Asünkroonmootori elektrodünaamiline pidurdamine
#41

(09-03-2022, 12:51 PM)Wiki432 Kirjutas:  Ei mingit müstikat. Alaldamisel on alati kehtinud reegel VAC/√(2). Ehk eelneva loo näitel 36 x √2 = 50,911688245. Ruutjuurt kahest ei maksa praktilises elus kogu aeg arvutada, kõlbab ka koefitsent 1.4.
 See kehtib siis kui alaldi laeb kondensaatorit, ju seal miski väike kondekas on mis testri jaoks seda tipu pinget näitab. Ilma kondensaatorita on alaldatud pinge sama (natuke väiksem dioodide pingelangu võrra)

You see, pal, Elvis can´t read a contract.
All he knows is, no Ferrari, no rides with the top down.
Vasta
#42

See trafo on kunagi vene ajal vist ümber mähitud(vanamees oli TAK-is ülemistel autoelektrik)ja kui ei eksi siis ikaruse dioodsild on taga.Vene ajal tuli trafost 12V,24V alalist mingi bussi genekast tehtud käia toiteks,käi tänaseni alles ja saaks auto akult ka tööle kui vaja.
Vasta
#43

(09-03-2022, 12:51 PM)Wiki432 Kirjutas:  Ei mingit müstikat. Alaldamisel on alati kehtinud reegel VAC/√(2). Ehk eelneva loo näitel 36 x √2 = 50,911688245. Ruutjuurt kahest ei maksa praktilises elus kogu aeg arvutada, kõlbab ka koefitsent 1.4.

Ma kohe ehmatasin ära, et tarkus on minust mööda läinud, ainult aastad on jäänud.
Ma olen aastakümneid elanud teadmisega, et vooluõgvendaja (milline tore sõna) sisend peab olema 1,11 korda
väljundist kõrgem dioodidel tekkiva pingelangu võrra.
Täna võtsin igaksjuhuks trafo+dioodsilla ette ja kontrollisin oma teadmisi. Oli ikka vanaviisi.
Filterkondekaga alaldi väljund on jah 1,41 korda sisendist kõrgem kondensaatoril koguneva laengu tõttu.
Iseenesest on ikaruse dioodsild kolmefaasiline, huvitav kuidas see ühendatud on.

Matemaatika ja mehaanika, see on puhas rassism, diskrimineerimine ja valgete ülemvõim
Vasta
#44

Ühendatud lihtsalt,trafost tuleb 2 juhet ja 1 läheb ülemisse dioodi,teine keskmisesse dioodi ja kolmas diood on vaba.Auto genekal ju samamoodi ühendatud.
Mina omaltpoolt tänan MR eksinud hinge õigele teele juhatamise eest,nüüd järgmine jupike elektrit selge.Vanasti suhtusin elektrisse üleolevalt,aga aasta paar tagasi sain haledalt peksa ehk 380V ehk 3 faasi korraga ja mingi 5 sek olin kindlasti voolu all ja rohkem kogeda seda ei soovi.Nüüd kui võimalik väldin elektri kappe.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   
Vasta
#45

Ma ei ole ikaruse geneka dioodsilla siseeluga kursis väga, kas pluss tuleb ühe 3-se grupi ja miinus teise 3-se grupi korpusest?
Iseenesest võiks selle ikaruse silla pinsile saata ja panna natuke kaasaegsem lahendus. Minu viidatud sillad tahavad eeldatava
voolu juures kindlasti jahutust.
Huvi pärast mõõda mida tester näitab kui mõõdad trafo otstelt vahelduvat ja peale silda alalist.
On võimalus, et tester peksab segast, see mudel ei ole True RMS seade.

Matemaatika ja mehaanika, see on puhas rassism, diskrimineerimine ja valgete ülemvõim
Vasta
#46

(10-03-2022, 14:24 PM)M.R. Kirjutas:  Ma ei ole ikaruse geneka dioodsilla siseeluga kursis väga, kas pluss tuleb ühe 3-se grupi ja miinus teise 3-se grupi korpusest?
Iseenesest võiks selle ikaruse silla pinsile saata ja panna natuke kaasaegsem lahendus. Minu viidatud sillad tahavad eeldatava
voolu juures kindlasti jahutust.
Huvi pärast mõõda mida tester näitab kui mõõdad trafo otstelt vahelduvat ja peale silda alalist.
On võimalus, et tester peksab segast, see mudel ei ole True RMS seade.
Jah pluss ühest poolest ja  miinus teisest poolest,minuteada auto genekal niisamuti.
Vasta
#47

Sai siis soovitud mõõtmised tehtud,eelmine kord kui mõõtsin siis panin lihtsalt testri otsad vastu trafo väljundit ja sillast väljuvaid juhtmeid.Täna siis korralik mõõtmine ja testri otsad kinnitatud kruvi alla trafo väljundil ja silla korpuse külge korralikult kinni.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
           
Vasta
#48

Nüüd on tulemused loogilisemad ehk  silla sisend on kõrgem kui väljund aga vahe ei ole loogiline.
Kui mõõdad ehk dioodid eraldi ka veel üle, arvan, et seal on mõni katkestuses või lühises.

Matemaatika ja mehaanika, see on puhas rassism, diskrimineerimine ja valgete ülemvõim
Vasta
#49

(12-03-2022, 19:06 PM)M.R. Kirjutas:  Nüüd on tulemused loogilisemad ehk  silla sisend on kõrgem kui väljund aga vahe ei ole loogiline.
Kui mõõdad ehk dioodid eraldi ka veel üle, arvan, et seal on mõni katkestuses või lühises.
 Ei pruugi olla midagi viga, 2V erinevust on vaid 0,6V üle normaalse kahel dioodil tekkiva 0,7V pingelangu (kokku siis 1,4V). Niipalju 0,6V (või rohkem) võib tavaolukorras kõikuda trafo pinge nagunii.

You see, pal, Elvis can´t read a contract.
All he knows is, no Ferrari, no rides with the top down.
Vasta
#50

Veneaegsetel genekate alaldusdioodidel  ВА-20 on harju keskmine pingelang 0,6V dioodile, seega summarne pingelang sillal võiks 2,4V olla.
Ega tal ei pruugi midagi viga olla, dioodid võiks ikka ära kontrollida.

Matemaatika ja mehaanika, see on puhas rassism, diskrimineerimine ja valgete ülemvõim
Vasta
#51

(12-03-2022, 21:30 PM)M.R. Kirjutas:  Veneaegsetel genekate alaldusdioodidel  ВА-20 on harju keskmine pingelang 0,6V dioodile, seega summarne pingelang sillal võiks 2,4V olla.

Korraga on ikka ainult kaks dioodi järjestikku? Positiivse ja negatiivse poolperioodi ajal muidugi erinevad kaks.
Vasta
#52

(12-03-2022, 19:06 PM)M.R. Kirjutas:  Kui mõõdad ehk dioodid eraldi ka veel üle, arvan, et seal on mõni katkestuses või lühises.
Homme mõõdaks küll,aga mis asendile testri keerama pean?Tavaliselt möödan piiksuga,takistuse mõõtmisel minul teadmised puuduvad ja ei laksa seda teemat.
Vasta
#53

(13-03-2022, 17:02 PM)muska71 Kirjutas:  
(12-03-2022, 19:06 PM)M.R. Kirjutas:  Kui mõõdad ehk dioodid eraldi ka veel üle, arvan, et seal on mõni katkestuses või lühises.
Homme mõõdaks küll,aga mis asendile testri keerama pean?Tavaliselt möödan piiksuga,takistuse mõõtmisel minul teadmised puuduvad ja ei laksa seda teemat.
Ma mõõdaksin, ütleme, 10 kΩ piirkonnaga. Ühtpidi peab siis takistus olema praktiliselt 0 ja teistpidi praktiliselt lõpmatus.
Vasta
#54

Testril on dioodi mõõtmise funktsioon olemas ju, keerad valitsa sinna peale ja mõõdad.
Ühtepidi peab näitama dioodi pingelangu, väärtus võiks olla vahemikus 0,400-0,700. Teistpidi otstega
peaks olema 1, ehk "mõõtepiirkonnast väljas".
Vasaku ja parema poole dioodid omavad erinevat juhtivust ehk anood/katood on teistpidi, ära ära ehmata.

Matemaatika ja mehaanika, see on puhas rassism, diskrimineerimine ja valgete ülemvõim
Vasta
#55

Mõõtmised tehtud juba mõnda aega tagasi,aga kuna kiired ajad olnud siis pole aega olnud postitada.Tundub,et dioodid siiski elus ja näidud vasakul vasak sillapool ja paremal parem.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
       
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne