Tööriistade teemast poolitatud momentvõtmete kasutamise arutelu
#41

Ei valinud ma midagi, tõin vaid näiteks. Olen sellist kasutanud üle 30 aasta ja pole olnud vaja selles kahelda. Aga eks igaüks võib valida 500 või 5000 maksva imeasja peaasi et ise rahul, paneb töörahale juurde ja küll klient kinni maksab.
Vasta
#42

(28-11-2021, 22:09 PM)vanapagan Kirjutas:  Ei valinud ma midagi, tõin vaid näiteks. Olen sellist kasutanud üle 30 aasta ja pole olnud vaja selles kahelda.
...

Mis väärtusel näitu kontrollid?

Osutiga võti on hea senimaani, kuni osutile saab otse peale vaadata. Plokikaane polte on nii hea keerata, autorattaid mitte niiväga.

Töökindlam on küll, kui piiksu või klõpsuga võtmed, ei vaidle üldse Cool
Vasta
#43

(28-11-2021, 20:32 PM)pannkook Kirjutas:  miks see teema poolitatud on? Mis selle mõte on? Rolleyes

Meil läks Makita pärri juurest rataste kinnikeeramise momentide peale lappama ja mode reageeris (mu arust õigesti).

Markole teadmiseks: mul seda Sinu gifti on veel kolmandikpudelit järgi Big Grin
Vasta
#44

(28-11-2021, 22:14 PM)v6sa Kirjutas:  Mis väärtusel näitu kontrollid?
Eks neid kõiki saab kontrollida ju nii et keerad kruustangide vahele ja riputad vastava raskusega pommi otsa. Seieriga näed kohe mis on aga plõksuga siis vast kuulad mis teeb. Üks vanategija ütles et siis on õige moment kui õlaliigesest nõks läbi käib.
Vasta
#45

Siin üks kodanik teeb teistele pikalt selgeks, kuidas kontrollida dünamomeetrilist võtit. Vene keeles.


Kodanik on lennundusinsener, peab autojuppide netipoodi, tehniliselt haritud, suure silmaringi ja jonnaka katsetaja iseloomuga. Hea kanal, mida julgen kõigile soovitada.

Ise nii keeruliselt ei ole viitsinud testida. Ühendan kaks võtit nelikant - nelikant vahemuhviga ja võrdlen näite. Olen isiklikult näppinud ca kuut "klõpsuga" võtit, enamikus madalamast hinnaklassist. Need võtmed on küll üpris täpselt näidanud. Mingi pool kilo maksimaalset eksimust on olnud, kas kõige suuremas või väiksemas võtme võimekuse otsas. Igal juhul on see eksimus väiksem, kui "käetundel". Kunagi sai isegi pulli pärast lastud sellistel "proffidel" silmad kinni proovida, kuidas on nende tunne 6kg, 9kg jne keerata. Suurim eksimus oli 12 kg, võikseim 0,35 kg. Seega võin julgel väita, et ka kõige kehvem, kuigi kontrollitud, võti on stabiilsem, kui vana mehhaaniku küünarnukitunne.

Osutiga (nii kellamoodi, kui osut-sektoriga) võtmel on selline häda, et tõmbad vajalikud kilod (näiteks 3,5) ära ja siis igaks juhuks pingutad ikka veel natuke, et äkki annab väga kergelt järele jne. Võib-olla teistel isikutel ei ole seda kiiksu ja see on ainult minu peas kinni, aga olen ka teisi remondimehi seda sama viga tegemas näinud. Või vähemalt mulle tundub, et nad nii teevad.

Edit: ma ei oska öelda miks, aga eelvaate video avaneb, aga pärast postitamist enam mitte. Igaks juhuks link: klõps.

Tarkus ei tule alati aastatega, mõnikord tulevad aastad üksi ka.
Vasta
#46

Uurisin ka seda momentvõtme teemat. Suht lihtne on selle (tavalise mehaanilise) võtme kalibreerimine, sinutorus videosid küllalt. Peamine kasutusviga olevat see, et jäetakse pärast kasutamist vedru pingesse ja siis vedru jääb kokkusurutud asendisse. Kirjutasin ka jõuluvanale, et mul üht odavat momentvõtit oleks vaja, tahan ise vaadata kui täpne see on ja kas täpsus püsib ning et kas odav momentvõti ei kõlba millekski. Ega peale auto rataste mul sellel kasutust eriti poleks, aga mine sa tea, äkki keeran varsti kõike ainult momentvõtmega Big Grin

Pähkliajude hirm
Vasta
#47

Mul sama värk, et vähemalt esialgu oleks seda nö vaja rataste pingutamiseks, kuid tõesti mine tea, võibolla käiks hiljem kõik sellega kinni Smile

Aga miskipärast arvan, et sul on jõuluvanale kirjutamisega sama värk nagu mul, et jõuluvana kirjutab vastu, et pole probleemi, mine osta ära ja pista kuuse alla Smile
Pole ühtki ilusat Snegurotškat ka võtta, kes kasvõi minu kaardiga ära võtaks ja salaja kuuse alla pistaks.
Vasta
#48

Mida juttu? Kas tahate väita, et jõulumees on väljamõeldud tegelane?
Pole võimalik, ma olen isegi päris mitut näinud.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#49

Autot ei ole, aga on harjumus sitta keerata. Äkki peaks ka ühe ligi võtma. Millist momentvõtit soovitate?
Vasta
#50

Marko, vähemalt mina küll ei arva, et jõulumees väljamõeldud on, aga see, kes viimati minule midagi tõi, oli näärivana. Seepärast ütlesingi, et vähemalt minul oleks ainuke variant ise endale jõuluvana mängida Big Grin
Vasta
#51

Jõuluvanaga on kolm staadiumti:
1. Usud, et jõuluvana on olemas
2. Ei usu, et jõuluvana on olemas
3. Oled jõuluvana

Aare R. on kolmandas staadiumis Smile

Pähkliajude hirm
Vasta
#52

Iseendale kindlasti, samamoodi on mu sünnipäevakingitused alati sellised nagu mulle sobib, ühesõnaga, Muhv, nõudmiseni Big Grin
Vasta
#53

Kingituste sobitamist oleme sõpruskonnas harrastanud juba aastakümneid. Kellel neid vaase, klaase, maale ja rätikuid ikka vaja on? Tööriistad on palju lahedamad.
PS me möliseme vales kohas jälle kahjuks

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#54

Kusjuures ma just mõtlesin sama asja, aga vahel on niisama möla ka mõnus ajada. Kuid selle jaoks äkki moded installeerivad viimased postitused siia teemasse?: https://forum.automoto.ee/showthread.php...401&page=4

Tööriistadest rääkides pean ütlema, et olen juba ammu avastanud, et lemmikpoed ongi tööriistapoed, loomulikult ei pea ma silmas Handymanni vms, vaid ikka selliseid, mis korralikku kaupa müüvad- sinna sattudes tahaks ikka alati midagi näppu haarata. Ja arvan, et siin foorumis on sellised vist enamus Smile
Vasta
#55

Irw@abimode
tiristasin jah,sa ise palusid puhkust selle aasta lõpuni, et ei sirtsutaks...

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#56

(04-12-2021, 01:58 AM)kassitapp Kirjutas:  
(04-12-2021, 01:44 AM)Marko Kirjutas:  Irw@abimode
tiristasin jah,sa ise palusid puhkust selle aasta lõpuni, et ei sirtsutaks...

Tänan väga! Praeguse tasemega - ilmselt ei sirtsuga ka järgmisel aastal, asi ongi läinud sinna, kuhu ennustasid (suunasid)!
Qlen näinud ennegi foorumeid hukku poole veerevaid, see foorum ei ole mingi erand, lihtsalt läheb veidi aega, minul seda on.

Tervitades, Priit!
Miks sa kirjutasid Formika teemasse selle:

Ilma igasuguse tahtmiseta võib lugeda - mida ika ness! Mis siis veel, kui mingisugune tahtmine on, anna Dad, padruneid!

Kas tõsimeeli arvad, et sapi pritsimine teeb midagi paremaks?

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#57

....Reedeõhtused rõõmud


Vasta
#58

Reede on ka võimalik ilma tüli norimata mööda saata.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#59

(28-11-2021, 23:07 PM)Wiki432 Kirjutas:  Siin üks kodanik teeb teistele pikalt selgeks, kuidas kontrollida dünamomeetrilist võtit. Vene keeles.


Kodanik on lennundusinsener, peab autojuppide netipoodi, tehniliselt haritud, suure silmaringi ja jonnaka katsetaja iseloomuga. Hea kanal, mida julgen kõigile soovitada.

Ise nii keeruliselt ei ole viitsinud testida. Ühendan kaks võtit nelikant - nelikant vahemuhviga ja võrdlen näite. Olen isiklikult näppinud ca kuut "klõpsuga" võtit, enamikus madalamast hinnaklassist. Need võtmed on küll üpris täpselt näidanud. Mingi pool kilo maksimaalset eksimust on olnud, kas kõige suuremas või väiksemas võtme võimekuse otsas. Igal juhul on see eksimus väiksem, kui "käetundel". Kunagi sai isegi pulli pärast lastud sellistel "proffidel" silmad kinni proovida, kuidas on nende tunne 6kg, 9kg jne keerata. Suurim eksimus oli 12 kg, võikseim 0,35 kg. Seega võin julgel väita, et ka kõige kehvem, kuigi kontrollitud, võti on stabiilsem, kui vana mehhaaniku küünarnukitunne.

Osutiga (nii kellamoodi, kui osut-sektoriga) võtmel on selline häda, et tõmbad vajalikud kilod (näiteks 3,5) ära ja siis igaks juhuks pingutad ikka veel natuke, et äkki annab väga kergelt järele jne. Võib-olla teistel isikutel ei ole seda kiiksu ja see on ainult minu peas kinni, aga olen ka teisi remondimehi seda sama viga tegemas näinud. Või vähemalt mulle tundub, et nad nii teevad.

Edit: ma ei oska öelda miks, aga eelvaate video avaneb, aga pärast postitamist enam mitte. Igaks juhuks link: klõps.
Tore pikk video küll. Ja täiesti puusse. Odav vene värk.



Sellised klikk-tüüpi ei ole samad, mis beam-tüüpi võtmed. KLikk-tüüpi võtmete puhull PEAD sa mõõtmist teostama spetsifikatsioonis ettenähtud kohas. Ehk üldiselt käepideme keskel. Joonlauaga mõõtmispunktini korrigeerimine ei päde.


Siin seletatakse lahti probleemi olemus:

https://youtu.be/0f746pF1xc0
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne