kia mingi trikk siin peidus on aga eks aeg näitab.
Vasta
#46

Tervitus. Olen sama veaga uuesti alguses. Kahtlustan ,et sondi vahetus rikkus ka uue sondi. Järeldan ,et anduri oleks pidanud komplektina vahetama. Nüüd tuleb ikkagi selgeks saada, miks sõiduk uut andurit ei tunnistanud.  On plaan hankida Kia/Hundai GDS VCI. On kellegil sellega kogemusi?
Vasta
#47

Kia teema on natuke veninud, sest pole aega olnud süveneda. Sai tellitud kia gds vci hiina kloon aga see selle eu versiooni kõvaketas ei taha üheski sülearvutis tööle minna. Lauaarvutis läks käima ja sain tutvuda tehase juhenditega, kus sõnagi adapteerimisest juttu polnud. Pmst peaks olema pistik lahti uus pistik kinni ja valmis.  Olemasolev delphi diagnostikaseade sai 2020 tarkvara ja hakkas tööle aga nii peene riist ei ole ja ei küündi pm anduri signaale lugema. Samas sai ligi tahmafiltri regenereerimise infole. Infost järeldub ,et tahmafiltri põletamine toimub normaalselt. Hetkel üritan mingis sülearvutis kia vci tarkvara käima saada ja siis saab juba pistikud auto külge ühendada.  Kui sellest abi pole siis lähenen asjale digianalüsaatoriga. Pikk ja aega nõudev protsess aga huvitav väljakutse. Internetis leiab ka informatsiooni ,et teistelgi sama probleem aga paljudel pole anduri vahetus aidanud ja sama probleem on edasi. Tundub ,et täpset põhjust keegi ei tea. 
Vasta
#48

Vahepeal hakkab jälle ülevaatus tulema ja pidi probleemiga edasi tegelema. Pika jamamisega sain selle Kia GDS tööle. Ma pakun, et mingi 10 arvutit sai proovitud ja mingi kõige vanema Dell arvutiga läks käima. Mingit muud head targemaks ei saanud, et veakoodid on samad ja kõik mõõtmised ikka näitavad anduri viga ja mingit adapteerimist ette ei näe. Sai siis see kallis andur veelkord uus tellitud teisest kohast ja seekord oli õnne ja kõik hakkas tööle ja praeguseni töötab. Ma ei oska muud pakkuda ,et on mingi kas piraat või vigane seeria Bosch andureid. Koodid nagu on samad oli ilusti Bosch kilekotis. Viimane töötav andur oli aga papist karbis ja karbil oli läikiv koodiga kleeps peal. Nüüd saab rahulikult ülevaatusele minna.
Vasta
#49

(28-07-2023, 12:11 PM)Laurimetall Kirjutas:  Vahepeal hakkab jälle ülevaatus tulema ja pidi probleemiga edasi tegelema. Pika jamamisega sain selle Kia GDS tööle. Ma pakun, et mingi 10 arvutit sai proovitud ja mingi kõige vanema Dell arvutiga läks käima. Mingit muud head targemaks ei saanud, et veakoodid on samad ja kõik mõõtmised ikka näitavad anduri viga ja mingit adapteerimist ette ei näe. /--/
 Teemast vähe mööda aga igasugu X diagnostika aparaatide jaoks on hea mõned vanad läpatsid alles hoida. Endal ainult Delphi jooksutamiseks vana hea T42 käigus. SSD kettaga jookseb Win7 täitsa OKlt. Kõik lisad on maha võetud nii et välja näeb nagu veel vanem ja parem Win2000. Big Grin

You see, pal, Elvis can´t read a contract.
All he knows is, no Ferrari, no rides with the top down.
Vasta
Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne