Garaaži sisustamine
#1

Garaaži ehitusest räägitud aga võtaks ette nüüd garaaži sisustamise. Enda oma (30m2) viskasin selle nädalavahetusega täitsa tühjaks eesmärgiga esmajoones koristada aga ka ringi möbleerida, et oleks võimalikult palju ruumi ja mugav Iltise kallal nokitseda. 

1. Sein nr1 sain paika ehk 4 metallriiulit, mis mul varasemast olemas, liigutasin ühe seina äärde. Tundub nii palju loogilisem ja enam ei peksa end vastu riiulit, kui masina esiotsast möödaa liigun. Nende riiulite ette on mul veel plaanis kardin, kui midagi keevitav/lõikan/puhastan jne. 

2. Sein nr 2. See on hetkel Jenna kasutada ja Iltise väiketarvikute jaoks. Riiuleid pole, on ainult kotikesed naelte otsas ehk nö vanakool.

3. Sein nr 3. Siia paigutasin töölaua. Töölaua kohale panin need liistu külge käivad karbikesed väikedetailide/mutrite/poltide jaoks. 2 riiulit kruvikarbikeste jaoks, üks vana riiul veel kirjanduse jaoks, sahtliboks elektriasjade jaoks ja lisamata on veel kitsas riiul põhikeemia jaoks (Boltex, brake cleaner, määrded jne)

4. Sein nr 4 on siis juba uks, kus mõlemal pool on ca 1,5m ruumi. Üks nurk jääb kütteseadmele ja teise nurka liigutasin kompressori koos õhutarvikutega. 

Hetkel on lahendamata veel põhitööriistade asukoht ehk võtmed, kruvikad jne. Kuidasolete teie selle lahendanud? Isiklikult sooviksin tööriistakäru, sest uus layout võimaldab sellega nüüd ringi liikuda. Samas on ka mõte perfoseinast. Kuhu selle paigutaksite? Võtmeid ja muud nodi on juba hunnikus ja käru väga suurt ka ei saa muretseda. Jgage arvamust, võimalusel pildike ehk siis nagu ikka sellistes teemades.
Vasta
#2

Viskan oma hetkeseisust ka pildid:

[Pilt: IMAG1575.jpg]

[Pilt: IMAG1576.jpg]

[Pilt: IMAG1577.jpg]

Hetkel veel tohuvabohu aga suunast kuhupoole tüürin, saab aru.
Vasta
#3

Lisan mõned mõtted.
Kitsas on sul seal. Kui kannataks varuosi ja igapäev mittevajalikku kraami hoiustada kuskil kõrval ruumis, oleks asi kindlasti parem. Olen pool elu 18m2 garaazis pidanud kõike hoidma ja tegema, nüüd üritan need kaks asja lahus hoida.
Väike pealt avatud tööriistakott asendab kalli käru. Tööriistad ei pea veerema 2 meetrit. Kärud rohkem suuremate garaazide ja sileda põranda teema, kus riista järel käimisega saad päevas üle normi samme täis.
Kitsad riiulid keemia jaoks on hea asi, kui seinapinda on. Pudelite riiulil kinnihoidmiseks soovitan kasutada peenikest toru vms. Mis ei varja silte. Õllekast sobib hästi aerosoolide hoidmiseks väljaspool riiulit. Mingi hetk teen pildi ka oma riiulist.
Pealt avatud poldi/mutri jms. Karbid soovitaksin töölaua kohalt/tagant ära liigutada. Need ei kogu seal muud kui metallisodi, abrasiivi jms. Pane paar meetrit kaugemale.

Maasturite hankimist Ukraina sõjaväele ja nende remonti meie Põhja-Tallinna töökojas saad toetada läbi Toeta Ukrainat MTÜ a/a EE387700771008885941. Selgitusse maastur Ukraina sõjaväele.
Vasta
#4

Mida ei soovita. Kunagi arvasin, et kolmveerandliitrised keeratava kaanega purgid on head poldi-mutri- kruvi jm peene kraami hoidmiseks. Keerasin kaaned paari kruviga töölaua kohal rippuva riiuli alla ja purk kruvidega takka. Ajaga on osa purke nii kinni, et löö või puruks. Enam nii ei teeks aga ega enam ei teegi, järeltulevad las teevad.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta
#5

(17-04-2022, 23:29 PM)isandpauk Kirjutas:  Karbid soovitaksin töölaua kohalt/tagant ära liigutada. Need ei kogu seal muud kui metallisodi, abrasiivi jms. Pane paar meetrit kaugemale.

Sellele kohe ei mõelnudki. Siis lendavad karbikesed mujale, kuhu - vaatame. Tööriistakäru oli mõeldud rohkem ka vahendite hoiustamiseks just nimelt ruumi vähesuse tõttu - saab alati eest ära sõidutada. Kui nüüd karbikesed ära liigutada siis saab muidugi osad riistad laua kohale seinale panna...
Vasta
#6

Jenna kõrvale sobiks üks pikk aerosooli-riiul kenasti. Õlast kõrgemale, et möödaminnes vastu ei käiks.
Kompressor võtab palju ruumi ning lärmab hirmsasti, kuid on samas üks asju, mida annaks lihtsalt paigutada kuhugi mujale. Mul oli ta varem garaazi kanalis, nüüd kõrvalruumis.

Maasturite hankimist Ukraina sõjaväele ja nende remonti meie Põhja-Tallinna töökojas saad toetada läbi Toeta Ukrainat MTÜ a/a EE387700771008885941. Selgitusse maastur Ukraina sõjaväele.
Vasta
#7

Kas "kritiseerida" võib? Kolmel fotol minu jaoks kõige suurem viga: õhku, õhk ei maksa midagi...elik riiulid tuleb alustada laest all. Vaba põrandapind annab ruumilisust jms. Kõik harva vajalik tuleb kõrgele ära panna, pistikud lakke võimalusel(osaliselt). Mul on natuke suurem ruum, selle keskel ratastel töölaud, mis on spiraaljuhtmega üles ühendatud(pistikud eraldi laua küljes. Pm. saan lauda liigutada enamuse ruumi piires ja elekter on kogu aeg laual olemas(ca 10 eraldi pistikut)

Mõõtsin üle ja tegin paar fotot: 5x6,5m. Sisaldab "kuivkäimlat" ja väikest "materjaliladu". [Pilt: t-ruum.jpg]

[Pilt: t-ruum1.jpg]

[Pilt: t-ruum2.jpg]


Tänu enda liikumispuudele on kõik võimalik ratastel, pidevalt täiustades ja plussina ka hoovis kasutatav. Ruumis on ka tavaliselt tonn puubriketti, hetkel pildil vaid veerand...ruumi mahub ka tavaline sõidukas , lada keevitus sai siin tehtud.Ajalooliselt on tegu hobusetalli, lehmalauda,puukuuri, sigala ning kanakuudina eelnevalt, minu osaledes. Põrand on niipalju tõstetud, et tsingitud ämber on "kaevuna" sisse betoneeritud aga seni lahti lõikamata-vajadus on puudunud.
Vasta
#8

Panen kirja mõned mõtted, võibolla kellelegi on abiks, vaielda ei viitsi.

Iseenesest see kõige tavalisem tööriistakäru, mida paljud poed müüvad, näiteks Motonet, on adekvaatne riistapuu ja ajab asja ära, aga mulle isiklikult ei meeldi üldse asjade sahtlites hoidmine. Kui just iga õhtu inventuuri ei tee, siis kunagi ei tea, kas igas sahtlis on ikka kõik asjad alles, või ununes nr 10 võti jälle kuhugi mujale, samuti on asjad kas hunnikus või vahust sahtlisisude puhul on suur töö ühele riistale loogilisse kohta lisaruumi tekitamine, jne. Lõpuks teenid seda käru rohkem kui tema sind, või siis on kõik asjad ikka kadunud ja lisaks veel käru jalus. Enda garaaži tegin sarnase ideega ratastel "tööriistaseina", kahjuks leidsin sellest ainult hästi hädise pildi, aga ideest saab vast aru (vt pilt nr 1, ülejäänud pasalasu ärge vaadake, see oli ajutine kola ümberkabetamise aeg, reaalselt on kõik palju viisakam). Pildil seda pole, aga horisontaalse osa paremasse nurka padrunite kõrvale käib veel tavaline köögisahtlisse käiv nugade-kahvlite hoidja, mille erinevatesse lahtritesse on hea käesoleva töö käigus irdunud vidinaid õiges järjekorras hoiule panna ning jalgratta pudelihoidjasse käib brake cleaner.

Teine minu majapidamise põhireegel on see, et lauaplaadid tuleb teha nii väikesed kui võimalik, mul on suht palju ruumi ja "standardmõõt" oli vist 1200x700 (ja lauad on ka muidugi ratastel), aga tegelikult on need ka tarbetult priiskavad, väikeses garaažis teeks max 1000x500. Suured ja sügavad lauad korjavad enda peale igasugu "ajutiselt käest ära pandud" kola, mis endale vaikselt juured alla kasvatab ja laua reaalselt kasutatava pinna nagunii miinimumini viib. Teine hea variant on klapitav laud, kui on vaja a'la karburaator molekulideks tulistada, siis saad endale suure pinna tekitada, kui on vaja sõiduki ümber rohkem ruumi, siis viid laual leiduva kräpi ilusti prügikasti ja klapid kokku.

Kolmas asi, jällegi subjektiivne, aga minul ei käi praktiliselt ükski asi riiulis ühegi teise asja taga või all, ehk siis iga asi peab sealt välja tulema ühe-kahe liigutusega. Muidugi sõidukit lammutades irduvate tükkide kohta see päriselt ei käi, küll aga püsiasjade, alates liivapaberist ja lõpetades akurelakaga. Suureks abiks on juhuslikult leitud kontoririiul A4 suuruste lahtritega, mille sisse saab ühelt küljelt lahti lõigatud klaasipesuvedeliku kanistreid panna, vt pildi nr 2 parem serv, aga noh, sama ideed on järgitud ka muude asjade paigutamisel. Pole hullemat ajaröövlit, kui mingite karbihunnikutega pasjansi mängimine, sest juhuslikult sattus termokahanev rüüž just sinna kõige alumisse ja isoleerpael teise virna alt kolmandasse ja... noh, teate vast kõik isegi Smile


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
       
Vasta
#9

Osad riiulid on veel üles panemata ehk siis lae alla tulevad piisavalt suured, et harva vajaminev kraam ilusti koos säilituskastidega ära mahub. 
Ratastel poldistend on küll väga hea idee ja ilmselt läheb endalgi käiku.
Vasta
#10

Ma ise olen selle poldistendi osas 50/50, kuna ta on üsna kõrge ja kipakas, siis nõuab pikem sõit ettevaatlikkust. Peamine probleem, mida ta lahendab, on see, et ma ei suutnud leida fikseeritud stendi jaoks head kohta ja mõtlesin, et kui rattad alla teha, siis küllap ta leiab ise ajapikku endale mingi loogilise nurga, kus vedeleda Smile Umbes nii ka läks.

Ennetavalt olgu mainitud, et pildil mittenähtav külg on ka kasutusel - ühel pool on poldid-mutrid seibid suuruse ja pea tüübi kaupa (pikkuse järgi sorteerimist ei ole) ja teisel pool kõikvõimalikud muud kinnitustarvikud nagu lõdvikuklambrid, needid, splindid, karabiinid, neetmutrid jne.
Vasta
#11

Minu tähelepanekud:

1) Purgikaaned riiuli alla kruvida ja sinna purgid kruvideg ja poltidega - toimib väga heasti. Ostke pakendikeskusest plastpurgid klaasi asemel. Ei lähe kukkudes katki ka.

https://www.pakendikeskus.ee/toiduainete...purgid?p=2

2) Lahtilõigatud kanistritest organiseeritud panipaik on väga hea. v.a. maal - mitmesse olid hiired pesa teinud ja sisse sittunud. Kasi ja puhasta siis pärast.
S.t. tegemist hea ja odava variandiga, aga pole piisavalt kinnine, et hiired sisse ei saa.
Vasta
#12

Ega need kanistrid mingi superlahendus pole jah, eelkõige tänu sellele, et nad on ümarad ja sinna sisse on raske mingit täiendavat organisatsiooni luua. Kui ma nullist pihta hakkaks, siis ilmselt vaataks Jyskis jms kodupudipadi poodides ringi, plastist säilituskarbid on tegelt ka suht odavad, lisaks tulevad kaaned kaasa (mida ma ilmselt ise ei viitsiks kasutada, kuna hiiri õnneks pole). Anoh hingel on valus ühe käega plastikut prügimäele visata ja teisega seda poest juurde osta, niiet sedasi ta hetkel on.

Anoh mu põhiline mõte oli see, et suurte, kõrgete ja sügavate laoriiulite ala- ja tagaossa tekib järjekordne surnud asjade ešelon, mida on raske kätte saada ja millest pole head ülevaadet jne. Max 300mm sügavused tihedad riiulid on palju praktilisemad ning säästavad ka põrandapinda.
Vasta
#13

Täna sai suurem s...t välja. Kuidas rahvas on oma puurimajanduse lahendanud? Isemõtlesin midagi selllist:

[Pilt: jtx6j6ocljq21.jpg?width=640&crop=smart&a...5e6ef2772a]

Puure palju, nii kivi, metalli, puidu, keerme jne. Ei taha enam karbis pahnata. Keermelõikuritele on mul alus olemas, ainult kuhugi paigutada. 
Samuti on suurem kogus tavalisi lehtvõtmeid. Siin peaks vist tõesti mingile stendile mõtlema? Põhivõtmed, kruvikad ja padrunid tulevad laua kohale sortimendikarbikute asemele kui just käru ei muretse lähiajal.
Vasta
#14

Puurimajandus: põhikomplektid puidule ja metallile karbiga ostetud, igal puuril mõõdus pesa. Tagavarad sahtlis. Kui käibekarbis mõni otsa saab, asendan. Riiuliaukude peale vihastasin ennast seaks. korduvalt. Näiteks siis kui 4,8 puuri pidin ostma. Või kui mõni lohakam, ka ise vahel torkab puuri pool milli suuremasse auku.
Erimõõdus puurid on sahtlis, neid harvem vaja, võib tuhnida küll.
Üldse läks elu mõnusamaks kui mingi amorfse kraami jaoks hankisin kolm tummisemat sahtliboksi üksteise peale virna.
Jyskist vms kribukrabupoest karpide ostmise mõtet laidan. Keegi eespool kirjutas. Haprad raisad. Ja kui üks katki kukub siis sama toote müük on ära lõpetatud. Tööstusstandardid on toredad ja vastupidavad.
Vasta
#15

(18-04-2022, 20:55 PM)jrgen20 Kirjutas:  Täna sai suurem s...t välja. Kuidas rahvas on oma puurimajanduse lahendanud? Isemõtlesin midagi selllist:

Sellist siili küll soovitada ei julge. Jube lihtne sinna jopehõlmapidi kinni jääda ja kogemata mõni rabe puur ära murda, jopest rääkimata. Ja kui peaksid seal kõrval millegi otsa komistama... valus ja ohtlik.

Sama asi, aga nii et puurid on vertikaalasendis võiks küll hea olla. nõuab küll korrustele suuremaid vahesid, et igas pikkuses puure kätte saada, aga vähemalt pole ohtlik.
Vasta
#16

Mul on puurid ja igasugu muud väiksemad rauast vidinad magnetitega seina peal. Ei pea aukusid otsima, viskad umbes samasse kanti tagasi, kui viitsimist on. Spetsiaalsed magnethoidikud on poes kallid. Neid saab ise teha, kui otsida mööbliosakonnast tugevamad/odavamad kapiuksemagnetid, laiali lammutada ja sellel baasil edasi mõelda.
Vasta
#17

https://www.bauhaus.ee/magnetliist-toori...50-cm.html
Vasta
#18

Puuri võikski peale tööd samale kohale tagasi panna, kuhu ta käib. On järgmine kord lihtsam leida. Kord peab olema, öeldi juba vanas Austrias. Omal on tehtud n. ö. igailma komplekt ühe töölaua kohal oleva kapi ukse sisse, kus puurid poolemillimeetrise sammuga 1-10 mm vastava jämedusega puuritud aukudega klotsis pesitsevad. Vabalt võiks nad ka mõne millimeetri jagu suuremas valikus olla. Paned tagasi ja igal ajal tead, kus nad on. Puuri hävimisel asendad kohe uuega. Spetsiifilisemad ja varupuurid sahtlis, treipingi teema üldse eraldi. Ja kahtlemata ei kata poolemillimeetrine samm kõiki vajadusi, nii et midagi peab "kuskil" veel lisaks olema. Kivipuure ka muudega koos ei hoiusta. See valdavalt ehituse teema ja trellikastides ruumi küll. Sama lugu puidupuuridega- pole mõtet muu kolaga koos hoida, et sobrades oma aega raisata.
 Seda poldi ja mutri hoidmise juttu lugedes ütleks, et klaas- ja plekkpurkides mutrite hoidmise aeg on möödas. Igasugu laosüsteeme ja sortimendi sahtleid on nii ehituspoodides kui laokaupadega äritsevates kohtades mõistliku hinnaga saada. Ka selliseid, millel tolmukaitseks kaas ette langeb või mis ongi sahtlikeste põhimõttel. Paarisaja eest saab päris arvestatava hulga hoiusahtleid. Ja alati saab juurde soetada.
 Riiuli osas olen nõus, et liiga sügavat pole mõtet teha. Kui, siis ainult juhul (osaliselt), kui on ette näha mingite suuremate asjade alalist ladustamist, mis 30- 40 cm sügavusele riiulile ära ei mahu.
 Tööriistad, vähemalt need tihemini tarvitatavad, võiks olla võimalikult töökoha lähedal- kas siis laua kohal olevas riiulis või kapis või perfoseinal.
 Keemia, värvide ja igasugu nn. spreide jaoks võiks olla eraldi kinnine metallkapp. Mul on eraldi kapp ka näiteks keevitustarvikutele.
 Eks igaüks peab lähtuma oma spetsiifikast ja proffessionaalsusest ka. Mõnel hobilukksepal võtavad vbl. ainult treimisega seotud asjad rohkem garages ruumi kui mõnel juhtival virtuaalspetsialistil asju üldse on.
 Üks, mis kindel- olgu ruum kui suur tahes ja kord kui kõva tahes, bardakk ja ruumi puudus on kärmed tulema.
Vasta
#19

(19-04-2022, 08:43 AM)vant Kirjutas:  ...
 Keemia, värvide ja igasugu nn. spreide jaoks võiks olla eraldi kinnine metallkapp. Mul on eraldi kapp ka näiteks keevitustarvikutele.
 ...

Värvimajanduse jaoks on vana külmkapp hea: hoiab suuremad lõhnad sees ja sisemuse temperatuuri stabiilsemana. Mingi aja ka tulekindlam puuriiulist. Enamasti tasuta saadaval kah.
Vasta
#20

Kui mõnes kontooras mööblivahetuseks läheb, siis samas mõõdus sahtliboksid saab garaazis lõpuni kasutada sellisel moel nagu pildil näha. Laod üksteise kõrvale ja otsa niipalju, kui vaja ning lased seejärel luhtsalt paari kruviga omavahel kokku.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   

Maasturite hankimist Ukraina sõjaväele ja nende remonti meie Põhja-Tallinna töökojas saad toetada läbi Toeta Ukrainat MTÜ a/a EE387700771008885941. Selgitusse maastur Ukraina sõjaväele.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne