Lumepuhuri valimine
#21

Turskematel on vedu friktsioontaldriku asemel variaatoriga. Mäletan, et ostes vaatasin ja võtsin kõige lahjema sellise. Kuidagi ei äratanud usaldust see friktsioonketas, aga praktikat pole, et maha teha.
74 cm lai, 250 cc B&S mootoriga, siin veidi uuem versioon: https://saed.ee/toode/stiga-snow-flake/
Jõuab (veel Big Grin ) vabalt lükata ja keerata, tagasikäiku kasutan ainult kuuri ajamiseks, et saaks astmest üles.
Londi viskeava tõstmine trossi ja hoovaga. Pööramine elektriga ja klahviga. Peaks ära modima, kuna on liiga tundlik ja keerab hoolimata tiguajamist liiga kiiresti. Samuti paksude talvekinnastega kipub masina keeramisel tahtmatult klahvi vajutama.
Horisontaalsel siledal kiviparketil pole veel pidamisega probleemi olnud.
220V starter, aga seda harva kasutan, lihtsalt et seismisest rikki ei läheks. Nöörist tõmmates pole probleemi käivitada (see on märksa pikem kui sael või võsakal) ja läheb esimesest laksust, kui bens üles pumbatud ning õhuklapp kinni.
Ehk on veidi abiks valiku tegemisel.
Vasta
#22

(07-02-2022, 10:26 AM)honkomees Kirjutas:  
(07-02-2022, 09:37 AM)muska71 Kirjutas:  
(06-02-2022, 21:11 PM)As TroSS Kirjutas:  ... Suur ja võimas on ka väga raske ning kehval pinnal otsustab tema kuhu suunda sõit läheb ..
On raskem tõesti,aga mina olen siiski masinast üle ja kui minna ei taha siis kergitan nina,suts tagasi ja uuesti ja läheb tavaliselt,aga sellist asja.et tema läheb kuhu tahab pole küll olnud. ...
Olen ka mina sahanud lund ja hädas olnud,et kuhu selle panen ja hanged räästani ja hakka vedama minema ... Paar korda olen ka küla peal käinud ja isegi haagisele sõidab raske puhur ise,seega mind see mass absoluutselt ei sega.[/size][/color][/color]
Hakkas ka mind huvitama suur puhur, mul selline hoonetega ümbritsetud õu, kopaga peab lume minema vedama. Aga küsimus, kuidas selline puhur kaldeid elik tõuse võtab, minu elamine enam-vähem meenutab Munamäge. Murutraktor nt ei toimi, üles ei sõida ja alla läheb loha.
Palun pane jääketid alla ja anna minna, https://pood.intermoto.ee/aia-ja-metsate...gDveepBxPY sellised nagadega.Mul ka hoovi sõit tõusu peal ja risti tõusu astub kenasti jää peal ja vahel väga libe ja hoiad puhurist kinni ja lähed.Kuidas külg kaldel pole proovida saanud,aga peaks samuti toimima.Lumisel pinnal haagivad nagad samuti häästi pinnasega.Mina ilma kettideta puhurit ei tahagi...
Vasta
#23

(07-02-2022, 13:13 PM)muska71 Kirjutas:  ...
Palun pane jääketid alla ja anna minna, https://pood.intermoto.ee/aia-ja-metsate...gDveepBxPY sellised nagadega.Mul ka hoovi sõit tõusu peal ja risti tõusu astub kenasti jää peal ja vahel väga libe ja hoiad puhurist kinni ja lähed. ...
austet ksf palun hinda, kas su puhur suudab sõita Suure Munamäe jalamilt mäe otsa, see objekt on vast enamasti kõigile tajutav, nö silma ees. Ilma sellise võimekuseta pole mul kahjuks midagi teha, vähemalt tühjalt peaks suutma seda teha, töötada võib ka allamäge aga loha ei tohi libiseda. Ise olen mõelnud ainult roomikutega variandile, üks tuttav puutöökoja omanik kasutab ja väidab, et mäekõrguselt ratastel masinast üle.
Vasta
#24

Arvan küll,sest kettidega on pidamine hää.6 käik ja kohalt võtt siis nokk püsti igaljuhul.Lintidega lumel võiks täitsa nõus olla,aga kui hääste need kummlindid jääl edasi liigutavad?Mul siin ligidal kena järsk kelgumägi on,sealt jala üles minna on tegemist suvel,talvel pole mõtet üritaddagi...Peaks pulli pärast testima.
Vasta
#25

(07-02-2022, 16:19 PM)muska71 Kirjutas:  Arvan küll,sest kettidega on pidamine hää.6 käik ja kohalt võtt siis nokk püsti igaljuhul.Lintidega lumel võiks täitsa nõus olla,aga kui hääste need kummlindid jääl edasi liigutavad?Mul siin ligidal kena järsk kelgumägi on,sealt jala üles minna on tegemist suvel,talvel pole mõtet üritaddagi...Peaks pulli pärast testima.
Oleks tore kui testiks. Mul suvel trimmerdamisega ikka korra juhtub, et veeren mäest koos trimmeriga alla, kui jalg vääratab või pole enne kontsaga piisavat lohku nõlva sisse löönud.
Aga lindid versus rattad väitis tuttav, et ratastega masinal käisid rattad all ringi aga kõva lume sisse end ei suutnud närida, lintidega polevat seda muret.
Pole kunagi isegi näinud teda selle masinaga toimetamas, samas töö juures teenust pakkuval hooldefirmal on ratastega vurr, see on ikka üsna mannetu kõrvalt vaadates, raskema lumega jääb hätta. Seetõttu pole seni neid puhureid kunagi eriti süvenenult vaadanudki ...
Vasta
#26

Ratastega vurre turg täis ja kõik müüvad miskipärast,samas kettidega pille pole mitte ühtegi näinud,va üksikud norletid mis tuuakse põhjamaadest.Samas enamus kirub,et abitu nikats,aga kette osta ei raatsi...Mul teine seisab ja pole ka kette ja seetõttu ei tahagi kasutada.Teine sai ostetud teadlikult rikkega(ca 250.-) ja soodsalt ja varu puhuriks,et kui norletaga juhtub midagi siis kohe teine tööle.Ega siin muud juhtugi kui koerad veavad puukaikaid laiali ja võib rihma lõhkuda.Mina ei kiru ja töötan rõõmuga.
Vasta
#27

(07-02-2022, 17:23 PM)honkomees Kirjutas:  
(07-02-2022, 16:19 PM)muska71 Kirjutas:  Arvan küll,sest kettidega on pidamine hää.6 käik ja kohalt võtt siis nokk püsti igaljuhul.Lintidega lumel võiks täitsa nõus olla,aga kui hääste need kummlindid jääl edasi liigutavad?Mul siin ligidal kena järsk kelgumägi on,sealt jala üles minna on tegemist suvel,talvel pole mõtet üritaddagi...Peaks pulli pärast testima.
Oleks tore kui testiks. Mul suvel trimmerdamisega ikka korra juhtub, et veeren mäest koos trimmeriga alla, kui jalg vääratab või pole enne kontsaga piisavat lohku nõlva sisse löönud.
Aga lindid versus rattad väitis tuttav, et ratastega masinal käisid rattad all ringi aga kõva lume sisse end ei suutnud närida, lintidega polevat seda muret.
Pole kunagi isegi näinud teda selle masinaga toimetamas, samas töö juures teenust pakkuval hooldefirmal on ratastega vurr, see on ikka üsna mannetu kõrvalt vaadates, raskema lumega jääb hätta. Seetõttu pole seni neid puhureid kunagi eriti süvenenult vaadanudki ...
Selline 40-45 kraadi kallak on ratastele liig, aint lindiga. Ja kui lint libiseb siis naelad sisse.
Vasta
#28

Käisin eile korra metsas,lumi sula ja nii 20-30 cm paks.Puhuri nina üles tõsta hakkas sahka mängima,panin ka rootori tööle siis viskas eest lume ära ja ronis kunu tuli puuront vastu ja siis hakkas maase kaevama enne viimast sula olevasse lumme.Kui paljas maa või saab lume eest ära pilduda siis ronimisvõime suht hea,aga sulalumes sõita ei taha.

Ratastega puhuril kui käigu hoob vabastada siis veereb kergelt ise ja ka mäest alla kallakul...Kuidas lintidega vurril lood on?Kallakul käiguhoob lahti seisab paigal?
Vasta
#29

(08-02-2022, 09:21 AM)muska71 Kirjutas:  Käisin eile korra metsas,lumi sula ja nii 20-30 cm paks.Puhuri nina üles tõsta hakkas sahka mängima,panin ka rootori tööle siis viskas eest lume ära ja ronis ....
ametlik lumepaksus oli eile hommikul 60 cm, tegelikult rohkem ja tuli veel ca 10-15 cm juurde, ei taha miskit ronida


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   
Vasta
#30

Olen ka lumepuhuri otsingul. Jäi silma selline https://metsakaupmees.ee/koik-tooted/lum...ootorioli/ kas on juhuslikult kellegil kokkupuudet antud isendiga. Hind on kindlasti määrav väga kallimat ei saa lubada, aga koristatavat pinda on palju ja käsitsi ei ole aega seda igakord teha. Kiitke, laitke, soovitage miskit muud .
Vasta
#31

(11-12-2022, 11:21 AM)Inri Kirjutas:  Olen ka lumepuhuri otsingul. Jäi silma selline https://metsakaupmees.ee/koik-tooted/lum...ootorioli/ kas on juhuslikult kellegil kokkupuudet antud isendiga. Hind on kindlasti määrav väga kallimat ei saa lubada, aga koristatavat pinda on palju ja käsitsi ei ole aega seda igakord teha. Kiitke, laitke, soovitage miskit muud .
 Hansapostist  (vist) analoogne mudel. Mis see 2 astet seal tähendab ei saa aru. Meil 1 tagasi ja 4 edasi käiku. Minu jaoks masina käepidemed natuke madalad, hakkab seljale. Puhutava lumega saab hakkama pole probleemi. Lume suunamis toru on mõeldud toas kasutamiseks st seda et see tikub ära jäätuma ja siis pole võimalik seda keerata paremale-vasakule. Peab mingi asjaga jää lahti kopsima ja siis jälle liigub. Rataste vedu on tal suht jabura ülesehitusega. Meil tuli selle nö käigukasti plastik ära ja kui nt. tagurpidi paksulumme sõidad tõmbab sinna kasti lume, ning siis on jälle tükk tegemist, et vedu taastada. Lumi läheb vahele ja rihm hakkab libisema veotaldriku peal.

Bensiinis peitub kiirendus - diislis vingu hais.
Vasta
#32

(11-12-2022, 11:21 AM)Inri Kirjutas:  Olen ka lumepuhuri otsingul. Jäi silma selline https://metsakaupmees.ee/koik-tooted/lum...ootorioli/ kas on juhuslikult kellegil kokkupuudet antud isendiga. Hind on kindlasti määrav väga kallimat ei saa lubada, aga koristatavat pinda on palju ja käsitsi ei ole aega seda igakord teha. Kiitke, laitke, soovitage miskit muud .

Kas 56cm laiuse triibu pärast on ikka otstarbekas maksta üle 600 euro ja müristada?
Visuaalselt hinnates on mul lumelabidas sama lai...
Samas kui on sadu meetreid teerada sisse ajada miks mitte.
Platsi koristades ajab ta küljelt 15cm laiali ja töölaius jääb 40cm, mida ei ole palju kui diplomaatilist keelt kasutada.
Vasta
#33

Mina soovitaks mööda vaadata nendest plastist puhuritest.Lont peab ikka teras olema.Ja nagu juba mainiiti käigukasti kaas plastist laguneb...Järelturul liigub korralikke puhureid mõistliku hinnaga.
Heal puhuril saab juhtida ühe käega,nt paremaga hoian 2 kangi all ja vasakuga keeran lonti ja nii saan suunata lumejoa akendest ja autodest eemale ja kui kuhugi mujale lasta pole siis lasen ette.Hea on ka elektri starter.Sulailmaga kipuvad lonti ummistama väiksemad puhurid milledel lahja mootor....Mu norlett tuli 10 hp mootoriga tehasest,hõre oli ja pehme lumi lendas vaevalt meetri kaugusele...Kuna lahjemat mootorit kui 15 hp saada polnud siis võtsin selle ja nüüd lendab ka sulalumi 5+m kaugusele ja 0 ummistust...Jääketid on kohustuslik element.
Vasta
#34

(11-12-2022, 11:52 AM)2715 Kirjutas:  
(11-12-2022, 11:21 AM)Inri Kirjutas:  Olen ka lumepuhuri otsingul. Jäi silma selline https://metsakaupmees.ee/koik-tooted/lum...ootorioli/ kas on juhuslikult kellegil kokkupuudet antud isendiga. Hind on kindlasti määrav väga kallimat ei saa lubada, aga koristatavat pinda on palju ja käsitsi ei ole aega seda igakord teha. Kiitke, laitke, soovitage miskit muud .

Kas 56cm laiuse triibu pärast on ikka otstarbekas maksta üle 600 euro ja müristada?
Visuaalselt hinnates on mul lumelabidas sama lai...
Samas kui on sadu meetreid teerada sisse ajada miks mitte.
Platsi koristades ajab ta küljelt 15cm laiali ja töölaius jääb 40cm, mida ei ole palju kui diplomaatilist keelt kasutada.
 200+m teed + 100m käigu teid + õue, ega ma ei kipuks seda ostma selle hinnaga, aga 12+ tundi kulub lükkamisele kuna vaja lumi välja vedada. Kuna elan sellise madalama kohapeal , siis kevadel pinnavesi niigi ca 10-20 cm pinnast. Kui lume veel seinte äärde kuhjan on bassein garanteeritud.
Vasta
#35

(11-12-2022, 11:52 AM)2715 Kirjutas:  Kas 56cm laiuse triibu pärast on ikka otstarbekas maksta üle 600 euro ja müristada?
Visuaalselt hinnates on mul lumelabidas sama lai...
Samas kui on sadu meetreid teerada sisse ajada miks mitte.
Platsi koristades ajab ta küljelt 15cm laiali ja töölaius jääb 40cm, mida ei ole palju kui diplomaatilist keelt kasutada.
Sa ilmselt ei ole puhuriga lund tõrjunud...Kui sul on 5m vaja jalgrada vaba olla siis jah,aga kui ikka rohkem siis iga kell puhur...Labidaga loobi lume nn valli,iga järgmise tuisuga valli kõrgus kasvab ja ka lumekihi paksus mida pead rookima kasvab ja eriti lõbus kui juba üle meetri paksust tuisku pead üle 2m kõrge hange loopima...Puhuriga ei ole mingeid valle ja küljelt laiali ta ka praktiliselt ei aja.Ja kinlasti tasub valida laiem puhur kui just kitsast aiaväravast läbi ei pea mahtuma...Mullu oli mul naine koristaja lasteaias ja käsitsi on väga ränk lund rookida ja üle kõrgete vallida loopida ja tubli 2+ tundi pidi mürama et peale suurt tuisku ettenähtud ala puhas oleks...Viimased paar korda käisin lasin puhuriga selle ala puhtaks ca 30 min ja isegi see 60cm lai masin õigustas ennast 100%,tuisku ajades küljelt alla ei pudene midagi.
Vasta
#36

(11-12-2022, 12:14 PM)muska71 Kirjutas:  Sa ilmselt ei ole puhuriga lund tõrjunud...Kui sul on 5m vaja jalgrada vaba olla siis jah,aga kui ikka rohkem siis iga kell puhur...Labidaga loobi lume nn valli,iga järgmise tuisuga valli kõrgus kasvab ja ka lumekihi paksus mida pead rookima kasvab ja eriti lõbus kui juba üle meetri paksust tuisku pead üle 2m kõrge hange loopima...Puhuriga ei ole mingeid valle ja küljelt laiali ta ka praktiliselt ei aja.Ja kinlasti tasub valida laiem puhur kui just kitsast aiaväravast läbi ei pea mahtuma...Mullu oli mul naine koristaja lasteaias ja käsitsi on väga ränk lund rookida ja üle kõrgete vallida loopida ja tubli 2+ tundi pidi mürama et peale suurt tuisku ettenähtud ala puhas oleks...Viimased paar korda käisin lasin puhuriga selle ala puhtaks ca 30 min ja isegi see 60cm lai masin õigustas ennast 100%,tuisku ajades küljelt alla ei pudene midagi.
Ma saan täielikult aru et puhumisel on omad eelised ja seda on kohati vaja.
Ainult 56cm töölaiusest ei saa aru.
Meeter on märksa loogilisem number.
Pigem aeglasemalt aga laiemalt.
Vasta
#37

(11-12-2022, 13:07 PM)2715 Kirjutas:  
(11-12-2022, 12:14 PM)muska71 Kirjutas:  Sa ilmselt ei ole puhuriga lund tõrjunud...Kui sul on 5m vaja jalgrada vaba olla siis jah,aga kui ikka rohkem siis iga kell puhur...Labidaga loobi lume nn valli,iga järgmise tuisuga valli kõrgus kasvab ja ka lumekihi paksus mida pead rookima kasvab ja eriti lõbus kui juba üle meetri paksust tuisku pead üle 2m kõrge hange loopima...Puhuriga ei ole mingeid valle ja küljelt laiali ta ka praktiliselt ei aja.Ja kinlasti tasub valida laiem puhur kui just kitsast aiaväravast läbi ei pea mahtuma...Mullu oli mul naine koristaja lasteaias ja käsitsi on väga ränk lund rookida ja üle kõrgete vallida loopida ja tubli 2+ tundi pidi mürama et peale suurt tuisku ettenähtud ala puhas oleks...Viimased paar korda käisin lasin puhuriga selle ala puhtaks ca 30 min ja isegi see 60cm lai masin õigustas ennast 100%,tuisku ajades küljelt alla ei pudene midagi.
Ma saan täielikult aru et puhumisel on omad eelised ja seda on kohati vaja.
Ainult 56cm töölaiusest ei saa aru.
Meeter on märksa loogilisem number.
Pigem aeglasemalt aga laiemalt.
Töölaius = hind. Kuna jõuluvanale kirjutab meie peres keskmisest rohkem, siis ei saa endale liig kallist abilist lubada. Tähtis, et ta mind abistab mitte raha ära võtab ja tööd ikka ei tee. Ainuüksi see on väärtus, et jõuaks lastele bussipeale minekuks raja teha, aga seda tuleb vahest teha bussijaamani kuna sahk jõuab riigiteele vahest peale seda , kui lapsed kodus tagasi.
Vasta
#38

72 on vist max, mis sedatüüpi riistadel kasutuses. Mul oli selline. Ära müüsin. Millekski kõlbas kahh. Platsi puhastamiseks ei õigusta. Kui peldik 300m kaugusel, siis sellist rada teha on OK Big Grin
Vasta
#39

Masina kiituseks  võib öelda, et meil ta töötanud juba 2 talve ja puhub lume piisavalt kaugele. Lume suunamis toru on ainuke suurem probleem aga ehk leiaks ka selle lahenduse kui vajadus oleks.

Bensiinis peitub kiirendus - diislis vingu hais.
Vasta
#40

(11-12-2022, 13:26 PM)pannkook Kirjutas:  72 on vist max, mis sedatüüpi riistadel kasutuses. Mul oli selline. Ära müüsin. Millekski kõlbas kahh. Platsi puhastamiseks ei õigusta. Kui peldik 300m kaugusel, siis sellist rada teha on OK Big Grin
Vale jutt,minu norlett on 82,5cm lai ja tehakse isegi laiemaid.Mida laiem seda raskem kaalu poolest ja naisterahvad ei pruugi hakkama saada.60 cm laiaga saab igaüks hakkama.Mina teen kõike ja üdini rahul ja meeldibki just suur ja võimas.
Mina isiklikult eelistaks osta järelturult.Sai stokkeris puhuritest räägitud ja tehnik ka laitis plastikust toru ja muu plast jama...
Mul kui 5 cm lumi siis lükkan lamidaga valli ja vall puhuriga nahui kus kedagi ei sega,paksem läheb juba kõik puhuriga,lihtsalt jalutad masina taga ja tee puhas...

täna uued vist jah 76cm töölaius.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne