Teema on suletud

Ukraina
#1

Tere!
Ei puutu küll üldse foorumi temaatikasse, kuid: kas saaks kuhugi päisesse Ukraina lipu tõmmata (nagu ühes sõbralikus foorumis seda juba tehtud on)? Oleks meiegi poolt väike toetus tiblade vastu võitlejatele. Natuke küll taskulambivilgutamise moodi, aga ma ei oska paremat pakkuda.
#2

(26-02-2022, 21:00 PM)olevtoom Kirjutas:  Tere!
Ei puutu küll üldse foorumi temaatikasse, kuid: kas saaks kuhugi päisesse Ukraina lipu tõmmata (nagu ühes sõbralikus foorumis seda juba tehtud on)? Oleks meiegi poolt väike toetus tiblade vastu võitlejatele. Natuke küll taskulambivilgutamise moodi, aga ma ei oska paremat pakkuda.

Tere, tere!
See puutub antud hetkel igale poole, ka siia foorumisse! Ja on see võitlus tiblade või kelle vastu iganes (formuleeringu poolest), see võitlus on igal juhul ka meie eest, siin pole mingisugust kõhklust! Ja see ksf! Olevtoome poolt tehtud märkus on tõesti vähim, mida saame teha! Ja teha saame muidugi rohkem!
Elagu Ukraina, elagu Eesti!
#3

Ukraina lipp päisesse panna on hää mõte, toetan.

Слава Україні

Matemaatika ja mehaanika, see on puhas rassism, diskrimineerimine ja valgete ülemvõim
#4

Lipu mõte hea,see vähim mis teha saame.Sealsed tehnikamehed ja rahvas tõsises jamas.
#5

Mina seda sõda ei toeta aga üritan edasi anda mõningate ukrainlaste mõtteid.
Mul siin lähedal saksas on ukrainlaste pesa. Need vennad saatsid väga konkreetselt kogu ukraina üle võlli. Võtke see Kiiev ja Donbas ja Ukraina tagant järgi. 
Miks?
Vastati, et kaheksa aastat tagasi lasite Obamal Ukraina tuksi keerata oma p...e kukkunud revolutsiooniga.  Siis lasite NATOL rakette kõik kohad täis vedada. See oli ette teada, et asi lõppeb sõjaga. Kellele see meeldib kui vaenlase raketid teie aia taga seisavad. Kuidas te eurooplased nii lollid olete, et te selliseid asju ei näe. See, et meie nüüd euroopas tööd teil ära võtame on teie endi ellu kutsutud teema.
Vot nii arvavad mõningad ukrainlased.

Aquila captas non muscas.
#6

Kirjutasin siia veel ühe postituse vastuseks, mis kadus automaatselt ja mille üllitamine minu poolt oli tingitud ühe teada tuntud kfs! postitusest. Leian, et selline modereerimine ja tsenseerimine ie ole siiski antud olukorras kohane (tean, et igasugune poliitika jms on siin keelatud ja ebakohane (mingist määrast alates?))
Aga on ka eesti rahva hulgas sellised terased vemblad, kes saavad aru rahvusvahelise imperialismi sepitsustest ja miks peaks siis nende postitused ära kustutama, kas tegu ei ole siiski demokraatliku riigi ja foorumiga? Isegi Venemaal on veel siiani olemas objektiivsed kanalaid, näiteks Došd, mis pole veel kinni pandud. Aga paistab, et eesti A-M foorum on veidi karmimate reeglite järgi toimiv koht, kui Vene misiganesriik?
Anna Ansip padruneid (ennekõike Ukrainale), 
elagu Eesti, elagu Ukraina!
#7

Elagu Ukraina !
#8

(26-02-2022, 23:37 PM)Daff Kirjutas:  ...
Vot nii arvavad mõningad ukrainlased.
Eks see ole nende õigus arvata. Meil ka keegi Oudekki Loone arvab, et Ukrainale ei tohi relvi anda, sest ukrainlased hakkavad siis väikest väetit Venemaad anastama. (Kirjutatud enne sõja algust kuskil jaanuarikuus).
Teate, maailmas käib võitlus ülemvõimu pärast. Tõsi, vahepeal tundus, et see vaibus, kuivõrd üks pool sai (asja eest) korralikult lakki -- kuigi mitte sõjaliselt. Nüüd on see võitlus alanud uuesti. Ja kõige rumalam, mida me teha saame, on tõmmata pea krae varju ja arvata, et see meid ei puuduta. Vägagi puudutab. Kui me poolt ei vali, sõidetakse meist igal juhul üle. Tuleb valida, siis säilib ellujäämisvõimalus.
Ja valik on igaühe oma teha. Ainult ma ei näe eesti rahva ellujäämisvõimalust mõne kääbusliku kagebiidi võimu all. Euroopaliku võimu all on sellega kah nagu on, kuid tõenäosus on ikkagi nullist suurem. Siin saame vähemalt öelda, kui miski ei meeldi.
#9

Elagu Suur Ukraina rahvas!
#10

Jah, ma ei tea, mis jõud juhivad ukraina rahvast selles tragöödias, ise ma pole üle nädala tööl käinud seoses positiivse olekuga, aga tean, et näiteks Karksi - Nuias ühes ettevõttes mehed lähevad koju, et võidelda oma riigi vabaduse eest! Ja vaevalt, et nad mõtlevad, et see on ühtlasi võitlus Eesti, Läti, Leedu, Poola jne riikide ja rahvaste vabaduse eest, aga nii see on! Jah, muidugi on ka ukrainlaste hulgas (nagu ka eesti rahva seas) inimesi, kes soovivad ainult päästa oma nahka ja põgeneda eemale, täiesti arusaadav! Samas on ka mehi, kes turvalisest Euroopast liiguvad koju tagasi, et oma elu hinnaga kaitsta vaba Ukraina riiki ja tegelikult ka meid, eestlasi! Kõik ongi subjektiivne ja pole selget piiri ja reeglit, pole vaja kedagi solvata ega hinnata nagu siin foorumis on tavaks saanud...
Elagu Ukraina, elagu Eesti!
#11

Ja kirjutan veel... juurde. Veidi olen pettunud, et see väike sõjaline operatsioon siin foorumis nii  tagasihoidlikku kajastust leiab, vb, kui ksf! OlevToom poleks seda teemat üllitanud, siis poleks üldse nimgisugust vastukaja siin ruumis tekkinud, pole ju tegemist mingi olulise probleemiga a la T40-l on kõht või sidur kinni...
Kas see siin ongi selline steriilne keskkond nagu Sveitšipanga kontod, et väike sõda Euroopa keskel pole sobilik või oluline teema arutleda?
Masendav on, et enamus ksf!-dest pole siin vaevunud midagi kostma, masendav on, et ega sellest poleks ka midagi eriti kasu olnud, vb ainult, et lugejate vaimu karastamiseks ja valmiduseks "vabastajatele" vastu astumiseks...
Mida me ise saame agressorile vastu astumiseks teha (ise arvan, et nii ehk naa, kõigepealt peab Venemaa ära seedima selle Ukraina "vabastamise" teema, kuidas iganes see lahendub) ja meil on piisavalt aega mune sügada.
Muidugi, see ei ole mingisugune politoloogia ja sõjanduse foorum, siin on hoopis muud olulisemad teemad kajastamisel, aga ikkagi on kuidagi kahju, kui mingisugusehüpersupermassilisekasutajate foorumi lõikes selline väike venemaa sõjalise operatsiooni kajastamine saab olema nii tagasipidihoidlik siin foorumis ja ka ksf! Jurkmani oodatult subjektiivne kommentaar väledalt ära kustutatakse! Isegi Venemaal tegutsevad (veel) suhtelselt sõltumatud kajastajad, aga meil võiks olla jutt isegi mingisugusest demokraatlikust riigist (foorumist)!?
#12

Hmmm..., et siis nagu kas saaks kuhugi päisesse Ukraina lipu tõmmata?!? Aga alustaks esmalt iseendast ja lisaks avatarile lipu! Tundub ilus algus?
Слава Україні!
#13

Momeelest kõige otsesem tugi on annetus Ukraina kaitseministeeriumi kontole. Leitav ERR-i portaalist. Uudistes nähtud wc paberi või tekkide annetamine siin kohapeal on küll inimlik ja sümpaatne aga logistiliselt ebaratsionaalne.

_______________________
Koledate Kastikate Klubi
#14

See Ukraina lippu kuhugi tõmbamine on ennekõike meie endi jaoks ja nagu aru saame, hetkel ei ole veel selle foorumi jaoks selleks veel aeg küps!
Kogu see teema ei ole nii lihtne , aga meie jaoks ei ole vastuse variante rohkem, kui 2, tegelikult siiski on ainult 1 variant!
Olles ise ka veidi militaarse taustaga... Ukraina kutsub hetkel oma iseseisvuse eest võitlema ka internatsionaalseid mehi nagu see oli ka Hispaanias omal ajal, kui mõlemal poolel sõdisid välismaised võitlejad (ka Eestist.). Kindlasti sinna lähevad ka internatsionaalsed võitlejad (mitte eestlased), kui jõuavad. Läheks ka ise, aga suutes oma potensiaali hinnata objektiivselt, siis on parem, kui jään koju ja üldse oleks vait!  Sad
Elagu Ukraina, elagu Eesti!
#15

Meeldejääv näide Ukraina kaitsjate meelsusest.


https://youtu.be/rLHOm_YSvmg

Tarkus ei tule alati aastatega, mõnikord tulevad aastad üksi ka.
#16

Kahtlust ei ole, ukraina võitlejad on üllatanud nii venemaa agressoreid, kui ka euroopa kõrvaltvaatajaid! Loodame, et Kiievi kaitsjad suudavad vastu seista esmaspäevani, samas sõltub see ka venemaa kontratnikutest, ohvitseridest ja ajateenijatest, keda sinna on osatud saata, kui suur tahtmine on endid lasta ära tappa mingi arusaamatu "internatsionaalse kohustuse eest" nagu see oli juba läbi tehtud Afganistaanis...
Ja jällegi imestaks veidi, et siinses pensopilaa ja tehnikafoorumis on selline leige kajastus kusagil Ukrainas toimuva kohta, ka seal võib olla tegu MTZ, JUMZ, Družba jms pensopilaade ekspluateerimise küsimustega, ainult andke tuld, ksf! - d!
Elagu Ukraina, elagu Eesti!
#17

Nüüd on nii, et mina lähen ka tuduunele, kuhu enamik ca 10000 foorumisse registreerunutest juba (kuude ja aastate eest ) varakult on siirdunud. Ja ikkagi on minul kuidagi kahju, et antud väike sõjaline operatsioon on siin foorumis nii vähe kajastlemist leidnud, kaasaarvatud legendaarse ksf! Jurkmanni postitus, mis aegsasti kustutati, selmet, et foorumi kasutajad oleks ise saanud seda postitust veidi analüüsida ja materdada.
Head und, elagu 
Ukraina, elagu Eesti!
#18

Üleeile läks ilma suurema kärata kaks ilma kirjadeta tasuta bussi Ukrainasse. Mõningal määral oli vanemaid inimesi,
kuid enamus siiski Ukraina ehitajad jne. Täisjõus 30 kuni 50 aastased mehed, bussid pidid minema kuni Ukraina piirini.
Rääkisin nendega juttu, olid patriootlikult meelestatud, nende ühene sõnum oli sõna sõnalt:
Me ei karda seda Kremli pederasti, me läheme oma pere ja kodu kaitsma.
Olin enne just poes käinud ja ostnud Wõro õllevinkusi, jääteed, pistaatsia pähkleid ja veel mingit modru, andsin
selle koti neile. Mitte, et nad näljas vaevalt olid......lihtsalt tundsin, et pean, olid väga tänulikud.

[Pilt: 77568-65564-274690711_299708612260416_35...0868_n.jpg]

Oehhh... mida kõike head see Nõukogude võim inimkonnale on andnud!!! Alla Pugatšova, Linnahalli, Baikonuri kosmodroomi, Moskvitši... sinu, minu...
#19

Sekundeeriks Daffile. Jutt on küll hetkel ebapatriootiline, aga nii ta on.

Olen ka mina toimuvast sügavalt üllatunud. Ilma igasuguse punase propagandata arvasin, et kui vaenlane köhatab, joostakse viimseni laiali. Sest enamuse viimaste aastate jooksul kohatud ukrainlaste suhe ja hoiak oma riiki oligi täpselt selline, nagu Sa kirjeldasid. Valdav osa soovis oma elu kuskil mujal sisse sättida, ainult mitte seal kohapeal. Sest kõik varastatavat ära, mis lääs või usa sinna on saatnud või saadab. Kõik on vargad ja sullerid, kes vähegi kuhugi riiklikusse ametisse tööle on saanud. Rääkimata presidentidest ja peaministritest, kes oma kuldseid nisupätse silitavad ja rahvale pähe kusevad. Kohutav bürokraatia väiksemagi suhtlemise korral riigiga. Korruptsioon igal elutasandil jne. Vaesus lisaks kõigele ja elukallidus võrreldes sissetulekutega absurdne. Tavainimesele jõuab eluolu parendamiseks miljoni kohta ehk sada ühikut ja ülejäänu lahustub korruptsioonipüramiidides.
Ja nüüd selline kaitsetahe! No tõesti, müts maha Ukraina rahva ees!

Maa on loomulikult suur ja inimesi eri oskuste-huvidega palju. Et vaatan ka sealsete meistrimeeste toimetamisi, siis usk ukraina rahva parema tuleviku kohta on mul siiski kuskil südamesopis alati olemas olnud. Nüüd on neist paljud rindele läinud või omakaitsesse astunud. Päris valus tunne ka kõrvaltvaatajale, kui eile oli sul kõik ja täna mitte midagi.

Master Service Harkovis

Twin Battery

Eugenie Irmia

Tesla Service Kiev

Djadko Maksim

Kovš

Kui see kuradi hull oma Uurali kitsekoopas nüüd punast nuppu ei vajuta ja ukrainlastel jätkuks tarkust oma senisest edust liialdustesse mitte sattuda(mis on neile omane), siis on veel lootust, et see maa parematel alustel uuesti sünnib.

NB. Rehitsesin isiklikke emotsioone veidi vähemaks, kohane see vast tõesti polnud.
#20

Lihtsalt meenutades CCCP-i sõjaväge, siis ukrainlased olid ikke hirmus tahtjad ja hakkajad. Ja millega ma arvan SM. Putin kõvasti mööda pani, et ukrainlaste patriotismiga ka II maailmasõja ajal , nende eneseohverdus kodumaa eest oli tol ajal meeletu ja ega see ühe põlvonnaga ära kao. Huvitav, mida need tsetseenid sinna otsisid, nad ju oskavad ainult mägedes võidelda, metsas ja lagedal alal vist pole kõige teravamad pliiatsid. Muidugi see vene sõdurite jõhkrus, et isegi otseselt lapsi tapetakse, see ikka paneb mõtlema küll. Ise ei oska muud teha, kui kandsin vastavalt oma võimalustele natuke raha ja kuna positiivne, siis pean kodus end ravima. Paistab, et Tartu linn siin võtab asja tõsiselt, kui siia peaks rahvast juurde tulema ja ega eraettevõtjadki maha jää.
Teema on suletud




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne