Lumepuhuri valimine
#61

(12-12-2022, 00:02 AM)Roomik Kirjutas:  ... 6hp ratastega puhuri. Töö sai tehtud, aga julm rahavaspordipäev.
....rattad käisid lihtsalt ringi ja pidi kogu jõuga takka suruma. ...
See on sama, mida ma töö juures kojamehe toimetamistes näen, seega olen väiksed vurrid oma tingimuste jaoks välistanud.
(12-12-2022, 00:02 AM)Roomik Kirjutas:  ... 13hp roomikutega hiinlase. ...
Ratasvõrriga võrreldes nagu öö ja päev.
Ronib toore jõuga edasi, pole kunagi olnud vaja takka suruda.
Trepist läheb ka üles.
Võiks veelgi võimsam olla, sest paksu ja raske lumega peab kiiruse pisut maha võtma,
hakkab kiunuma. ...
Mittepööramise jutt on bs. Koha peal keerab ringi.
Tagurpidikäik on on aeglane, kuid vabalt jõuab keskmine mees lihtsalt tagasi tõmmata.
Tegelikult peab trajektoori planeerima nii, et oleks min tagurdamisi, ajaraisk on see.
...
Ehk on kellelegi vajalik info valikute tegemisel.
Tänan, langeb üsna mu eelarvamustega kokku (masin peab olema võimas ja lintidega).
Vasta
#62

(12-12-2022, 00:26 AM)ak75 Kirjutas:  Honkomees - rendi alustuseks nädalavahetuseks midagi sellist, nagu osta soovid. Saad katsetada ja teadmise.

ATV-d keegi mainis. 13 aastat sai omatud ja kõik talved ka lund lükatud. Kõik saab tehtud, ka suuremad lumetormid koristatud. Tuleb mõistusega läheneda, esimest jälge lükates ei lase sahka lõpuni alla kui ei jõua lükata. Kui üks jälg põhjani sees, hakkad servast vaikselt juurde võtma. Nikerdamine on, aga tehtud saab. Plusspoolelt masin väikeste mõõtudega ja teed kohti, mida suurema tehnikaga teha ei saa. ...
Järeldusena ATV-ga sarnastes mõõtudes traktor oma hüdraulika ja pöördsahaga on ikka oluliselt mugavam.
Kust sa rendid? Võru 30 km kaugusel ja seal vaevalt et on midagi, Cramod jm näitavad kodulehel vaid väikseid vurre 1 mudel firma kohta ja needki märkega küsi hinda. Egas ma päälinna hakka selle järele sõitma ...
Mul selline ATV mõõtu traka olemas, talvel seisab, ei liigu ta minu tingimustes lumes kuhugi, kettidega kraabib maakera sisse augu aga lund ei suuda lükata ega palki vedada vms. Lisaks pole eriti kuhugi lükata ka, õu hoonetega piiratud ja keset õue ka paar hoonet, õõnestee nagu lingil paremal NB!  tähendab seda, et saab vaid otse lükata mitukümmend meetrit, ka suur traktor (kitsa sahaga, mis sinna mahub) lükkab vaid mäest alla olles enne tagurpidi mäe otsa sõitnud... tavaliselt tellin paar korda talve jooksul kunniga traktori, mis lume siis õuealalt välja kannab, st ka parajat aegade klapitamist, mis traktorimehele ja mulle sobivad.
Vasta
#63

(12-12-2022, 00:02 AM)Roomik Kirjutas:  Mul 300m2 sopiline plats vaja puhastada.
Kunagi laenasin sõbralt 6hp ratastega puhuri. Töö sai tehtud, aga julm rahavaspordipäev.
Paks ja raske unarusse jäetud lumi, rattad käisid lihtsalt ringi ja pidi kogu jõuga takka suruma.
Ja ei visanud kaugele. Aga ikkagi labidaga võrreldes klass omaette.
Kui regulaarselt peale iga sadu kasutada, on väga ok.

Siis soetasin 13hp roomikutega hiinlase. Krooniaeg ja 5k maksis.
El starter kah peal, aga seda pole eriti kasutanud. 70cm lai. Kõik metallist.
Umbes selline https://www.frcomoto.si/en/snow-throwers...375cc.html
Ratasvõrriga võrreldes nagu öö ja päev.
Ronib toore jõuga edasi, pole kunagi olnud vaja takka suruda.
Trepist läheb ka üles.
Võiks veelgi võimsam olla, sest paksu ja raske lumega peab kiiruse pisut maha võtma,
hakkab kiunuma. Kuna ma saan loopida ainult ühele küljele ja plats on lai, siis lõpu poole läheb
raskemaks, sest lume kogus on topelt.
10a töötas nagu kell. Siis suri karbuss ära. 20€ hiinast uus ja jälle ok.
Paar trossi on kah saba andnud.
Loomulikult õlivahetused ja määrimised-kohendamised iga aasta.
Mittepööramise jutt on bs. Koha peal keerab ringi.
Tagurpidikäik on on aeglane, kuid vabalt jõuab keskmine mees lihtsalt tagasi tõmmata.
Tegelikult peab trajektoori planeerima nii, et oleks min tagurdamisi, ajaraisk on see.
Miinus on londi aeglane keeramine vändaga. Ketra nagu krdi papa carlo.
Käepideme soojendused võiks olla.
Puhuri rutska allhoidmiseks kasutan "lukustina" ümber käepideme pandud lõtva nipukat,
siis saab sõidu ajal teise käega lonti regullida.
300m2 puhtaks ca 30 minutit ja ei mingeid valle.

Ehk on kellelegi vajalik info valikute tegemisel.
Näha kohe,et mees ka reaalselt tööd teinud...Mul paksud seest karvase voodriga labakud käes ja ei tunne puudust soendusest.Soendused saab vist ka ise järelpaigaldada.Mul londi keeraja korduvalt ka jäätunud,kuna on metallist siis fööniga sulartab ja kui vaja siis haamriga kergelt koputab...
Vasta
#64

Kas seda vändaga londipöörajat ei saa ümber teha nt. akutrelliga kasutamiseks. Vänt maha lõigata ja trell otse otsa või siis mutter peale keevitada ja siis trell padrunvõtmega otsa.
Vasta
#65

Kindlasti roomikutega on suutlikum paksema lumega. Oli sugulasel algselt ratastega ja kuna peale igat sadu ei lükanud, siis kirus, et hüppab nagu konn. Vahetas tolle lintidega isendi vastu ja on rahul. Minu küsimus oligi konkreetse Hecht´i kohta, kuna isendil kaalu napp 55 kg kas teeb töö ära või saab labidaga  sama kiiresti. Oli korra ka üks Mitsubishi roomikutega müügis, aga läks päris kiiresti ära ka.
Vasta
#66

(12-12-2022, 10:20 AM)Inri Kirjutas:  Kindlasti roomikutega on suutlikum paksema lumega. Oli sugulasel algselt ratastega ja kuna peale igat sadu ei lükanud, siis kirus, et hüppab nagu konn. Vahetas tolle lintidega isendi vastu ja on rahul. Minu küsimus oligi konkreetse Hecht´i kohta, kuna isendil kaalu napp 55 kg kas teeb töö ära või saab labidaga  sama kiiresti. Oli korra ka üks Mitsubishi roomikutega müügis, aga läks päris kiiresti ära ka.
Töö teeb ära. Mul samasugune, analoog. Nagu eespool öeldud, 5 cm viskan labidaga, 10 juba puhuriga. Olnud 5 talve. Korra rihma vahetanud. Loobib ka sulalund, küll mitte nii kaugele kui külmunud aga töö teeb ära. Kui vaja tagurdada, tõmban käsitsi, saab kiiremi ja sooja saab ka.

Bedford Blitz CF350 Madel(1980), K-750m(1965), GAZ 21(1964), GAZ 66-01(1977)
Vasta
#67

(12-12-2022, 10:04 AM)MeelisV Kirjutas:  Kas seda vändaga londipöörajat ei saa ümber teha nt. akutrelliga kasutamiseks. Vänt maha lõigata ja trell otse otsa või siis mutter peale keevitada ja siis trell padrunvõtmega otsa.
Kindlasti saab,aga majandamine muutub keerulisemaks....Kus drelli hoiad,et õiget pidi keriks...Mina jään väna juurde ja saab väga täpselt suunata,drelli puhul täpsust pole...
Vasta
#68

(12-12-2022, 10:04 AM)MeelisV Kirjutas:  Kas seda vändaga londipöörajat ei saa ümber teha nt. akutrelliga kasutamiseks. Vänt maha lõigata ja trell otse otsa või siis mutter peale keevitada ja siis trell padrunvõtmega otsa.

Auto kojamehe- või ukseklaasiajam on vast paremini sobiv selleks ülesandeks. Kaks surunuppu või kangike sobivasse kohta paigaldada ja olemas. Kinnituse ehitab siin igaüks kärmelt valmis.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#69

(12-12-2022, 13:40 PM)Marko Kirjutas:  
(12-12-2022, 10:04 AM)MeelisV Kirjutas:  Kas seda vändaga londipöörajat ei saa ümber teha nt. akutrelliga kasutamiseks. Vänt maha lõigata ja trell otse otsa või siis mutter peale keevitada ja siis trell padrunvõtmega otsa.

Auto kojamehe- või ukseklaasiajam on vast paremini sobiv selleks ülesandeks. Kaks surunuppu või kangike sobivasse kohta paigaldada ja olemas. Kinnituse ehitab siin igaüks kärmelt valmis.
Jah,aga see kõik eeldab aku olemasolu...Mul väiksel on aku võimalus ja elektri start,aga aku jällegi väike ja peaks eraldi puhuri jaoks ostma selle,saab edukalt ilma...
Vasta
#70

(12-12-2022, 14:14 PM)muska71 Kirjutas:  Jah,aga see kõik eeldab aku olemasolu...

Mõni trelliaku ikka on. Alalispinget saab eeltakistiga sättida, ei näe probleemi.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#71

Roomikutega lumepuhur on nagu silikoontissid -kui pole olnud ega näppinud ei oskagi tahta - käivad ju raadionupud ka.
Vasta
#72

oot, et head on siis või? Toungue
Vasta
#73

(12-12-2022, 08:12 AM)honkomees Kirjutas:  
(12-12-2022, 00:26 AM)ak75 Kirjutas:  Honkomees - rendi alustuseks nädalavahetuseks midagi sellist, nagu osta soovid. Saad katsetada ja teadmise.

ATV-d keegi mainis. 13 aastat sai omatud ja kõik talved ka lund lükatud. Kõik saab tehtud, ka suuremad lumetormid koristatud. Tuleb mõistusega läheneda, esimest jälge lükates ei lase sahka lõpuni alla kui ei jõua lükata. Kui üks jälg põhjani sees, hakkad servast vaikselt juurde võtma. Nikerdamine on, aga tehtud saab. Plusspoolelt masin väikeste mõõtudega ja teed kohti, mida suurema tehnikaga teha ei saa. ...
Järeldusena ATV-ga sarnastes mõõtudes traktor oma hüdraulika ja pöördsahaga on ikka oluliselt mugavam.
Kust sa rendid? Võru 30 km kaugusel ja seal vaevalt et on midagi, Cramod jm näitavad kodulehel vaid väikseid vurre 1 mudel firma kohta ja needki märkega küsi hinda. Egas ma päälinna hakka selle järele sõitma ...
Mul selline ATV mõõtu traka olemas, talvel seisab, ei liigu ta minu tingimustes lumes kuhugi, kettidega kraabib maakera sisse augu aga lund ei suuda lükata ega palki vedada vms. Lisaks pole eriti kuhugi lükata ka, õu hoonetega piiratud ja keset õue ka paar hoonet, õõnestee nagu lingil paremal NB!  tähendab seda, et saab vaid otse lükata mitukümmend meetrit, ka suur traktor (kitsa sahaga, mis sinna mahub) lükkab vaid mäest alla olles enne tagurpidi mäe otsa sõitnud... tavaliselt tellin paar korda talve jooksul kunniga traktori, mis lume siis õuealalt välja kannab, st ka parajat aegade klapitamist, mis traktorimehele ja mulle sobivad.
Hakkas täitsa huvitama, et kuidas siis Võrus ei ole. Toksisin googlesse "lumepuhur lumefrees rent võru" ja suht esimeste vastustena sain teada, et Ramirendis on (leiad ise) ja Facebook Marketplaces keegi pakub ka, roomikutega suurt pilli lausa. Teen nüüd reklaami inimesele, kellest ma midagi ei tea, link https://www.facebook.com/marketplace/item/3410714412585238/?hoisted=false&referral_code=undefined
Vasta
#74

(12-12-2022, 22:59 PM)ak75 Kirjutas:  Hakkas täitsa huvitama, et kuidas siis Võrus ei ole. Toksisin googlesse "lumepuhur lumefrees rent võru" ja suht esimeste vastustena sain teada, et Ramirendis on (leiad ise) ja Facebook Marketplaces keegi pakub ka, roomikutega suurt pilli lausa. Teen nüüd reklaami inimesele, kellest ma midagi ei tea, link https://www.facebook.com/marketplace/item/3410714412585238/?hoisted=false&referral_code=undefined
Mina küll aru ei saa, et see ainuke Ramirendi nimekirjas olev lumepuhur- 5 kW kökats ka Võrus kohapeal on! See on Ramirendi toodete nimekirjas, tavaliselt pole 70% seal olevatest asjadest Võrus olemas. See on ilmselgelt minu tingimuste jaoks lahja masin, arvan  10-12 kW võimsust vaja minevat. 
Facebook on mulle tundmatu asi, aga see pakutav asi on juba enam-vähem näitajatega ehkki võimsust ei näidata, samas pole see enam tootmises/müügil, seega pole selle katsetamisest mingit tolku. Vaja on proovida ikka samasugust (sama firma, sama võimsus jne) masinat ...
Vasta
#75

Kellegil selle masinaga kogemusi on?

Tööülesandeks saab olema ca 250 ruutu suhteliselt horisontaalset ja sirget teed/platsi. Reeglina värske kinni tallamata lumi vahetult peale sadu või saju ajal. Tõsisema saju korral kaks korda päevas.

Seni aastaid fiskarsi saha/labidaga toimetanud, aga soov oleks niigi vähest vaba aega lumerookimise pealt kokku hoida...
Vasta
#76

(13-12-2022, 00:06 AM)CORRADOg60 Kirjutas:  Kellegil selle masinaga kogemusi on?

Tööülesandeks saab olema ca 250 ruutu suhteliselt horisontaalset ja sirget teed/platsi. Reeglina värske kinni tallamata lumi vahetult peale sadu või saju ajal. Tõsisema saju korral kaks korda päevas.
...
See näeb välja nagu Stiga Snow Cube'i kloon. Nimetatud masinast on 250 m2 jaoks küllalt.
Vasta
#77

(13-12-2022, 01:02 AM)olevtoom Kirjutas:  
(13-12-2022, 00:06 AM)CORRADOg60 Kirjutas:  Kellegil selle masinaga kogemusi on?

Tööülesandeks saab olema ca 250 ruutu suhteliselt horisontaalset ja sirget teed/platsi. Reeglina värske kinni tallamata lumi vahetult peale sadu või saju ajal. Tõsisema saju korral kaks korda päevas.
...
See näeb välja nagu Stiga Snow Cube'i kloon. Nimetatud masinast on 250 m2 jaoks küllalt.
Küllalt muidugi,aga mia laiem ja võimsam masin seda kiiremini ajaliselt saad.Sulalumega kipub lonti ummistama.
Vasta
#78

Meil on töö juures mingi võimsam Cub Cadet ja praeguse lumega pole probleem täiskäiguga see paarkümmend sentimeetrit laia kaarega minema saata. Eelmine aasta kui ostetud sai olid vist tarneraskused ja lintidega varianti ei olnud saada. Viisin ükspäev koju ka seda ja uhasin igale poole rajad sisse kus ümber maja veel kühveldada ei olnud viitsinud, lausa lust teha. Lumelabidaga kühveldamisega ei anna väga võrrelda, laius tundub nendel küll väike olevat aga töökiirus on võimsal puhuril ikka muljetavaldav.  Honkomehel soovitan Laikumist proovimiseks rentida küll. 

Londi pööramiseks midagi väga leiutada küll ei näe mõtet (vähemalt Cub Cadeti põhjal), vända pool pööret on 180 kraadi londi suunamist ja väga kiiresti käib see. Ei kujutaks väga ette küll et iga kord kui puhuriga pöörata siis trelliga või nupust lonti suristada teise suunda. Cub Cadetil on see veidi ebamugavas kohas küll, niigi on "lenks" veits madal ja vändani peab küürutama iga kord. Oleks enda puhur tooks vända lenksule lähemale kuhugi.
Vasta
#79

250 ruudu jaoks lumepuhur??? Aga olgu...

Eile sisi naabripoisiga rääkisin, õigemini algas asi ju päeval tuisuga. Kaks venda, üks lükkas päeval laia labidas-sahaga tänavat ja ma siis küsisin, et pole puhurit see aasta näinud.  Sass ütleski, et vähese lumega mõttetu riist! Kui neil on ka hoovis u. seesama 250 ruutu platsi kahe pere paljudele autodele + tänav, sisi käsisahk ja labida son lihtsalt palju kiirem. Kuna päev otsa tuiskas, siis oli õhtuks piisavalt kogust ja lõpuks tuli ka traktor, kes tänava lume valli lükkas. SIIS toodi alles puhur välja! Ka CC, ratastega aga ka võimsama otsa oma, mis kerge lumega töötab poole pöördega. Kinnilükatud ja loobitud valli jaosk andis vähe gaasi juurde! 
Ühesõnaga lennutas minu tänavapoolse tänavaristi valli serva ka mulle 3 meetrit üle aia, siis hüdrandipealse kogukonna heaks ja oma valli üle aia et suurte masinatega saaks kodus lõunal käia. Täpselt selleks tööks imeline masin! Petsil ei ole raske sellega ka naabrite juures ära käia ja meie tänav on alati ideaalne! Ma lükkan alati ka tänava käsitisi puhtaks, see on selline vanima põliselanikust Peremehe-Omaniku põhimõte. Kui praegu juba lund kaugemale ei viska, on veebruariks jälle sama seis. Sestap läks eile õhtul pool valli kaarega hoovile aga oli ka puhas lumi ilma üheainsma soolaterata. Linnas on see pruun roppus probleem, miks ei taha tänava lund oma murule. 

Aga jah, just selleks tööks on lumepuhur omal kohal ja susia super aga valli kokku tuleb lumi ikkagi labida ja/või traktoriga lükata. Seda õhukest lumekihti masinaga taga ajada, kusjuures on näha ju ka naabriposi masina tagurpidi lohistamine... Tema aiaesine on juba üle aia lennutatud. Lagedale käigurajad, mis tuiskavad täis ja kus teedki ühtpidi ringi, küll. Ja ärge jälle paugutama hakake, kuidas maal karupees on rohkem lund! EI OLE! 
Vasta
#80

Mul ei ole labidaga lume rookimise vastu midagi, hoian ka maja ees u 250 m2 platsi puhtana aga kui 10 cm kanti hakkab kiht jõudma siis sahaga seda kõike platsi äärde lohistada võtab väga kaua aega, puhuriga saab edasi-tagasi 140cm kohe puhtaks. Sahaga lükkaks u. 10 cm kaupa võibolla. Sellist lund nagu seal tänava paremas ääres peaks labitatäie kaupa minema loopima, puhuriga mõne minuti vaev.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne