In Memoriam: Are Kurss-Jürimees 1958-28.01.2022
#1

Teatan kurbusega, et meie seast on lahkunud kodanik Are Kurss, kes oli siin foorumis tuntud kui kasutaja Jürimees ja Jaagu Jüri Facebookis.
Kahjuks ei ole mulle teada, mis temaga juhtus või, miks tema elutee nii järsku katkes. Avaldan kaastunnet tema lähedastele ja sõpradele,tuttavatele,kes
teda teadsid ja tundsid. 

Arne sain tuntuks siin foorumis oma MTZ-5LS baasil EO2621 kaeva koppaga, mille ta päästis 2014 aastal ära vanaraua kokkuost. Talle meeldis väga tegeleda
MTZ 2, MTZ-5 ja MTZ 50PL baasil traktoritega, millest erinevate aastate jooksul kogunes neid kokku üle 12ne. Tema selge tahe oli,et
peale tema surma jõuaksid masinad maantee muuseumisse ja neid ei viiaks vanarauda.

Puhka rahus sõber, olid innustus paljudele oma tegemistega. Sad
Vasta
#2

Kurb oli kuulda  Are lahkumisest meie hulgast. Teda kohates ja temaga vesteldes kumas läbi alati optimistlik meel. Vanakooli mees, kelle lahkus, tarkus ja ausus paistis igal võimalikul viisil silma. Tema huvi vanemate MTZ traktorite vastu oli teada- tuntud. Ta teadis neid läbi ja lõhki ja muretses väga, et mida aeg edasi, seda vähem neid alles jääb. Mitmelgi korral helistades teatas ta rõõmusõnumeid, et oli vanarauasurmast päästnud oma lemmiktraktori või selle osi. Ehk oleks veelgi päästnud, kui saatus poleks tema elu ja tööd katkestanud. See halastamatu aeg. Alati jääb midagi pooleli. Nii on see enne meid olnud ja jääb ka peale meid.

Head teed!
Vasta
#3

Temaga juhtus sama, mis Madis Millinguga. Kahju, Tal olid suured plaanid selleks suveks ja ma ei oska öeldagi, mis juhtus, aga kellega ta tahtis kevadel koos suuremat (ühis) tööd ette võtta, kadus ka siit-mailt , kuid oli oluliselt noorema mehega  tegu ja ka jalapealt. Kahjuks ma ei tea Are sugulastest midagi ja kardan, et sugulased ei tea tema soovist midagi. Ühte ma võin kindlalt Are kohta öelda, et kui temale tehti tööd, siis pidi olema ka korralikult tehtud ja mingit vastuvaidlemist ei saanud olla. Minu-jaoks oli tore mees, kellega sai vahel juttu vesteldud ja kirutud seda tänapäeva. Mehed, see närveldamine ja teistele ärategemine (ka ütlemine), ei vii kuhugi ja mõni võib sellisesse stressi sattuda, et ongi lihtsalt kõik. Olgem sõbrad ja sõbralik tögamine on alati edasiviiv jõud.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne