Tööriistade teemast poolitatud momentvõtmete kasutamise arutelu
#21

(27-11-2021, 17:24 PM)pannkook Kirjutas:  
(27-11-2021, 13:02 PM)moscito Kirjutas:  Kes ei taha topelt tööd teha, saab selliste tööriistatega kohe tehtud. Veljemutri momentpadrunid, meil tööl olemas ja kastutusel.
Mis loogikaga need toimivad? Rolleyes
http://gpower.ee/kataloogid/Motoral/pohitooriistad.pdf


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta
#22

(27-11-2021, 17:24 PM)pannkook Kirjutas:  
(27-11-2021, 13:02 PM)moscito Kirjutas:  Kes ei taha topelt tööd teha, saab selliste tööriistatega kohe tehtud. Veljemutri momentpadrunid, meil tööl olemas ja kastutusel.
Mis loogikaga need toimivad? Rolleyes

Vetruvad.

Momendist ei tea need midagi, aga vähemalt ei lase mõttetult kinni haamerdada.
Vasta
#23

Tutvustuseski öeldud, et pärast kinnikeeramist momentvõtmega üle kontrollida.
Aga noh, ilus värviline asi. Mõni võib arvata, et ongi äge värk.

Aquila captas non muscas.
Vasta
#24

Ma hakkasin eile just nende juttude peale mõtlema, et peaks ikka omale ka momentvõtme võtma, loomulikult olen sellele varemgi mõelnud. Eks üks point ole kindlasti ka see, et mutrikeeraja on mul alles nii vähe aega olnud, et ei ole seda õiget tunnetust tekkinud. Aga sellisel juhul on küsimus, et kui suur peaks maksimum njuutonite arv olema, jutt siis kodukasutusest? 200? Rohkem? Iseenesest küll arvan, et 200st võiks isegi piisata, kuid küsimus põhineb just sellel, et ma ei ole uurinud, et millised numbrid näiteks auto erinevatel detailidel ette on nähtud. Seni olen küll kõik käega kinni keeranud ja kui läheb pooleks, siis tavaliselt ikka lahti keerates.

Kusjuures jälle üks seik poltidega, õigemini Scania spilkadega. Sain 9 aastat tagasi ühe tutika R560 ja esimesel rattavahetusel ning originaalvõtmega pingutades juhtus nii, et sain 9 mutrit ilusti kinni, aga 1 keeras ja keeras ja keeras, kusjuures erilist jüudu rakendama ei pidanud. Algul ei saanud aru ka, mis värk on, aga kui mutri uuesti otsast ära keerasin, selgus, et tehasespilka oli nagu vihmauss kahest otsast sikutades, keskelt peenike. Ühesõnaga venitas spilka pikaks.
Vasta
#25

Tsitaat:Aga sellisel juhul on küsimus, et kui suur peaks maksimum njuutonite arv olema, jutt siis kodukasutusest? 200? Rohkem? 


Sõltub, milleks tarvis, millega tegeled. Näiteks kui remondid VW kahepooleliitriseid diisleid, siis mõne mootori v.võlli otsakäbile kulub oma 450 Nm ära.
Vasta
#26

Mul ikka puhtalt oma tarbeks, selle asjaga leiba ei teeni. Hetkel on hobi-BMW ja igapäevaauto. Kuigi kui tõele näkku vaadata, siis seni vaja pole läinud. Kunagi ammu, kui oma esimesel bemmil plokikaane maha võtsin, et remonti saata ja pärast kinni keerasin, sai ka käega ja tunde järgi keerata, jäi kõik ilusti pidama. Kuid samas pole see momentvõti nii röögatult kallis ka (enam), et see olemas ei võiks olla.
Vasta
#27

Kusjuures väga hariv on omada momentvõtit.
Ma kah oma arust tegija ja "vanakooli" mees kes kõik ainult näpu ja toruga ilmeksimatult kinni keeras.
Siis kui ostsin  momentvõtme selgus, et mõned asjad on isegi topelt jõuga kinni saanud.
Õnneks pole olnud sellest tulenevalt probleeme aga siiski......  Momentvõti on huvitav tööriist.

Aquila captas non muscas.
Vasta
#28

(28-11-2021, 16:31 PM)Daff Kirjutas:  Kusjuures väga hariv on omada momentvõtit.
Ma kah oma arust tegija ja "vanakooli" mees kes kõik ainult näpu ja toruga ilmeksimatult kinni keeras.
....  Momentvõti on huvitav tööriist.
mind on soetamisest tagasi hoidnud ebakindlus selle riistapuu kvaliteedis, st täpsuses. Odava ju võiks koduseks tarbeks soetada aga kui näitab aiateibaid siis on kindlam "näpu ja toruga" "puruks ja pool pööret tagasi". Kallid tunduvad koduseks tarbeks ikka kallid olema ...
Vasta
#29

(28-11-2021, 16:53 PM)honkomees Kirjutas:  
(28-11-2021, 16:31 PM)Daff Kirjutas:  Kusjuures väga hariv on omada momentvõtit.
Ma kah oma arust tegija ja "vanakooli" mees kes kõik ainult näpu ja toruga ilmeksimatult kinni keeras.
....  Momentvõti on huvitav tööriist.
mind on soetamisest tagasi hoidnud ebakindlus selle riistapuu kvaliteedis, st täpsuses. Odava ju võiks koduseks tarbeks soetada aga kui näitab aiateibaid siis on kindlam "näpu ja toruga" "puruks ja pool pööret tagasi". Kallid tunduvad koduseks tarbeks ikka kallid olema ...
Ega siis käe tunnetus ju ära ei kao, ikka ju samas käes hoiad ka momentvõtit.

Pähkliajude hirm
Vasta
#30

(28-11-2021, 16:53 PM)honkomees Kirjutas:  
(28-11-2021, 16:31 PM)Daff Kirjutas:  Kusjuures väga hariv on omada momentvõtit.
Ma kah oma arust tegija ja "vanakooli" mees kes kõik ainult näpu ja toruga ilmeksimatult kinni keeras.
....  Momentvõti on huvitav tööriist.
mind on soetamisest tagasi hoidnud ebakindlus selle riistapuu kvaliteedis, st täpsuses. Odava ju võiks koduseks tarbeks soetada aga kui näitab aiateibaid siis on kindlam "näpu ja toruga" "puruks ja pool pööret tagasi". Kallid tunduvad koduseks tarbeks ikka kallid olema ...
 
Samas arvestades kui lihtne seda võtme täpsust kodus kontrollida on, siis ehk aeg-ajalt viskad lihtsalt vihud külge ja kogu lugu? Muidugi kui selgub et on tõesti mööda, pole vist suurt midagi teha. Mõnda äkki annab reguleerida.
Vasta
#31

Ei usalda mina seda krõksuvat momentvõtit. Läheb tolmu täis või kukub maha ja kes teab mis siis seal sees toimub ja mida ta näitama hakkab. Mul veel vana veneaegne millel kahe kordne vars, jämedama läbipainduva küljes on skaala ja peenem on osuti mis näitab jõudu. Asjast kohe hea ülevaade kuipalju juures polt järgi hakkab andma. Võibolla on praegu ka selliseid veel saadaval.
Vasta
#32

Vaatasin just Stokkeris KS Toolsi momentvõtme komplekti ja arvestades allahindlust 250 pealt 108 peale, võiks see ju täitsa asjalik olla. Muidugi see allahindlus on alati küsitav asi- aastaid tagasi ostsin Stokkerist mingi ligi 200-osalise KS Toolsi padrunikomplekti ning vaatasin ka, et ohh, 250st on täpselt pool läinud, et kasutan juhust. Kuid see allahindlus oli veel mitu aastat peale seda Big Grin Komplekt iseenesest on hea ja selle järgi võiks ju eeldada, et momentvõti samuti, Saksa värk ikkagi ju, peaks vähemalt olema. Võrdluseks näiteks kunagi ostetud Kamasa komplekti (mis on ka tegelikult hea) narredega ei ilmuta KS-i narred veel vähimatki märki allaandmisest.
Gedorelt on ka sarnane asi, hind on veidi kõrgem, kuid seal on ka paar asja rohkem. Peaks vist jõuluvanale ülekande ära tegema, äkki poetab kuuse alla midagi Smile
Vasta
#33

(28-11-2021, 17:43 PM)Aare R. Kirjutas:  Vaatasin just Stokkeris KS Toolsi momentvõtme komplekti ja arvestades allahindlust 250 pealt 108 peale, võiks see ju täitsa asjalik olla. Muidugi see allahindlus on alati küsitav asi- aastaid tagasi ostsin Stokkerist mingi ligi 200-osalise KS Toolsi padrunikomplekti ning vaatasin ka, et ohh, 250st on täpselt pool läinud, et kasutan juhust. Kuid see allahindlus oli veel mitu aastat peale seda Big Grin Komplekt iseenesest on hea ja selle järgi võiks ju eeldada, et momentvõti samuti, Saksa värk ikkagi ju, peaks vähemalt olema. Võrdluseks näiteks kunagi ostetud Kamasa komplekti (mis on ka tegelikult hea) narredega ei ilmuta KS-i narred veel vähimatki märki allaandmisest.
Gedorelt on ka sarnane asi, hind on veidi kõrgem, kuid seal on ka paar asja rohkem. Peaks vist jõuluvanale ülekande ära tegema, äkki poetab kuuse alla midagi Smile
Võta Gedore
Vasta
#34

Näe kuramust, ongi veel olemas ja ei maksa ka midagi. https://www.tooriistad24.ee/momentvoti-o...a-0-300nm/
Vasta
#35

Lihtsalt kiilun teemasse : " Tööriist24" soovitan vältida - minu 31 oktoobri tellimus on siiani täitmata , kirjadele vastust ei tule , kõnele kui vastatakse aetakse mingit iba:  et pean maaletooja käest uurima ja tarneraskused  , no vihterpalumetsavahinaisehargivahe  , normaalne oleks Tellijale vastata , aga nii kui moodsal ajal kombeks , kui ora perse ei aja , siis lastakse üle .
Vasta
#36

Just oli vaja kaant kinni tõmmata 3 Kgm. 1/2" momentvõti jäi parasjagu suureks ja 1/4" väikeseks ja avastasin alist digiajastu. Eks näeb, kas ja mis sihuke väärt on, kui kohale jõuab.
Vasta
#37

miks see teema poolitatud on? Mis selle mõte on? Rolleyes
Vasta
#38

Täna käis jälle üks tore auto rehvivahetuses, millel tagurattad olid vist toruga kinni keeratud. 700nm käristi ei teinud midagi, veljeristi ja meetrise toruga sain kaks polti lahti. Järgmise poldiga läks veljerist pooleks ( vana hea Biltema rist, mis  varem ka ilget väänamist saanud). Lahti tuli järgmise risti ja kahemeetrise toruga ja seda ka ikka hullult surudes. Ei tea miks inimesed oma veljed nii kõvasti alla kinni keeravad....
Vasta
#39

(28-11-2021, 16:31 PM)Daff Kirjutas:  Kusjuures väga hariv on omada momentvõtit.
Ma kah oma arust tegija ja "vanakooli" mees kes kõik ainult näpu ja toruga ilmeksimatult kinni keeras.
...

Nii on.

Mul on 20-250 Nm võti. Seni pole kummalegi poole rohkem vaja läinud.

Mul oli kalduvus kaks korda suurema momendiga kinni wäänata. Sad
Vasta
#40

(28-11-2021, 18:04 PM)vanapagan Kirjutas:  Näe kuramust, ongi veel olemas ja ei maksa ka midagi. https://www.tooriistad24.ee/momentvoti-o...a-0-300nm/
valisid ühe kallima nendest odavatest, enamik osutiga momentvõtmetest on 8-10€ müügis nt https://www.autokaubad24.ee/et/tooted/to...2-0-200-nm või https://www.voti24.ee/et/a/momentvoti-30...laga-07641
vat selliseid ei usaldagi, usaldustäratavad jäävad hinnavahemikku 200-500€ ja lisaks on neil momendivahemik nii väike, et neid tuleks ka mitu soetada, seda raha ei raatsi kodukasutajana välja käia.

https://www.motonet.ee/et/toode/7000690/...-20-200-Nm
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne