jaguar xj6, 1993, parking ei tule maha
#1

Ei lase hooba viia P ->D
selleise vea teke on täielik loterii ja tuleb aeg-ajalt ette, lõpuks saab siiski kangi liikuma.
Internetist midagi mõistlikku ei leidnud,  lülitid sai kõik üle käidud, kõik paistab ilusti kohal olevat.
Praegu sõitu ei sega, aga see viga süveneb.
On kellegi kogemusi, ideid?

ATM kast on minu jaoks imede maa, Jaaguariga olen juba mõnevõrra tutvunud.
Vasta
#2

Ei väida seda konkreetse probleemi lahenduseks olema, aga kohatised kohatud tomativeidrused:
-piduripedaal peab olema alla vajutatud enne kui kangi liigutad.
-(elektriväeline) käsipidur enne maas kui kangi liigutad.
Vasta
#3

Kiire guugel ütleb et kuskil on shift lock solenoid ja see jebib.
Vasta
#4

(15-04-2022, 16:22 PM)jurkman Kirjutas:  ATM kast on minu jaoks imede maa, Jaaguariga olen juba mõnevõrra tutvunud.


XJ40-ne kast ei ole mingi imede maa, see on tavaline 5HP (vist: 24) ZF-i poolt tehtud nö. "bemmi kast" ja üsna töökindel. (https://en.wikipedia.org/wiki/ZF_5HP_transmission)

Kui see lukustus ei tule maha, siis otsi see koht üles, mis takistab, mingit "imet" seal ei ole.
Lihtne tehnika vaid, mis on tehtud selleks, et mõni idioot, käik sees, autot ei käivitaks. Ja ees seisvatel inimestel jalaluid puruks ei sõidaks.

PS. Ma ei usu, et kõik lülitid kontrollitud on. Piduripedaali all olev näiteks.
PS2. Mu pea sama vana Audi võtab selle luku samuti piduripedaaliga maha. Ja vaikuses autos istudes on isegi pimedal ja hea kuulmisega inimesel see kangi juures oleva solenoidi "kolakas" kuulda. Kui seda ei käi, on kas solenoid katkega või see allikas, mis teda inspireerib - katkega. Pole mingit 100-t varianti.
Vasta
#5

Kas lahtise kapotiga saab käigu sisse? Mingitel masinatel on ka kapoti lüliti asend määrav. Lõpuni lukustamata kapotiga sõita ei saa. Kas see ka Jaguaril nii on, ei tea.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne